Pludiņmakšķerēšana

Šodien Daugavgrīvas ielā paņēmu 5m heavy river 10-40gr, uz roku patīkama - spicīte tāda patrausla izskatījās, bet redzēsim praksē!

Davis-Di, 16.jūnijs 2021, 21:46


Nu ko par Jāņu brīvdienām tika ietestēta, lielākais 2+ karpiņa, bija pa kādam līnim un labai karūsai.

Kātiņš viegls, met pludu labi, atstrādā zivi labi - patika!
Pat lietus laikā nemaz tā aukla pie kāta nelipa, bet tai pašā laikā ik pa laikam ap gala riņķi jāapmetas, bet to vairāk uz auklu norakstītu.

Kas prasītos, ka starpriņķiem būtu kaut kāds citas krasas diegs uztīts, lai vieglāk saliktu, savādāk Jāņu rītā var sašūties (protams ar attiecīgu devu ribās) :D

Ja NG ir pielicis roku pie makšķeres izstrādes, tad cepuri nost šai budžetā labs kātiņš manā skatījumā sanācis.
26.jūnijs 2021, 23:01 | links
 
Nu skaidrs Dāvi,ar tevi vis kārtībā!Makšķernieks Tu esi spēcīgs....ne asakas!
20.jūnijs 2021, 09:02 | links
 
Dāvis....nu redz man 70gadi un viss abzinīgais mūžs pagājis karpu copē!Tagad copēju Rubenes dīķos jo nav ne spēka ne transporta ar ko braukt!Es te dzīvoju un man 10min līdz dīķiem.Tagad jau divas reizes nedēļā aizeju uz copi,nav švunka un nav jaunības azarta!Es vienmēr esmu turējis noslēpumā kā es to daru.Pāris cilvēkiem esu iemācijis un viņi ķer labi!Man nav pretenzijas pret grunteņotājiem profesionāļiem,ne asakas viņiem!Vienkārši tas ir baigi superīgs biznes.Man ļoti daudz profesionāļi ir rakstijuši ka jāpārdo tie traki dārgie rīki ,jo neķeras kā gribēts!Arī prasijuši koordinātes kur copēt,bet pēc pateikšanas pazūd!Būtu paldies pateikuši!Dāvi...Atbrauc uz Rubeni,Parādīšu ka cope karpas,kautgan es to copi saucu par mrdībām!Es piebraucu ar laivu vinai klāt un pielieku pie deguna,ja ņam tad pāris minūtēs,ja neņem,tad meklēju citu!Tā arī no krasta!Nupat pienācis tas vecums kad gribas kautko atstāt pē»c sevis!

orests, 19.jūnijs 2021, 23:52


Nu redz uz nakti paliek vēsāks un spējam komunicēt.
Ķert un izvilkt trofeju izmēra karpas uz pludiņu uzskatu ir augstākā pilotāža un cepuri nost tev (bet kā jau minēju tā ir cita disciplīna), tiesa tai pašā laikā ķert karpas uz dzīvo ēsmu vai ar ēsmu uz āķa ir bīstami karpai, jo viņa spēj ļoti ātri ierīt un ļoti dziļu un ja nav mērķis viņu apēst tad ieteiktu izvēlēties mata sistēmu, man laukos dīķī nav lielas - patreiz līdz 3kg un šogad jau vienu dabūjam cept, jo ierija momentāli, ka āķa gals krapi no rīkles radījās.

Man astoņdesmito gadu beigās ir trofeju izmēru karpas uz pludiņu un viss izaicinošākās bija uz peldošu maizes garozu, guļot zallē un ar korķa pludiņu, kas ar bērza tāsīm bija novēpināts melns. Pēc tiem laikiem uz pludu lielāka karpa par ~3kg arī nav bijusi, bet arī uz viņām ar pludu nēsmu tā mērķējis.

Manas top piecas karpas nāk no Ventas un citām nekomerciālam ūdenskrātuvēm (uz gruntenes), tā kā nevar saukt mani par dīķu cienītāju, lai arī zinu ka savu jaunu PB rekordu uztaisītu dīķī.

Bet paldies par piedāvājumu, nav man patreiz mērķī tas, un katrā ziņā man lielākā bauda ir pašam izkost, tāpēc daudz eksperimentēju, pētu, lai ar ko un ko copētu, un arī kad taisījām boilas tad Latvijā tas galīgi nebija populāri, bet tagad gandrīz katrs rullē.

Ne asakas.
20.jūnijs 2021, 01:34 | links
 
Dāvis....nu redz man 70gadi un viss abzinīgais mūžs pagājis karpu copē!Tagad copēju Rubenes dīķos jo nav ne spēka ne transporta ar ko braukt!Es te dzīvoju un man 10min līdz dīķiem.Tagad jau divas reizes nedēļā aizeju uz copi,nav švunka un nav jaunības azarta!Es vienmēr esmu turējis noslēpumā kā es to daru.Pāris cilvēkiem esu iemācijis un viņi ķer labi!Man nav pretenzijas pret grunteņotājiem profesionāļiem,ne asakas viņiem!Vienkārši tas ir baigi superīgs biznes.Man ļoti daudz profesionāļi ir rakstijuši ka jāpārdo tie traki dārgie rīki ,jo neķeras kā gribēts!Arī prasijuši koordinātes kur copēt,bet pēc pateikšanas pazūd!Būtu paldies pateikuši!Dāvi...Atbrauc uz Rubeni,Parādīšu ka cope karpas,kautgan es to copi saucu par mrdībām!Es piebraucu ar laivu vinai klāt un pielieku pie deguna,ja ņam tad pāris minūtēs,ja neņem,tad meklēju citu!Tā arī no krasta!Nupat pienācis tas vecums kad gribas kautko atstāt pē»c sevis!
19.jūnijs 2021, 23:52 | links
 
Kāpēc Tu iedomājies, ka visiem makšķerniekiem makšķerēšana sports, tas ir "mērīšanās ar krāniņiem" ???

Bebrs, 19.jūnijs 2021, 23:35


Es tā neteicu!
Kungs uzsvēra, ka profesionālā karpu makšķerēšana ir gulēšana pie dīķa, bet īstā profesionālā karpu makšķerēšana ir ar pludiņu ko viņš arī dara, nevis guļ pie dīķa!

Nevajag jaukt kartupeļus ar tomātiem, jeb ķeršanu uz dzīvo un spiningošanu, kā arī pludiņ makšķerēšanu ar karpu makšķerēšanu ar mata sistēmu (carp fishing).
19.jūnijs 2021, 23:50 | links
 
Neko es nejaucu!Es makšķerēju karpas ar pludiņmakšķeri.,un tikai karpas!Ja guļ pie dīķa tad tas jau ir profesionālais līmenis!Lielais specs Aivars vēl bērnu dārzā gāja kad es jau vilku karpas.Un tajos laikos nebija tādi maksas akvāriji kā tagad.Copēju ezeros,gaujas atekās,karjeros.

orests, 19.jūnijs 2021, 17:00

Nu labi profesionāli, kāpēc kopā ar tevi Latvijai nav zelta medaļas pasaules čempionātā, bet bez tevis bronza?
Izskatās ka *irst maki vairāk nekā darīt.
Pats tā lāde tos dīķus ar tiem, kas guļ tur, bet nesmādē Rubenē ķert, es uz turieni tā arī ne reizi neesmu aizbraucis, jo dodu priekšroku upēm un pamestām ūdenskrātuvēm.
Lai jau paliek, ka tu esi profesionālis un pārējie karpu makšķernieki guļavas, bet tev pat sapņos nerādās tas apjoms, ko dažreiz izvelk 3-4 dienu laikā un gulēt noteikti nesanāk, zinu džekus, kas pirms PČ mačiem 1/2 gadu uz treniņ zālēm 3x-5x nedēļā staigāja, lai to slodzi turētu!
Jau no pirmā jautājumu sapratu, ka tā ir provokācija, no veca vīra, kam ceme uz karpu makšķerniekiem - tiec ar savām problēmām galā, nevis lecies forumā, savādāk spiediens uzleks!

Davis-Di, 19.jūnijs 2021, 22:49


Kāpēc Tu iedomājies, ka visiem makšķerniekiem makšķerēšana sports, tas ir "mērīšanās ar krāniņiem" ???
19.jūnijs 2021, 23:35 | links
 
Neko es nejaucu!Es makšķerēju karpas ar pludiņmakšķeri.,un tikai karpas!Ja guļ pie dīķa tad tas jau ir profesionālais līmenis!Lielais specs Aivars vēl bērnu dārzā gāja kad es jau vilku karpas.Un tajos laikos nebija tādi maksas akvāriji kā tagad.Copēju ezeros,gaujas atekās,karjeros.

orests, 19.jūnijs 2021, 17:00


Nu labi profesionāli, kāpēc kopā ar tevi Latvijai nav zelta medaļas pasaules čempionātā, bet bez tevis bronza?
Izskatās ka *irst maki vairāk nekā darīt.
Pats tā lāde tos dīķus ar tiem, kas guļ tur, bet nesmādē Rubenē ķert, es uz turieni tā arī ne reizi neesmu aizbraucis, jo dodu priekšroku upēm un pamestām ūdenskrātuvēm.
Lai jau paliek, ka tu esi profesionālis un pārējie karpu makšķernieki guļavas, bet tev pat sapņos nerādās tas apjoms, ko dažreiz izvelk 3-4 dienu laikā un gulēt noteikti nesanāk, zinu džekus, kas pirms PČ mačiem 1/2 gadu uz treniņ zālēm 3x-5x nedēļā staigāja, lai to slodzi turētu!
Jau no pirmā jautājumu sapratu, ka tā ir provokācija, no veca vīra, kam ceme uz karpu makšķerniekiem - tiec ar savām problēmām galā, nevis lecies forumā, savādāk spiediens uzleks!
19.jūnijs 2021, 22:49 | links
 
Neko es nejaucu!Es makšķerēju karpas ar pludiņmakšķeri.,un tikai karpas!Ja guļ pie dīķa tad tas jau ir profesionālais līmenis!Lielais specs Aivars vēl bērnu dārzā gāja kad es jau vilku karpas.Un tajos laikos nebija tādi maksas akvāriji kā tagad.Copēju ezeros,gaujas atekās,karjeros.
19.jūnijs 2021, 17:00 | links
 
Oj, Spiningists atgādināja, kādēļ katru gadu gandrīz salaužu makšķeri un pametu pludiņmakšķerēšanas disciplīnu. :))) Tā nolādētā auklas lipšana pie riņķiem rīta un vakara maigajā miglā, beļģ.... Un atkal šis krāšņais pārdzīvojums tuvojas! Stiprus nervus visiem!
18.jūnijs 2021, 22:52 | links
 
Davis....Tā ar nemāki paskaidrot!Es vairāk kā 40 gadus ķeru tikai karpas ar pludiņmakšķeri....kā to sauc! Ja nedēļu guļ pie dīķa ta profesionāls,ja 5stundas dienā ar pludiņu,tad kas!

orests, 18.jūnijs 2021, 17:56


Tavs provokatīvais jautājums, pēc būtības jau nav atbildes vērts un kā redzam tu pēc būtības jau jauc disciplīnas - pludiņmakšķerēšanu, karpu makšķerēšanu un atpūšanos vai litrabolu :D
Izlasi noteikumus LČ karpu makšķerēšanā, lai gūtu priekštatu, jo +/- tādi ir arī pasaules čempionātā un citās vēra ņemamās karpu makšķerēšanas sacensībās.
18.jūnijs 2021, 22:27 | links
 
Davis....Tā ar nemāki paskaidrot!Es vairāk kā 40 gadus ķeru tikai karpas ar pludiņmakšķeri....kā to sauc! Ja nedēļu guļ pie dīķa ta profesionāls,ja 5stundas dienā ar pludiņu,tad kas!
18.jūnijs 2021, 17:56 | links
 
Dāvis...Kā ķer karpas profesionālā līmenī?

orests, 18.jūnijs 2021, 12:42


Daudz alus un šašlika!
(kāds jautājums tāda atbilde)
18.jūnijs 2021, 14:41 | links
 
orests [18.06.21]: Dāvis...Kā ķer karpas profesionālā līmenī?
Man asociējas ar lopkopību :D
18.jūnijs 2021, 13:30 | links
 
Dāvis...Kā ķer karpas profesionālā līmenī?
18.jūnijs 2021, 12:42 | links
 
Un jautājums speciem - kādus pludus izmantojiet nakts laikā. Mana atziņa, ka 20m distancē pilnīgā melnumā klasikai ar spīguli galā var redzēt tikai 2 režīmus - on/off (stāv/guļ).
18.jūnijs 2021, 11:40 | links
 
Mana pieredze ar plakano copi no laivas ezerā. Kātam jābūt tik garam, lai to iespējams ērti novietot pa rokai laivā. Uzskatu, ka turēt rokā retām copēm (labam izmēram gan) nav praktiski. Tai pat laikā copēju dziļumos 4,5m + un šeit svarīga ir montāžas sistēma, gredzena riņku izmērs. Smalkiem rīkiem to daudz un nav lieli, tas noved pie pilnīga seksa ar auklas apmešanos ap 2.-3. gredzenu (izbīdāmie pirmai spicei)nepareizi liekot makšķeri, lietus laikā, nakts otrā pusē ceļoties rasai, iemetiens nesanāk... utt. Līdz ar to man ir grafīta kāts ne lēts 7m un 5m stiklašķiedra vecais paraugs. Svars vienāds, ķert ērtāk ar otro... Tas mana pieredze un mans atzinums, ka sportiskie rīki lai paliek sportistiem.
18.jūnijs 2021, 11:35 | links
 
jā, salmo elite river heavy (5m, 10-40g) ir diezgan viegla, zivi sien labi, bet konkrēti noturēt no skriešanas tomēr nav tik viegli- šovakar paņēma līnītis 900g un pa zālēm diezgan spēja pastaigāt - nav tā, ka tas river heavy ļautu bezproblemātiski novaldīt zivi- ja uzsēžas līnis ap 2kg, tad necik daudz no ieskriešanas zālēs noturēt nevar. Bet visādā citā ziņā makšķere laba, pietiekami viegla, man patīk.
18.jūnijs 2021, 01:25 | links
 
To Davis-Di
( man kā amatierim pludiņmakšķerēšanā, )
Nu,nu...ko tad tā, tik pieticīgi :)...kādreiz man tā ļečīji, kā līņus jāķer.:)Pieminēji visādus leņķus,diognāles,attālumus un kuij viņ zin ,kādas tur vēl ģeometrijas,kuras ietekmē līņu copi.:)Toreiz izklausījies pēc augstākā ranga profa...a te amatieris .:):):)

snipiens, 17.jūnijs 2021, 16:54


Nu viss ir relatīvi, agrāk arī karpas ķēru profesionālā līmenī, tagad noteikti amatieru :)
Uz pludu pēdējos desmit gadus tik cik laukos un ar bērniem, Babītē uz līņiem ar neesmu bijis gadus desmit, lai arī agrāk tur bieži viesojos ar pludu, un tagad, kad nopirku papildus makšķeri, ir doma ar puiku uz nakti aizlaist, bet primāri tā pat pa laukiem.
17.jūnijs 2021, 21:20 | links
 
snipiens [17.06.21]: To Davis-Di
( man kā amatierim pludiņmakšķerēšanā, )
Nu,nu...ko tad tā, tik pieticīgi :)...kādreiz man tā ļečīji, kā līņus jāķer.:)Pieminēji visādus leņķus,diognāles,attālumus un kuij viņ zin ,kādas tur vēl ģeometrijas,kuras ietekmē līņu copi.:)Toreiz izklausījies pēc augstākā ranga profa...a te amatieris .:):):)
Cilvēks dalās savā pieredzē, bet jūs kā suņi viņu norejat.
Padalieties pieredzē, nevis te pļūtijiet.
Atvainojos pārējiem.
17.jūnijs 2021, 19:50 | links
 
To Davis-Di
( man kā amatierim pludiņmakšķerēšanā, )
Nu,nu...ko tad tā, tik pieticīgi :)...kādreiz man tā ļečīji, kā līņus jāķer.:)Pieminēji visādus leņķus,diognāles,attālumus un kuij viņ zin ,kādas tur vēl ģeometrijas,kuras ietekmē līņu copi.:)Toreiz izklausījies pēc augstākā ranga profa...a te amatieris .:):):)
17.jūnijs 2021, 16:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager