Foreles

kamēr sapņoji par līmeni un duļķi,tur jau krējums nosmelts!!!
22.aprīlis 2010, 21:09 | links
 
Varbūt kāds var pastāstīt kāds ūdens līmenis vaidavā un kā ar duļķi, doma pēc kādas dienas aizskriet uz to pusīti
22.aprīlis 2010, 21:08 | links
 
ZG vislabāk ķert bez āķa-ja ir appetīte zivij var pievilkt paskatīties un uzšaut par pakausi lai tinās:-).
Īpaši dīķos un uz slieku:-)
22.aprīlis 2010, 18:37 | links
 
kaat, tu vēl dzīvs? Vo, kad izstāstīsi, ka nobildēties ar zivi, bez rokā turēšanas, tad postē. savādāk, tāda bezjēdzīga vāvuļošana tev sanāk...ko brīnīties, nekad jau neko jēdzīgu neesi teicis.
22.aprīlis 2010, 17:40 | links
 
Es personīgi foreles arī atlaižu pieturot ar roku, to daru ūdenī(gan roka gan forele ir ūdenī), daļēji izceļu no ūdens tikai tad ja gribu nofočēt. Lielāko daļu(te es domāju foreles, kuras pārsniedz 30cm garumu) noķeru atkārtoti, tātad ir izdzīvojušas. Atskabargas protams nolocītas vai novīlētas.
22.aprīlis 2010, 16:38 | links
 
ko tad tu pats pa rokām spaidi..., domā mellās brilles uzliks un nepazīs. Un kā vēl pazīs
22.aprīlis 2010, 14:18 | links
 
aakki, tu tikko pats atbildēji uz savu jautājumu! :)))

Būtu tīkliņš un čalis pabridis pretīm, būtu ok! Nevazātu pa akmeņiem. Tad vēl paceļam aiz astes, lai deformētos mugurkauls...un runa negāja par vienžubura āķiem! Ja, jau makšķernieks nav galīgs dulburs, viņš redz, kā sēž āķis mutē.Protams, ja tas knapi ir lūpu kaktā, nav problēmu aiz tā pieturēt uz zivs smuki atkabinās.
22.aprīlis 2010, 12:46 | links
 
Es foreles ņemu ar rokām (iepriekš gan tās saslapinot) un nav nekādas vainas. Protams, kā jau ZG teica vislabāk ja ir uztveramais tīkliņš, tiesa gan pats to nelietoju jo ložņājot pa krūmiem tas reāli traucē. Gribētu iepirkt saliekamo uztveramo tīkliņu (vienā Ar makšķeri raidījumā Oltem tāds bija), bet tas cik zinu nav piejams ar austo linumumu :(

Tā kā zivis praktiski nepaturu, tad āķus lietoju bez atskabargām un esu trīsžuburiem nolauzis vienu žuburi, jo citādi reizēm gadās ka kāda mazāka pakampj tā ka visi 3 žuburi ir iedūrušies - un tā jau ir reāla problēma.
22.aprīlis 2010, 10:15 | links
 
Ko tad tā roka kaitē viņai?Pret akmeņiem jau vairāk viņa pretojoties sevi var savainot.
22.aprīlis 2010, 08:09 | links
 
nepieturot ar roku! tā ir zivs mutes kropļošana! Ticiet man! Simtiem zivju ir atlaistas. Es zinu, ko runāju!
22.aprīlis 2010, 07:52 | links
 
Ja, vispār šitā tēma pacēlās, teikšu kā ir: Pirmkārt, ja esi simtprocentīgs vaļā laidējs, var un vajag copēt bez atskabargas. Ja, tavam lomam nav ne gastronomiskās, ne estētiskās vērtības, vēl jo vairāk!!!
Bet, ja vēlies lomu vismaz, iemūžināt bildē vai arī kādu zivi paturēt?! Ko tad? Ir kvalitatīvi āķi, kas zivi traumē ļoti minimāli (atkarpe ir 20% no āķa stieples diametra). Forele, bieži ņem agresīvi un pat lielais troiņīks ir dziļi mutē! vot gribu redzēt, jūs prātvēderus, kā atbrīvosiet zivi bez satveršanas ar roku!!! cik ilgi lauzisiet to āķi tai pa muti
22.aprīlis 2010, 07:50 | links
 
aakki. labāk vispār bez āķa! :)))
22.aprīlis 2010, 07:42 | links
 
Bez atskabargām āķiem jābūt,tad nav rokas jāslapina un nevajag tīkliņš.
22.aprīlis 2010, 07:26 | links
 
Viking. Pareizāk ir uztvert foreli tīkliņā (austais linums, lai zivi neskrāpē). Tuot zivi linumā (roka vispār nepieskarās ādai), to atbrīvo. Tā ir pareizāk! :)))
22.aprīlis 2010, 06:32 | links
 
Zinu, ka daži, ar pirkstu nerādīšu, teiks,ka foreles ir jāatlaiž. Tomēr - reti kurš ir iemācījies foreli nokabināt tai esot ūdenī, vai lieto bez atkarpju āķus.
Tad nu lūk, šīs dienas pārdomu un copes rezultātā varu pateikt, ka mana cope beidzas tad, kad esmu noķēris sev brokastmaizīšu foreli. Šodien biju uz 40 minūtēm upē, lai pārbaudītu divus, sen Japānā iegādātus voblerus. Vobleri interesanti ar to, ka āķiem nav atkarpes un ir tikai vienžubura āķis.
Tātad - lai foreli atbrīvotu ūdenī: Pievelc aiz auklas klāt, paņem rotiņu/vizuli pirkstos un ļauj forelei ar savu svaru norauties no āķa. Ja ir ierijusi divus vai trīs no trijžubura āķiem, tad uzmanīgi, zem ūdens turot gan roku, gan āķi ar knaiblītēm atbrīvo augšējo žuburi, tad apgriez foreli otrādi un ar viņas svaru norauj to no āķiem. Strādā perfekti un šodien satiku pagājušā gada foreli (atpazinu pēc rētas uz sāna ko, iespējams, bija atstājusi līdaka vai kāds zīdītājs) - atlaidu un ar 38cm foreli devos mājās. 40 minūtēs 8 copes, noietais attālums - 1,2 km. Upe pierīgā.
21.aprīlis 2010, 21:52 | links
 
ja, šitai brīdī, nav ko teikt, mans ir adjē, Malēniet
21.aprīlis 2010, 21:35 | links
 
Patrikam - Nē, man nav passāts, ibo ir ērtāki transporta līdzekļi. :)
21.aprīlis 2010, 14:17 | links
 
nezinu par kuru upi runa,bet izskatās,ka tur copmaņu vairāk kā foreļu.:))))
20.aprīlis 2010, 21:31 | links
 
Patriks78 es arī redzēju tos trīs keksus,, kas pekšņi pazuda no upes, kad viens no keksiem ieraudzija mani. Un tad redzēju pie citas upes to pašu vw pie slūžām.:)
20.aprīlis 2010, 20:43 | links
 
Vikingam
Piekrītu tev - 15 forl un 10 alat, pietam 2 meer alat, kas briiv tagad visi peld', tā teikt kātiņš ietestēts un sirdsmiers darbdienām :D! Ne asakas..
20.aprīlis 2010, 16:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager