Labdien! Vēlos uzināt kur varetu izmacīties par zivju inspektoru? Vai rīgā ir kāda skola,vai kursi?
Sveiks. Visa un jebkāda veida pieteikšanās uz mācībām attiecībā uz Valsts vides inspektoru vai sabiedrisko inspektoru notiek caur Vides dienestu. Griezies tur un jautā.
Sveiki expert kādu auklu lietot līņiem aizaugušās vietās nopirku(jaxon) 0.18mm auklu ar 7kg testu bet tagat sāku šaubīties ,jo visur rakstīts ka līņiem vajag auklu vismaz 0.22mm?
Sveiks. Pirmkārt tu esi kārtējais reklāmas upuris:))))) Nu nav vēl uzcepta monofilā aukla kas ar diametru 0,18 mm spētu turēt 7 kg.:)))))) Ko nozīmē vārdi " visur rakstīts"????? Ir ļoti liela nozīme tam kādā vietā tu copē. Liela atšķirība ir jau pašos pamatos kas attiecas uz upi vai ezeru, un kur nu vēl citas lietas..... Būtībā man tev tā vienkārši un precīzi atbildēt ir ļoti grūti. Praktiski par līņu copi esmu rakstījis vai katrā no sekojošās vasaras Copes Lietas žurnāliem. Varu tev pateikt, ka ja copes vieta ir upe, tad rīki ir nedaudz rupjāki, ja ezers smalkāki. Tā pa lielam ņemot pludiņam kā pamatauklu izvēlos 0,23 mm, bet pavadiņas resnums ir atkarīgs no vietas izvēles. Pārsvarā tā ir aukla no 0,17 - 0,2 mm. Taču te jau daudz kas ir atkarīgs arī no paša copmaņa :)))))
Uz pašu galveno jautājumu nedabūju atbildi, ar ko barot karpas un karūsās un kādās vietās meklēt, zālainās, dziļās, seklās, tur kur čakārņu vairķā?
Kas attiecas uz iebarošanu tad es jau sen vairs neizmantoju paša gatavotas iebarojamās barības. Ja nepieciešams palielināt barības masu, tad var droši izmantot parasto kombikormu. Kā karūsa, tā karpa protams, mīl peldēties pa seklākiem ūdeņiem un nekādi nav pieskaitāmas pie dziļūdens zivīm. Jo lielāka zivs, jo slēptākas vietas tā meklē. Tāpēc jau tiek ierasti iebarotas vietas pēc iespējas tuvāk zāļu puduriem, bet ar aprēķinu, ka ja paņem kāds lielāks eksemplārs, lai tam neizdotos jau pirmajā gājienā sasniegt zāles. Pavasarī, kas palēnām tuvojas, karpu atrašanās vietu var labi redzēt, jo tās mīl uzturēties pat tādā seklumā ka tām muguras ir no ūdens ārā.
Jautājums par karjeru ziemā un pie reizes arī vasarā. Karjera garena ne pārāk plata, vietējā rajona, pastāvi krasti un domājams ap 6,7 m vidējais dziļums. Ir smuki asari un daudz, pats esmu noķeris, ir padaudz līdaku, bet nu sākot ar rudeni un tagad ziemā klusums, ne motili, ne bļitku pat nebiksta, pa 3īs dienām 3īs copes un visas zemmēra līdakas. Vai visas zivis slēpjas kādā slepenā bedrē, vai arī viņas ņem tikai vasaras mēnešos. Ir kāda iespēja viņas apmānīt? Kur Ogres rajonā ir tuvākā vieta kur asarus sportam var padzenāt?
Uz tavu jautājumu varu pateikt tikai vienu, ka šāda veida karjeri ziemā ir grūti atkožami. Zivis nekur nepazūd, ja vien nav kāda satece ar upi vai ezeru. Ziemas periodā ( atšķirībā no vasaras) zivis pulcējas kādā konkrētā karjeras posmā. Manā pusē arī ir šādi appludināti karjeri, bet zivi paņemt ir ļoti grūti. Tā vien šķiet, ka ūdenskrātuve ir tukša. Vispār es pats izvairos no ziemas copes šādās vietās. Asarus ziemā Ogres pusē? Varbūt ne gluži Ogrē, bet tepat netālu Saulkalnes līcī ( Daugavā ) pie paša krasta ir ļoti laba vieta. Vēl vakar veči sēdēja. Vari braukt uz Lobes ezeru, tikai iepriekš jāuzzvana uz bāzēm kur tirgo licences vai ir iespējams uz ledus vispār uzkāpt. Vēl savdabīga vieta ir pārbraucot Ķeguma HES tiltu no Daugavas labā krasta uz kreiso un izbraucot hesa dambi galā, kreisajā pusē ir mājas, bet pret tām pa labi mežā iet ceļš. Pa to var aizbraukt līdz nelielam ezeriņam. Ir tur gan asari, raudas, ruduļi un līdakas. Tikai tas ir karjers....:))))
Ir kāda iespēja izmānīt līni, karūsu, karpu ziemā, kur meklēt, ko likt uz āķa, un ar ko barot,pašam ir sanācis?
Jā, ir gan. Karūsu un karpu cope ziemā vairāk saistās ar dīķsaimniecībām, bet līņus, ja vien zina vietas kur tie pārziemo, var noķert arī upēs.
Sveicināts Einār!
Tā kā neesmu ziemas copmanns, sežu netā un visādus skaistus video skatos atklāto ūdeni, lasu vērtīgus rakstus, ko, ja Dievs dos, varēs siltākā ūdenī nomēģināt.
Domājot un meklējot internetā vieglāku fīderi ezeram- kaut ko līdz maximums 100g (šobrīd ir 150g)- pētot inline variācijas ienāca pratā doma- bet kā ir ar līņiem feedermakšķerēšanā? Tai ezerā, kur dabūju vairākas dienas no vietas pakaifot, ir smuki līņi. Tehniski domājot- līnis taču ilgi dirsina, atvainojos, dancina to ēsmu- fīderī tas izskatītos kā nesaprotama spices pusraustīšanās- pludiņam vismaz var atšķirt kas copē pēc paša pludiņa spēles bet fīderī tikai spice tirinās- piecirst hmm var vai nevar- būs parāk agri, vai kā, nezinu... Tu viņus ķer ar fīderi? Kāda ir tā pieredze ar līņiem fīderī? Jeb līņi tev ir tikai pludiņcopē?
Paldies!!
Sveiks. Par copi uz līni ar fīderi nekas tāds īpašs nav. Jā, mēs it kā zinām to faktu, ka līnis ir izgaršotājs un sākoties copes momentam sēžam un gaidām to noteikto brīdi kāds nu mums pašiem šķiet piemērotākais pieciršanai. Cope ar fīderi uz līni ir tieši tāda pati kā uz breksi vai karpu. Es nemācēšu tev izskaidrot ko domā līnis brīdī kad sajūt vieglu pretestību, bet no ēsmas viņš šķirties negrasās un šajūtot pretestību ņem ēdamo krietni agresīvāk. Tas ir tāpat kā ar līdakām uz dzīvo zivtiņu. Pludiņš pazūd zem ūdens un mēs gaidām..... Taču es pats esmu līdakas, sevišķi pusaudža gados, daudz ķēris ar gruntsmakšķeri. Liekas, ka kaut kas galīgi neloģisks, bet kaut kas tajā zivs domāšanā izmainās izejot no attiecīgas situācijas. Vari droši mēģināt kā ezerā tā upē un tu redzēsi kas tas būs par ņēmienu. Ja lielais breksis vienkārši tirina un tad lēnām velk ēsmu projām, tad līnis paņēmis ēsmu un sajutis pretestību to neizlaiž no mutes, bet iedod tādu starta ātrumu, ka maz neliekas. Katrā gadījumā spolei ir jābūt pareizi noregulētai citādi pavadiņai ir vakars.
Labdien.Vēlos iegadāties maths katu,6m,varbūt vari ieteikt kādu,saprātīga cena.Paldies
Sveiks. Vai tik tu kaut ko te nejauc? Mačkāti un 6 metrīgi nav dzirdēti. Var jau būt, ka kaut kur tādi ir...:)))), bet man noteikti nav gadījušies. Drīzāk jau būsi domājis par 6 metrīgu mahu. Tādas lietas ir, bet es tomēr gribētu zināt to "saprātīgās cenas" ciparu, jo tas izsaka daudz.
Labdien man ir neliels jautājums par vēdzelēm . ir vēlēšanas paķerjt kur īsti varētu viņjas meklēt pašam ir tuvumā ir Dubnas upe ir zināms ka vēdzeles ir bet veči ir diez ko nerunīgi . Ir vien perspektīva vieta manu prāt dziļums ir 0,50m- 1m. ir koku sanesumi un apakšā ir vecas betona redzes un nelieli akmeņi straume ir vidēja stipruma var mierīgi strādat ar 40gr sviniem. ko varētu ieteikt kur vēl iespējams var mekēt ļurbiņjas zivtiņju izmērs īpaši neiztrauc patīk ļoti process pēc vienas maķškērešans reizes. Paldie par atbildi))
Sveiks. Teikšu atklāti, ka Dubnas upe man ir pilnīgi svešs lauciņš. Nekad neesmu šajā ūdenī ko darījis. Ja runājam par standarta lietām, tad cik noprotu upe nav nedz plata, nedz dziļa. Drīzāk tāds platāks grāvis..... Pareizi jau tu saki par izvēlēto vietu, jo vēdzeles meklē šādas "netīras" gultnes. Taču dotajā brīdī, kad ir vēl tikai rudens tās migrē uz nārsta vietām un nedomā apstāties, jo nārsta laiks tām būs tikai aptuveni ap janvāra vidu. Līdz ar to ja atrodi akmeņainu vietu, kas nav seklāka par metru, vari mēģināt. Es nezinu upes vidējo dziļumu tāpēc vienkārši minu kas un kā. Ja pateiksi ko konkrētāku tad zināšu ko arī ieteikt.
Sveiks. Dikti patīk tie asari un uz rudens pusi sanak vairāk braukāt uz Lobi, saki, kā tur var tikt pie asariem, līdakas pa zālēm, asari ap salām? Gumiju šie tur ignorē, rotinš, vēl kas?
Sveiks. Jā, Lobes ezerā ir smuki asari, bet par asaru ezeru gan viņu nenosauksi.... Nu nav viņu tur tik daudz lai tā vienkārši atrastu. Ja zini vietu kuru ezerā sauc par Ragu, tad iepretim šai vietai asari arī rudenī vairāk pulcējas. Ja nezini, tad pajautā tur kur ņem laivu. Laivu bāzu saimnieki Māris vai Pēteris parādīs.
Sveiks.
Man interesē pītā aukla fīderim. Makšķerēšu upēs pārsvarā. Kādu tu man vari ieteikt? Labi būtu no SALMO.
Sveiks. Varētu aprakstīt daudz versijas, un pateikt kas un kā, ap ko un kā, bet tavs pēdējais teikums noteica visu. Par Salmo produkciju jautā Normundam.