Forums - CopesLietas.lv: boilas pārvēršas pulverī - Forums - CopesLietas.lv

Jump to content

 
+9°C
3 m/s DA
762 mm
66%
+20°C
05:4320:58
 
 
  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu

boilas pārvēršas pulverī kāpēc boilas pārvēršas pulverī

#1 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 08.marts 2012 - 11:51

Publicēta bilde

Atverot rudenī aizvākotu kasti ar vairākiem kg boilu biju nepatīkami pārsteigts. Boilas bija pārvērtušās pilnīgā pulverī. Nevis apkārt miltiņi boilām, bet bija pilnīgs pulveris. Šajā gadījumā nav anti-reklāma konkrētam ražotājam, jo tā ir bijis ar citiem, bet tas, ka man 3 kg boilu bija pārvērtušās pulverī 4 mēnešu laikā, bija man pārsteigums. Uzreiz teikšu, pakas bija attaisītas. Esmu dzirdējis, ka tie esot mazi tārpiņi, kas jau no ražotnes ķipa līdzi nāk.... Moš varētu pateikt, kāpēc tā notiek un ko darīt, lai turpmāk nenotiku?

#2 Lietotājs šobrīd nav portālā   Armands38 

  • Ziņojumi: 233
  • Reģistrējies: 04.decembris 2009

Publicēts: 08.marts 2012 - 12:08

Neesi tu vienīgais tas pārsvarā ir Richvordam,tās miltu ērcītes kolīdz ataisi paku viņas sāk savu darbu '''BAROTIES'' un saēd viņas līdz pēdejam esu pat viņas pētijis mikraskopā! Lai no tā izvairītos vajaga boilas tās kuras ir atvērtas turēt no 0- -2 t un būs vis ok! Tāds ir mans viedoklis!

#3 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 08.marts 2012 - 12:27

View PostArmands38, 08.marts 2012 - 12:08, rakstīja:

Neesi tu vienīgais tas pārsvarā ir Richvordam,tās miltu ērcītes kolīdz ataisi paku viņas sāk savu darbu '''BAROTIES'' un saēd viņas līdz pēdejam esu pat viņas pētijis mikraskopā! Lai no tā izvairītos vajaga boilas tās kuras ir atvērtas turēt no 0- -2t un būs vis ok! Tāds ir mans viedoklis!


tajā kastē bija boilas no citiem ražotājiem un viņas bija pilnīgi neskartas... Viņām garšo noteikta garša vai barības vielas?

#4 Lietotājs šobrīd nav portālā   RedBull 

  • Ziņojumi: 279
  • Reģistrējies: 29.janvāris 2008

Publicēts: 08.marts 2012 - 12:37

nav noteikta garša, tie mazie lopi ēd visas garšas. saldēt vajag.

#5 Lietotājs šobrīd nav portālā   Armands38 

  • Ziņojumi: 233
  • Reģistrējies: 04.decembris 2009

Publicēts: 08.marts 2012 - 12:37

View Postkashulonis, 08.marts 2012 - 12:27, rakstīja:

tajā kastē bija boilas no citiem ražotājiem un viņas bija pilnīgi neskartas... Viņām garšo noteikta garša vai barības vielas?

Tam nav nozīmes man ir bījis KG-1,zemenei un tā tālāk!

#6 Lietotājs šobrīd nav portālā   karpa 

  • Ziņojumi: 261
  • Reģistrējies: 23.septembris 2007

Publicēts: 08.marts 2012 - 15:31

Visas boilas ,kas ir ataisītas,lai saglabātu vajag SADIPOT.Tad nebūs nepatīkamu pārsteigumu :rolleyes:

#7 Lietotājs šobrīd nav portālā   RedBull 

  • Ziņojumi: 279
  • Reģistrējies: 29.janvāris 2008

Publicēts: 08.marts 2012 - 20:34

View Postkarpa, 08.marts 2012 - 15:31, rakstīja:

Visas boilas ,kas ir ataisītas,lai saglabātu vajag SADIPOT.Tad nebūs nepatīkamu pārsteigumu :rolleyes:


a ja attaisīti ir 10kg? biš sālīti sanāk visu iedipot <_<

#8 Lietotājs šobrīd nav portālā   karpa 

  • Ziņojumi: 261
  • Reģistrējies: 23.septembris 2007

Publicēts: 08.marts 2012 - 22:10

View PostRedBull, 08.marts 2012 - 20:34, rakstīja:

a ja attaisīti ir 10kg? biš sālīti sanāk visu iedipot <_<

Nu vel sālītāk ir izmest ārā :blink:

#9 Lietotājs šobrīd nav portālā   Davis-Di 

  • Ziņojumi: 142
  • Reģistrējies: 12.augusts 2008

Publicēts: 09.marts 2012 - 09:55

Tā problēma ir ar visām boilām, paštaisītām vai pirktām.
Miltu ērcīte un pārtikas kodes uz urā visu tesh iekšā.

Uz ziemu vienīgais variants ir, katru maisinu papildus iepakot un turēt vēsā vietā.
Var arī sasaldēt - bet atlaižot jābūt uzmanīgam jo veidojas kondensāts un tad jau var pelēt!

#10 Lietotājs šobrīd nav portālā   A.Barons 

  • Ziņojumi: 423
  • Reģistrējies: 10.februāris 2009

Publicēts: 10.marts 2012 - 20:21

Mailine un Dainamit ērcītes neēd nevaru saprast,vai viņas ir labākas,vai tieši otrādi sliktākas par Ricford,Vai Nutrabaits boilām,kautkas atšķiras dabafkās vajag papētīt,kas vairāk saprot Angļu valodu.Man pat neatvērta paka kg1 ir sakusi pārvērsties pulverī.Man liekas pie visa vainīgs mitrums garažā,vai rīta rasa.

#11 Lietotājs šobrīd nav portālā   V.S.O.P. 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 25.janvāris 2010

Publicēts: 10.marts 2012 - 20:58

View PostA.Barons, 10.marts 2012 - 20:21, rakstīja:

Mailine un Dainamit ērcītes neēd nevaru saprast,vai viņas ir labākas,vai tieši otrādi sliktākas par Ricford,Vai Nutrabaits boilām,kautkas atšķiras dabafkās vajag papētīt,kas vairāk saprot Angļu valodu.Man pat neatvērta paka kg1 ir sakusi pārvērsties pulverī.Man liekas pie visa vainīgs mitrums garažā,vai rīta rasa.


Mainline man arī neēd. Nutru sagrauza.

#12 Lietotājs šobrīd nav portālā   automeistars 

  • Ziņojumi: 169
  • Reģistrējies: 10.oktobris 2008

Publicēts: 11.marts 2012 - 14:20

Miltu ērcīte un pārtikas kodes ?Kapēc miltu produkti,kā maize, bulciņas,sakalst un ir cieti - kur palikusi miltu ērce un pārtikas kode?Varbūt tie ir irdinātāji,saldinātāji,kas pārcukurojas,ķīmiskas piedevas?
Paņemot kraukšķīgu cepumu,noliekot mitrā telpā,tas paliek mīksts un irdens,īrises konfekte svaiga ir cieta un ēdot ķepīga,bet pastāvējusi tā pārcukurojas, paliekot irdena un mīksta.

#13 Lietotājs šobrīd nav portālā   ozagris 

  • Ziņojumi: 42
  • Reģistrējies: 12.oktobris 2009

Publicēts: 12.marts 2012 - 10:49

View Postautomeistars, 11.marts 2012 - 14:20, rakstīja:

Miltu ērcīte un pārtikas kodes ?Kapēc miltu produkti,kā maize, bulciņas,sakalst un ir cieti - kur palikusi miltu ērce un pārtikas kode?Varbūt tie ir irdinātāji,saldinātāji,kas pārcukurojas,ķīmiskas piedevas?
Paņemot kraukšķīgu cepumu,noliekot mitrā telpā,tas paliek mīksts un irdens,īrises konfekte svaiga ir cieta un ēdot ķepīga,bet pastāvējusi tā pārcukurojas, paliekot irdena un mīksta.

Man jau liekas ka problēmas ar saistvielu - šinī gadījumā olas.

#14 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 12.marts 2012 - 11:47

Njā... Kāpēc tiešām ar maizi nekas tāds nenotiek? Tie kuri skatījušies mikroskopā, toč nav neko sajaukuši, varbūt viņi ir redzējuši kāmolekulas kustas nevis tārpiņi? :) Mani sāk pārņemt sajūta, ka tā nav ērce, bet gan kāds bioķīmisks process... Ja Zorro lasa šo komentu, moš tu esi dzirdējis, ko saka ārzemju literatūra par to?

#15 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 12.marts 2012 - 12:00

View Postautomeistars, 11.marts 2012 - 14:20, rakstīja:

Miltu ērcīte un pārtikas kodes ?Kapēc miltu produkti,kā maize, bulciņas,sakalst un ir cieti - kur palikusi miltu ērce un pārtikas kode?Varbūt tie ir irdinātāji,saldinātāji,kas pārcukurojas,ķīmiskas piedevas?
Paņemot kraukšķīgu cepumu,noliekot mitrā telpā,tas paliek mīksts un irdens,īrises konfekte svaiga ir cieta un ēdot ķepīga,bet pastāvējusi tā pārcukurojas, paliekot irdena un mīksta.


Vienkārši ģeniāli! Tu bulciņas glabā gadu? Kādas tur ērcītes var pāris dienās savairoties? Un kāds tiem visiem pārējiem produktiem sakars ar boilām? Viena vai divas sastāvdaļas? Nu c'mon padomājiet taču līdzi. Noliec atsevišķu boilu sausā vietā un pēc mēneša viņa jau būs kā akmens.
Nekas PATS NO SEVIStur nesabirst!!! Tie ir kukaiņi, lai kā viņus arī sauktu. Un arī jauna paka ne vienmēr ir hermētiska, pietiek ar vissīkāko caurumiņu. Shelf life boilās bez vērtīgajām barības vielām ir arī zināma deva dažādas ķīmijas vairāk vai mazāk, atkarībā no ražotāja. Peles arī uzreiz negrauž visas boilas pēc kārtas, sāk ar viņām pievilcīgākajām, kad tās beidzās pāriet uz citām, ja nav izvēles, tāpat karpas un arī tie kukaiņi. Man arī tā zaraza ir bijusi somā, sāka grauzt pažuvušas pšrullētās, pēc tam pārmetās arī uz citām, dažas pakas atstājot neskartas.
Ja gribat tikt vaļā no tiem kukaiņiem vajag izindēt garžu, plus 1-2x gadā profilaksei, kā to dara noliktavās. Vismaz ziemā izsaldēt vajag.

#16 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 12.marts 2012 - 12:02

View Postkashulonis, 12.marts 2012 - 11:47, rakstīja:

Njā... Kāpēc tiešām ar maizi nekas tāds nenotiek? Tie kuri skatījušies mikroskopā, toč nav neko sajaukuši, varbūt viņi ir redzējuši kāmolekulas kustas nevis tārpiņi? :) Mani sāk pārņemt sajūta, ka tā nav ērce, bet gan kāds bioķīmisks process... Ja Zorro lasa šo komentu, moš tu esi dzirdējis, ko saka ārzemju literatūra par to?


Tak nekādu mikroskopu nevajag, paņem lupu un visu labi redzēsi.

#17 Lietotājs šobrīd nav portālā   Davis-Di 

  • Ziņojumi: 142
  • Reģistrējies: 12.augusts 2008

Publicēts: 13.marts 2012 - 09:57

View PostZorro, 12.marts 2012 - 12:02, rakstīja:

Tak nekādu mikroskopu nevajag, paņem lupu un visu labi redzēsi.


*Nu var redzēt ar neabruņotu aci, protams ja grib tetalizētāk tad nāksies vien palielināmo stiklu ņemt palīgā.

*Vēl ir variants ka boilas ievieto pārtikas hermētiskajos traukos - Rimi var nopirkt, vienreiz sasaldē un tad ir OK.

*Bet runājot ar pārtikas tehnologiem viņi uzskata ka tās pārtikas ērcītes atved jau ar visu paku no rūpnīcas!!!

#18 Lietotājs šobrīd nav portālā   H1N1 

  • Ziņojumi: 15
  • Reģistrējies: 03.augusts 2011

Publicēts: 13.marts 2012 - 10:20

View PostZorro, 12.marts 2012 - 12:00, rakstīja:

Vienkārši ģeniāli! Tu bulciņas glabā gadu? Kādas tur ērcītes var pāris dienās savairoties? Un kāds tiem visiem pārējiem produktiem sakars ar boilām? Viena vai divas sastāvdaļas? Nu c'mon padomājiet taču līdzi. Noliec atsevišķu boilu sausā vietā un pēc mēneša viņa jau būs kā akmens.
Nekas PATS NO SEVIStur nesabirst!!! Tie ir kukaiņi, lai kā viņus arī sauktu. Un arī jauna paka ne vienmēr ir hermētiska, pietiek ar vissīkāko caurumiņu. Shelf life boilās bez vērtīgajām barības vielām ir arī zināma deva dažādas ķīmijas vairāk vai mazāk, atkarībā no ražotāja. Peles arī uzreiz negrauž visas boilas pēc kārtas, sāk ar viņām pievilcīgākajām, kad tās beidzās pāriet uz citām, ja nav izvēles, tāpat karpas un arī tie kukaiņi. Man arī tā zaraza ir bijusi somā, sāka grauzt pažuvušas pšrullētās, pēc tam pārmetās arī uz citām, dažas pakas atstājot neskartas.
Ja gribat tikt vaļā no tiem kukaiņiem vajag izindēt garžu, plus 1-2x gadā profilaksei, kā to dara noliktavās. Vismaz ziemā izsaldēt vajag.


Tā arī ir! Man Mainline un Nutrabaits boilas glabājas garāžā, kura nav apsildāma. Šoziem tur noteikti kaut kādi mīnusi bija. Izlasots šo tēmu, pirmais ko izdarīju, ad aizbraucu uz laukiem, ienesos garāžā un pārcilāju visus boilu krājumus. Viss izskatās tieši tā pat kā rudenī, kad viņas tur noliku. Tas nozīmē, ka mīnusi tiem parazītiem neiet pie sirds.

#19 Lietotājs šobrīd nav portālā   automeistars 

  • Ziņojumi: 169
  • Reģistrējies: 10.oktobris 2008

Publicēts: 14.marts 2012 - 20:44

View PostH1N1, 13.marts 2012 - 10:20, rakstīja:

Tā arī ir! Man Mainline un Nutrabaits boilas glabājas garāžā, kura nav apsildāma. Šoziem tur noteikti kaut kādi mīnusi bija. Izlasots šo tēmu, pirmais ko izdarīju, ad aizbraucu uz laukiem, ienesos garāžā un pārcilāju visus boilu krājumus. Viss izskatās tieši tā pat kā rudenī, kad viņas tur noliku. Tas nozīmē, ka mīnusi tiem parazītiem neiet pie sirds.

Man tieši otrādi,boilas glabājas istabā.Pārbaudiju - viss ir labākajā kārtībā.Ne nutrabaits,dinamits,mainlines,pat divi gadi vecām,pa saujai no katras,solar un daiwa boilām nekas nekaiš,vienīgi ja nu cietas,CC MOORE peletes arī labas.Ir gan atvērtas,gan neatvērtas pakas.
Miltu, matainā un iegarenā ērce (Tyroglyphidae) ir visbīstamākie graudu, to pārstrādes produktu un skāb­barības kaitēkļi. Labības noliktavās, arī elevatoros, bieži vien ir graudu ērces, tomēr tās var ienest arī no tīru­miem, kur tās bieži sastopamas. Grau­dos ērces mitinās vismitrākajās vietās, kur augsta temperatūra; mitrums ir graudu ērces vairošanās galvenais no­sacījums; graudos, kur mitruma mazāk par 13,5%, ērces nevairojas. Graudu no­liktavās ērces apkaro divējādi: pirm­kārt, graudus žāvē; otrkārt, ērces apkaro ar ķīmisko dezinfekciju. Šim nolūkam lieto benzolu, hlorpikrīnu vai sēroglekli.

#20 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 15.marts 2012 - 11:17

Meistaram būs taisnība par nosaukumu.
Izskatās viņas šādi:
Publicēta bilde

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu