Rīgas jūras līcis

Jūra ir jūra , līcis ir līcis un gan cope , gan zivis tur atšķirīgas
Klau...a kas ar asari Saulkrasti, Tūja šovasar?
9.augusts 2023, 11:50 | links
 
Tad nu tā. Šorīt 0510 biju Mērsraga kanālā. Pie tilta, vietas aizņemtas. Vismaz man, par maz, jo plānā tikai atvods un gumija. Tāpēc devos tālāk,ezera virzienā. Tai pašā vietā ,kur biju pagājušogad, 2. metiens un pēc sajūtām, vērā ņemams asais, bet ... Biju aizmirsis par ķērāju, kas tai vietā ir. Rezultātā pavilku, bet ķērājā iekšā un diemžēl ar pīrsingu, zivtiņš prom. Pārsējos un turpināju šeptēt. Vēl vienu zirgazobu dabūju un viss. Pamainīju vietas, taču vakums. Ostas pusē nemēģināju, taču viens vīrs cīnījās, cik redzēju ar spini. Kādi rez. nemācēšu teikt. Nospļavos un pirms 0700 jau biju Engurē. No zvejnieku piestātnes 4 zirgazobus izmānīju. Iztaigāju visu līci. Nekā. Pat aizžonglēju pa akmeņiem, attīrīšanas iekārtu(nu vismaz man tā šķiet ka tās tādas ir) otrā pusē un mētāju kuģu ceļa virzienā. Vēl viens zirgazobs un viss. Ap 0900 devos prom. Vīri līcī uz pludu sēdēja, kādam uzglabājamais bija iemērkts. Bet cik redzēju, neviens nevilka atspēries. Nu tas kkā tā.
Varbūt neprotu, konkretajās vietās copēt, bet vismaz spriežot pēc manis noķertā izmēra,labāk pievērsīšos savai Jūrmalas pusei:) Te vismaz zinu kur ir un izmērs DAUDZ labāks. Tā kā tuvākajā laikā, ceru kkādu pozitīvu ziņu ielikt.
Kam interesēja, ceru ka kko vismaz pastāstīju.
Visiem ne asakas un lai miers jūsmājās!!!
30.jūlijs 2023, 21:06 | links
 
mar4ello25 [23.jūl]: Labs vakars! Vai kāds var ko pastāstīt par asaru esamību pašlaik Engures ostā?
Pateicos un ne asakas!
Arī interesē. Ir asari parādījušies vai vēl nav?
30.jūlijs 2023, 11:34 | links
 
Labs vakars! Vai kāds var ko pastāstīt par asaru esamību pašlaik Engures ostā?
Pateicos un ne asakas!
23.jūlijs 2023, 23:30 | links
 
 
Sveiki, varbūt kādam būtu zināms, kāds zvejnieks (kontakti) no kuru būtu iespējams iegādāties svaigas zivis ar piegādi uz Ādažiem?
13.aprīlis 2023, 12:38 | links
 
Tad nu tā. Vakar ap 0500 biju Engures ostā. Satiku vīru, kas jau cope, bet šis saka, ka nav te ko meklēt. Neesot asaris. Teic ka jāmēģina Mērsragā un aizbrauc. Protams es tas " gudrinieks", tomēr nolēmu mēģināt. Rezultāts-0. Labs i, jāmēģina braukt uz Mērsragu ( nekad tur nebiju copējis). Aizbraucu. Ostas pusē e copmaņi, viens ar plūdu un divi mērā. Labi, pamētāju gumiju kanālā, 0 rezultāta. Viens no 2 spiningotājiem, brauc prom, nolēmu aiziet līdz ostai. Mētāju visu kas bija, bet ne piesitiens. Atvada un džigs, nekā. Blakus man vīrs, kuru no rīta biju saticis. Šis velk. Ehh metu lepnumu pie malas, piegāju pajautāt kas un kā? Mormene un vietējās garnelītes. Visa māksla. Ņemot vērā ka mormenes man nebija, garneles vēl varētu kkā salasīt, tomēr nolēmu kanāla meklēt laimi. Tas arī vainagojās ar 2 skaistiem asariem uz atvadu. Viper beidzu ap 0930. Tā kā tā, kaut kā, mūžu mācies! Ne asakas visiem un ceru ka vismaz kādam kkas var noderēt. P.s. Miera nav, un uz tām garnelītes pamēģināsim kādu reizi:)
24.jūlijs 2022, 11:48 | links
 
Atļaušos arī es kādu vārdu bilst.Man līcis saistās ar 80mitajiem,kad tur bija mencas sanākušas...no kurienes un kāpēc nezināšu teikt.Kursīši-Jaunkursīši-VEF dāčas-Varzas.Biju 14;15;16mit gadīgs zeņķis.Fāteri no zvejniekiem īrēja lielu, koka laivu.Sākumā maucām ar airiem...uz vienu airi pa cilvēkam.Pēčāk bija mazākais, tolaiku benzīnmotors ,,Veķerok".Mencas bija kā dubļi.:)Asari netālu no krasta ap lielajiem akmeņiem uz sliekām ķērās uz urrā.Tika liktas naktsšņores...neatļauti...pārsvarā lai tiktu pie zušiem.Uz āķiem spraudās naktstārpi,kurus nesmādēja ne vimba,ne bute,ne luči un asari arī.Ja pavēlāk sanāca ņemt ārā āķus,jo fāteri bij nolustējušies:),tad gadījās,ka uz āķiem tik zušu galvas vien...šamie iestājoties gaismai ,taisīja ,,astotnieku" un uz kaprona auklas griezās nost.Mencas vadājām pa dāčām un tirgojām...tri štuki rubļ .Zeņķiem nauda bija pilnas kabatas.:)
Tā vairs nebūs tas točna !:(Vai šamos laikus, kādreiz atcerēsies,ka bija forši...nez vai.
23.jūlijs 2022, 22:21 | links
 
DSV, paldies, ka padalījies ar novērojumiem. Varbūt derētu ar kādu godīgu copes vīru parunāt,
palaizt Tavas zināšanas par negodīgiem izgājieniem tālāk. Interesanti lasīt, tikai žēl, ka viss ir tik slikti kā izklausās.
23.jūlijs 2022, 16:34 | links
 
naloxon04 [23.07.22]: DSV, pirms gada biju Lilastes kanālā. Vietējais zināja stāstīt, ka agrāk baigi daudz un lieli asari ķerti.
Tā ir taisnība,ka reiz bija.....
Bet tagad vairs tā nebùs,kamër nenosprāgs tie zvejnieki vai tas,kas to atbalsta.Bet tas nenotiks tik ātri,jo vīri vël ir spéka gados.Inspektors izliekās,ka neko nezina par to.
Asari vnk netiek tur vairs iekšā.Tos visus noķer un pārdod uz Igauniju,Somiju,laikam vël Vāciju.
Par ietekas aizskalošanu ......tās ir vistīrākās muļķíbas.Jā,dažreiz ir tá ciet,piekrītu.
Tã agrāk nenotika nekad.Ciet,precīzi tajos laikos,kad asarim ir jānāk,muhahaha.
Bija visādi aizliegumi,utt.Kad asaris ienāca un kanālā vairs nebija,tad visi ķëra pa līčiem.Vecākie vīri to atceras un tas nemaz nebija tik sen.
Bija saucamie TV meistari,brakari,kas veda uz Rīgu un visām malām,pārdošanai.
Ar krabju nùjiņām ir tā,kad kas zina cik tādu ražotņu ir jau tagadëjos laikos Igaunijā,arī pie mums.
Pirmā ražotne tika atklāta Igaunijā.Mana sievasmāte bija liela priekšniece un stāstija tās ekskursijas visādus brīnumus.Agrāk tas saucās,pieredzes apmaiņa.Tagad konkurence un visi grābj ,ko vël spëj izgrābt.....
23.jūlijs 2022, 15:21 | links
 
DSV, pirms gada biju Lilastes kanālā. Vietējais zināja stāstīt, ka agrāk baigi daudz un lieli asari ķerti. Toreiz dažus noķēru un turpat tos dažus arī palaidu. Arī Carnikavā tajā vietā, kur Gauja ar jūru savienojas, arī dzirdēju, ka labos laikos labi zandarti vilkti. Abavniek, neeemu es jau baigais makšķernieks. Maisiem zivis neatdodu, bet šad tad, kad laba cope, tad virnam otram čomam pa padsmit asariem gan. Līdakās vairs nebraucu.
23.jūlijs 2022, 14:02 | links
 
Arvids8 [23.07.22]: Pēc maniem vērojumiem Rīgas līcī pēdējos 2-3 gadus ir galīgi plāni ar asariem. Tie, kas dzīvo līcī,saiet saldūdeņos-Lielupe,DaugavaGauja,utt.,bet no Pērnavas līča nav kam atnākt
Šis apgalvojums ir pilníbá pareizs.Nauda nesmird.
Ir arí músu vietéjie zveji,kas izķer tonnām.
Tieši šī iemesla déļ arī Lilastes ezerá vairs nekā nav,aptuveni 4 gadus,kas precīzi sakrīt ar laiku,kad iesāka zveju.
Atbildīgajām inst.poh,izliekas,ka neko nezina.
Žél,ka tā
23.jūlijs 2022, 11:15 | links
 
Pēc maniem vērojumiem Rīgas līcī pēdējos 2-3 gadus ir galīgi plāni ar asariem. Tie, kas dzīvo līcī,saiet saldūdeņos-Lielupe,DaugavaGauja,utt.,bet no Pērnavas līča nav kam atnākt,jo tie ir izķerti,nofilēti un eksportēti...
23.jūlijs 2022, 10:16 | links
 
naloxon04 [22.07.22]: Veči, kas ar zivīm noticis? Tīkli, elektriķi pagātnē? Man fāferīts stāsta, ka pirms 30, 40 gadiem, piemēram, Pabažu ezerā 2kg līdaka tāds standarts vien bija. Reiz tur ziemā uz ūdas 14 kg izcēlis. Asarus varēja noķert tādus līdz 1,5kg un lielākus. Šodien mazā ezerā pamēģini noķert divnieci un asari ap kg, kas ir 40 cm. Sezonā 2, 3 tādi trāpās. Šogad vēl neviens. Lielākais šogad 38 cm. Ar makšķeri zivis nevar izķert... es šad tad, kad laba cope un izdāļāt vairs nav kam, nokūpinu asarus. Tādus ap gramiem 200, 300. Fāters visu laiku saka, ka agrāk bija lielāki. Es par to nemāku spriezt, jo aktīvi makšķerēju tikai 4to gadu. Mans lielākais asaris bija NO uz vobleri, 43cm. Nenosvēru gan. Droši vien virs kilo bija.
Man liekas, te daudzi ir atbildējuši, kāpēc kādreiz bija vairāk zivis..
Tas, ka ar makšķeri nevar izķert.. pilnīgas muļķības. Īpaši ūdenstilpēs, kur nenotiek zivju migrācija. Īpaši lielās zivis. Īpaši lēni augošas zivis.
Ar ūdām, kas diemžēl, arī tagad ir ļoti populāri, var perfekti izslānīt līdakainos ezerus. Tam ir ļoti daudz pierādījumu.

Nu, un pats raksti - kad ir laba cope un vairs nav kam izdāļāt... nu priekškam. Atlaid kādreiz, būs citām reizēm.

Bieži lielākie runātāji, ka kādreiz bija labāk, vienlaikus ir arī tie, kas stāsta kā maisiem stiepts mājās, zivis nosprāgušas, nekas, atstiepj jaunu maisu.
Tas nav uzbrauciens kādam, vienkārši.. nu var taču vilkt kaut kādas paralēles.
Baigi vainot tīkliniekus pie visa,nu nezinu.. pilnīgi skaidrs, ka tīklinieku kādreiz BIJA vairāk. Katrs sevi cienošs cilvēks pie ūdeņiem dzīvojot, tīklus lika.

A kas tagad. Pa lielam viss jau ir kārtībā. Zivis ir, zivis ir lielas. Skaidrs, ka jāzin kur, kā un kad. Protams, ka viņas vairs negrābj visu kas kustas, kā tas bija laikos, kad rīki bija kādi bija un iespējas ķert bija kādas viņas bija.

Katram jāsāk ar sevi un tad jau var sākt kādu vainot.
23.jūlijs 2022, 10:03 | links
 
naloxon04 [22.07.22]: Veči, kas ar zivīm noticis? Tīkli, elektriķi pagātnē? Man fāferīts stāsta, ka pirms 30, 40 gadiem, piemēram, Pabažu ezerā 2kg līdaka tāds standarts vien bija. Reiz tur ziemā uz ūdas 14 kg izcēlis. Asarus varēja noķert tādus līdz 1,5kg un lielākus. Šodien mazā ezerā pamēģini noķert divnieci un asari ap kg, kas ir 40 cm. Sezonā 2, 3 tādi trāpās. Šogad vēl neviens. Lielākais šogad 38 cm. Ar makšķeri zivis nevar izķert... es šad tad, kad laba cope un izdāļāt vairs nav kam, nokūpinu asarus. Tādus ap gramiem 200, 300. Fāters visu laiku saka, ka agrāk bija lielāki. Es par to nemāku spriezt, jo aktīvi makšķerēju tikai 4to gadu. Mans lielākais asaris bija NO uz vobleri, 43cm. Nenosvēru gan. Droši vien virs kilo bija.
Un problēma sākas tieši no šādiem cilvēkiem, kas visu lomu savāc un izdala kaimiņiem.
23.jūlijs 2022, 07:35 | links
 
Ja domā, ka ar makšķeri nevar zivis izķert, tad esi ļoti naivs. Un kā vēl var! Padomā, cik tādām kilogramīgam asarim ir gadu un tad parēķini kas notiek, ja viņu izņem no ezera + vēl, ja regulāri paralēli ņem ārā 150-200-300 gramīgos. Rezultātā paliek pārsvarā tikai mazā zivs.
23.jūlijs 2022, 07:04 | links
 
Veči, kas ar zivīm noticis? Tīkli, elektriķi pagātnē? Man fāferīts stāsta, ka pirms 30, 40 gadiem, piemēram, Pabažu ezerā 2kg līdaka tāds standarts vien bija. Reiz tur ziemā uz ūdas 14 kg izcēlis. Asarus varēja noķert tādus līdz 1,5kg un lielākus. Šodien mazā ezerā pamēģini noķert divnieci un asari ap kg, kas ir 40 cm. Sezonā 2, 3 tādi trāpās. Šogad vēl neviens. Lielākais šogad 38 cm. Ar makšķeri zivis nevar izķert... es šad tad, kad laba cope un izdāļāt vairs nav kam, nokūpinu asarus. Tādus ap gramiem 200, 300. Fāters visu laiku saka, ka agrāk bija lielāki. Es par to nemāku spriezt, jo aktīvi makšķerēju tikai 4to gadu. Mans lielākais asaris bija NO uz vobleri, 43cm. Nenosvēru gan. Droši vien virs kilo bija.
22.jūlijs 2022, 23:40 | links
 
Astoņdesmitajos Koklītēs ar kplēģi iestiepām jedu ar 50 āķiem uz nakteniekiem. No rīta nebija neviena tukša āķa. 12 zuši un uz pārējiem asari līdz 300gr. Bija laiki!
22.jūlijs 2022, 23:28 | links
 
Teibas (baltie sapali) bija traki puvelīgas ... ja nebija kārtīga sietiņa, tad laivā pāris stundās samaitājās...
22.jūlijs 2022, 22:54 | links
 
daddy_j [22.07.22]: Aģes upē, atceros no agras bērnības (-50 gadi) zivju bija kā akvārijā, lielas, smukas, pilns... bet neņēma maitas... mēs ar brālēnu tā un šitā, nekā...
Vasará bija zivju pilns,visãda izmëra.
Uz ņurņiku ķérām,tad bija labāk.
Sapali,lieli gozëjās saulītë.
Kad gāja pāri trošu tiltam,kas pie kluba.
Vienu reizi pat zuti dabùju tur redzët.Rokas sāka trícët,D
Nebija jau to makšķeru tik labu,puikām.
Neviens īpaši necentās braukt uz ezeru,jo nebija vajadzíbas.
Asari bija tepat.Kad galīgi apnika,tad aizbraucām.
Vasarā upë bija grùtāk,tāpëc pārcëlāmies uz molu vai no laivas Saulkrastos.
Ja briesmīgi gribëjās nožāvët,tad par 3 rubļiem vai polšu ko tik nevarëja sapirkt.Bija jau arī rados zvejnieki.
Tajos laikos bija vasaras,kad gandrīz katru dienu copëju jùrā.
Atnes zivis,tās sapùst,jo nav laika tīrīt un copë tālāk.Vnk norok zem ābelītes.Slikti ,protams.
Tad vëlāk iemanijos vobliņas kaltët- vītināt.
Tagad,ejot pa trošu tiltiņu,knapi vīķīti var pamanīt.
Neko darīt,kā ir tā nu ir....
22.jūlijs 2022, 15:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager