Auces upē būs tīrāks ūdens

Lai arī Auces upē dažādu problēmu netrūkst, tai skaitā vairāki aizsprosti, neliels solis pozitīvajā virzienā sperts - Glūdas pagasta Nākotnes ciemā ierīkotas notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas.
Šis ir nozīmīgs solis gan ciema iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, gan vides aizsardzībā – īpaši Auces upes ūdens kvalitātes uzlabošanā. Projektā tika izbūvētas modernas BIO-50 tehnoloģiskās līnijas un izveidots mākslīgais mitrājs, kas nodrošinās efektīvāku notekūdeņu attīrīšanu. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 400 tūkstoši eiro un tā ir vērā ņemama investīcija Nākotnes ciema infrastruktūrā un vides aizsardzībā.
Notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve Nākotnes ciemā īstenota LIFE programmas integrētā projekta „LIFE GoodWater – Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai” ietvaros.
Foto no atklāšanas ceremonijas:
Auce, arī Aucīte, Aucupe, Īle, lejtecē — Jaunais kanāls, ir Svētes kreisā krasta pieteka. Tā iztek no Lielauces ezera Lielauces paugurainē un tek caur Dobeles un Jelgavas novadiem. Pie Bēnes uz upes 19. gadsimtā izveidots dzirnavezers (platība 24,6 ha, dziļums ap 4,5 m). Penkules pagastā uz upes atrodas otra ūdenskrātuve — Dimzu ūdenskrātuve (11,4 ha). Kroņaucē atrodas vēl viena ūdenskrātuve — Kroņauces dzirnavezers (13,6 ha). Netālu no Jelgavas Auce ietek Svētes upē.
Foto LIFE GoodWater
