Žurnāls COPES LIETAS #9 (2016.gada septembris)

Žurnāls COPES LIETAS #9

Saturs

Intervija
Jānis Kauss no Sausās Daugavas
Copmaņu zināšanai
Diena pie Daugavas
Inventārs
TsuYoki vobleri – budžeta alternatīva
Eksperta viedoklis
Inventāra glabāšanas smalkumi
Copmaņi mācās
Brekšu pieradināšana
Eksperta viedoklis
Ko gaidīt no lietus kostīma
Spiningošanas ABC
Līdakas uzbrūk
Tuvos ūdeņos
Ķīšezers zem mikroskopa
Inventārs
Sīkais ceļabiedrs dīperis
Eksperta viedoklis
Asaris pusūdenī – nestandarta situāciju risinājumi
Ražots Latvijā
Agat Mario mikrorotiņi
Tālās jūrās
Kā mēs Odesā bičkus ķērām
Sacensības
Latvijas čempionāts spiningošanā – 3. kārta
Copes vieta
Porkaļu ezers
Copmaņi ēd
Zivju kūpināšana krastmalā

Copes Lietu autori par sevi

Septembris Augustovičs

Lai arī šķiet, ka tikko tik vasara ir sākusies, nez no kurienes galvaskausā sāk rīmēties: Jau kļavu lapas sārtojas,/ Jau rindā dzērves kārtojas… un ir jāpārslēdzas uz citiem režīmiem. Tad es aizdomājos par secību. Krieviem vārdos ir tēva vārds. Ir taču tāds vārds Augusts. Pēc augusta seko septembris. Tātad Septembris Augustovičs ir klāt! Kāds tas būs šogad – atliek tik minēt, jo laika apstākļi attiecībā uz izpratni par tipisku rudeni, ziemu un pavasari lielajam režisoram vairs neklausa un bieži izspēlē pašu vien režisētas monoizrādes.

Man septembris vienmēr ir kā atskaites punkts kādam laikam. Varbūt skolas gadi tik spēcīgi iesēdušies, jo tas bija laiks, kad vairākdienu blandīšanās gar foreļupītēm izbeidzās, vasaras brīvībai un bezatbildībai bija pienācis gals. Loģisks gals, kas bija jau zināms tad, kad sākās.

Arī zemūdens radībai ieslēdzas cits režīms. Zivis ēdas, veido uzkrājumus, manas mīļās foreles jau ir gājiena režīmā, kad tās vairs nav sastopamas ierastajās vasaras vietās, bet ir gatavas pārsteigt jebkur. Šogad ir pirmais gads, kad likumdošana nosaka, ka foreles paturēt nevar no 1. septembra. Oficiāls aizliegums, atbilstošs jau ievērotam paša morāles kodeksam, atrodoties pie foreļ-upēm. It kā, dziļāk padomājot, nav nekādas atšķirības, kad zivs nonāk uz virtuves galda, bet pirmsnārsta foreli noklopēt nav nekāda kaifa.

Taču liegums nenozīmē, ka mēs nevaram iet copēt. Ejam, izbaudām un aizdomājamies par to pašu secību. Jo vairāk zivju iznārstos, jo interesantāks mums būs nākamais gads.

Patiesībā viss ir secībā. Tāpat kā vasara un rudens, ziema un pavasaris, tāpat mūsu izpratne par notikumiem apkārt. Izaugsme no kazragiem līdz forelēm. No sētas mačiem līdz pasaules čempionātam. Vienīgi šo secību mēs paši varam veidot ar savu attieksmi, vēlmi izglītoties un mainīties līdzi laikam. Tu nevari, cilvēks, iesprūst 3 gadus 9. klasē, tad tevi sauc par otrgadnieku vai vienkārši idiotu – skarbi, bet patiesība…

Septembris ir iespēju laiks, jo, iespējams, tieši tad Ņūtons pabija zem ābeles, un tika noformulēts gravitācijas likums. Daba ir pilnbriedā un dāvā mums ne tikai skaistus zivju lomus, bet arī pārējos labumus, kaut vai jau pieminēto ābolu veidā. Saskatīt, sajust un līdzi tam visam dzīvot…

Āķus siekstā, un tiekamies pie ūdeņiem!

Māris Klauze

Uz augšu
This site uses Genecy custom templates for DFP