atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: Vakar

Sveiki Normund. Esmu zvērīgs makšķernieks ar grundtenēm, bet tagad ļoti sāka pievilināt karūsu un līņu cope. Gribēju pajautāt, varbūt tu kaut ko zini par karūsu un līņu copi tieši babītē. Kur meklēt kārūsu un līni, ar ko piebarot, kādus pludiņus labāk izmantot un ēsmu. Esmu iesācējs tieši karūsu copē uz pludiņu babītē. Būtu ļoti pateicīgs ja tu pastāstītu īsi kaut ko no tā ko tu zini. Paldies jau iepriekš.

A Normunds Grabovskis

tā ir ļoti plaša tēma, kuru nevar tā divos vārdos izrunāt, ja esi Rīgā, tad iebrauc Salmo veikalā Juglas centrā, tur strādā vīrs vārdā Česlavs, viņš ir zvērināts Babītes līņu un karūsu copmanis, protams rīki viņam ir diezgan monstrīgi, bet padomus par daudzām lietām viņš tev dos labus un noderīgus

Atbildēja: 13.05.10
J Elmca

Labdien Normund! Vispirms nedaudz raksturošu sevi.

Nu jau esmu brekšu makšķernieks tikai kādu ceturto sezonu, takā vēl ir daudz jāmācās :). Pārsvarā tomēr esmu ezeru makšķernieks. Vislielākie brekšu lomi man nāk no Alūksnes ezera.

Ļoti gribējās Jums patekt paldies par pēdējo rakstu "Pavasara portfeļus piemērot" žurnālā "Copes lietas" maija numurā. Es ļoti ceru, ka ar to rakstu tas tā vienkārši nebeigsies. "Karpu lietas" regulāri tiek apraksītas žurnālā, ierosinu izveidot līdzīgu nodaļu par brekšiem. Šī zivs suga to ir pelnījusi, es tā domāju.

Jautājums. Vai plāno uzrakstīt kādu rakstu par īpatnībām brekšu makšķerēšanai ezeros ? (ieteicamais inventārs pludi, pavadas, izsvarošana, un galu galā arī ķeršanas filozofja) Jau iepriekš pateicos par atbildi! Ar cieņu, Elmārs.

A Normunds Grabovskis

BREKSIS tas ir forši .....

ar tiem rakstiem ir tā, ka esmu savos darbos ieracies līdz un pāri ausīm un parasti rakstus nododu pēdējā mirklī, CL tas ne īpaši patīk un iespējams, ka viņi vairs manus rakstus negribēs publicēt, tāpēc neko solīt uz priekšu nevaru

toties tagad man ir iespēja runāt TV , abi mūsu raidījuma tehniskie puiši arī ir copmaņi, tāpēc ceru, ka daudzas sarežģītas tēmas varēsim parādīt savos raidījumos, tā kā neplānojam laist ēterā atkārtojumus, tad ir ieplānots plašākas tēmas rādīt vairākās sērijās, bet nu pat ir tikai sākums, jāieiet kaut kādā ritmā un tad jau būs ok

Atbildēja: 13.05.10

liels paldies par jauno raidījumu!

domāju, ka visiem būs daudz ko mācīties no tiem.

skaidri iezīmējās atšķirība starp parastajiem makšķerniekiem un tevi, kā pro līmeņa copmani, tādēļ iešāvās prātā- varbūt kādā raidījumā var paanalizēt kāda vidusmēra makšķernieka kļūdas, kādēļ vienā un tajā pašā upes posmā tev ir zivis ar kaudzi un viņam tikai pāris raudas un sapalbērni.

otra lieta- raidījumā tu ķēri brekšus 1m dziļumā, tas ir tas īstais dziļums, kur meklēt, jo man vienmēr licies, ka brekšus ķer bedrēs..

A Normunds Grabovskis

par raidījuma novērtēšanu paldies, kas attiecās uz brekšiem, tad agram pavasarim straujās upēs šādi seklumi ir tieši riezē,jo tur vienkārši dziļumu nav....., lielos vilcienos brekšus meklēt tomēr vajag lēnākos posmos un uz dziļumu kantēm, ir izņēmumi, piemēram Gaujā, bet lielos vilcienos tomēr dziļumi

Atbildēja: 13.05.10
J agnoss

Labdien. kad un kur būs redzamas jūsu veidotās makšķerēšanas parraides? paldies

A Normunds Grabovskis

TV raidījums ir redzams fishing.lv, sadaļā -ar makšķeri, tur pat reiz ir tikai pirmais raidījums, pirmdien parādīsies otrais

Atbildēja: 13.05.10
J armiss

Sveiks meistar!!!

Gribetos kadu dienu aizskriet uz Salacu Salacgriva uz feederi pasedeet. KA tu domaa kuraa krastaa butu labaak sedeet uz feederi? Vai pietiek ar sliecinjaam vai vajag nemt liidz vel kaadu tarpinju vai makaronu vai kukuruuzu? UN vai naktii sezot varees sakert zivis, vai tomer riita agrumaa labaak? Jau ieprieks paldies!!!

A Normunds Grabovskis

man pašam Rīgas krasts ir mīļāks, sevišķi ja runājam par rajonu pie paša tilta un kādu kilometru uz augšu, ja tu prasi manas domas par ēsmām, tad es saku, ka braukt copēt tikai ar vieniem tērpiem ir muļķīgi, sevišķi ja tie vieni tārpi ir sliekas, noteikti vajag līdzi arī mušu kāpurus un Salacgrīvai arī vārītas grūbas, jo tur zivis gadu gaitā ir pieradinātas pie grūbām.

Par nakts copi neko pateikt nevaru, jo naktīs copēt nemīlu, dikti patīk gulēt, mans copes laiks tomēr pamatā ir diena

Atbildēja: 13.05.10
J gabu

Sveiciens, Meistar!

Tavi ieteikumi slīdošā pludiņa sistēmai ezerā uz brekšiem. Ezers dūņains. Brekšu Cope ir, bet nevar piecirst(āķis ovner ar pavadiņu 10). Maķšķere - mačkāts . Jau iepriekš - paldies!!!

A Normunds Grabovskis

noteikti vajadzētu lietot vaglera tipa pludiņus, Salmo veikalos mēs tirgojam Sensas vaglerus, pats tos lietoju jau sen un neko citu meklēt netaisos, šeit ir pagrūti aprakstīt kā visu pareizi sasiet, jo ir nianses, kuras aprakstīt vienkārši nevar, esmu to mēģinājis darīt žurnālā, bet tas nav tas, savos raidījumos mēģināsim visu parādīt. Tālmešanu ar slīdošiem pludiem domāju rādīt kaut kad jūnijā, kad breksis būs iznārstojis, je esi Rīgā, tad vari ieskriet pie manis Daugavgrīvas ielā, tad visu izrādīšu

Atbildēja: 13.05.10
J Grizly

No moliem var copēt ? es domāju tieši (rīgā mangaisalā) vai ir kautkādi aizliegumi ? atceros viens gudrinieks man teica ka jūras pusē var bet daugavas nevar vai otrādi .

A Normunds Grabovskis

te nav viennozīmīgas atbildes, jo no dažiem moliem drīkst makšķerēt, no citiem nedrīkst, par Daugavas es tev nemācēšu pateikt, precīzu atbildi varēsi saņemt V V D(Valsts Vides dienests)

Atbildēja: 13.05.10

ew kada labakaa bariba grunteneem (karuusaam?)

A Normunds Grabovskis

ewwwwwww nezinu!!!!!!!!!

Atbildēja: 13.05.10
J tinca

Labdien, meistar. Dzīvojot pie Daugavas, ir regulāri iebarots līkumiņš brekšiem.Parasti ar SALMO breksis. Pirmsalgas sindroma iespaidā pāris dienas sajaucu to ar zivju kombikormu.Ja pirms tam ķērās brekši 1-1,9kg svarā, vakar apstāja pliči.Cope katrā laidienā, bet nu nav tas, ko gribētos.Brekša neviena...Tas bija atkarīgs no barības? Šorīt tas pats,lai gan kombikormu vairs nemetu.Vai breksīši būtu jau aizgājuši citur? Jau iepriekš paldies un ne asakas!

A Normunds Grabovskis

pat reiz ,pirmsnārsta periodā, Daugavas brekšuks tomēr staigā vairāk kā vasarā, tāpēc vainot tikai barību nevajadzētu, apskaties kas notiek biki vēlāk, iespējams, ka brekšuki aizgāja dipadu dapadu uztaisīt un pēc pāris nedēļām būs atpakaļ

Atbildēja: 13.05.10

Labdien,Normund vairāk esmu mednieks nekā makšķernieks,bet ar vien biežāk velk pie ūdeņiem.

Man uzdāvināja spiningu Salmo 2391-240

SUPREME CARBOXY STIFF section 2 casting weight

10-35g .Varētu uzināt cik tas kāts ir nopietns.

Paldies.

Egīls-Jelgava

A Normunds Grabovskis

normāls vidējās klases kāts, nav no biezā gala, bet nav arī no paša lētākā, tikai spiningošanas vaina

Atbildēja: 13.05.10

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs