Žurnāls COPES LIETAS #5 (2017.gada maijs)

Žurnāls COPES LIETAS #5

Sveiki, copmaņi!

Patiess prieks jūs sveikt tādā makšķerniekam tīkamā mēnesī kā maijs. Šobrīd var atskatīties uz gada sākumu, un pirmām kārtām tas ir zīmīgs ar Latvijas izlases augsto panākumu pasaules čempionātā zemledus copē ar mormišku, kad mūsu puiši godam izcīnīja vicečempionu titulu un pēc ilgāka laika beidzot tika pie medaļām. Sacensības tiešām bija spraigas – ar gandarījumu vēroju, kā puiši, zobus sakoduši, cīnījās par katru gramu, katru zivīgu āliņģi un potenciālu pleķi. Jāatzīstas, brīžiem pat pārņēma balta skaudība, jo pārstāvēt savu valsti šāda mēroga pasākumā ir ļoti prestiži. To esmu izjutis arī uz savas ādas un, teikšu atklāti, – brīdi, kad 2007. gada pasaules zemledus čempionāta noslēguma pasākumā kaklā kāra augstākā kaluma komandas apbalvojumus, laikam neaizmirsīšu nekad. Patiess prieks par mūsu vīru panākumu, saliedētību un cīņas sparu, nu un, protams, par Alda Vārnas augsto panākumu – 3. vietu individuāli.

Arī bez sportiskajiem notikumiem šī gada sākums copes ziņā man personīgi izdevās itin tīkams – veiksmīgi tika atklāta karalisko zivju spiningošanas sezona krāšņajā Salacas upē, bet vēlāk, pavasarim tuvojoties, manam garšīgajam cienastam ļāvās arī skaistās Ventas vimbas. Tāpat šogad pietiekami bargā un neatkāpīgā ziema ļāva izbaudīt ledus sēdēšanas priekus gan dzimtenē, gan arī kaimiņu zemē. Pirmo reizi pabiju gan uz igauņu Pērnavas līča, gan Peipusa ezera ledus. Iespaidi ir nu ļoti patīkami, tāpēc abas šīs vietas, it sevišķi Peipusu, noteikti vajadzēs iekļaut ziemas copes maršrutos arī turpmāk un viesoties tur vismaz pāris reizes sezonā.

Nākotnē raugoties, patīkams secinājums ir tas, ka šogad visai izdevīgi, pagarinot nedēļas nogales brīvdienas, iekrīt gandrīz visas valstī noteiktās svētku dienas. Tāpēc makšķerēšanas priekus varēsim baudīt pilnu krūti – sākot no 1. maija svētkiem, kad vairākums copmaņu steigsies atklāt līdaku spiningošanas sezonu. Ļoti izdevīgi, ka šoreiz līdaku sezona sakrīt ar laivošanas sezonas atklāšanu, tāpēc zaļsvārcēm var piekļūt vēl labāk. Noteikti nevar atstāt novārtā arī caurceļojošās zivis un zivis, kas dodas uz nārstu. Šī cope popularitātes ziņā diez vai zaudē līdaku spiningošanai, tāpēc pie lielākajām upēm noteikti gaidāma pastiprināta konkurence.

Maijā, kā ierasts, gaidām gan skaistu līdaku, prāvu vimbu, brekšu, raudu un balto sapalu lomus Rīgas līcī ietekošajās upēs, gan arī aktivitātes pieaugumu citu sugu rindās, kuras atgūstas no ziemas gavēņa un cenšas atgūt zaudētos spēkus. Maijs parasti ir arī robežšķirtne, kas mūs ieved no pavasara vasarā, tāpēc šajā mēnesī noteikti modīsies arī ilgākie guļavas un entuziasti noteikti lūkos, ko par viņu pierunāšanu teiks karpas un līņi.

Uz tikšanos pie ūdeņiem! CL

Krišjānis Krasovskis

Uz augšu
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers