Brekši

Es jau desmitus gadu , ja makšķerēju brekšus, mērenā, lēnā straumē, no laivas, izmantoju speciālas makšķerītes: Izgatavotas no ķīniešu superlētā gala špiningiem: Nogriež galotni nost, tā ka paliek ap 60-70cm no kāta sākuma. Galā ar dažādām metodēm (virpota pāreja, šņore-līme....) pielīmē speciālu, ļoti atsperīgu stiklapalsta, neilona spicītu ( senāk bija zaļās, daļēji caurspīdīgas, nopērkamas makšķerbodēs. Tagad, liekas tuvu tai ir "Daudzkrāsu neilona gals (6.0/0.7mm)" (Gards). Piesien ar līmi noziežot makšķeru gredzenus, līdz pat galiņam, kas ir, kā varat lasīt" 0,7mm! Bezinerces spole, aukla 0,20mm, vai tuvu tai. Auklai uzver slīdošo svina olīvīti. Atdure: gumijas stopers, griezulītis. Pavada ap 0,18mm, 20-25cm. Ākis Nr.10. Baltie tārpi, cik tik var aiz "miziņas" (knapi aizāķējot) savērt kādi 7-gab..atkarībā cik lieli. Iemet, pa straumei. Piespriego, atbalstot pret laivas bortu. Kāda visam jēga...? Laivu šūpojot pa viļņiem, pašam kustoties, mīkstais, garais gals lieliski kompensē līganās kustības, paliekot visu laiku copes kontroles režīmā. Velkot zivi kaifs..jo makšķerīte ļoti saliekta, bet arī labi kompensē brekša stipros rāvienus. Ir vēl šāi makšķerītei otrs pielietojums, bet par to , vabūt citreiz.....Iebaro straumes pusē...dažādi. Var arī barotavu ielaist no laivas, ar smagumu, tieši zem laivas.Labākie ir šādas formas svariņi ( masa atkarīga no straumes, jo mazāks savrs jo labāk). Makšķerīte ar savu spici arī piepeceļ -gandrīz, no grunts. Cope labāka...Makšķeres "patents" mans....Varat saukt par "Ērika makšķerīti"
14.jūlijs 2018, 16:39 | links
 
Sorry par pareizrakstību!
Tulkojums:
lusbreksēni - pusbreksēni
sīšanai - sālīšanai
lličiem - pličiem
:)
14.jūlijs 2018, 15:01 | links
 
Vakar no 8 vakarā līdz šodienas 7 rītā Daugavā 6 brekši uz kūpinātavu, 9 lusbreksēni kaimiņam sīšanai un kaudze ar lličiem peld tālāk. Ā, nē, meloju... 3 kaķiem atvedu. Lielākais 1.83 kg. Vairāki nodila. Vakarā tik divi pusbrekši, pa nakti divi smuki un viens sīks. Bet, visu nakti barojot un klājot galdu, pūliņi atmaksājās ar rītausmu. Uz manu brokastu galdu pa bariņiem nāca ieturēt maltīti dažāda kalibra zivtiņas. Tad arī pavilku. Ap 6 vis pieklusa. Fīders, trapers+melase+sausiņi+zeme, puse no slieciņas+divi balti.
Ne asakas!
14.jūlijs 2018, 14:57 | links
 
Moš nesaprotami uzrakstiju es sienu tikai vienu mormišku katrai no abām makšķerēm. Esmu mēginājis augstāk siet vēl vienu pavadiņu ar pliku āķi..nepatika - pinķējas, kkur aizķeras utt.

Atrodu, bedres sākumu, nostājos šķērsām pret straumi divos enkuros,, straumes pusē ar konusu piebaroju,, aizstraumes pusē laizu iekša ēsmu!

Vēl labi rezultāti reizem, ja lielākā straumē uzsien mazāku mormišku,,sanāk soļojošā,,līdz kamēr straumes spēks, auklas diametrs un mormenes svars izlīdzinas un tālāk vairs neiet. Tad gan ir mīnus - samazinas jūtība un pieciršanas iespējas!

Tā kka :)
11.jūlijs 2018, 12:11 | links
 
Jon-Hill, 11.jūlijs 2018, 11:21[/quote]
Paldies par izsmeļošo aprakstu. Variācijas par makšķeru veidiem šai copei laikam ir nebeidzamas. Lielākoties pamatprincipi visiem ir līdzīgi, bet man neliek mieru sistēma, kas tika rādīta makšķerēšanas noslēpumi raidījumā. Tur pavadas bija labi ja 10 -15 cm.
Bija vēl doma svina vietā likt atsperveida slīdošo barotavu + divi āķi, bet viens no mīnusiem vai varēs redzēt cēlienus?

RUS resursus noteikti arī paštudierēšu.
11.jūlijs 2018, 12:00 | links
 
Es izmantoju teleskopiskās īsmakšķeres (1 metrs) + no pulksteņatsperes ap 30 cm koniski sardziņi + mazās bezinerces spoles + 0.12-0.14 ķīniešu (lētā) pītene + 0.2 mm / 1-1.5 m fluorkarbona pavada un galā 2-6 grami murmiška atkarīgs no sttraumes (parasti melna,,kkā brekam tā labāk tīk, pa manam :) )
Bet daudz par šo tēmu ir netā, ieraksti : бортовая удочка, var smelties zinibas, ja krieviski saproti!
11.jūlijs 2018, 11:21 | links
 
Sveiki kungi,Gribēju jautāt kādas metodes un sistēmas izmantojiet copei uz breksi no laivas?Standarta metodes ir skaidras (pluds,fīders),varbūt kāds var padalīties ar pieredzi uz ziemenēm, kā ko sienat utt?
11.jūlijs 2018, 10:52 | links
 

Šodien Buļļupes no 5.30 14.30 2.250-1.100 un patsmit 300 400g ņēma uz maziņu slieciņu ar 2 baltiem uzliekot lielāku kumosu klusums pav avadiņa 1.2 - 1.3m
8.jūlijs 2018, 20:56 | links
 
:) Ja tas brekšu bariņš tur netālu tusē,strādās praktiski visas barības. Protams ja sēžat blakus varāki un katrs ar savu barību,tad nianses nostrādā. Bet ja viens pats,tad i tas Trapers strādās. Galvenais lai zivs tur ir. :)
8.jūlijs 2018, 02:58 | links
 
Vairakas reizes esam braukusi katrs ar savu baribu (3 cilveki) un traperim bija sudigakie rezultati-mainijamies ari vietam uttt,tapat ari mana linu vieta vislabak darbojas NG produkcija,protams,ja to baribu papildina un PAREIZI sataisa savu zivi vina pievilinas,ja vinas tur ir un kads pirms copes nav bijis ar savam putram un saskabejis copes vietu:))
7.jūlijs 2018, 23:02 | links
 
Tas gan -ja gribas tikt pie breksa ir jasance-ja visu dienu ta kartigi ar grunteni nodarbojas ,tad vakara nemaz nejuties,ka pec atputas:):):)
un butiski meginat trapit viena punkta....
es izmantoju Mart... xxl beribu(precizu nosaukumu tagat nepateiksu rit uzrakstisu)-kad izmantoju vinu ,upes krasta nenakas garlaikoties ir copes -tapat ar iznacieniem,bet biezakiem...bet ir tiesi tas pats .ja barotava satampasi baribu un gaidisi ,tad ari nekas nebus....tik intensivi stradajot-sakuma likas smiekligi,bet ta tas ir ilgak par 20min.neturu grunteni udeni
7.jūlijs 2018, 22:59 | links
 
Man Trapers strādā ļoti labi. Es gan vēl šoto piejaucu klāt.
Breksis cimperlīgs, pie kam, visu laiku jāšancē. Tie, kuri uzliek tārpu, iemet upē un gaida, ne ko labu tā ar nesagaida.
7.jūlijs 2018, 21:56 | links
 
par trapera nestrādāšanu nepiekritīšu- jā, līdz šim tāpat, klusumi un daži pieteicieni, nav tā, ka no kādiem 21.00-22.00 ir brekšu iznāciens kad tīkliņā iedabū savus 5 divkilogramniekus... Drīzāk pie vainas bieži saulainais laiks un zemais līmenis(vismaz tā man teica viens Daugavas breksi zinošs cilvēks un sliecos viņam piekrist).
7.jūlijs 2018, 21:45 | links
 
Traper bariba sogad nestrada-esam testejusi vairakkart,pats copeju tik uz slieku ,vismaz Daugava cope ir ar uznacieniem un parejo laiku ne dzivibas pazimes ta vismaz man
7.jūlijs 2018, 17:03 | links
 
Šodien atklājām brekšu sezonu, diemžēl neveiksmīgi, nevienu copi neredzēju no 8-15. Barojām traper breksis + zeme + tārpi sliekas. Blakus veči tai pat laikā vilka ik pa laikam uz nesimetriskās cilpas.
7.jūlijs 2018, 16:29 | links
 
Sveiki,ta Daugava ir viena intresanta upe tiesi Breksu zina....pa dienu ne mazakas dzivibas un vakara iznacieni,bet ar tadi loti reti!
dienas klusuma zina vienu loti loti smuku portfelis pakasu pie krasta un tad vel kreslina pieteicas otrs ,ne tik liels,bet ar virs kg !
copeju copeju Daugava .bet izpratis neesmu to upi izpratis katru gadu savadak ,citu dienu uz aka vajag desmaizi citreiz cope uz mazitinu sliecinu!
Vai ari vienkarsi bariba strada un vini pienak pec ilga laika!
7.jūlijs 2018, 08:57 | links
 
Sabiles apkārtnē kāds ir saskāries ar brekšu copi? Pats 1 pavasarī ķerot vimbas 3kg eksemplāru dabūju bet tas bija viss kad mēğināju tīri uz brekšiem ķērās viss kas cits.
30.jūnijs 2018, 12:22 | links
 
maris06 [29.jūn]: Nu par puikiem ir tā, ka pie PHES un KHES licenzētajās zonās ķeras pat ļoti ok, it īpaši, kad kaut viena turbīna strādā. Un galvenais, ka ķeras tikai un vienīgi no 1-2kg, pašam vakar 2,3 sanāca vienu puiku izmānīt. :) Pats esmu bijis vairākas reizes un loms tiešām iespaidīgs. Pietam, ko novēroju, vietējie ķer uz resnām auklām, lieliem āķiem, un viņš tāpat sēžās virsū... Bet ja runa iet par mazajiem (vimbele, pličuks) tad viņu nav, bet labi ir, vismaz zini, ja ir cope, tad ir kaut kas labs.
Šajā karstumā pēc loģikas tā arī varētu būt. Aiz HES ir ar skābekli bagātāks ūdens un tur tās zivis arī koncentrējas. Tas pats ar vietām aiz un starp krācēm.
29.jūnijs 2018, 12:21 | links
 
Sveiki.ka sis rits veicas ar breksu puikam,diena pilniga ka uz breksu copi?bet nu otradien cope bija pilniga 0 ,bet pirmdien bija ok!
un pieredzetas copes bija uz viena maza tarpina ,ka uztaisiju sviestmaizi ta copes nesekoja
29.jūnijs 2018, 10:35 | links
 
Nu par puikiem ir tā, ka pie PHES un KHES licenzētajās zonās ķeras pat ļoti ok, it īpaši, kad kaut viena turbīna strādā. Un galvenais, ka ķeras tikai un vienīgi no 1-2kg, pašam vakar 2,3 sanāca vienu puiku izmānīt. :) Pats esmu bijis vairākas reizes un loms tiešām iespaidīgs. Pietam, ko novēroju, vietējie ķer uz resnām auklām, lieliem āķiem, un viņš tāpat sēžās virsū... Bet ja runa iet par mazajiem (vimbele, pličuks) tad viņu nav, bet labi ir, vismaz zini, ja ir cope, tad ir kaut kas labs.
29.jūnijs 2018, 08:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers