Makšķerēt no krasta

Palīdziet ar padomu
MV-F [12:16]: MV-F [8:56]: Sveiki,

Gribēju uzjautāt, kā citi labiekārto copes vietu no krasta. Esmu noskatījis labu vietu, ezers ir valsts, bet krastā ir privātīpašums (mežs).

Pie vietas piebraucu ar laivu un teorētisku visu laiku dzīvojos pa Tauvas joslu un itkā privātīpašumā nelienu.

Ar labiekārtošanu saprotu, ka vajadzētu iztīrīt niedru joslu + attīrīt krastu, lai var uztaisīt telti utt.

vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58

Kam tev vieta krastā, ja braukā pa ezeru ar laivu? Ja atradi vietu tad iebrauc no brīvā ūdens nedaudz niedrēs, iztīri nelielu pleķi, iedzen divus mietus laivas nostiprināšanai un copē. Tad vismaz neviens "privātais" no krasta netiks pie tavas vietas.man šitā privātais izsauca traktoru un izrāva laivas stabu no ūdens, jo šim nepatika ka tur laivu turu. dzinu to stabu tur tik ilgi, kamēr šim piegriezās traktoru saukt

svens76, 16.aprīlis 2020, 09:49

Viss jāprot nomaskētkāpēc man jāmaskē laiva ne privātā ezerā?

svens76, 16.aprīlis 2020, 12:41


Nevis laiva, bet mieti pie kura noenkurot (nevis pisiet) laivu copes laikā. Citādi vieta ir atklāta, vai arī kāds tos izrauj.
16.aprīlis 2020, 13:44 | links
 
Malgomajfisk [27m]: Ja tā ir privāta zeme,īpašnieks varēja uzlikt kādu zīmi vai šlagbomi,un iekasēt kādu rubli,pie mums tas nebūtu nekas īpaši nosodāms.Zviedrijā gan ir nedaudz savādāk,tur pastāv tāds puslīdz legāls likums vai uzvedības norma,-allemanstret laikam saucās.Tulkojumā tas ir kā katra cilvēka tiesības.Tā norma nākusi jau no seniem laikiem,kad pa Zviedrijas bezgalīgi neapgūtajiem plašumiem bija daudz ceļotāju un klejotāju ,kas apguva jaunas apmešānās vietas.Tie vispārpieņemtie noteikumi definēja,ka katram cilvēkam swe teritorijā ir tiesības īslaicīgi apmesties,atpūsties un makšķerēt pie jebkuras ūdenstilpnes,pat uz privātas zemes,bet ar vienu noteikumu,ja tu netuvojies tuvāk par kādiem dažiem simtiem metru no īpašnieka mājām un neradi tam diskomfortu... Tāpēc es Zviedrijā jūtos komfortabli...mani zviedros pirmajās reizēs kad braucu, izbrīnīja tas, ka ezeros pie zviedru vasaras mājām stāv laivas ar visiem motoriem, šad tad pat ar kātiem un elektroniku iekšā. zviedri tai pat laikā tur neatrodas. pēdējos gados arvien retāk ko tādu redzēju...

svens76, 16.aprīlis 2020, 13:36


Divus gadus atpakaļ Aulejas ezerā varēja ņemt pašvaldības laivu jebkurš un airēt ezerā iekšā un copēt. Pats arī vienu reizi izmantoju. Pagājušo gadu vairs neredzēju, laikam pellu bija kāds jau prihvatizējis, jo tā nebija pieslēgta. Skumji.
16.aprīlis 2020, 13:43 | links
 
Malgomajfisk [16.04.20]: Ja tā ir privāta zeme,īpašnieks varēja uzlikt kādu zīmi vai šlagbomi,un iekasēt kādu rubli,pie mums tas nebūtu nekas īpaši nosodāms.Zviedrijā gan ir nedaudz savādāk,tur pastāv tāds puslīdz legāls likums vai uzvedības norma,-allemanstret laikam saucās.Tulkojumā tas ir kā katra cilvēka tiesības.Tā norma nākusi jau no seniem laikiem,kad pa Zviedrijas bezgalīgi neapgūtajiem plašumiem bija daudz ceļotāju un klejotāju ,kas apguva jaunas apmešānās vietas.Tie vispārpieņemtie noteikumi definēja,ka katram cilvēkam swe teritorijā ir tiesības īslaicīgi apmesties,atpūsties un makšķerēt pie jebkuras ūdenstilpnes,pat uz privātas zemes,bet ar vienu noteikumu,ja tu netuvojies tuvāk par kādiem dažiem simtiem metru no īpašnieka mājām un neradi tam diskomfortu... Tāpēc es Zviedrijā jūtos komfortabli...
mani zviedros pirmajās reizēs kad braucu, izbrīnīja tas, ka ezeros pie zviedru vasaras mājām stāv laivas ar visiem motoriem, šad tad pat ar kātiem un elektroniku iekšā. zviedri tai pat laikā tur neatrodas. pēdējos gados arvien retāk ko tādu redzēju...
16.aprīlis 2020, 13:36 | links
 
Ja tā ir privāta zeme,īpašnieks varēja uzlikt kādu zīmi vai šlagbomi,un iekasēt kādu rubli,pie mums tas nebūtu nekas īpaši nosodāms.Zviedrijā gan ir nedaudz savādāk,tur pastāv tāds puslīdz legāls likums vai uzvedības norma,-allemanstret laikam saucās.Tulkojumā tas ir kā katra cilvēka tiesības.Tā norma nākusi jau no seniem laikiem,kad pa Zviedrijas bezgalīgi neapgūtajiem plašumiem bija daudz ceļotāju un klejotāju ,kas apguva jaunas apmešānās vietas.Tie vispārpieņemtie noteikumi definēja,ka katram cilvēkam swe teritorijā ir tiesības īslaicīgi apmesties,atpūsties un makšķerēt pie jebkuras ūdenstilpnes,pat uz privātas zemes,bet ar vienu noteikumu,ja tu netuvojies tuvāk par kādiem dažiem simtiem metru no īpašnieka mājām un neradi tam diskomfortu... Tāpēc es Zviedrijā jūtos komfortabli...

Malgomajfisk, 16.aprīlis 2020, 13:12



Pieļauju gan, ka kopumā tanī galā cilvēki piecūko copes vietas krietni mazāk. Mums ar šo ir ļoti bēdīgi...
16.aprīlis 2020, 13:28 | links
 
Ja tā ir privāta zeme,īpašnieks varēja uzlikt kādu zīmi vai šlagbomi,un iekasēt kādu rubli,pie mums tas nebūtu nekas īpaši nosodāms.Zviedrijā gan ir nedaudz savādāk,tur pastāv tāds puslīdz legāls likums vai uzvedības norma,-allemanstret laikam saucās.Tulkojumā tas ir kā katra cilvēka tiesības.Tā norma nākusi jau no seniem laikiem,kad pa Zviedrijas bezgalīgi neapgūtajiem plašumiem bija daudz ceļotāju un klejotāju ,kas apguva jaunas apmešānās vietas.Tie vispārpieņemtie noteikumi definēja,ka katram cilvēkam swe teritorijā ir tiesības īslaicīgi apmesties,atpūsties un makšķerēt pie jebkuras ūdenstilpnes,pat uz privātas zemes,bet ar vienu noteikumu,ja tu netuvojies tuvāk par kādiem dažiem simtiem metru no īpašnieka mājām un neradi tam diskomfortu... Tāpēc es Zviedrijā jūtos komfortabli...
16.aprīlis 2020, 13:12 | links
 
MV-F [16.04.20]: MV-F [8:56]: Sveiki,

Gribēju uzjautāt, kā citi labiekārto copes vietu no krasta. Esmu noskatījis labu vietu, ezers ir valsts, bet krastā ir privātīpašums (mežs).

Pie vietas piebraucu ar laivu un teorētisku visu laiku dzīvojos pa Tauvas joslu un itkā privātīpašumā nelienu.

Ar labiekārtošanu saprotu, ka vajadzētu iztīrīt niedru joslu + attīrīt krastu, lai var uztaisīt telti utt.

vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58

Kam tev vieta krastā, ja braukā pa ezeru ar laivu? Ja atradi vietu tad iebrauc no brīvā ūdens nedaudz niedrēs, iztīri nelielu pleķi, iedzen divus mietus laivas nostiprināšanai un copē. Tad vismaz neviens "privātais" no krasta netiks pie tavas vietas.man šitā privātais izsauca traktoru un izrāva laivas stabu no ūdens, jo šim nepatika ka tur laivu turu. dzinu to stabu tur tik ilgi, kamēr šim piegriezās traktoru saukt

svens76, 16.aprīlis 2020, 09:49

Viss jāprot nomaskēt
kāpēc man jāmaskē laiva ne privātā ezerā?
16.aprīlis 2020, 12:41 | links
 
Un te piemērs no Ventas: īpašnieks lāga vīrs. Neiebilst, ka pa viņa īpašu iet pie upes, bet paskaties ko londonieši/ makšķernieki cūkas/ pa Lieldienām izdarija. Tak nevar mežmalā atstāt autiņus un 50m ar kājām aiziet, jāizbrauc līdz pašai upei. Tā notiek, kad zemes īpašniekam laba sirds.

Zorge07, 16.aprīlis 2020, 12:00


Problēma tā ka uz copi daži ņem visu virtuves aprīkojumu, tad nu gatavo tur maltītes un šmorē gaļu.
Pēc manām domām, uz copi kā uz pārgājienu, termos un maizītes, tas viss ietilpst somā, +vēl var salikt barības pakas un copes inventāra rezerves (āķi, pavadiņas barotavas un citi sīkumi), spainis, tīkliņš un makšķere paņemama rokā. Šādi var mērot pat 3km līdz upei.
Bet redz, jāiebrauc ar džipu vimbai pie deguna.
Pēc tam jābrīnās ka privātīpašnieku acīs makšķernieki ir sērga.
16.aprīlis 2020, 12:21 | links
 
MV-F [8:56]: Sveiki,

Gribēju uzjautāt, kā citi labiekārto copes vietu no krasta. Esmu noskatījis labu vietu, ezers ir valsts, bet krastā ir privātīpašums (mežs).

Pie vietas piebraucu ar laivu un teorētisku visu laiku dzīvojos pa Tauvas joslu un itkā privātīpašumā nelienu.

Ar labiekārtošanu saprotu, ka vajadzētu iztīrīt niedru joslu + attīrīt krastu, lai var uztaisīt telti utt.

vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58

Kam tev vieta krastā, ja braukā pa ezeru ar laivu? Ja atradi vietu tad iebrauc no brīvā ūdens nedaudz niedrēs, iztīri nelielu pleķi, iedzen divus mietus laivas nostiprināšanai un copē. Tad vismaz neviens "privātais" no krasta netiks pie tavas vietas.man šitā privātais izsauca traktoru un izrāva laivas stabu no ūdens, jo šim nepatika ka tur laivu turu. dzinu to stabu tur tik ilgi, kamēr šim piegriezās traktoru saukt

svens76, 16.aprīlis 2020, 09:49


Viss jāprot nomaskēt
16.aprīlis 2020, 12:16 | links
 
Tā diemžēl ir. Cūku un mēslotāju ar makšķerkātiem ir ļoti daudz.
16.aprīlis 2020, 12:02 | links
 
Bildē var redzēt kā daži izjājot pļaviņu tika līdz krastam, kam nepaveicās atstāja autiņu pusceļā dubļos un arī aizskrēja uz upi, kā no ķēdes norāvušies.
16.aprīlis 2020, 12:02 | links
 

Un te piemērs no Ventas: īpašnieks lāga vīrs. Neiebilst, ka pa viņa īpašu iet pie upes, bet paskaties ko londonieši/ makšķernieki cūkas/ pa Lieldienām izdarija. Tak nevar mežmalā atstāt autiņus un 50m ar kājām aiziet, jāizbrauc līdz pašai upei. Tā notiek, kad zemes īpašniekam laba sirds.
16.aprīlis 2020, 12:00 | links
 
willijs [16.04.20]: Tieši tã! Ne jau visi kam šlakboms priekšã ir galvã drãtéti!)))
Viena liela dala ir sakarigi cilvéki un visu var sarunãt!
Protams ir iznémumi kuri sirgst ar mazã karalíša sindromu!
Zini, tas ir tavs ,, redzējums,, un subjektīvais viedoklis. Es kā privātīpašnieks arī varu pateikt: daļa copmaņu ir cūkas, kas pēc sevis atstāj miskasti un aizbrauc. Un pēc šādiem gadījumiem nez vai ir vēlme vēl kādu laist. Pietiek ar vienu šādu gadījumu un nekāda sakara ar ,, karalīša sindromu,,.
16.aprīlis 2020, 11:48 | links
 
Tieši tã! Ne jau visi kam šlakboms priekšã ir galvã drãtéti!)))
Viena liela dala ir sakarigi cilvéki un visu var sarunãt!
Protams ir iznémumi kuri sirgst ar mazã karalíša sindromu!
16.aprīlis 2020, 11:17 | links
 
Gkirsis [16.04.20]: Paldies visiem par info.

Man bija plāns iekārtot vietiņu, lai varu sēdēt uz līņiem sākot no vakara līdz rītam. Protams to laivā arī var un tieši tagad tā arī daru, bet laivā sāk palikt neērti jau pēc 00:00, gan jau ziniet par ko runāju.
No krasta tā ir pavisam cita cope.
A īpašniekam esi pajautājis? Varbūt adekvāts un neiebildīs, kāpēc sarežģīt visu.
16.aprīlis 2020, 11:10 | links
 
Paldies visiem par info.

Man bija plāns iekārtot vietiņu, lai varu sēdēt uz līņiem sākot no vakara līdz rītam. Protams to laivā arī var un tieši tagad tā arī daru, bet laivā sāk palikt neērti jau pēc 00:00, gan jau ziniet par ko runāju.
No krasta tā ir pavisam cita cope.
16.aprīlis 2020, 10:20 | links
 
MV-F [16.04.20]: Sveiki,

Gribēju uzjautāt, kā citi labiekārto copes vietu no krasta. Esmu noskatījis labu vietu, ezers ir valsts, bet krastā ir privātīpašums (mežs).

Pie vietas piebraucu ar laivu un teorētisku visu laiku dzīvojos pa Tauvas joslu un itkā privātīpašumā nelienu.

Ar labiekārtošanu saprotu, ka vajadzētu iztīrīt niedru joslu + attīrīt krastu, lai var uztaisīt telti utt.

vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58

Kam tev vieta krastā, ja braukā pa ezeru ar laivu? Ja atradi vietu tad iebrauc no brīvā ūdens nedaudz niedrēs, iztīri nelielu pleķi, iedzen divus mietus laivas nostiprināšanai un copē. Tad vismaz neviens "privātais" no krasta netiks pie tavas vietas.
man šitā privātais izsauca traktoru un izrāva laivas stabu no ūdens, jo šim nepatika ka tur laivu turu. dzinu to stabu tur tik ilgi, kamēr šim piegriezās traktoru saukt
16.aprīlis 2020, 09:49 | links
 
DSV [15.04.20]: vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58


Protams,ka ne.
Diemžēl.
Tu vari tikai šķērsot.bet ne uz palikšanu,D[/quote]Diemžēl ARĪ ŠĶĒRSOT, tev pēc likuma nav tiesību. Tāpēc jau tas ir privātīpašums. Tauvas joslā ja piebrauci no ezera, gan vari tikai veikt kaut kādas ,, vajadzīgas darbības,, ne ko vairāk.
16.aprīlis 2020, 09:09 | links
 
Paldies!
Ar PC protu apieties :-)
Dzīvoju Mežaparkā un zinu, ko tur var noķert bez laivas - botānisko augu izlasi- visu, ar ko aizaudzis ķīšezers. Gribējās izbraukt ārpus Rīgas un neaplauzties ar aizaugušiem grūti pieejamiem krastiem. Kam bērni - tie sapratīs - cik viegli ir sērfot internetā pus dienu un pētīt kartes ar zīdaini uz rokām. Domāju ka šis forums ir atsaucīgiem cilvēkiem, kas padalās pieredzē, nevis apmētā ar tomātiem. Tā jau skumji, ka nekur netieku un nevaru kaut uz 2 stundiņām pamētāt, tad nu vēl papildus piebakstīšana ir tas mazākais ko gribējās te saņemt. Man tomēr ir priekšstats, ka copmaņi ir visai jauka tauta... Skumji, paldies..

Lizuks, 11.septembris 2015, 14:32


Ja ir auto var ekskursijā uz Jelgavu. Lielupes promenāde 1km garumā, krasts tīrs, zālājs nopļauts, var pastaigāties, makšķerēts ar jeb kādiem kātiem, var sauļoties un peldēties. Plaša izvēle bez maksas.
16.aprīlis 2020, 08:59 | links
 
Sveiki,

Gribēju uzjautāt, kā citi labiekārto copes vietu no krasta. Esmu noskatījis labu vietu, ezers ir valsts, bet krastā ir privātīpašums (mežs).

Pie vietas piebraucu ar laivu un teorētisku visu laiku dzīvojos pa Tauvas joslu un itkā privātīpašumā nelienu.

Ar labiekārtošanu saprotu, ka vajadzētu iztīrīt niedru joslu + attīrīt krastu, lai var uztaisīt telti utt.

vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58


Kam tev vieta krastā, ja braukā pa ezeru ar laivu? Ja atradi vietu tad iebrauc no brīvā ūdens nedaudz niedrēs, iztīri nelielu pleķi, iedzen divus mietus laivas nostiprināšanai un copē. Tad vismaz neviens "privātais" no krasta netiks pie tavas vietas.
16.aprīlis 2020, 08:56 | links
 
vai šādu labiekārtošanu var darīt bez saskaņošanas ar zemes īpašnieku?

Gkirsis, 15.aprīlis 2020, 11:58[/quote]

Protams,ka ne.
Diemžēl.
Tu vari tikai šķērsot.bet ne uz palikšanu,D
15.aprīlis 2020, 17:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager