Par un ap ūdām

Nezinu vai agraki zivju bija bija vairak, bet atceroties sevu bernibu un nu jau kadus 40 copes gadus, vechu staastiito izklausas ka bija vairaak, jeb zive nebija tik gudra un vareja vieglak nokjert.... cik cilveku tik spriedumu
7.decembris 2019, 16:35 | links
 
swordfish216 [07.12.19]: Abavniek tā un ir kā visu lasa virspusēji. Kur es rakstīju ka līdaku vispār nav, es rakstīju ka to daudz mazāk palika un nav tik daudz lielo ka agrāk. Agrāk pan pie manas mājas upite noķēra līdaku ap 10 kg tagad pat siļķes lielumā līdz mums nenonāk. Otrs ka jau teicu speciāli uz līdakām nebraucu, bet ja ir iespēja tad ielieku karodziņu. Ja vispār sīkaļas ķeras tad ar diviem karodziņiem vēl pameklēju līdaku.
Ir un būs tādi kas ne noķers nevienu zivi kur to mudž, bet ir tādi kuri vienalga kaut ko noķers ja citi apkārt ne noķers neko. Kat u copes veidu jāiemācās ne 100%, bet vismaz 300 % un tad tu varēsi sevi uzskatīt par profi. Tāpēc es ķeru lielākoties tikai uz 9 m makšķeres. Un ja tu no esi no Pierīgas rajoniem vai tuvāk jūrai tad tur zivju vairāk pie mums Latgale maz ka zivīm dempings liels, plus vēl pilnas upes ar mazajiem hes nav zivju migrēšanas ceļu. Un ja kur palicis kāds ceļš tas patstāvīgi tiek nosprostots ar tīkliem un tinām.
Lai nu ir kā ir.
7.decembris 2019, 16:30 | links
 
Abavniek tā un ir kā visu lasa virspusēji. Kur es rakstīju ka līdaku vispār nav, es rakstīju ka to daudz mazāk palika un nav tik daudz lielo ka agrāk. Agrāk pan pie manas mājas upite noķēra līdaku ap 10 kg tagad pat siļķes lielumā līdz mums nenonāk. Otrs ka jau teicu speciāli uz līdakām nebraucu, bet ja ir iespēja tad ielieku karodziņu. Ja vispār sīkaļas ķeras tad ar diviem karodziņiem vēl pameklēju līdaku.
Ir un būs tādi kas ne noķers nevienu zivi kur to mudž, bet ir tādi kuri vienalga kaut ko noķers ja citi apkārt ne noķers neko. Kat u copes veidu jāiemācās ne 100%, bet vismaz 300 % un tad tu varēsi sevi uzskatīt par profi. Tāpēc es ķeru lielākoties tikai uz 9 m makšķeres. Un ja tu no esi no Pierīgas rajoniem vai tuvāk jūrai tad tur zivju vairāk pie mums Latgale maz ka zivīm dempings liels, plus vēl pilnas upes ar mazajiem hes nav zivju migrēšanas ceļu. Un ja kur palicis kāds ceļš tas patstāvīgi tiek nosprostots ar tīkliem un tinām.
7.decembris 2019, 14:12 | links
 
swordfish216 [07.12.19]: Ezs87. Tādu kā tu pareizi pateica ir maz. Un ja nav noslēpums kura pusē vairāk copē. Protams ka lielās mammas vēl ir bet salīdzinot vēl pirms izveidojās vēlētāju kasta ar motoriem, eholotiem, navigācijām un citiem pribammbasiem līdaku pie tam lielu bija daudz vairāk nerunājot par salmiem. Tagad situācija ir pilnīgi cita zivju katru gadu paliek mazāk un mazāk. Ja katrs ievērotu limita skaitu un izmēru un neliktu pa 10 udam vismaz tad zivis būtu, bet tā daudziem pofig uz visu un tik vālē uz nebēdu jo tiešām zivju inspektoru maz platības lielas un visu nocekot nevar. Es ar speciāli nebraucu tikai uz līdakām, ja kāda trāpās ir prieks ja vēl viena tad dubults priekš. Be tā braukt speciāli tikai uz līdakām un ņemt visu pēc kārtas tas nav priekš manis. Vairāk esmu slinks un skaidu pa piebarotiem alingiem nekā skrienu kilometrus meklējot asari. Jo darba pietiek kilometrus tīt. Bet uz ezera gribas atpūsties ar kole
Jau kuro Tavu komentāru lasot, šķiet Tu nonāc pats pretrunā ar sevi... Līdaku nav.. Bet es viņas nemaz neķeru.. Utt

Es, protams, nezinu, kā bija pirms gadiem 30.. Varbūt zivis tiešām bija vairāk. Ir šis tas lasīts, runāts ar vecāka gadu gājuma makšķerniekiem... Nu bija zivis tad, bija kad nebija. Bija arī čīkstētāji, ka nekā nav, bija arī zinātāji, kam ir... Utt

Noteikti, zivis bija neskolotākas, ūdenstilpes neapgūtākas un rīki vienkāršāki.
Tagad tieši viss šis - pretēji.
Bet vai tagad ir tā, ka nekuja nav.. Nu nav tā.

Bet nekā personīga. Ne asakas!
7.decembris 2019, 12:05 | links
 
Nez kur jūs ņemat tās lielās, lielāko ko redzēju savām acīm bija kaut kur uz aci 7 kg, bet tā pārsvarā 1-2 trāpās reti kad 3 kg. Tāpēc spriest kāda līdaka neiet ālinģī ir grūti. Pats savām acīm redzēju Rāznas plašunmos kā viens mudaks plaudi vilka ar diviem ākiem un izvilka tikai galvu. Parastais copētājs kas atbrauc labi ka reizi nedēlā uz ezeru lielo mammu noķet varbūtība ir ļoti maza, turpretī tie kaz velcē zina visas kantes un kur uzturās lielās arī iztīra tās. Tāpēc vēlāk brīnās kur palika visas lielās un vaino karodzniekus ka lūk tie izsita visu. Izsita nevos svētdienas copētājs, bet tieši trolinginsti.

swordfish216, 7.decembris 2019, 06:31

Ir tādi krokodiļi redzēti ka pēc tam baisi tur iet peldēties. Draugam karpu dīķī pirms četriem gadiem tīklā bija ietinusies 21kg smaga šķila.
Tādu ieraugot metriņš tāds vidusmērs vien ir. :)
7.decembris 2019, 12:02 | links
 
Ar kolēģiem ieraut kādu grādīgo un vienkārši atpūsties pie dabas un vīriešu kompānija. Zivis ir kā papildus bonuss. Protams patīkami ja ir arī līdaka bonusa.
7.decembris 2019, 11:47 | links
 
Ezs87. Tādu kā tu pareizi pateica ir maz. Un ja nav noslēpums kura pusē vairāk copē. Protams ka lielās mammas vēl ir bet salīdzinot vēl pirms izveidojās vēlētāju kasta ar motoriem, eholotiem, navigācijām un citiem pribammbasiem līdaku pie tam lielu bija daudz vairāk nerunājot par salmiem. Tagad situācija ir pilnīgi cita zivju katru gadu paliek mazāk un mazāk. Ja katrs ievērotu limita skaitu un izmēru un neliktu pa 10 udam vismaz tad zivis būtu, bet tā daudziem pofig uz visu un tik vālē uz nebēdu jo tiešām zivju inspektoru maz platības lielas un visu nocekot nevar. Es ar speciāli nebraucu tikai uz līdakām, ja kāda trāpās ir prieks ja vēl viena tad dubults priekš. Be tā braukt speciāli tikai uz līdakām un ņemt visu pēc kārtas tas nav priekš manis. Vairāk esmu slinks un skaidu pa piebarotiem alingiem nekā skrienu kilometrus meklējot asari. Jo darba pietiek kilometrus tīt. Bet uz ezera gribas atpūsties ar kole
7.decembris 2019, 11:45 | links
 
Man šogad 9.625 līdakai vēderā no apmēram kg līņa bij palikusi tikai aste. Uz lielajām jāliek tāda izmēra dzīvās :)
7.decembris 2019, 11:13 | links
 
Lielās līdakas ir un ir daudz. Vienkārši viņas ir uzmanīgāks par "sīkajām" badmirām. Lielās, savā dzīvē, ne vienu vien "pīrsingu" ir "piemērijušas"!
Personīgi mani līdakas neinteresē nu jau padsmit gadus. Tas nenozīmē ka šamās nekožās.
7.decembris 2019, 11:02 | links
 
Un ja tu tagad teiksi ka es esmu vainīgs pie tā ka mūsu ezeros maz zivju, tad man ir padomā vieta uz kurieni tevi sūtīt!

Ezs87, 7.decembris 2019, 09:46

Nu jau, nu jau, tādu kā tu, kas velcējot liek uzsvaru uz samu, ir 1%, pārējie ķer līdakas, attiecīgi arī mānekļi ir piemēroti un 5 līdakas labā dienā tas tak sīkums vien ir. Es gan nekritizēju ne velcētājus, ne ūdu licējus, man pašam šie copes paņēmieni nav tuvi, tomēr nevajag visus salīdzināt ar sevi. Kā kau tika minēts, ja ir mēra sajūta, tad viss štokos. Tie, kuri liek desmitiem ūdu, tas gan nav smuki, bet par šādiem gadījumiem biežāk jāziņo un gan jau situācija uzlabosies. Inspektoru maz, ūdenstilpju miljons.
7.decembris 2019, 10:57 | links
 
Es velcējot daugavā esmu pārgājis uz lielajiem vobleriem ar domu par samu. Līdz ar to man ir stipri samazinājušās dienas ar lomiem un copju skaits. Pagaišo sezon noķēru kopā 6 samus lielākais 6kg un kādas 5 līdakas. Ņemams loms bij vidēji katrā trešajā copē. Un ja tu tagad teiksi ka es esmu vainīgs pie tā ka mūsu ezeros maz zivju, tad man ir padomā vieta uz kurieni tevi sūtīt!
7.decembris 2019, 09:46 | links
 
Swordfish, tu jau iepriekšējos postus pieminēji galveno problēmu! Un ne jau velcētāji, džigotāji vai ūdotāji ir vainīgi, bet negodprātīgie copmaņi kas neievēro noteikumus, kam nav mēra izjūtas.
7.decembris 2019, 09:36 | links
 
swordfish216 [07.12.19]: Nez kur jūs ņemat tās lielās, lielāko ko redzēju savām acīm bija kaut kur uz aci 7 kg, bet tā pārsvarā 1-2 trāpās reti kad 3 kg. Tāpēc spriest kāda līdaka neiet ālinģī ir grūti. Pats savām acīm redzēju Rāznas plašunmos kā viens mudaks plaudi vilka ar diviem ākiem un izvilka tikai galvu. Parastais copētājs kas atbrauc labi ka reizi nedēlā uz ezeru lielo mammu noķet varbūtība ir ļoti maza, turpretī tie kaz velcē zina visas kantes un kur uzturās lielās arī iztīra tās. Tāpēc vēlāk brīnās kur palika visas lielās un vaino karodzniekus ka lūk tie izsita visu. Izsita nevos svētdienas copētājs, bet tieši trolinginsti.
Nu neizvelk katrs velcētājs, bigbaitists, uber džigotājs utt, kurš par tādu sevi sauc, katru reizi pa 5x5kg zivju un vēl lielāka daļa no šiem tās zivis pat neņem mājās.

Turpretī, tādi, kuri prot īpaši nepiepūloties salasīt normu ar 50-70 cm 70cm līdakām, ir daudz.

Un arī tam visam nav nozīmes.

Tu pats saki, ka šie zinot kantes, bieži brauc utt. Nu, varbūt tur arī tas āķis... Ka zin, kur izvilkt un kā.


Vai velcētāji ir tie slikti, un ūdinieki, kaut svētdienas, tie labie. Hz.
Ne tik daudzi var atļauties braukt 4 reizes nedēļā velcēt, cik daudzi var atļauties vakarā uz stundu noiet 20 ūdas pārcilāt
7.decembris 2019, 09:16 | links
 
Nez kur jūs ņemat tās lielās, lielāko ko redzēju savām acīm bija kaut kur uz aci 7 kg, bet tā pārsvarā 1-2 trāpās reti kad 3 kg. Tāpēc spriest kāda līdaka neiet ālinģī ir grūti. Pats savām acīm redzēju Rāznas plašunmos kā viens mudaks plaudi vilka ar diviem ākiem un izvilka tikai galvu. Parastais copētājs kas atbrauc labi ka reizi nedēlā uz ezeru lielo mammu noķet varbūtība ir ļoti maza, turpretī tie kaz velcē zina visas kantes un kur uzturās lielās arī iztīra tās. Tāpēc vēlāk brīnās kur palika visas lielās un vaino karodzniekus ka lūk tie izsita visu. Izsita nevos svētdienas copētājs, bet tieši trolinginsti.
7.decembris 2019, 06:31 | links
 
juliuss [06.12.19]: NeoZb. Ja lieku ūdu - tātad gribu paņemt atļautā mēra zivi. Pārējais ir denagoģija. C&R balansiersportisti lai dara, kā patīk.
Tieši tie C&r fanātiķi uztrauc, kuri neaizdomājas par sekām. Un pēc fakta, ka te kāds c&r ūdinieks ir, tad tā jau ir pataloģija. :)
6.decembris 2019, 20:52 | links
 
deMagoģija.
6.decembris 2019, 20:32 | links
 
NeoZb. Ja lieku ūdu - tātad gribu paņemt atļautā mēra zivi. Pārējais ir denagoģija. C&R balansiersportisti lai dara, kā patīk.
6.decembris 2019, 20:31 | links
 
Ko jūs ņematies ar džigu es noķeru vairāk karodziņš var būt būs var būt nē , mans uzskats zivju slakts ir džigs jo tukšā nekad nepalieku
6.decembris 2019, 20:28 | links
 
juliuss [06.12.19]: Nesaprotu - "raut ārā ar spēku". Lai sekmīgi zivi izvadītu, taču vispirms tās knābis smuki jāievada āliņģī un tad jāpaņem. Kāds spēks, tā jau pus žokli var noraut....
Neesi lielās ,, vadijis,, iespējams. Paskaidroju:
Velkot no ālinģa 5+ kg ja standarta 130mm to nav iespējams netraumēt, jo bez galvas vēl ir rumpis, kuru kā cīsiņu izvelc caur 5 centu monētas diametru. Visas iekšas traumējas zivij, ja vēl vēders kā bumba no ikriem vai kunģis pilns, pa rīkli pusdienas nāk ārā.
Ceru , pietiekami saprotami.
6.decembris 2019, 20:23 | links
 
5+kg,130mm āliņģī "slaucās" ka nočaukst.

urmaas, 6.decembris 2019, 20:19


+++
6.decembris 2019, 20:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager