valdis1 trofejas

Nav pievienotu trofeju!

valdis1 albūmi

 
tomam
4 bildes
 

Rekordskritis atkal :)

valdis1 @ 27.jūlijs 2008, 20:14
Piektdienas rītā Daugavā, posmā starp Koknesi un Aizkraukli, neretietis Jānis Kolpakovs noķēra 76,1 kilogramu smagu un 2,25 metrus garu samu. Tas ir jauns Latvijas rekords.


— Makšķerēju 20 gadu, taču samu copēšanā esmu iesācējs. Līdz šim lielākā zivs, ko esmu noķēris, ir 9 kilogramus smaga līdaka, — saka Jānis Kolpakovs. — Kopā ar draugu Pēteri Daugavā nedaudz lejpus Kokneses iebraucām drīz pēc septiņiem no rīta. Iemetām makšķeres, sākām kvokot. Reizes trīs uzsitu pa ūdeni. Eholote rādīja 27 metru dziļumu. Te pēkšņi vairs tikai 11 metru. Tajā pašā mirklī ietirkšķējās makšķeres spole. Draugs sprieda, ka pieķēries vismaz 10 kilogramu smags ūsainis. Taču tad sams laikam aptvēra, kas notiek, un sāka peldēt projām. Laivu ar mums abiem viņš divas stundas vilka lejup pa straumi. Pēc stundas milzīgo zivi izdevās pacelt ūdens virspusē. No redzētā apmulsām. Sams atkal ienira apmēram piecu metru dziļumā un turpināja ceļu. Tikai vēlāk jutu, ka viņš sāk pagurt.

Par to, kā iecelsim lomu laivā, pat nedomājām. Draugs lēnām airēja uz krasta pusi. Sama spēki beidzot bija galā. Ieairējām līcī pie Oļega Ļaha īpašuma, ko makšķernieki iesaukuši par “Ifas pili”. Tikai te pēc 2 stundām un 20 minūtēm izdevās piestāt krastā. Ielēcu ūdenī un milzīgo zivi divatā izvilkām saulītē. Tikai tad sams sāka tā pa īstam pagurt un vairs nepretojās.

Kolpakova kungs samu izvilka ar nelielu makšķerkātu, padomju laika inerces spoli “Ņeva” un 0,45 milimetru resnu monofilo auklu. Uz paliela trijžuburu āķa bija uzsprausts prāvs naktstārps.

— Aukla ir krietni sabojāta, — saka makšķernieks. — Sams noteikti berzās gar dolomīta radzēm. Brīnums, ka tā izturēja.Kad sams bija nomērīts un nofotografēts, lomu veda uz lielveikalu “Beta” Aizkrauklē, kur liecinieku klātbūtnē nosvēra ar sertificētiem svariem. Svari rādīja 76,1 kilogramu. Tas ir jauns Latvijas rekords. Pašlaik Kolpakova kungs kārto formalitātes, lai to oficiāli reģistrētu.

Vaicāts, ko darīs ar milzu lomu, Kolpakova kungs atbildēja, ka to kūpināšot un cienāšot radus, draugus un paziņas.

— Būs jārīko balle, — teica laimīgais makšķernieks.

Šovasar Daugavā pie Pļaviņām jau noķerts 68,2 kilogramus smags un 2,22 metrus garš ūsainis. Tas izdevās jēkabpilietim Genādijam Maisejevičam. Iepriekšējais rekordsams svēra 58,2 kilogramus.
6 
[18]
27.07.08 20:15
 
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager