Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
_MP_ | 7.februāris 2017, 12:59 | Komentēt | 3693 skatījumi

Šī gada jaunumu birums

Kā katru gadu, arī šogad, gada sākumā sāk parādīties pirmie jaunumi copes inventārā. Jaunas spiningu sērijas, uzlabotu spoļu modeļi, un protams, kalni ar jauniem mānekļiem. Viss tas pavisam drīz jau parādīsies veikalu plauktos. Osakā notiek ikgadējā copes inventāra izstāde, kas turpina saglabāt savu aktualitāti, gadu no gada. Protams, nedaudz mainās fokuss, kā no ražotāju puses, tā copmaņu, bet tas netraucē izstādes norisi. Zemāk neliels dažādu jauno inventāra lietu apkopojums.
Sāksim ar spiningiem. Daiwa kā katru gadu, arī šogad prezentē pāris interesantas sērijas. Uzreiz gan gribu teikt ka mūsu platuma grādos šie Daiwa spiningi parādīsies tikai pēc entuziastu iegādes, par cik bieži vien ir stipri specifiski. Pirmā sērija ir Cronos. Sērijā ir gan modeļi multiplikatoriem, gan bezinerces spolēm, kā arī viendaļīgie un divdaļīgie spiningi. Spiningu modeļi pēc testa diapazona un jaudas vairāk ir orientēti uz ultralight - medium klasei, bet multam domātie - no UL līdz heavy klasei.
Kā ierasts multam domātie modeļi ir plaši pārstāvēti - 12 dažādi. Faktiski mūsu apstākļiem, tvičam šeit ir ko izvēlēties. Spiningos ir izmantota X45 tehnoloģija, kas nodrošina blankas vērpi, pie lielām slodzēm, un šādā veidā palielina kopējo blankas jaudu un jutību. Tāpat ir izmantotas HVF augsta moduļa blankas, kurās ir samazināts sveķu daudzums. Iegūstam vieglāku svaru un daudz lielāku jutību, izturību. Visi spiningi ir aprīkoti ar nerūsējošā tēraudā tērptiem gredzeniem. Spoles turētājs ir vienkāršs, bet ar sava veida eleganci. Rokturi ir no melna EVA materiāla. Šīs sērijas spiningiem cena ir nolikta ap 150 EUR, kas nav sevišķi daudz. Tiesa tā ir cena Japānā...
Nākošā sērija jau ir izteikti premium klases, un jāsaka ka šie spiningi izskatās vienkārši satriecoši. Daiwa Steez Racing Design. Sērijā ir tikai trīs spiningi domāti multiem. Šajos modeļos Daiwa ir ielikusi visas savas jaunākās izstrādes, jo cenas ierobežojums šeit nepastāvēja. Un to var redzēt pēc cenas - gandrīz 800 EUR, Japānā. Vai ir to vērts, grūti teikt. Katrā ziņā es ļoti labprāt notestētu kādu no šiem. Bet no tehnoloģiskā viedokļa, arī šajos Steez ir izmantota X45 tehnoloģija, 3DX ogleklis, kas faktiski sastāv no sešstūru šūnām, tādā veidā daudzkārt palielinot spiningam jaudu. SVF Compile-X Nano Plus blankas, kurās ir samazināts sveķu daudzums, bet palielināts oglekļa šķiedru daudzums, maksimāli mazu svaru, pie maksimāli lielas jaudas.
Pateicoties tam ka blanka ir tieva, konusveidīga, metiena attālums krietni palielinās. Vienā no modeļiem ir izmantota kolaborācija - ogleklim ar titānu. Daiwa sola ka savienojot šos abus materiālus, tiek krietni palielināta spininga jutību un blankas stingrību. Un nemaz nerunājot par lieliskajiem AGS oglekļa gredzeniem. Par dizainu īsti nav ko teikt - lielisks. Izmantotie sarkanie akcenti lieliski izskatās, un vilina uz domu par spininga sportisko ievirzi. Kā jau minēju, ļoti labprāt gribētu šo spiningu dzīvē pārbaudīt, bet nu redzēs vai tas sanāks. Pagaidām - varu tikai kāri vērot Steez dažādos YouTube klipos.
Major Craft Vierra ir spiningu sērija radīta speciāli Krievijas tirgum. Pavisam nesen šīs sērijas modeļi nonāca tirdzniecībā. Cenu kategorijā šī ir nedaudz virs budžeta modeļu sērija. Pagaidām klāstā ir 15 dažādi modeļi, kas nosedz praktiski visu gammu, sākot ar tvičingu līdz smagajam džigam no krasta vai laivas. Blankas ir izmantotas salīdzinoši vieglas, ar labām balansa īpašībām. Ir gan extra fast, gan fast modeļi, visi divdaļīgie. Izmantoti ir gredzeni, kas novērš auklas samešanos, bet šoriez tie nav Fuji ražojuma. Rokturis un spoles turētājs ir krietni vien askētisks, bet cenas diapazona dēļ neko īsti labāku nevar vēlēties. Mani visā modeļu klāstā interesē modelis VRS-702MH ar testu līdz 38 gramiem, kas varētu nosegt tviču ar lielajiem, big minnow 140. un 150. izmēra, kā arī džiga tēma, līdz 56 gramiem, VRS-802H. Drīz tikšu šiem klāt, tad būs papildus informācija!
Graphiteleader nometnē arī ir vairāki jaunumi. Silverado sērijas spiningu jau paspēju nedaudz notestēt, bet mani ir ieinteresējusi cita sērija. Egi jeb kalmāru ķeršanai domātā - Calamaretti. Kā ierasts Graphiteleader neaprobežojas tikai ar standarta Calamaretti, bet piedāvā arī daudz dārgākos Calamaretti Prototype, Super Calamaretti un TOP modeli Super Calamaretti Esagonale. Atšķiras šie modeļi pamatā ar blankām. Calamaretti gadījumā ir izmantotas Quattro graphite cloth X X oglekļa blankas no Japāņu ražotāja Toray, ar G Maps tīšanas tehnoloģiju. Blanka ir asa, ātra un cieta. Tai pat laikā jutība ir ļoti augstā līmenī, un spiningi ir salīdzinoši viegli. Calamaretti ir Fuji furnitūra ar Torzite gredzenu ieliktņiem. Rokturis ir nedaudz garāks, lai būtu ērti veikt tālākus metienus. Un protams, apdare ir no melna EVA materiāla. Sērijā ir 7 dažādi modeļi. Es šobrīd skatos uz GCRS-802L, un šo lieliski varētu izmantot džigam no krasta. Faktiski manā skatījumā EGI spiningi ir lieliski džiga instrumenti.
Zetrix zīmola nometnē arī ir viena jauna sērija parādījusies - Azura. Arī šī ir izteikti budžeta sērija, nedaudz lētākā kā Ambition-X. Sērijā ir modeļi kā no vieglās klases, līdz pat smagajam džigam un aktuālajiem lielajiem mānekļiem. Pagaidām neko smalkāk negribu teikt par šiem spiningiem, tuvākajā laikā pie viena tāda tikšu, tad arī sākoties sezonai, varēšu testēt un tad jau manīs ko Azura no sevis izsaka. Katrā ziņā šobrīd nosacītā budžeta klases segmentā ir ļoti daudz jaunu spiningu modeļu, kas savā starpā nedaudz konkurē.
Laiks ķerties pie spolēm. Sāksim ar Daiwa. Pirmais jaunums, no bezinercenēm, ir atjaunotais Morethan modelis. Šī spoļu sērija vienmēr ir izcēlusies ar jaudīgiem modeļiem. Spoles nav vieglas, bet toties ar bronzas zobratiem iekšā. Ja ir nepieciešama spēka spole, tad Morethan ir īstā.
Jaunais, 17 gada modelis nu ir palicis vizuāli tumšāks, ar maķenīt mazāku oranžās krāsas piedevu. Spolei ir pilns komplekts ar Daiwa tehnoloģijām - pievienojusies ir jaunās paaudzes ATD bremze, kuru var ļoti precīzi noregulēt. Tāpat ir palikusi Mag Sealed tehnoloģija, korpusa daļas no Zaion materiāla un atvieglotais rotors. Toties nu ir pazudis viens izmērs - 2510R-PE vairs neatradīsim Morethan klāstā. Vietā ir nācis 3500 izmērs, kuram tāpat kā Certate HD versijai ir Monocoque korpuss. Tas nozīmē, kas spoles galvenais pāris ir savienots ar kopējo korpusu, šādā veidā vēl vairāk pastiprinot galvenos mezglus. 3500 modelis sver 435 gramus, un esmu pārliecināts, ka šim modelim neviens smagums nav šķērslis. Jauno Morethan sagaidīsim sākot ar martu.
Monocoque korpuss
Aegis. Sen atpakaļ ļoti leģendāra spoļu sērija, it sevišķi starp vieglo tehniku cienītājiem, kā arī forelistiem. Šogad Aegis ir atjaunots, un nu var lepoties ar dažām jaunām tehnoloģijām, kas nebija iepriekš. Pirmkārt visa sērija un visi izmēri ir specializēti uz fluorokarbona auklu izmantošanu. Auklas lociņš un kasete ir nedaudz savādāk veidoti, lai veicot metienus ar fluorokarbonu, aukla mazāk bruktu un neslīdētu nost. Tāpat spolei ir Mag sealed tehnoloģija, kā arī ATD precīzās bremzes. Korpuss veidots no vieglā Zaion materiāla kā arī pielietots atvieglotais rotors. Palielināts ir arī pats spoles rokturis, lai gan manuprāt tas tāpat ir par īsu. Modeļu klāstā ir četri modeļi - 2003F un 2505F un abu izmēru ātrās (H) versijas. Aegis būs pieejams sākot ar marta mēnesi.
Daiwa Aegis
Daiwa Theory. Šī spoļu sērija lepni ievietojas, cenu kategorijā, starp Luvias un Certate. Theory izmēru klāsts ir ļoti liels - no 2004 līdz 4000. Faktiski pilnīgi visi izmēri ir pieejami, kā arī dažiem ātrā pārnesuma versijas. Pašā spolē izmantotās tehnoloģijas - faktiski nekas jauns - Mag sealed, ATD bremzes, Zaion korpuss un atvieglotais rotors. Kaut kur jau dzirdēts, ne? Faktiski šobrīd skrienot cauri Daiwa modeļiem, ir grūti atrast kādu, kuram nebūtu šīs četrotnes. Principā tas nav slikti, bet es ļoti gaidu kad Daiwa sāks piedāvāt ko jaunu. Finalizējot par Theory, spole būs pieejama februāri, bet daži izmēri martā.
Multu saimē, Daiwa prezentēja uzlabotu Tatula modeli. Nu Tatula var lepoties ar vēl diviem maģiskiem apzīmējumiem - TW SV. Kā jau aktuālajam Zillion modelim un Steez, arī Tatula ir tikusi gan pie uzlabota T-Wing gan arī SV koncepta. TWS spārns ir ieguvis nedaudz savādāku formu, kas nodrošina vēl par gramu labāku metienu. SV koncepts gan nav mainījies - atvieglota auklas kasete un magnētu sistēma nodrošina daudz tālākus metienus, kā arī dod papildus drošību, pret auklas sapīšanos. Ātrumu ziņā ir pieejami trīs - 6.3, 7.3 un 8.1. Tatula TW SV būs pieejama sākot ar martu.
Bet nu pietiks par Daiwa un apskatāmies Shimano jaunumus. Pirmkārt Twin Power XD versija. Pēdējos gados abi lielākie spoļu ražotāji ir pievērsuši pastiprināti uzmanību tieši uz spēka spolēm.
Daiwa Theory
Gadu atpakaļ parādījās Certate HD pastiprinātā versija, un nu ir laiks Twin Power XD. Atšķirībā no parastā Twin Power, XD spolei ir pastiprināts galvenais pāris no Hagane materiāla, pats korpuss spolei arī ir pastiprināts. Speciāla bremzes sistēma, ar pastiprinātām karbona šaibām. Nemaz nerunājot par pastiprinātu rotoru un auklas uzklāšanas lociņu Magnumlite. No mitruma iekļūšanas spoli sargā Coreprotect sistēma. Faktiski viss ir darīts lai šis Twin Power būtu maksimāli izturīgs. Modeļu saimē ir četri izmēri C3000HG. C3000XG, C4000XG un C5000XG. Pirmais no kuriem mūsu apstākļos ir īpaši labs, un ja tā var teikt, pareizs. XD Twin Power parādīsies martā un lielākie izmēri aprīlī.
Complex CI4+. Šī ir basu ķeršanai paredzēta spoļu sērija. Uzlabotais modelis ir ieguvis Hagane materiāla korpusu, kā arī Coreprotect tehnoloģiju, kas palīdz spoles galvenajiem mezgliem palikt sausiem. Lielākais ieguvums varētu būt jaunās paaudzes atvieglotais Magnumlite rotors. Spole nu ir palikusi krietni vieglāka, saglabājot savas iepriekšējās jaudas īpašības. Vidēji Complex sver 180 gramus. Sērijā faktiski ir viens izmērs 2500, bet pieejams gan kā kompaktais C2500S gan arī ar paaugstinātu pārnesumu.
No multiem pirmo gribu atzīmēt Scorpion DC. Spolei ir atjaunots dizains, bet pats galvenais DC sistēma. Atgādināšu ka Shimano pielieto speciālu DC jeb Digital Control sistēmu, kas ar mikroprocesora palīdzību palielina metiena attālumu, un novērš auklas pīšanos.
Shimano Complex CI4+
Nu Scorpion DC ir ieguvis I-DC5. Šai sistēma ir iespējams izvēlēties 4 dažādus iestatījumus, kā arī ir viens - piektais - automātiskais iestatījums. 1. režīms - paredzēts lielāka svara mānekļiem - 18-30 gramiem. 2. režīms paredzēts plašam mānekļu klāstam 10-20 gramiem. 3. režīms paredzēts mānekļiem 8-12 gramiem, tādiem kam ir lielāka pretestība metiena laikā, piemēram, vobleri, mailes vai seklie kranki. 4. režīms paredzēts viegliem mānekļiem 5-8 gramiem. AUTO režīms faktiski ir universāls, un šajā režīmā mults neparāda maksimālo metien attālumu, bet toties mainot mānekļus nav jādomā par optimālā režīma izvēli. Bez šīs inteliģentās sistēma, jaunajā Scorpion DC ir izmantoti X-Ship zobrati, līdz ar ko šis mults ir spējīgs strādāt arī ar gana smagiem mānekļiem.
No apaļā profila multiem der atzīmēt jauno Calcutta Conquest. Šim multam ir izmantots Hagane materiāla korpuss, kā arī galvenajam pārim Micromodule gear, kas nodrošina ļoti plūdenu gaitu.
Coreprotect tehnoloģija ūdens aizsardzībai
Kopā ar X-ship zobratu tehnoloģiju šis mults sniedz ļoti samtainu gaitu, kā arī tālus metienus. Auklas kasete arī ir tikusi uzlabota, pateicoties tam metiena laikā vibrācijas ir samazinātas līdz minimumam. Tiesa pašas auklas kasetes diametrs ir palielināts. Calcutta Conquest korpuss ir samazināts, līdz ar ko spole ir palikusi kompaktāka. Šim multam joprojām ir centrbēdzes bremze SVS, kura ir nedaudz uzlabota. Mults ir pieejams divos izmēros 100 un 200. Šis ir ļoti labs kompaktais, apaļā profila mults, kas kalpos ilgu laiku.
Lūk, īsumā daži inventāra jaunumi, kas man likās gana interesanti. Protams, vēl ir milzum daudz dažādu spiningu modeļu, bet par visu jau nekad nevar uzrakstīt. Nākošajā postā iedziļināšos mānekļos, kas arī šogad izstādē tika prezentēti ļoti plašā klāstā.
 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 4 no 5
(5 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager