atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10:30
J alvens

Sveiks, Einār!

Vai Jūs praktizējat iebarojamajai barībai, kas nopērkama veikalos pievienot vārītu mannu? Lietojat gatavās barības, kas pieejamas veikalos jeb pats jaucat putras?

Šad un tad copējot labi var redzēt līņa klātbūtni un tad, liekas, šis visu apēd un pazūd-cik tad daudz barības būtu jāiemet pirms copes? Laikā, kad jau līnis ir klāt, baidos mest barību un līni aizbiedēt, jeb baidos nepamatoti?

Un cik tad tālu no laivas vislabāk mest pludiņu?

-Daudz jautājumu, bet ceru uz atbildi!

Paldies!!!

A Einārs Siliņš

Sveiki.

Mannā vasarā nevienai barībai klāt nelieku, jo praktiski izmantoju tikai un vienīgi gatavās barības. Visas mājās vārītās putras siltā ūdenī, vai karstā gaisā ātri ieskābst un rada zivīm nelabvēlīgu vidi. Tās no sādām vietām ātri nozūd. Sevišķi jau tas attiecas uz stāvošiem ūdeņiem.

Līnim starta barojumā lieku aptuveni 7 bumbas. Copes laikā, ja apkārtnē ir daudz mazo zivju piebarot vajag noteikti, bet pilnībā pietiek ar vienu bumbiņu. Līnis no šādas vienas bumbiņas nekur neaizmuks.

Uzbarot vajag arī tad ja zivs it kā aktīvi rokās pa grunti. Ļoti bieži pēc uzbarojuma uzreiz ir cope.

Attālums no laivas nav lielāks par 10 metriem.

Atbildēja: 01.06.14

sveiki!aizsutiju Jums privati vestuli,jau ieprieks paldies:)

A Einārs Siliņš

Sveiki.

Nu uz šo brīdi neko vēl neesmu saņēmis. Vai nav aizgājusi kaut kur citur?

Email ir einis2@inbox.lv

Atbildēja: 30.05.14
J Orange

Kā labāk siet pavadiņu uz līni, breksi: cilpa cilpā vai likt starpā mazo karabīnīti vai griezulīti?

A Einārs Siliņš

Es izmantoju griezuli, kaut gan esmu licis arī cilpu cilpā. Īpašu atšķirību gan te neredzu. Iespējams, ka pat cilpa cilpā ir izturīgāka par metāla saskarsmi ar auklu, bet man kaut tā labāk patīk.

Atbildēja: 30.05.14
J kuzijs

Labdien. Vai tiešām neliekat iebarošanai klāt Dobeles zivju barību...tā teikt daudzumam....lētak tak iznāk, un pēc manas saprašanas arī labāk...

A Einārs Siliņš

Labdien.

A kas ir teicis, ka nelieku......:))))). Lieku, bet tieši zivju barību retāk......

Pamēģini "Straumes" trušu barību. Tas ir pavisam nopietni.

Atbildēja: 28.05.14

Man ir mušiņmakšķerēšānas kāts un gribu spiningot līdakas.

vai kāts ir piemērots šādai spiningošanai?

A Einārs Siliņš

Varu atklāti pateikt, ka man mušiņmakšķeres aprīkojums ir sveša lieta. Teorētiski protams, ka zinu šo copes veidu un varētu te arī apcerēt tevis uzdoto jautājumu, bet neņemšos, jo praksē neesmu ar šo copes veidu darbojies.

Tā kā, sory......:)))

Atbildēja: 28.05.14

sveiks!

jautājumi -

1. ir doma uz nedēļās beigām aizlaist uz līņiem, vai šis aukstais laiks nebūs ietekmējis viņus tā, ka puikas pilnīgi atteiksies ēst?

2. ezers/dīķis tāds kā appludināts grāvis, nu to esmu sapratis pēc tā, ka pa vidu iet viens izteikts grāvis, kur max 1.5m dziļš, pārējā platība pārsvarā aizaugusi un nedziļāka par metru, gultne dūņaina, vispār baigi aizaudzis.vairākās vietās ietek (cik nu var teikt ietek) tādi kā grāvji. tas tā lai rastos kads priekšstats par vietu.

tad nu es domāju ķert vietā, kur iztek viens grāvis (vienīgā izteka) tur arī ir tas padziļinājums. vieta būtu ok?! vai labāk mēģināt tieši zālēs?

un vēl par to nārstu... esmu ievērojis, ka vienalga kurā laikā viņus tur noķertu, iekša būs ikri (vairāk vai mazāk)

tas pats ar karūsām no turienes.

tas tā normāli ir?

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Līņi nārsto vairākās paaudzēs. Praktiski var uzskaitīt trīs līņu nārsta posmus. Vispirms sāk tādi 500 gr tad lielāki un paši lielākie kā pēdējie. Tāpēc arī šķiet, ka līnim vēderā ikri ir cauru sezonu. Starp citu līnis pieder pie tām zivīm kas spējīgas ikrus iznest divas sezonas. Man ir gadījies līni ar ikriem noķert arī septembra beigās, un ne man vienam.

Attiecībā par vietu. Grāvī, vai padziļinājumos līnis līdīs tikai tad ja tur pirmkārt būs kāda barības bāze, vai arī brīdī ja ūdens sasils par traku un arī līnim sāks trūkt skābekļa un tas sāks meklēt dziļākas vietas. Šādu līņu politiku esmu novērojis kūdras purvu uzpludinājumos kur gar malu vai šķērsām iet dziļi grāvji.

Es tagad noteikti meklētu tos pa seklām zāļu vietām. Metrs dziļuma ir pilnīgi pietiekoši.

Šīs dažas vēsās dienas protams, nedaudz ietekmēs copi, bet ne tā lai visai līņu kustībai uzliktu pilnīgu stop.

Atbildēja: 27.05.14

Labdien.

Vai jau Lobes ezerā esi šogad makšķerējis uz līņiem un kādi rezultāti?

Doma ir nākošnedēļ beidzot aizbraukt uz turieni pamēģināt ko noķert.

A Einārs Siliņš

Labdien.

Jā, esmu bijis Lobē jau vairākas reizes un rezultāti tiešām ir labi. Līnis aktīvs ir vismaz jau pāris nedēļas.

Atbildēja: 27.05.14

Sveiki!

Jautājums, vai līni var pievilināt uz kādu konkrētu ezera barotu vietu, vai "paņemt"viņu var tikai tur kur viņš ir?

Situācija sekojoša, neliels ezers ar virsmas formu. Līņi nereti sastopami (vairāk pēc nostāstiem) ezera galā, kur ir apgrūtinoša piekļūšana no krasa- plata, ļoti sekla zāļu josla, praktiski bez copēšanas vietām vai laipām. Savukārt, ezerā pusē, kur arī ir ūdensrožu un citu augu maisījums gar krastiem, bet copju vietu izveidot un krastam piekļūt ir ērtāk, par līņu lomiem runā mazāk.

Tatad, vai patīrot un piebarojot vietu ezera pusē, kur copēšana un apstākļi būtu ērtāki, varētu pievilināt līni?

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Varbūt tajā ērtākajā copes pusē par līņiem runā mazāk tāpēc, lai neuzrastos jauni konkurenti?......:)))))

Ja ezers, kā tu raksti, ir neliels un zālēs ir pa visiem nostūriem tad līnis būs visur. Pilnībā iespējams, ka tieši dziļākajā galā kur it kā viņu nav tieši tur ir tie lielākie eksemplāri un ar iebarojamo barību neapšaubāmi var līni pievilināt konkrētai vietai bez jebkādām problēmām. Vienkārši ir laicīgi šis iebarošanas process jāsāk darīt. Ja to dara regulāri vienā vietā, tad nav problēmu līni sagaidīt jau pirmajā pusstundā, bet ja esi ieradies uz viena vakara copi, tad lai par piemēru, vakara variantā tiktu pie līņa tas jāsāk iebarot jau ap plkst 17. Uz plkst 20 jau var sākt kaut ko gaidīt......Nu kaut kā tā.

Ar ezera zāļu tīrīšanu tā īpaši aizrauties nevajag. Vispar par un ap līņiem būs mans raksts Copes Lietu jūnija nummurā.

Atbildēja: 27.05.14

SveikiJaut......uzdavinaja man salmo supreme bologhnese 5m grafita kātu mešanas svars rakstas liidz 15gr uz liini ar taadu var iet?vai beediigi buus?

A Einārs Siliņš

Sveiks.

.....:))))) Nu iet ar 15 gr testa kātu jau var, bet tev būs grūti pat 500 gr līnīti noturēt lai tas neieskrietu zālēs. Ja izdodas iebarot tādu vietu kur līnis "izvelkās" no zālēm vismaz pāris metru ārā, tad var cīnīties arī ar smagākiem eksemplāriem. Dēļ testa kāts nelūzīs, bet problēma būs tieši ūdenszāles, jo līnim pirmais gājiens ir tieši zālēs un lielākie eksemplāri pieturās tieši zāļu puduru tuvumā.

Atbildēja: 27.05.14

Sveiks!

Vēlējos pajaatāt par aromatizētājiem.

Ja ķeru nepārāk dziļa ezerā brekšus, vai Tu ieteiktu lietot kādu aromatizētāju, ja lietoju salmo breksis? Ja iesaki, tad kādu?

Vai lietot aromatizētājus nav pārāk riskanti? Janu zivij tieši tas aromats nepatīk?

A Einārs Siliņš

Sveiks.

No aromatizatoriem nevajag baidīties. Sevišķi jau siltā laikā. Nav ieteicams, protams, arī "pārsālīt"....:))))

Ja runājam tieši par breksi, tad piemēram, Daugavā es neko citu kā sliekas vai motiļa aromātus klāt iebarojamai barībai nelieku. Pie barības klāt noteikti ir tā ēsma kas atradīsies arī uz āķa.

Pēdējos divus gadus darbojos un eksperimentēju ar TIMAR barībām un dažādiem atraktoriem. Vari izmēģināt un ja lietosi šo ungāru barību, tad pie diviem iepakojumiem barības ( 1,6 kg) lej klāt 250 gr atraktora. Būs pilnīgi pietiekami.

Atbildēja: 26.05.14

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs