Spoles

Jā un vēl šis nekrojapāņu fetišs.
Labs čoms un copes kolēģis Imis.

Izvilcis no bēniņiem simtsgādīgu Shimano spoli, ko pircis vēl demokrātiskajā Vācijā.
Esot visu koncerta honorāru par to atdevis.

Spole 2500niece, bet milzīga, vēl ar aizmugurējo bremzi.
Smaga ,šķiet pat nevisai ērta, izļurkāta.
Ir viņam arī padārgas jaunas shimano spoles, bet copē tieši ar šo :)

Manā skatījumā, lai arī cik tev labas atmiņas un cik līdzekļu esi iegūldījis, ja lieta ir nokalpjusi tad no tās ir jāšķiras.

Progress nestāv uz vietas un laikam ejot viss attīstās. Ir jāpieņem jaunais. Bieži vien tas padara mūsu dzīvi vieglāku un procesus baudāmākus, bet neaizejot galējībās.

Tas mana iepriekšējā posta kontekstā.
1.aprīlis 2023, 15:03 | links
 
Vīri Jums nešķiet, ka mēs baigi nopietni uztveram savu copes inventāru tā nozīmi ?

Spoļu kontekstā.

Aizbraucām ar labu paziņu uz Lobes ezeru.
Pazinu viņu sen, bet kopā copējis nebiju.

Čoms sariktē senu spini, nākošā paaudze aiz bambusnieka. Spole arī kā no faraonu kapeņu izrakumiem.
Čīkst, krakšķ skaļa nemērā.

Pēc kādas stundas copes man reāli sāka besīt tie trokšņi (laikam tāpēc, ka īsti neķērās zivis)
Es čomam saku-klau tūdaļ piestāšu krastā aizei pie saimnieka kādu eļļu paprasi, ņem kaut solidolu, bet sasmērē spoli.

Čoms mieriņā atbild- sorry par troksni, tūdaļ to salabošu un pabāž spoli zem ūdens :)
Troksnis mazinājās, tā šams ik pēc brīža to peldināja.

Es viņam prasu- vai ar labu spoli un spini nebūtu patīkamāk copēt?
Uz ko viņš man atbild- patīkami ir kad zivis ķērās, a pārējais pie pakaļas.

Rezultātā līdakas saķērām līdzīgi.

Morāle.

Mēs paši piešķiram lietām vērtību un bieži vien to pārvērtējam.
1.aprīlis 2023, 14:47 | links
 
Laukos dīķī ķeru karūsiņas.
Izvelku zivi, taisos ņemt rokā kā pēkšņi to leciena paķer kaķis un mūk.

RaimisD, 1.aprīlis 2023, 13:36


Man puikam pirmā makšķerīte bija prasta ~2,5m plāna bambusene, lauku dīķis paņem rudulis prāvs ~400gr, palīdzu puikam izcelt krastā aiz kāta, kāts ripā, ka tūlīt lūzīs, puikam prieki, zivs vēl kustībā un nav uz zemes, kad kaķis ieskrējienā paķer to, bambusene salūzt, gals aizķeras aiz sola, aukla notrūkst, kaķis ar zivi aizmūk ;D
1.aprīlis 2023, 13:45 | links
 
svens76 [01.04.23]: trīs kaķi jau ābelē pakārušies. divus dabūjām norakt
:((( bēdīgi.
Man nav tik skumjš stāsts.

Laukos dīķī ķeru karūsiņas.
Izvelku zivi, taisos ņemt rokā kā pēkšņi to leciena paķer kaķis un mūk.

Stūlbākais tas, ka pats tiek uz āķa.
Sāka psihot, lekt, skriet, kamēr pārplēsa auklu.
Aizmuka, pazuda uz pāris dienām.

Beigu beigās āķi izvilku un mute kašaram sadzija, bet mācību uz mūžu bija dabūjis.
Kad ķeru dzīvās šams sēž blakus un gaida , kamēr iedošu pats.

Tas, ka stūlbie lopiņi aitas mūžīgi sapinās, salauž pie šķūņa pieslietos kātus tas pierasta lieta.

Bišķi tēmu piespamoju.
1.aprīlis 2023, 13:36 | links
 
Ja viss būtu tik vnk… Nav pieejamas Vanquisham, ja tikai sūtīt
1.aprīlis 2023, 13:22 | links
 
jenots13 [31.03.23]: Es gan patasti ar roku pārtinu uz auklas spolītes. Vajag tik 2 tukšas spolītes un miers. Lēnā garā tas aizņem nu max. 20 min.

Princips tas pats, bet bišķi optimizēts.

Spīlēs iespiež skrūvi ar atsperi. Spolei abās pusēs palielas šeibes.
Piespiež atsperi pēc vajadzības. ( atsperi var nopirkt depiķī pie krāsošanas pistolēm) hvz kam tā domāta.

Pie pārtīšanas skrūvmašīna. Urbis uz kura uztīta īzene, lai fiksētos spolīte.
Un tik dzenā šurpu turpu, tas ja nepieciešams beckings.

Reizēm aukla uz spoles nav fiksēta un brīvi griežas uz tās. Nevar pievilkt.
Reizēm līdz iemest to ūdenī, lai piebriest.

Ja nē, tad spolīti iemet ūdens spainī. Spīlēs iespiež lupatu un caur to laiž auklu.
Spīles pievelk pēc vajadzības.
1.aprīlis 2023, 13:19 | links
 
Laba diena! Kāds varbūt zin vai Shimano spolei 2500s der kasete c3000 vai c3000m Hg? Baigi negribās no jp sūtīt… Paldies!

Stichling, 1.aprīlis 2023, 13:00


Vismaz kādu laiku atpakaļ eholotēs un pie Karpenkova bija rezerves kasetes shimano modeļiem, aizbrauc un piemēri.
Vai uzraksti pm un uzprasi onkyo vai Zaraza.
1.aprīlis 2023, 13:07 | links
 
Laba diena! Kāds varbūt zin vai Shimano spolei 2500s der kasete c3000 vai c3000m Hg? Baigi negribās no jp sūtīt… Paldies!
1.aprīlis 2023, 13:00 | links
 
Drusku savādāks stāsts.
Venta uz karpām, vietā diezgan aizauguši krasti, līdz ar to iztīrījis zālēs vietā kur stāv kāti, telts krasta augšā kādi 50m no kātiem, agrs rīts, migliņa, signalizatori pa nakti uzslēgti līdz lūpai, sēžu pie telts un skatos pretējā krastā buks, kas ielec upē un peld pāri un še tev virzās ātri tieši uz manu iztīrīto vietu, pieceļos kājās tas lopiņš tik paātrina tempu un dodas krastā tieši pāri kātu auklām, protams signalizatori sāk kaukt, lopiņš panikā palekdamies vēl pa auklām, bet veiksmīgi panikā aizskrien meža virzienā.
Labi ka tas lopiņš sirdstrieku tur pie kātiem nenoķēra, kā arī ka kāti necieta.
Bet tā vieta bija ar dīvainu lopu magnētu, jo pa vienu nakti arī mežacūku bars atnāca ciemos un vienu rītu par Ventas krastu no nezin kurienes nāca govju, buļļu bars, kad priekšējai govij kaklā bija iekārta mašīnas riepa, laikam lai tik tālu netiek, bet vvz. , kātus nācās glābt.
1.aprīlis 2023, 12:31 | links
 
Hagis [31.03.23]: Labs vakars! Jūs te par auklas pārtīšanu esat dalījušies...Tad nu tā.Kā man gadījās....Kādā tumšā rudens vakarā,gatavojoties nākamās dienas copei, nolēmu, ka auklai uz spoles jāpārtin gali. Viss notikās lauku mājās. Piesēju pie durvju kliņķa auklu,un gāju,gāju-pāri pagalmam,tad gar šķūni,vēl pagriezos uz pirtiņas pusi,kāmēr tiku brīvs no tā striķa...Atnācu atpakaļ,uzpīpēju. Vēl laiciņš pagāja,kāmēr uz spoles uzsēju mezglu,izolenīti bišku uzliku,nu nekur jau nesteidzos.. Pa to laiku vēl lielāka tumsa.Nu neko.Beidzot esmu gatavs tīt.Aukla tādā labā spriedzītē,jo uz upeņu krūma bišku ar sagūlusi,es tik tinu.Pēkšņi! Ticiet vai nē,baigāka cope! Pa divi lāgi.Ieblieza kā sapals..Až Excelleram bremze nostrādāja!.Vai nu kāda stirna aizķēra to auklu vai kaķis,tas nu lielais jautājums,bet sajūtas bija labās! Lai veicas!!!
tas ta vēl tā. man opim bij licenze uz naktsšņori ntos gadus atpakaļ, vēl mazs puika biju kā atceros. šņores likām uz svaigu maili, zutim tā vislabāk smeķēja. krastā salikām mailes uz āķiem un kasti atstājām dārzā, iegājām iekšā kko uzkost. pēkšņi nenormāla trobele dārzā, izskrienam ārā un pipec, visi opja kaķi naktšņori pa visu dārzu izvalkājuši, trobele ne pa jokam, trīs kaķi jau ābelē pakārušies. divus dabūjām norakt
1.aprīlis 2023, 10:52 | links
 
Ak, vai suns...
Esmu jucis suņu mīlis, bet pagaidām copes štrumus lielākoties no ķepaiņiem man izdevies pasargāt (tfu, tfu, tfu).
Lai gan suns parasti pa māju un pagalmu ņemas tā kā traktors. Iepriekš bija kaukāzietis, tagad vilkveidīgais dingo, kurš skrien ātrāk par gepardu, lec augstāk par ķenguru un caurumu rakšanā iekabina visiem kurmjiem. Visgrūtākais - ietikt iekšā pa vārtiņiem, nākot no copes. Jebkurš melnās jostas īpašnieks skaudībā sev padarītu harakiri, manās darbībās noraugoties... :)
1.aprīlis 2023, 10:07 | links
 
Hagis [31.03.23]: Labs vakars! Jūs te par auklas pārtīšanu esat dalījušies...Tad nu tā.Kā man gadījās....Kādā tumšā rudens vakarā,gatavojoties nākamās dienas copei, nolēmu, ka auklai uz spoles jāpārtin gali. Viss notikās lauku mājās. Piesēju pie durvju kliņķa auklu,un gāju,gāju-pāri pagalmam,tad gar šķūni,vēl pagriezos uz pirtiņas pusi,kāmēr tiku brīvs no tā striķa...Atnācu atpakaļ,uzpīpēju. Vēl laiciņš pagāja,kāmēr uz spoles uzsēju mezglu,izolenīti bišku uzliku,nu nekur jau nesteidzos.. Pa to laiku vēl lielāka tumsa.Nu neko.Beidzot esmu gatavs tīt.Aukla tādā labā spriedzītē,jo uz upeņu krūma bišku ar sagūlusi,es tik tinu.Pēkšņi! Ticiet vai nē,baigāka cope! Pa divi lāgi.Ieblieza kā sapals..Až Excelleram bremze nostrādāja!.Vai nu kāda stirna aizķēra to auklu vai kaķis,tas nu lielais jautājums,bet sajūtas bija labās! Lai veicas!!!
Pilnīgi iztēlē vizualizēju savu lauku māju un kā es parasti to daru. Tieši tāpat daru. Man gan tikai suns ir sapinies auklā un reiz arī spiningam spici nolauzis.
1.aprīlis 2023, 08:52 | links
 

JK7
Nu es vusu mūšu izmantoju šādu "ekonomaizeru"....
Nu gan smieklīgu vārdu izdomājuši...
1.aprīlis 2023, 07:34 | links
 
Šis labs! :)
Labs vakars! Jūs te par auklas pārtīšanu esat dalījušies...Tad nu tā.Kā man gadījās....Kādā tumšā rudens vakarā,gatavojoties nākamās dienas copei, nolēmu, ka auklai uz spoles jāpārtin gali. Viss notikās lauku mājās. Piesēju pie durvju kliņķa auklu,un gāju,gāju-pāri pagalmam,tad gar šķūni,vēl pagriezos uz pirtiņas pusi,kāmēr tiku brīvs no tā striķa...Atnācu atpakaļ,uzpīpēju. Vēl laiciņš pagāja,kāmēr uz spoles uzsēju mezglu,izolenīti bišku uzliku,nu nekur jau nesteidzos.. Pa to laiku vēl lielāka tumsa.Nu neko.Beidzot esmu gatavs tīt.Aukla tādā labā spriedzītē,jo uz upeņu krūma bišku ar sagūlusi,es tik tinu.Pēkšņi! Ticiet vai nē,baigāka cope! Pa divi lāgi.Ieblieza kā sapals..Až Excelleram bremze nostrādāja!.Vai nu kāda stirna aizķēra to auklu vai kaķis,tas nu lielais jautājums,bet sajūtas bija labās! Lai veicas!!!

Hagis, 31.marts 2023, 22:38
31.marts 2023, 23:01 | links
 
Labs vakars! Jūs te par auklas pārtīšanu esat dalījušies...Tad nu tā.Kā man gadījās....Kādā tumšā rudens vakarā,gatavojoties nākamās dienas copei, nolēmu, ka auklai uz spoles jāpārtin gali. Viss notikās lauku mājās. Piesēju pie durvju kliņķa auklu,un gāju,gāju-pāri pagalmam,tad gar šķūni,vēl pagriezos uz pirtiņas pusi,kāmēr tiku brīvs no tā striķa...Atnācu atpakaļ,uzpīpēju. Vēl laiciņš pagāja,kāmēr uz spoles uzsēju mezglu,izolenīti bišku uzliku,nu nekur jau nesteidzos.. Pa to laiku vēl lielāka tumsa.Nu neko.Beidzot esmu gatavs tīt.Aukla tādā labā spriedzītē,jo uz upeņu krūma bišku ar sagūlusi,es tik tinu.Pēkšņi! Ticiet vai nē,baigāka cope! Pa divi lāgi.Ieblieza kā sapals..Až Excelleram bremze nostrādāja!.Vai nu kāda stirna aizķēra to auklu vai kaķis,tas nu lielais jautājums,bet sajūtas bija labās! Lai veicas!!!
31.marts 2023, 22:38 | links
 
Gribēju vēl atgādināt, ka spoles auklas klāšanās fiziku vēl neviens nav atcēlis.
Cilindrs, konuss un apgrieztais konuss !! Jo smalkāka aukla, jo svarīgakas tieši nianses !
Protams, kas zin un atceras - ok, bet varbūt vajag atsvaidzināt zināšanas !
31.marts 2023, 11:04 | links
 
Reiz iekš YouTube redzēju!

Izvēlies spoles izmēru un auklas diametru, kuru taisies uzklāt (nosacījums - auklai jābūt 150m), tieši tāds ekonomaizers tiek atsūtīts!:)

Uzsien mezglu uz spoles, izvērt caur auklu un saspied kopā ekonomaizeri! Sanāk gluds tinums!

Pie mums kaut kur ir nopērkami labi ekonomaizeri?
31.marts 2023, 10:41 | links
 
Seklajām spolēt neko apakšā nevajag likt. t.s.

Diamond Feeder 5 6000 0.14mm spole līdz lūpai 120-130m auklas
31.marts 2023, 10:15 | links
 
Es gan patasti ar roku pārtinu uz auklas spolītes. Vajag tik 2 tukšas spolītes un miers. Lēnā garā tas aizņem nu max. 20 min.

jenots13, 31.marts 2023, 06:58


Fīderim arī uz 6000. izmēra spoles? Ja pamataukla ir 0,10 vai 0,12 un vēl kādi 150 m bekinga?
31.marts 2023, 08:39 | links
 
Es gan patasti ar roku pārtinu uz auklas spolītes. Vajag tik 2 tukšas spolītes un miers. Lēnā garā tas aizņem nu max. 20 min.
31.marts 2023, 06:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager