Nevarētu ieteikt ko par copi uz butēm Jūrkalnē? Varbūt ir kādas nianses, kas ir svarīgas? :)
Nu cope Jūrkalnē ne ar ko neatšķirās no copes citās vietās, es gan neesmu pats fanātiskākais bušu ķērājas, bet reizēm aizbraucu, pats spiežu uz ēsmu daudzveidību, parasti man līdzi ir garneles, rauda vai vimba, reņģe vai salaka, un kāda no šīm ēsmām izrādās tā īstā, nekad nelietoju gatavās āķu sistēmas, jo tur manuprāt ir pārāk rupji āķi, bet tā nekādas dižās atšķirības jau tai copē nav, patausti kurā attālumā zivīte ir visaktīvākā, atrodi mazāko iespējamo svinu un uz priekšu.
Labdien! Es un droši vien lielākā daļa makšķernieku dodas uz copi līdzko ir tāda iespēja, bet man vienalga interesē kā tad tur ir ar tiem vējiem un atmosfēras spiedienu! Kurš tad skaitās tas "tārpiņu" vējš un kādās robežās vajadzētu turēties barometra stabiņam?
Godīgi sakot nezinu, nekad neesmu pievērsis uzmanību spiedienam, jo ja esmu nobriedis braukt copēt, tad man ir pilnīgi vienalga kas tur ārā notiek, vēl ne reizi savā makšķernieka mūžā neesmu palicis mājās laika apstākļu dēļ.
Gribēju Tev jautāt - Vai barības jaucamie spaiņi un sieti varētu būt kādā veikalā? Un kādi būtu nepieciešami barībai brekšiem? Un varbūt aptuvenās cenas tādam komplektam! (Salmo veikalā nebija). Paldies!
Nu jau spaiņi 17 un 40 litrīgi un 3 veidu sieti ir Daugavgrīvas ielas veikalā, arī uz otro SENSAS sūtījumu jau esmu pasūtījis spaiņus, pats lietoju gan lielos maisāmos traukus, gan arī mazākos spaiņus, ja nepiedalīsies mačos, tad tev lielo spaini tā īsti nevajag, jo 17 litru spainī var labi samaisīt 3-4 kilogramus barības, ar ko pietiek garai copes reizei, spainis maksā ap 5 lati, sieti 11-13 lati, tie pēc izmēra ir paredzēti tieši šiem spaiņiem.
Iebarojot līnim, liekot klāt smaržas var likt īstu medu nevis atraktoru? Un vai var vienā vietā būt vairākas smaržas, piemēram, ķiploks, vaniļa, medus utt., jeb ir jābūt lielam attālumam? Paldies!
Kokteiļus jaukt nevajag, sevišķi jau ar ķiploku, ja liec klāt ķiploku, tad citu neko tur klāt likt nevajag, jo ķiploks noēd visas citas smaržas, arī ar saldajiem aromātiem patreiz aizrauties nevajadzētu, jo ūdens vēl ir vēss, zāles tikai vēl aug, patreiz labi strādā koriandrs, ķimenes, melase, ja lieto gatavās barības, tad tās pastiprināt nevajag, vasarā vēl varēsi izspēlēties ar aromātiem
Sveiki! Kā jūs domājat, tagad kad ir vairākas dienas apmēram 12 grādi, līņi varētu ņemt mazā meža ezeriņā? Kur viņus meklēt, seklumā ne? Ar kādām smaržām viņus tagad labāk iekārdināt mazā meža ezeriņā? Paldies
Līņi sāk baroties jau krietni aukstākā ūdenī, tāpēc droši vari braukt mēģināt, tiesa pats noteikti zivis meklētu tajā ezera daļā, ko visvairāk uzsilda saule un arī sevišķi agri no rīta neskrietu, lai iesilst diena, tad zivīte kļūst aktīvāka, runājot par barību, līnim nevajag spilgtas, stipras smaržas, labi strādā gan SALMO, gan DRAGON firmas barības, SENAS līņu barība ir dārga, bet ļoti efektīga, to pat veči izmanto kā atraktoru, sadalot uz 3-5 copes reizēm.
Tā kā tuvojas pavasara sezona Burtnieka ezerā, tad kādus mānekļus tieši varētu ieteikt šai sezonai Burtniekā. Ļoti interesē kombinētās kombinācijas, un, protams, arī pārējais.
Tā kā Burtnieku ne sevišķi mīlu un spiningošana nav mana specialitāte, tad uz šo jautājumu dot sakarīgu atbildi nevarēšu, pietam nav jau tā, ka katru gadu mānekļu mode stipri mainās, ir nianses krāsās, bet formās un izmēros mazāk.
Sveiki! Gribēju uzzināt ar ko benzīna 2 taktu motors atšķiras no 4 taktu motora, kurš motors labāk ir uz velci.
Mja, nu nepateikšu gan, jo es esmu tik tehnisks, ka man pilnīgi vienalga kas tam motoram ir iekšā, galvenais lai brauc, diemžēl šis jautājums nav manā kompetencē.
Gribētu jautāt, kādas ir pazīmes un kas ir raksturīgs vietām, kur brekši "dejo", pēc kā to var noteikt ?
Šīs vietas ir tik dažādas, ka es tā ātrumā nemaz nevaru pateikt kas šim vietām raksturīgs, brekši mazgājās un dejo virs vietām, kur viņi barojās, ja šādu vietu atrod, tad pus darbs jau izdarīts, atliek tikai viņus pierunāt uz dialogu.
Man brekši ir mazgājušies gan 1 gan 6 metru dziļumos, gan ezerā gan stiprā straumē, var jau būt, ka viņi nāk skatīties uz to muļķi, kas krastā sēž, bet vienalga skats ir foršs.
Sveiks! Gribētos uzzināt ko par fīderiem. Vai varētu smalkāk aprakstīt kāds tas izskatās, cik resnas auklas tam lietot?
Ļoti interesanta un plaša tēma, ko nevar aprakstīt divos teikumos, šogad es daudz laika veltu un veltīšu fīderu pastiprinātai apgūšanai, visus savus novērojumus un secinājumus aprakstīšu CL un savā interneta lapā.
Īsos vārdos tradicionālais fīderis ir aktīvā gruntsmakšķere ar barotavu, kuru visu laiku tur rokās, ja viss izdarīts pareizi, tad coopes ir tikpat bieži kā ar pludu, tikai zivis bieži vien ķerās lielākas.
Sveiki! Diezgan bieži braucu uz vienu ezeru copēt un pats esmu redzējis tur diezgan daudz brekšus no 1,5 līdz 2,5kg, bet ārā neizdodas dabūt lielākus par 200g, baroju parasti jaucot SALMO barību ar SENSAS un zemi, parasti ir tā, ka uz to barību sanāk mazas raudas un nenormāli daudz vīķes, kuras bieži vien neļauj ēsmai pat nogrimt. Vietā kur copēju dziļums ir apmēram 3 - 4m, un tas ir ļoti tuvu krastam principā tur kur beidzas ūdenszāles, vai būtu jāmēģina lielākā dziļumā? Varbūt ir kāda cita problēma? Paldies jau iepriekš par atbildi.
Tipisks Vaidavas ezera apraksts, tur arī brekšu ir daudz, bet tos ķer tikai retais, šādos ezeros brekši pie krasta pienāk reti, viņi turās uz dziļumu kantēm, reizēm tas ir metiena attālumā(līdz 50-70 metriem), citur pie brekša tikt var tikai no laivas, tiesa 3-4 metru dziļumā breksim jau nu vajadzētu pienākt. Ja tās mailes un citas sīkzivis ir pusūdenī, tad mēģini saīsināt pavadiņu līdz 10 cm, uzliec lielāku pludiņu un ēsmu guldi uz grunts, ja tas viss nepalīdz, tad mēģini atrast nākošo dziļuma kanti un baro tur. Tikai atceries vienu, ka maijs un jūnijs ir brekšu nārstamēneši, tāpēc itin bieži visi nelielu ezeru brekši šajos mēnešos ir sastopami kādā seklā līcītī, kur tie aktīvi barojās, vienkārši aprunājies ar vietējiem copmaņiem, pavēro, kur brekši klusos rītos parādās, tur viņus arī jāķer.