Par un ap ūdām

Un manas domas gintgg,vasaras ūda tomēr daudz nekaitīgāka,tik neviens Latvijā nav gatavs klasificet copes rīkus,gan cemermašīnas var saukt par mākslīgiem manekļiem,gan trubas galu par ziemas makšķeri- ūdu.
6.decembris 2010, 15:26 | links
 
jokaini- ja cilvim netīk ūdas likt, kāpē viņš nāk šai sadaļā un citus nopļūta?
6.decembris 2010, 15:25 | links
 
Gint, nez kāpēc čaļi met visu vienā kaudzē. Diemžēl pēdējos MN nav ūdas definicijas. Visādas pastavuškas, šlangas arī tiek sauktas par ūdām. Var būt tāpēc tik daudz nesaprasšanās forumā par šo jutājumu. Ja copmanis ir normāls copmanis, tad viņa ūdai noteikti ir copes signalizātors. Manā uztverē viss pārējais nav ūda.
6.decembris 2010, 15:24 | links
 
tāpēc,ka ūda ir BEZ SPOLES (klasiskā).
6.decembris 2010, 15:21 | links
 
Nu redz kā sanāk. Zivis neēdu, ko noķeru to atlaižu(gandrīz), ūdas lietoju. Bļāviens, ko man darīt, varbūt sākt lietot alkoholu:))
6.decembris 2010, 15:20 | links
 
Spinings arī reizēm ir pārāk gaļiniecisks rīks,un ziemā vajadzētu aizliegt copēt ar dabīgo ēsmu!)))))
6.decembris 2010, 15:19 | links
 
Skatijos krievu pāraidi kur šie mierīg liek pa 10,15 ūdām :D. Ezers nosēts karodziņiem!
6.decembris 2010, 15:13 | links
 
Mazkalns , Kāpēc ūdai nav signalizātora , karodziņš , pludiņš , kas tie tādi ?
6.decembris 2010, 15:12 | links
 
Sula daļēji Tev piekrītu , bet arī līdaku nārsta laikā nav atļauts nekāds ķer un atlaid . Par ūdam , jā kāds liek vairāk par 2 atļautām , te jau darbs inspekcijai un arī mēs kad redzam ko tādu varētu viss maz pazvanīt inspektoriem , ne viss katrām kurš ielicis kaut vai vienu ūdu , uzlikt dzērāja un galenieka štampu . Es nekad neesmu licis vairāk par atļauto , kādreiz bija 5 , tagad 2 . Sešdesmitajos gados bija atļautas 10 , un zivis tā patās bija , jo oficālie tīkli Daugavā gan bija aizliegti .
6.decembris 2010, 15:09 | links
 
gintssgg ūda nav tāds pats pasīvais copes veids kā gruntene vai fideris,tai nav signalizatora un tieši tāpēc tās būtu jāaizliedz.Man padomijas laikā bija labas "iestrādes" Engures ezerā,kādus tik kuriozus neesmu redzējis,šķērseni sūda vimbas dēļ aizliedza,lai kadam pajolam licenzēto copes biznesu nenorauj,bet ūda ,tikpat lieto naktsšnorus:(((
6.decembris 2010, 15:05 | links
 
V.S.O.P. Nedzenos ne pēc popularitātes, ne atpazīstamības, ne autoritātes. Šai forumā rakstu tikai, lai izteiktu savu viedokli, var būt kādam arī palīdzētu iegūt jaunu informāciju, aicinot uz dialogu nevis konfrontāciju. Visdrīzāk mēs neesam pazīstami, savu bildi dažādu apsvērumu pēc nevēlos nekur ievietot. Droši vien neesi pamanījis, bet es cenšos nekomentēt lietas, ar kurām pats nenodarbojos un par kurām arī neinteresējos. Lielai daļai no tevis rakstītā varētu piekrist, bet viedokli par zemmēriem un dzeršanu ļoti mierīgi var attiecināt uz jebkuru citu makšķerēšanas veidu. Tāpēc jau nevajadzētu izdarīt secinājumus un vienu dzīvesveidu attiecināt uz visiem pārējiem makšķerniekiem. Vienmēr esmu uzsvēris: katram savs. Cik karpotāji makšķerē ar vienu vai diviem makšķerkātiem? Cik no viņiem skraida aktīvi meklējot karpu. Protams, ka neskraida, jo karpošanā taču ir pavisam cits makšķerēšanas princips, tāpat kā citiem makšķerēšanas veidiem. Ja ir vēlēšanās, ūdošana ir daudz sportiskāka par karpošanu, vismaz man, no malas skatoties, tā liekas. Un droši vien es neesmu vienīgais, kam ir atšķirīgs viedoklis no tavējā, tikai citiem ir bail to paust, jo tūlīt tiks norieti par atšķirīgu viedokli.
Kā jau rakstīju, spiningojot un džigojot var saķert daudz vairāk zemmēru, nekā ūdojot. Un reāli mājās tiek aizvests daudz vairāk zemmēru nekā ūdojot. Tāpēc taču tu nesecini, ka spinings ir gaļenieku darbarīks.
"Ūda ir badakāša(gaļenieka) vizītkarte." Nu labi, man galu galā ir vienalga, es esmu badakāsis (gaļenieks), jo makšķerēju ar ūdām. Galvenais, ka esmu patīkami pavadījis laiku, labi atpūties, drīzāk gan jāsaka labi noguris no caurumu urbšanas un svaigā gaisā pavadītas dienas.
6.decembris 2010, 14:46 | links
 
Kategoriski piekrītu V.O.S.P. Sezonas atklāšanas pasākumā nogāju no ezera ar pilnu kasti. Un nebūt ne zivīm, savācu tukšo taru, kuru izmetu turpat autoplacim blakus novietotajā miskatē. Pārmest nevienam nepārmetu - bet kad sāksies lielā brēka kad kāds atkal pa pālim noslīks, tad atgādināšu - "es taču teicu".

Par vides saudzēšanu un nepiemēslošanu nemaz nerunāsim. Protams, tam ar ūdām ir mazs sakars. Taču kā liecina arī mani novērojumi - vīri, kuri dzer, biezāk izvēlas lietot ūdas, jo var mierīgi kvasīt un blenzt ūdas virzienā. Bļitkošana vai tirināšana tomēr dzeršanai mazliet traucē:D
6.decembris 2010, 14:38 | links
 
gintsgg> vai es teicu ka jāaizliedz visu gadu izmantot dzīvās zivtiņas? Nē tak, tikai ziemā, tāpat kā mums spiningotājiem ir liegta iespēja 2 mēnešus gadā copēt vairumā ar jūru saistītajās upēs. Ja visi ūdotāji būtu godavīri un neizmantotu vairāk par 2 rīkiem un pieskatīto tos, tad jau ok. Bet redzi esmu skatījis tādus bezpreģelus ka mati ceļas stāvus, kad pat Kaņierī(par Latgales ez. pat nerunāsim) vietējie uz nakti saliek 50 un vairāk ūdas. Un pie rokas grūti pieķert, bet ja tas rīks būtu aizliegto sarakstā, cita lieta. Tāpat kā ar spiningošanu lašupēs oktobrī/novembrī. Ja visi godīgi piekoptu C&R attiecībā uz raibajiem, tad varētu pat neieviest to aizliegumu vai ne? ;) Bet ir, un tā nu raibo dēļ divus mēnešus Gaujā un citur nevar ne spiningot līdakas , ne meženes, ne zandartus, kā arī ne sapalus un alatas. Bet ziemas liegums ūdošanā skartu tikai līdakas, bet tās jūs varat ķert arī bļitkojot, būs tikai sportiskāk, nu protams saskaldīt "pieticīgām vakariņām" tik ātri vairs nevarēs.
6.decembris 2010, 14:37 | links
 
Veči, pirmdiena grūta diena.....pa tālu aizbraucām....

Ir dažadi copmaņi un dažādi veidi....kurš pareizāks, kurš mazāk...

Cik nu esmu novērojis, tie kas pie ūdeņiem tiek retāk(mazāk brīvu dienu)....cenšas atgūt nokavēto....respektīvi ....

- iedzert, iespējams par daudz
- noķert zivi (visos iespējamos veidos)
- pavadīt laiku ar paziņām

Ja visus punktus pārforsē, tad skats ir ne pārāk.

Copmaņi kas pie ūdens tiek un ķer regulāriu no augstāk minētajām lietām var izvarīties pat par to nedomājot, jo tas vienkārši sanāk.....

Āgrāk kādu ūdu ieliku, bet tikai tāpēc, ka patika kā ši apgāžas un intriga, kas ir apakšā. Ziemā esmu dabūjis varbūt 5 līdakas, bet pašlaik - gadus divus, ja trāpās, tad trāpās tā līdaka, vairs tā īsti viņa neinteresē.

Zivs nr. 1. Zonders
2. Breksis
3. Asaris
6.decembris 2010, 14:35 | links
 
Ūdas - laba štelle !No kura laika zivju iegūšana makšķerējot tiek uzskatīta par sporta veidu ?Alķīti nelietoju jau gadus 4,5,manu prāt, 5-6 aliņi uz 3 dienām, narkalogs uzskatītu par atkarību !Un es cenšos necopēt,kur lieto alķīti !
6.decembris 2010, 14:27 | links
 
Ūda ir tāts pats pasīvās copes rīks kā gruntene , fīderis , galu galā mēs taču ķeram līdakas vasarā uz dzīvo , kur starpība ?
6.decembris 2010, 14:14 | links
 
Sulla> Turpinot šo diskusiju Es gribētu zināt ,kur ir tādi ezeri vai ūdenstilpnes ,ka liekot katreiz,kad ej copēt ūdu vari noķert līdaku, nemaz nerunājot par mēru !!???
Par tiem dzērājiem un gaļiniekiem-vispār, ar dakšām ūdenī rakstīts !! :)
6.decembris 2010, 14:13 | links
 
Negribas ticēt,ka kadreiz kautko tādu varetu aizliegt,jo tā cilvēki ir ķēruši vienmer un ķers :)

to karodziņu vietā var izmantot metodi ar plastmasa 2 l pudeli :)
6.decembris 2010, 13:58 | links
 
V.S.O.P.> atbalstu, manuprāt ūdošanai ar copi(sportisku) nav nekāda sakara, tā ir trula pārtikas skaldīšana, zvejošana. Ta spats kas televizori un cemmeri. Es uzskatu ka ziemā vispār jāaizliedz ķert uz dzīvo.
6.decembris 2010, 13:52 | links
 
Ja kāds uzskta, ka viņa pienākums ir no copes atnest mājās cik vien var vai drīkst - tā ir viņa personīgā darīšana. Ja kāds uzskata, ka citi pārkāpj un es nebūšu stulbāks un arī pārkāpšu - forši. Tik pēc tam nebrīnieties par sekām, tukšām copes reizēm, izkāstām ūdenstilpnēm utt.

Cope ir sports, atpūta. Nevis dzeršana vai pārtikas sagāde. Tas ir mans neargumentēts viedoklis, kurš nepretendē uz absolūto patiesību.

Visiem jauku dienu.
6.decembris 2010, 13:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager