Forums - CopesLietas.lv: MARKER kāti - Forums - CopesLietas.lv

Jump to content

 
+17°C
2 m/s ZR
769 mm
64%
+20°C
05:0021:39
 
 
  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu

MARKER kāti

#1 Lietotājs šobrīd nav portālā   Guncha 

  • Ziņojumi: 44
  • Reģistrējies: 09.aprīlis 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 10:20

Intresē iegādāties marķiera kātu. Padalieties ar personisko pieredzi, kādu kātu lietojat un kādu ir vērts iegādāties.

#2 Lietotājs šobrīd nav portālā   Aigars82 

  • Ziņojumi: 175
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 11:07

Marķierim lietoju Fox Warrior Elite 12ft 3,25lb kātu. Nav speciālais marķiera kāts, bet esmu pilnībā apmierināts ar tā īpašībām un kā papildus pluss ir lielie riņķi no 50 līdz 16mm.

#3 Lietotājs šobrīd nav portālā   Aigars82 

  • Ziņojumi: 175
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 12:23

Vispār daudzi angļu karpinieki uzskata, ka labāk par marķieri izmantot mīkstāku spoda kātu. Tas ļaujot daudz labāk izprast grunti. Tomēr uzskatu, ka ar marķieriem ir tāpat kā ar pārējiem kātiem un pie katra no viņiem ir jāpiešaujas individuāli. Kas vienam labs, tas citam galīgi garām. Lūk neliels video no FreeSpirit

#4 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 02.marts 2011 - 12:44

View PostAigars82, 02.marts 2011 - 12:23, rakstīja:

Vispār daudzi angļu karpinieki uzskata, ka labāk par marķieri izmantot mīkstāku spoda kātu. Tas ļaujot daudz labāk izprast grunti. Tomēr uzskatu, ka ar marķieriem ir tāpat kā ar pārējiem kātiem un pie katra no viņiem ir jāpiešaujas individuāli. Kas vienam labs, tas citam galīgi garām. Lūk neliels video no FreeSpirit


Vispār varētu paturpināt šo tēmu. Jo mani tiešām interesē variants vai var apvienot spodu ar markieri. Iemesli :
1) Pērkot 1 makskeri, vari atlauties dārgāku un kvalitatīvāku inventāru, nekā pērkot 2 makskeres,
2) Makšķeru somā vietu skaits ir limitēts un labprāt liktu 3 gatavas copenes un 1 markieri, nekā ir 2 gatavas copenes+markieris+spods

Ko citi saka par to? Varbūt var ieteikt tādu otimālu variantu. Cietībai tad vajadzētu būt ap 4-4,5 lb?

#5 Lietotājs šobrīd nav portālā   Aigars82 

  • Ziņojumi: 175
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 12:57

View Postkashulonis, 02.marts 2011 - 12:44, rakstīja:

Vispār varētu paturpināt šo tēmu. Jo mani tiešām interesē variants vai var apvienot spodu ar markieri. Iemesli :
1) Pērkot 1 makskeri, vari atlauties dārgāku un kvalitatīvāku inventāru, nekā pērkot 2 makskeres,
2) Makšķeru somā vietu skaits ir limitēts un labprāt liktu 3 gatavas copenes un 1 markieri, nekā ir 2 gatavas copenes+markieris+spods

Ko citi saka par to? Varbūt var ieteikt tādu otimālu variantu. Cietībai tad vajadzētu būt ap 4-4,5 lb?

Pilnīgas muļķības!!! Lai precīzi varētu barot, tev tak marķierim ir jābūt noregulētam un uzstādītam vēlamajā copes punktā. Tālāk tiek ņemts spoda kāts un barota ar marķieri atzīmētā copes vieta.

#6 Lietotājs šobrīd nav portālā   MaTT 

  • Ziņojumi: 74
  • Reģistrējies: 28.oktobris 2009

Publicēts: 02.marts 2011 - 13:22

Es lietoju 2010 Warrior Z 12f 2,75lb. Viss ok.

Piekrītu Aigaram, lai pēc "grāmtas" darbotos, vajag i spodu i marķieru, lai atmērītu un lidinātu spodu. Vienīgi ja liels speciālists var mēģintā atmarķēt un tad uz klipsu un raķeti virsū, bet tas attiecīgi traucēs citas vietas izpētei.

Kātu somās ir vietas nesaliktām makšķerēm ! :)

#7 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 02.marts 2011 - 17:03

View PostAigars82, 02.marts 2011 - 12:57, rakstīja:

Pilnīgas muļķības!!! Lai precīzi varētu barot, tev tak marķierim ir jābūt noregulētam un uzstādītam vēlamajā copes punktā. Tālāk tiek ņemts spoda kāts un barota ar marķieri atzīmētā copes vieta.


Dabā tak ir ļoti daudz orientieri pēc ka vietas atcerēties. Ko darīt, ja esi izvēlējies 2 vai 3 punktus barot? katrā turēt marķieri?

#8 Lietotājs šobrīd nav portālā   jorku 

  • Ziņojumi: 168
  • Reģistrējies: 23.marts 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 17:14

View PostGuncha, 02.marts 2011 - 10:20, rakstīja:

Intresē iegādāties marķiera kātu. Padalieties ar personisko pieredzi, kādu kātu lietojat un kādu ir vērts iegādāties.



pats lietoju Century M1 marķiera kātu 3,75 lbs , nu ļoti tālu var aizmest.

#9 Lietotājs šobrīd nav portālā   Aigars82 

  • Ziņojumi: 175
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 17:26

View Postkashulonis, 02.marts 2011 - 17:03, rakstīja:

Dabā tak ir ļoti daudz orientieri pēc ka vietas atcerēties. Ko darīt, ja esi izvēlējies 2 vai 3 punktus barot? katrā turēt marķieri?

Kad esi atradis/izvēlējies vairākus punktus kurus barot, tad tos atzīmē auklu aizklipsējot aiz spoles klipša un/vai atzīmē ar Fox Magic Marker, vismaz es tā daru. Un tad jau attiecīgi arī katru punktu atsevišķi sabaro.
Ja izvēlēto copes vietu zini perfekti no galvas, tad cita lieta, marķieri vispār var nelietot.

#10 Lietotājs šobrīd nav portālā   V.S.O.P. 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 25.janvāris 2010

Publicēts: 02.marts 2011 - 17:46

View Postkashulonis, 02.marts 2011 - 17:03, rakstīja:

Dabā tak ir ļoti daudz orientieri pēc ka vietas atcerēties. Ko darīt, ja esi izvēlējies 2 vai 3 punktus barot? katrā turēt marķieri?


Daiwas spod spolei un vēl dažām ir 2 klipši, ja lieto marķierim - vari atklipsēt un būt precīzs, atjaunojot barojamo distanci, vēl vari iezīmēt marķējamo attālumu ar dažādas krāsas līmlentām uz auklas, virzienus iezīmējot pret dabas orientieriem utt.... variantu ir daudz. Vairāk par 2 punktiem 1 sektorā nopietni barot nav sanācis un lielu jēgu tam neredzu. Cita lieta - kādu boilu galdu netālu no spota uzklāt... ;)

PS. marķieri vislabāk ir turēt krāstā :) lieki striķi ūdenī copi neuzlabot, pie kam marķieru striķi parasti ir pītie....

#11 Lietotājs šobrīd nav portālā   mariz84 

  • Ziņojumi: 84
  • Reģistrējies: 09.maijs 2007

Publicēts: 02.marts 2011 - 18:22

Nu ja atstāsi marķieri copes laikā ūdenī,tad ar garantu karpa viņu aizķers un finālā visu to pasākumu sapiņķerēs.Tādēļ labāk lai marķieris ūdenī stāv tikai barošanas un vietas izpētes laikā.A tā makškeres metot, izmantot labāk pretējā krasta orientieri un klipsi spolei....

#12 Lietotājs šobrīd nav portālā   Aigars82 

  • Ziņojumi: 175
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2008

Publicēts: 02.marts 2011 - 18:57

View Postmariz84, 02.marts 2011 - 18:22, rakstīja:

Nu ja atstāsi marķieri copes laikā ūdenī,tad ar garantu karpa viņu aizķers un finālā visu to pasākumu sapiņķerēs.Tādēļ labāk lai marķieris ūdenī stāv tikai barošanas un vietas izpētes laikā.A tā makškeres metot, izmantot labāk pretējā krasta orientieri un klipsi spolei....

Pilnīgi piekrītu!

#13 Lietotājs šobrīd nav portālā   Lemurs 

  • Ziņojumi: 51
  • Reģistrējies: 09.jūlijs 2007

Publicēts: 02.marts 2011 - 22:25

Pēc savas pieredzes vadoties varu teikt , ka marķiera un spoda kātus vajag izmantot tiešā viņu nozīmē, nevis kaut ko kombinēt(var izlīdzēties ), bet tā nav sistēma. Pats lietoju Fox Ranger XT Marker un turu šo kātu atsevišķā čeholā, lai atbraucot uz nezināmu ūdenstilpni nav jākrāmē ārā visi loriņi. Spodu lietoju Bruce Ashby Exclusive Range Rocketeer 6LB, diezvai no viņa sanāks marķieris.

#14 Lietotājs šobrīd nav portālā   kashulonis 

  • Ziņojumi: 119
  • Reģistrējies: 23.novembris 2009

Publicēts: 02.marts 2011 - 22:58

Paldies par pieredzes apmaiņu!

#15 Lietotājs šobrīd nav portālā   KerioCarp 

  • Ziņojumi: 17
  • Reģistrējies: 11.augusts 2008

Publicēts: 03.marts 2011 - 13:24

Man ir FOX Ranger 3.25lb marķieris un FOX Spod 5.5lb. Pagājušo gadu iegādājos pavasarī atsevišķu somu lai varētu glabāt atsevišķi no visām pārējām makšķerēm un nebūtu jāņem nost spolēm. Kā Lemūrs saka, lai aizbraucot uz copi var uzreiz rīkoties un nebūtu jātērē lieks laiks lai saliktu rīku.
Par marķieri runājot esmu izmantojis vissdažādākās makšķeres marķēšanai. Un tad kad iegādājos marķiera nūju un liku lietā, tad es sapratu cik lielu kļūdu es esmu pieļāvis, ka neesmu iegādājies jau daudz, daudz agrāk marķēršanai paredzētu makšķeri. Tas lika man vēlreiz pārliecināties, ka viss ir paredzēts tam kam tas ir domāts. Marķieris - marķēšanai, spods - barošanai, utt.
Tāda ir mana pieredze un doma.
Ar cieņu.

#16 Lietotājs šobrīd nav portālā   norman 

  • Ziņojumi: 69
  • Reģistrējies: 25.jūnijs 2008

Publicēts: 05.marts 2011 - 15:26

Jā, pilnīgi piekrītu, ka katrs kats ir paredzēts savam vajadzibam, meklēt kaut ko universālu gan marķieri, gan spoda kātu, neredzu tam nekādu paralēli!!!

Daudzi raksta, ka marķieris ir jāvelk arā, lai karpa copes vai vilkšanas laikā nesavāc līdzi un netraumējas utt., var vilkt arā, protams, bet es ieteiktu savadāk, lai precīzi saglabaātu barojamo vietu!! Vienkrārši, kad esi iebarojis sev interesanto vietu, tad ar vieglu rokas kustību piegriez marķiera kāta spoli un nogremdē līdz gruntij marķieri un viss, kad vēlies iebarot, nav vajadzibas liekus plunkšķus taisīt un meklt orientierus naktslaika utt.,bet vienkaārši iztīt spoli un marķieris pacelas virs udens, un viss ir štokos, beidzas iebarosana, tad atkal nogremdē. To var darīt arī pie maksķerkātu pārmetieniem, lai būtu lābas vai kreisās utt. malas oretieris!! Copes gadījumā karpa nesāvac marķieri. Protams te var pastrīdēties , karpa var baidīties pienākt, jo gruntij ir jaunas izmaiņas, pludins sarkanā krasā parādījies, karpa var sākt apmeklēt šo vietu pēc n-dienām, vajag piemeklēt attiecīgi neuzkrītošus marķierus, censties pielāgot attiecīgajai videi-gultnei, ūdenim un utt.

#17 Lietotājs šobrīd nav portālā   dexters21 

  • Ziņojumi: 17
  • Reģistrējies: 20.oktobris 2008

Publicēts: 06.marts 2011 - 10:39

Pa nakti ļoti grūti izmantot, piem pretēja krasta orientierus. Tā kā marķieris nāk par labu, Norman tev doma laba,ja pareizajā krāsā ir markieris, bet ja nakts un marķierī ir spīgulis, tad tā štelīte neiet. Var mēģināt atrast labu spotiņu, sabarot un marķieri pārmest orientējoši metrus 3-7m tālāk , un tad mazāka iespēja, ka marķieris aizies līdzi karpuļai. Ir tā meiģināts un ne vainas. ;)

#18 Lietotājs šobrīd nav portālā   Gashis 

  • Ziņojumi: 114
  • Reģistrējies: 01.jūnijs 2009

Publicēts: 06.marts 2011 - 11:48

View Postdexters21, 06.marts 2011 - 10:39, rakstīja:

Pa nakti ļoti grūti izmantot, piem pretēja krasta orientierus. Tā kā marķieris nāk par labu, Norman tev doma laba,ja pareizajā krāsā ir markieris, bet ja nakts un marķierī ir spīgulis, tad tā štelīte neiet. Var mēģināt atrast labu spotiņu, sabarot un marķieri pārmest orientējoši metrus 3-7m tālāk , un tad mazāka iespēja, ka marķieris aizies līdzi karpuļai. Ir tā meiģināts un ne vainas. ;)

Cita lieta ir, ja izmanto laivas, tad gan bez marķiera pludiņa neiztik:))
Ideja par 3-7 metriem no copes vietas ir apsveicama un tā arī būtu loģiski rīkoties. Un ja runājam par nakts pārmetieniem, tad tās ir man galvasāpes :)

Citu domas par nakts pārmetieniem?

#19 Lietotājs šobrīd nav portālā   Lemurs 

  • Ziņojumi: 51
  • Reģistrējies: 09.jūlijs 2007

Publicēts: 06.marts 2011 - 12:40

Pirmām kārtām marķieris ir domāts ūdenstilpnes(vietas , sektora )izpētei ,dziļuma un gultnes struktūras noteikšanai.Un tikai pēc tam tiek izskatīti pārējie marķiera uzdevumi-virziens,distance.Kas ārī ir ļoti svarīgi ,jo bieži vien barojamais galds ir 3x3 m un 90m attālumā .Pa nakti var izlīdzēties uzsienot uz auklas stoperu gumijas mezgliņus , vai lietojot John Roberts range finder klipsi.Ja ir iespēja es lietoju Atropa Buoyant Atrospot LED Marker Float .

#20 Lietotājs šobrīd nav portālā   Gashis 

  • Ziņojumi: 114
  • Reģistrējies: 01.jūnijs 2009

Publicēts: 07.marts 2011 - 12:44

Uz lietām var psakatīties dažādi, bet kopumā piekrītu:)

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu