Žurnāls COPES LIETAS #10 (2016.gada oktobris)

Žurnāls COPES LIETAS #10

Saturs

Intervija
Vilemsons Lielupē pie Lielupes
Eksperta viedoklis
Lielās meklējumos – pie dīķa forelēm
Copes vietas
Kurzemes bušu plači
Pastāsts
Atmiņās par vasaru
Inventārs
Dziļūdens kranki
Copmaņi mācās
Apģērba izvēle
Copmaņu zināšanai
Pierīgas dropšota nianses
Inventārs
Mazbudžeta eholote
Copmaņi mācās
Par DeSu jeb Dropšots uz zandartiem
Tuvās jūrās
Ziemeļzviedrijas ekspedīcija
Spiningošana
Street fishing Jūrmalā
Karpu Lietas
Vientuļā boila
Copes vieta
Lūkumītis
Copmaņi ēd
Garšīgais un vērtīgais ālants

Copes Lietu autori par sevi

Dzestro rītu izjūtu buķete

I lgi nāca, bet beidzot ir klāt. No vienas puses, skumji, ka ezerā vairs nevarēs nomest kreklu un ķert saules starus, bet katrs, kam sirdī makšķerēšana un daba, dabū baudu jebkurā gadalaikā – arī rudenī.

Dienas nu jau kļūst arvien īsākas un īsākas, un arī zivis vairs nav naskas uz barošanos tikai rītos un vakaros, bet aktīvas ir praktiski visas dienas garumā. Makšķerniekam tas nozīmē, ka vairs nav jāceļas nakts vidū, lai ar pirmajiem siltajiem saules parādītajiem sāniem būtu ierindas gatavībā uz iemetieniem. Jāteic gan, ka arvien aktīvāk savas dziesmas spēlēt sāks arī rudens vēju muzikants, līdzi nesot gadalaikam raksturīgos nokrišņus. Tāpēc arī siltie rudens un ziemas kostīmi tiks izņemti no skapjaugšas, un laikapstākļi nebūs šķērslis – īpaši, ja makšķerēt iznāk tad, kad ir laiks, nevis kad gribas…

Man personīgi šie dzestrie rīti sagādā ļoti plašu izjūtu buķeti. Jau izejot no mājas un ievelkot plaušās gaisu, var ne tikai ieraudzīt, bet pat izgaršot, cik daudz daba ir spējīga dot – koku lapu krāsu gamma, kraukšķīgā zāle, kas ieguvusi baltu toni no pirmajām kārtīgajām salnām, un, šķiet, pat pirkstos pirmais sala kniebiens liekas patīkams. Un, nonākot pie ūdens, vienkārši gribas mazliet pasēdēt turpat krastā, klusumā un pavērot, kā, ūdenim dziestot, virs tā ceļas kupla balta migla un cīnās ar pirmo saules staru dūrieniem… Šādā brīdī pat negribas laivas motoru darbināt, jo tad izzudīs visa klusā burvība. Es tieši šādos brīžos atminos savu bērnību, kad ar vectēvu uz copi devāmies airu laivā un klusi slīdējām tur, kur, pēc mūsu domām, gaidīja rudens trofeja. Uzminēsi vai ne – tas kā vienmēr ir un paliks lielākais makšķernieka noslēpums.

Tā tas vienmēr bijis – rudens ir plēsoņu trofeju laiks, un visiem gribas tikt pie savas lielās. Tā noteikti būs arī šogad, kad vasaras mānekļi tiks nomainīti pret lielākiem ar cerību, ka tieši izmērs palīdzēs kādai lāsumainai skaistulei iekārot tieši to – kā nekā ziemai spēki jāuzkrāj. Bet sāksies ne tikai lielo līdaku laiks, arī asari pirms ziemas un pilnu punci ikru ir un būs skaisti paķerami ar džigu, bet, protams, ne tikai. Un kā gan bez maniem mīļajiem zandartiem – mānekļi ir darba kārtībā, nedaudz pacietības, un visam ir jānotiek.

Arī ērmīgā paskata zivis butes ir sasniegušas piekrasti un aktīvi sāks ēsties pirms nārsta. Šī nu ir zivs, kuras dēļ uz jūru dodas pat tauta no otra Latvijas gala, lai tikai būtu iespēja viņu paķert. Arī tajā ir sava neaprakstāma burvība: ko nepamēģināsi – neuzzināsi.

Ko lai vēl saka – ņemam rīkus, tiekamies uz ūdeņiem, un ne asakas mums visiem!!!

Arvis Ančevskis
VIESREDAKTORS

Uz augšu
This site uses Genecy custom templates for DFP