Žurnāls COPES LIETAS #1 (2017.gada janvāris)

Žurnāls COPES LIETAS #1

Saturs

Intervija
Mācītājs ar makšķeri
Copmaņu zināšanai
Lašu sezonu uzsākot
Copmaņi mācās
Četri mormiškotāja galvenie komponenti
Eksperta viedoklis
Ziemas fīderis
Inventārs
Lowrance jaunumu akcenti
Ražots Latvijā
AGAT sezonas jaunumi
Inventārs
Plēsoņu cope ar balansieri
Loterija
Zviedrijas leiputrijā
Inventārs
Ar silikonu ziemā
Eksperta viedoklis
Inventārs gardēžiem 2016: II daļa
Atskaite
Līdakstāsti
Copes vieta
Kiuriņš
Mušiņmakšķerēšana
Sportiskā mušiņmakšķerēšanas vasara
Karpu lietas
Atjaunojam inventāru!
Copmaņi ēd
Zivju tartars

Copes Lietu autori par sevi

Kopā

Tad nu re gads jau kopā aizvadīts. Lai gan man vēl joprojām, paceļot redakcijā klausuli, tiek uzdots jautājums “...vai tad neviena Cilvēka redakcijā nav”, pamazām tiek pieņemts arī tas, ka sieviete var būt copes žurnāla galvgalī. Un kāpēc gan ne. Sen jau lauzti stereotipi, ka cope, ieroči un mašīnas ir vīriešu rotaļlietas. Nu patīk man tā lieta un interesē ar. Lai cik tas dīvaini izklausītos, es neķeru un negribu ķert lielas zivis (uzsvars uz “lielas”). Man patīk agros rītos, kad vēl viegla migliņa klāj ūdens virsmu, sākt gaidīt savu ZIVI. Vērot, kā tā panāk tuvāk, pabaksta, aizpeld, parausta aiz tā, kas nu tur uz āķa uzlikts, – un cope!!! Kā attālinoties un tuvojoties līnis virpina gaisa burbuļus un iečammā tārpu. Tad varu domāt lielo mierīgo domu – domu, ko likt nākamajā žurnālā, ko tev, Copes Lietu lasītāj, interesantu piedāvāt. Un tad kopā ar autoru kolektīvu to visu īstenot.

Kas bijis – bijis, tas pagājis – tas par 2016. gadu. Bet var jau būt, ka kaut kas atstāstīšanas vērts ir aizķēries atmiņā no intervijām – personība, makšķerniekstāsts. Varbūt tiek lietots praksē kāds māneklis, kas uzrunāja tieši no žurnāla lapām un tagad ir pats zivīgākais. Varbūt, rūpējot zivīm galdu, tiek izmantota kāda Normunda Grabovska speciālā recepte ar slepeno ingredientu. Līdaku guru Gunārs Klēģers licis paskatīties uz līdakām no pavisam cita skatu punkta. Uzklausot copes ekspertus, ir iegādāts jauns kāts, māneklis vai eholote. Vai varbūt nogaidāt, jo gribas to labāko un jaunāko gan no rīku, gan arī ehološu lauciņa, tāpēc cītīgi sekojat līdzi inventāra jaunumiem.

Tagad liekam jaunu bildi iekšā – sācies 2017. – Gaiļa gads. Gailis kā jau košais putns varētu pavilkt uz košām un trakām lietām – un mēs centīsimies turēt līdzi!

Intervijā ar mācītāju Gundaru Āboltiņu runājam arī par vienu no grēkiem – negausību: zivju grābšanu vairāk, nekā var apēst. Vēl piedāvājam ieskatu Lowrance jaunumos un pirmo aplūkojam Elite Ti sēriju. Karpeniekiem visvairāk novitāšu, kā jau bija gaidāms, ir no neapšaubāmā tirgus līdera Fox. Atcerieties - 1. janvārī sākas lašu un taimiņu spiningotāju svētki. Taču izlasiet visus Makšķerēšanas noteikumus, lai nesanāktu kādi pārpratumi. Sods par nelikumīgi paturētu lasi vai taimiņu nav no mazajiem. Nu ko es te uzskaitīšu. Ja jau šo lasāt, tad žurnāls ir jums rokās. Uz priekšu – ne asakas!

Ja gribat man ko pateikt, ieteikt – gaidu: redakcija@copeslietas.lv.

INITA NAGLE / GALVENĀ REDAKTORE

Uz augšu
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers