Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Salacgrīva.lv | 8.aprīlis 2017, 14:27 | 3 komentāri | 33060 skatījumi

Laši un taimiņi Salacā bija, ir un būs! Laša Kauss 2017

Salacā notika tradicionālās Salacgrīvas novada domes un makšķernieku kluba Salackrasti organizētās sacensību taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri SALACGRĪVAS LAŠA KAUSS 2017

Šogad sacensībās piedalījās 21 komanda - 84 dalībnieki, 82 vīri un 2 sievietes, to skaitā divas komandas no Igaunijas un piecas no Lietuvas.

Rīts sākās agri, jau sešos sākās dalībnieku reģistrācija, tad brokastis un astoņos, sacensību dalībnieki devās katrs pēc savas lielās zivs. To kā kuram veicās, makšķernieki uzzināja pēcpusdienā, kad sākās noķerto zivju mērīšana un svēršana. Līdz četriem pēcpusdienā visiem lomiem bija jābūt reģistrētiem un licencēm atdotām sacensību organizētājiem. Pāris minūtes pirms noliktā laika beigām, sacensību galvenajai tiesnesei Inesei Koluškinai bija īpaši daudz darba, jo pie zivīm tika 14 komandas, bija noķertas 26 zivis ar kopējo svaru 112.7 kilogrami -13 laši (89,8kg.) un 13 taimiņi (22,9 kg.)

Individuālajā sacensībā taimiņu kategorijā trešo vietu ieguva Gintaras Zaksas no Lietuvas komandas Zukles Kodas ar 2,0 kg smago zivi, otrā vietā Arturs Veinbergs komanda Amatieri taimiņš - 2,4 kg, uzvarētājs un lielāko taimiņu šajās sacensībā izvilka Dagnis Zacmanis no Pieninieku komandas 3,3 kilogrami.

Lašu grupā apbalvojumus saņēma četri veiksmīgākie makšķernieki. Jāpiemin, ka piekto smagāko lasi (8,0 kg) šajās sacensībās izvilka komandas “Lido” pārstāve Viktorija Gardejeva. Trešajā vietā – Normunds Drēviņš no Lido komandas, viņa loms - 8,1 kg un 97 cm liels lasis, otrais Martynas Valukonis no Lietuvas komandas Klaipēda - 8,6 kilogrami smags un 106 centimetrus garš lasis, pirmais Andris Dolženko komanda Kosadaka- viņa lasis 8,7 kilogramus smags un 100 centimetrus garš. 2017.gada Laša karaļa gods šogad – “Salackrasti II” komandas makšķerniekam Oļegam Sumčenko, karaliskais lasis bija 9,8 kilogrami smags un 106 centimetri garš.

Komandu kopvērtējumā – trešā vieta – “Pieninieki”- noķerto zivju kopsvars 15,3 kilogrami, otrā vietā “Lido” komanda 24 kilogrami, un pirmā vieta komandai “Kosadaka”, kuras visi dalībnieki noķēra pa lasim, kopsvarā 24,8 kilogrami.

Oļegs un viņa Karaliskais Loms. (Lasiet Egīla Zirņa interviju ar Oļegu Sumčenko aprīļa CopesLietās - CL red. piezīme)

Makšķernieki sacensību uzvarētāju “Salacas laša karali -2017. sveica ar saucienu – Lai dzīvo karalis! Šī gada Laša karalis, makšķernieku kluba vadītājs, Oļegs Sumčenko ir lepns un priecīgs par noķerto zivi

četrus gadus strādāju pie tā, lai šogad kļūtu par karali, esmu ne tikai priecīgs, esmu laimīgs…. Četrus gadus neko prātīgu nebiju noķēris, klubā vīri jau šķībi skatījās, kā tad tā….. šogad liktenis bija lēmis un lielais lasis ir mans.

Jāpiemin, ka viņa lielākais Salacā noķertais lasis bija 10,800 kilogramus smags, bet Latvijas rekordlasi tieši Salacā ir noķēris Raimonds Homka 11,020 kilogrami.

Lai arī gājis grūti, gandrīz desmit kilogramus smago lasi, Oļegs pieveicis viens pats. Runājot par sacensībām un lomiem viņš stāsta:

ūdens ir auksts, pavasaris vēss, zivis nav diži aktīvas. Es prognozēju, ka labā cope vēl ir priekšā, tikko nāks siltais laiks, zivis būs vairāk. Jābūt tikai īstajā vietā un pareizajā laikā.

Kopš 2003.gada uz Salacu makšķerēt brauc Gintaras Zaksas no Klaipēdas Lietuvā. Viņš atzīst “šodien nepaveicās, bet Salacas laša karalis esmu bijis trīs reizes. Jūsu organizētās sacensības ir lieliskas, tās ir vieni no lielākajiem maniem svētkiem. Piedalos daudzās sacensībās, bet šīs ir īpašas, labi noorganizētas. Te man ir draugi un ļoti skaista upe. Dažreiz pat sapņoju par to, tādas upes citur nav. Vienmēr ar prieku braucu uz Salacgrīvu. Ja būs sacensības vēl – noteikti braukšu vēl.”

Paldies sacensību organizētājiem – Salacgrīvas novada domei un makšķernieku klubam “Salackrasti”, atbalstītājiem Alūksnes komandai, firmai Triturus, kura sacensības atbalstīja ar dāvanām un dalību komandu sacensībā un SIA “Enkurs” par garšīgajām brokastīm un pusdienām..

Salīdzinājumam – 2016.gadā Salacgrīvas laša kausa sacensībās piedalījās 66 dalībnieki, 65 vīri un 1 sieviete, jaunākajam dalībniekam bija 12 gadi. Pie zivīm tika 11 komandas, 19 dalībnieki. Tika noķertas 19 zivis ar kopējo svaru 59.900 kg-6 laši- svars 30.700 kg, lielākais lasis svēra 6.500 kg/90 cm ,13 taimiņi kopējais svars 29.200 kg. Lielākais taimiņš svēra 3.300 kg/73 cm

Ilga Tiesnese. Foto: salacgriva.lv

o r i ģ i n ā l s

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(1 balss) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[3] Komentāri | dilst | aug
 
SerBar

briesmoni

10.04.17 Atbildēt | Ziņot 0
zivotaajs

Prieks ka mūsu, relatīvi nelielās, valsts ūdenjos mīt tādi skaisti spuraiņi!!!

11.04.17 Atbildēt | Ziņot 0
ZivjuZaglis

vispār jau kruta! drīz gar krastiem mudžēs zviedri un vācieši. labi ka likumi sapiņķerēti un konforta līmenis vēl ilgi būs zem zviedrijas upju krastos redzēto (nojumes, piknika vietas utt). tikmēr pašiem kas atleks ;)

11.04.17 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager