Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
RYOBI EXCIA 2.70m 5-25g
22.septembris 2023, 09:25 | links
 
Sveiki!
Kāds varētu ieteikt kādu universālu kātu priekš dropšota un atvadas līdz 100 eiro? Zvejot plānots no krasta, upēs. Galvenokārt asarīšus, bet nevar garantēt, ka kāds zandarts netrāpās. Domājams līdz 25/30 gramiem, garumā apmēram 2.40-2.50.
22.septembris 2023, 09:03 | links
 
Skatos, ka vairākiem CF Versus modeļiem norādīts, ar kāda kalibra vobleriem var ar tiem darboties. Cik saprotu, no CF spiningu klāsta kā spiningi tvičam tiek pozicionēti Levin. Kādi ir Versus salīdzinājumā ar Levin, ja piemēram, ir vajadzīgs spinings, ar kuru var gan normāli patvičot, gan pēc vajadzības padarbināt arī citus mānekļus? (Garumam šajā gadījumā nebūtu nozīmes).

dim, 24.augusts 2023, 00:15


Te atkal stāsts, kas kuram individuāli vairāk patīk pašam, kāds ir individuālais tviča "rokraksts" un tauta bieži strīdas vai labāk tvičot ar extra fast vai ar mīkstāku fast vai pat moderate fast, kam vairāk ieslēdzas visa blanka.

- VERSUS ir ļoti ātri/cieti no Toray 40+Toray Nano grafīta kompozīta, ar būtisku jaudas rezervi, labi der tvičam ar asiem rāvieniem, bet ne tik eleganti ar ļoti lielajām augstas pretestības mailēm (nu tipa Balisong). Nu un protams, džigam/drop-shot u.c.

- LEVIN arī ir extra fast , bet tomēr salīdzinoši ne tik ātrs, tur blanka ir tīrs Toray 40. Tiek pozicionēts tvičam, jo konstruktīvi ir vairākas specifiskas iezīmes optimāli šai tehnikai - modeļu garumi un viendaļīga tipa ručka ērtākam rokas atbalstam tvičojot, bet tā tikpat labi der praktiski jebkurai tehnikai.

Es sen neesmu aktīvs tvičotājs, daru to reti, un nevaru būt baigi kompetents padomdevējs, bet nu man personīgi tieši tvičam LEVIN patiktu labāk, džigam atkal VERSUS.
24.augusts 2023, 07:44 | links
 
Catdaddy

Ja skaties tomēr līmenī mazliet virs 100 (spriežot pēc jautātā Zetrix), tad viens no variantiem, ko aptaustīt varētu būt Crazy Fish VERSUS 2.60m 4-18g. Ļoti skanīga blanka no Toray 40T+Toray Nano grafīta kompozīta, ass extra fast. Tests augšai rezerve +3-4g noteikti ir, apakšas sajūtu komforts varētu sākties kaut kur ~6-7g, met, protams, arī 3-4g. Stanadrta cena ar atlaidi pie mums JIG.LV sanāk 135.

Atkal, ja tomēr zemāka cena ir prioritārāka, tad ir kā universāļi ļotii labi ir Crazy Fish Aspen Stake sērija, tur var variantus pataustīt

Bet nu vienmēr saku - kāti jātausta pašam, nevienas atsuksmes vai eksperta viedoklis nepalīdzēs saprast, kā tieši konkrētais kāts jutīsies Tavās rokās.

P.S. Nav jau it kā labi uzreiz par nelaimes gadījumiem, bet, ja tomēr notiek kāda šaise ar spici, tad Crazy Fish ir viens no nedaudzajiem brendiem, kam reāli spices pie mums var dabūt, pie tam parasti ļoti operatīvi, daudz kas tiek turēts noliktavā. Klienti neļaus samelot :D

zaraza, 23.augusts 2023, 10:41


Skatos, ka vairākiem CF Versus modeļiem norādīts, ar kāda kalibra vobleriem var ar tiem darboties. Cik saprotu, no CF spiningu klāsta kā spiningi tvičam tiek pozicionēti Levin. Kādi ir Versus salīdzinājumā ar Levin, ja piemēram, ir vajadzīgs spinings, ar kuru var gan normāli patvičot, gan pēc vajadzības padarbināt arī citus mānekļus? (Garumam šajā gadījumā nebūtu nozīmes).
24.augusts 2023, 00:15 | links
 
Kādi ir plusi extra fast pātagai?

raimondsL, 23.augusts 2023, 12:15


Nav absolūtu plusu vai mīnusu, ir vai nu piemērotāka akcija kādai copes tehnikai un pielietojuma veidam vai nē.

Kāta akcija nenorāda ne kvalitāti, ne jaudu, ne izturību utt.... Tā norāda tikai
to kādā veidā kāta gals veido metiena "lingu" pie nominālas slodzes. Labi to vizuāli var noteikt asi uzsitot pa rokturi, kā spice nostrādā. Extra fast gadījumā tas ir tikai pats galinš, +/- pirmie 3-4 gredzeni. Šāda akcija dod vislielāko taktilo jūtību - tīra fizika, jo mazāka vibrācijas amplitūda, jo stiprāka vibrācijas frekvence ko nodod pa kātu. Pie plusiem vēl ir drošāks piecirtiens un labāka pielāgojamība pie dažādām mānekļa animācijām, it sevišķi kur nepieciešam redzēt vizuāli spices "astrādāšanu" vai asiem raustīšanas variantiem, ko ar lēnu kātu principiāli izdarīt nevar tīri tehniski. Pie mīnusiem, tad salīdzinoši ar lēnākas un ļurīgākas akcija kātiem ir mazāka slodzes amortizācija, sliktāk sien zivi, arī iemetiena attālums ekstra fastam noteikti ir mazāks nekā lēnākam, kam "lingai" lielāka amplitūda un, attiecīgi, arī jauda.

BET... tas viss ir milzīgs vispārinājums, kuram pa virsu saliekas milzums citu detaļu un nianšu... nu nevar visu salikt vienā rāmī, pateikt, ka šāda vai tāda akcija ir laba vai slikta. Pie tam tās akcijas ražotātaji paši traktē nu ļoti plašā diapazonā. Ja negribas baigi iedzilinātie teorijā, tad pašlaik copmaņu vidū nospiedoši lielākā daļa lieto fast/extra fast kātus. Specifiskākus lēnākos "makaronus" izmanto tie, kas reāli zin kapēc to viņīem vajag specifikām lietām kā straumes lasim, foreļu copei, mežeņu/sapalu supertālmetienam un vēl visādiem variantiem, kur nepieciešama liela amplitūda un nevajag darīt straujas lietas.
23.augusts 2023, 21:31 | links
 
Jon-Hill [23.aug]: Kas laba lieta un dvacārs pie pakaļas vienam, tas otram kā ar sirpi..
Paņemt Hammer-u ar var,, un vēlāk ņerkstēt, ka viens ripulis maksā 4 sotakus ,,vai X5, riepas aiz servisa čupā meklēt,,ir redzēts !!
..un kātam pa 2 soķiem neklājas spole no aļika un laivai motors no trimmera !!
Visam jābūt līdzsvarā !!
Peace, es tak ne pret labiem attiecīgi dārgiem kātiem,,es par to, lai vēlmes sapas ar iespējām !

..un kātam pa 2 soķiem neklājas spole no aļika un laivai motors no trimmera !!
Kātam spole no aļika!:)Un kā vēl klājas!viss tur ir labi!:))..vienīgi laiva 4x lētāka par motoru!:D
23.augusts 2023, 19:25 | links
 
Man ir tā, ka tā kā gribās, varu, bet nezinu vai vajag. :D bet es pēc dabas esmu taupīgs, tā kā tas ar spēlē lomu.
23.augusts 2023, 19:03 | links
 
Kas laba lieta un dvacārs pie pakaļas vienam, tas otram kā ar sirpi..
Paņemt Hammer-u ar var,, un vēlāk ņerkstēt, ka viens ripulis maksā 4 sotakus ,,vai X5, riepas aiz servisa čupā meklēt,,ir redzēts !!
..un kātam pa 2 soķiem neklājas spole no aļika un laivai motors no trimmera !!
Visam jābūt līdzsvarā !!
Peace, es tak ne pret labiem attiecīgi dārgiem kātiem,,es par to, lai vēlmes sapas ar iespējām !
23.augusts 2023, 18:44 | links
 
Jon-Hill [23.aug]: Nekā personīga, bet pa manam : mazliet virs 100,, būtu līdz 110 nevis 135 !!

Bet tirgošanās ir māksla, kuras man nav :)
Ja laba lieta,tas dvacārs pie p.kaļas!:))
23.augusts 2023, 17:15 | links
 
Bet forši diskusija aizgāja, gan uzzināju atsauksmes par Robinsoniem, gan ieteica man jau nopirtnākas lietas ko apskatīt.
Paldies par atsaucību! :)
Tagad tik jāsaņemās pavizināties pa veikaliem.
23.augusts 2023, 17:03 | links
 
Nekā personīga, bet pa manam : mazliet virs 100,, būtu līdz 110 nevis 135 !!

Bet tirgošanās ir māksla, kuras man nav :)
23.augusts 2023, 12:37 | links
 
Kādi ir plusi extra fast pātagai?
23.augusts 2023, 12:15 | links
 
Catdaddy

Ja skaties tomēr līmenī mazliet virs 100 (spriežot pēc jautātā Zetrix), tad viens no variantiem, ko aptaustīt varētu būt Crazy Fish VERSUS 2.60m 4-18g. Ļoti skanīga blanka no Toray 40T+Toray Nano grafīta kompozīta, ass extra fast. Tests augšai rezerve +3-4g noteikti ir, apakšas sajūtu komforts varētu sākties kaut kur ~6-7g, met, protams, arī 3-4g. Stanadrta cena ar atlaidi pie mums JIG.LV sanāk 135.

Atkal, ja tomēr zemāka cena ir prioritārāka, tad ir kā universāļi ļotii labi ir Crazy Fish Aspen Stake sērija, tur var variantus pataustīt

Bet nu vienmēr saku - kāti jātausta pašam, nevienas atsuksmes vai eksperta viedoklis nepalīdzēs saprast, kā tieši konkrētais kāts jutīsies Tavās rokās.

P.S. Nav jau it kā labi uzreiz par nelaimes gadījumiem, bet, ja tomēr notiek kāda šaise ar spici, tad Crazy Fish ir viens no nedaudzajiem brendiem, kam reāli spices pie mums var dabūt, pie tam parasti ļoti operatīvi, daudz kas tiek turēts noliktavā. Klienti neļaus samelot :D
23.augusts 2023, 10:41 | links
 
ali [Vakar]: Catdaddy [Vakar]: FishMV [8:33]: RaimisD [Vakar]: Catdaddy [Vakar]: gribētos lai nav dikti dārgi, jo joprojām rokas tizlas un lūzt man tās lietas pa laikam. :DLīkrocis dzīvo katrā no mums :) ar pieredzi un zināšanām varam to pastumt malā.
Padalīšos ar savu pieredzi šajā sakarā.
Procentuālā sadale manā skatījumā. Pētījumi šajā sakarā nav veikti.

Pirmkārt.

Kāti lūzt transportējot.
Tubusu izmatoju tikai lidojot.
Braucot ar auto Eiropas ceļojumos ,kad nav saprašanas kur piestāšu un gribēsies ūdeņos pamētāt. Spini noliek pašā augšā, no sērijas- būšu uzmanīgs. Kuju tur sanāk !

Kā piemērs.
Braucam, te pēkšņi ģimene paziņo, ka ļoti gribās uzkost gurķīšus, kas ir ierakti kaut kur grabažnieka dziļumos.
Dabūni burku, mantas izmētātas, vāks ciet neiet
Sāc nikns palikt . Izgrūsti somas, saspaidi ko var un ko nevar.
Aizmirsti par spini.
Vakarā ups, pirmajā metienā spicīte nolūzt.

Vai iecirsti dirvīs, laivā uzkāpjot salauztie utt.
Tādu variantu ne man, ne Jums netrūkst.
80%

Otrkārt.

Nepiemērota mānekļa izmantošana un nepareiza iemetiena tehnika.
Tiek pārslogots kāts un metiens tiek veikts ar cirtienu.

PS.
Darbs ar multiplikātoru spoli ļoti labi iemāca nemest ar cirtienu.
Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.
10%

Treškārt.
Nepareiza zivs izvadīšana.
Pati izplatītākā kļūda .
Brīdī kad zivs paskrien zem laivas atbalstīt kātu pret laivas bortu.
Krasta copmaņiem nevajadzētu ar spēku un cirtieniem zivi raut no meldru pudura. Šeit fidera, pluda spečukiem būs ko piebilst. Nav mana tēma. Papildiniet teikto ar ietekumiem.
5%

Ceturkārt.
Zivs celšana laivā vai krastā ar kātu.
3%

Piektkārt.

Pie piemērotas kāta un tehnikas izmantošanas kātu lauž milzīga mērķa zivs.
2% pat tik daudz nenodu, tas baigi optimistiski.Ja tieši par laušanu, tad pa nepilniem 2 gadiem esmu salauzis 2 kātu, vienu ceļot zivi ar kātu no ūdens (mana pirmā lidaka) un otru liekot auduma čeholā ar spici pa priekšu, pārāk strauji liku un spice aizķērās un krakš. Bet nu tas kam spici aplauzu vēl tāpat tiek lietots, tagad tik tests tāds lielāks viņam, var droši mest visu ko grib. :D bet nu tie abi bija lētie kāti, tagad jau sāk gribēties kaut ko šikāku un attiecīgi vairāk žēl būtu iznīcināt.

Catdaddy, 22.augusts 2023, 07:08

ou,nē.. jo šikāks, dārgāks un vieglāks kāts, jo trauslāks un prasa smalkāku apiešanos. Tādai slodzei kā viņi paredzēti, to iztur, bet nepiedot nokrišanu krasta akmeņos, vai uz laivas kants.Ok, varbūt ir tad kādam ieteikums ko apskatīt Light kategorijā tādu pagarāku lai no krasta normāli var iemest, bet kas nebūtu super trausls, bet butu arī patīkams lietošanā? :)Favorite black swan līdz 12g.Šo biju pamanījis, bet tas jau pavisam šiks. :D
Es skatos uz šo
Zetrix FLAIR FLS-862ML-T 1.5-18 gr

Varbūt ir arī par šo kādas lietotāja atsauksmes?

Catdaddy, 23.augusts 2023, 09:43


Lietoju zetrix flair 862ml-t jau pusotru gadu.
Esmu ļoti apmierināts. Ļoti viegls, jutīgs kātiņš (nav extra fast, ir fast, bet nav nekāds makarons)
Izmantoju viņu dažādās kombinācijās(džigs, atvada,drops, tokyo u.c tehnikas) ar dažādu izmēru spolēm (2000-3000 izmēriem). Izmantoju viņu ezeros un Pļaviņu ūdenskratuvē uz zandartiem, līdakām līdz 10-12 metriem. Reālo testa augšu neesmu testējis, max ko ar viņu esmu metis ir 14 grami džiggalva + 4.5 collas zivtiņa. Par apakšējo testu daudz nepateikšu, laikam ir sanācis strādāt ne mazāk kā 6 grami, arī ja pareizi atceros atstrādāja normāli, mazāk neliku, jo uz mazākiem svariem man ir cits kātiņš.
23.augusts 2023, 10:41 | links
 
ali [22.aug]: Catdaddy [Vakar]: FishMV [8:33]: RaimisD [Vakar]: Catdaddy [Vakar]: gribētos lai nav dikti dārgi, jo joprojām rokas tizlas un lūzt man tās lietas pa laikam. :DLīkrocis dzīvo katrā no mums :) ar pieredzi un zināšanām varam to pastumt malā.
Padalīšos ar savu pieredzi šajā sakarā.
Procentuālā sadale manā skatījumā. Pētījumi šajā sakarā nav veikti.

Pirmkārt.

Kāti lūzt transportējot.
Tubusu izmatoju tikai lidojot.
Braucot ar auto Eiropas ceļojumos ,kad nav saprašanas kur piestāšu un gribēsies ūdeņos pamētāt. Spini noliek pašā augšā, no sērijas- būšu uzmanīgs. Kuju tur sanāk !

Kā piemērs.
Braucam, te pēkšņi ģimene paziņo, ka ļoti gribās uzkost gurķīšus, kas ir ierakti kaut kur grabažnieka dziļumos.
Dabūni burku, mantas izmētātas, vāks ciet neiet
Sāc nikns palikt . Izgrūsti somas, saspaidi ko var un ko nevar.
Aizmirsti par spini.
Vakarā ups, pirmajā metienā spicīte nolūzt.

Vai iecirsti dirvīs, laivā uzkāpjot salauztie utt.
Tādu variantu ne man, ne Jums netrūkst.
80%

Otrkārt.

Nepiemērota mānekļa izmantošana un nepareiza iemetiena tehnika.
Tiek pārslogots kāts un metiens tiek veikts ar cirtienu.

PS.
Darbs ar multiplikātoru spoli ļoti labi iemāca nemest ar cirtienu.
Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.
10%

Treškārt.
Nepareiza zivs izvadīšana.
Pati izplatītākā kļūda .
Brīdī kad zivs paskrien zem laivas atbalstīt kātu pret laivas bortu.
Krasta copmaņiem nevajadzētu ar spēku un cirtieniem zivi raut no meldru pudura. Šeit fidera, pluda spečukiem būs ko piebilst. Nav mana tēma. Papildiniet teikto ar ietekumiem.
5%

Ceturkārt.
Zivs celšana laivā vai krastā ar kātu.
3%

Piektkārt.

Pie piemērotas kāta un tehnikas izmantošanas kātu lauž milzīga mērķa zivs.
2% pat tik daudz nenodu, tas baigi optimistiski.Ja tieši par laušanu, tad pa nepilniem 2 gadiem esmu salauzis 2 kātu, vienu ceļot zivi ar kātu no ūdens (mana pirmā lidaka) un otru liekot auduma čeholā ar spici pa priekšu, pārāk strauji liku un spice aizķērās un krakš. Bet nu tas kam spici aplauzu vēl tāpat tiek lietots, tagad tik tests tāds lielāks viņam, var droši mest visu ko grib. :D bet nu tie abi bija lētie kāti, tagad jau sāk gribēties kaut ko šikāku un attiecīgi vairāk žēl būtu iznīcināt.

Catdaddy, 22.augusts 2023, 07:08

ou,nē.. jo šikāks, dārgāks un vieglāks kāts, jo trauslāks un prasa smalkāku apiešanos. Tādai slodzei kā viņi paredzēti, to iztur, bet nepiedot nokrišanu krasta akmeņos, vai uz laivas kants.Ok, varbūt ir tad kādam ieteikums ko apskatīt Light kategorijā tādu pagarāku lai no krasta normāli var iemest, bet kas nebūtu super trausls, bet butu arī patīkams lietošanā? :)Favorite black swan līdz 12g.
Šo biju pamanījis, bet tas jau pavisam šiks. :D
Es skatos uz šo
Zetrix FLAIR FLS-862ML-T 1.5-18 gr

Varbūt ir arī par šo kādas lietotāja atsauksmes?
23.augusts 2023, 09:43 | links
 
Catdaddy [22.aug]: FishMV [8:33]: RaimisD [Vakar]: Catdaddy [Vakar]: gribētos lai nav dikti dārgi, jo joprojām rokas tizlas un lūzt man tās lietas pa laikam. :DLīkrocis dzīvo katrā no mums :) ar pieredzi un zināšanām varam to pastumt malā.
Padalīšos ar savu pieredzi šajā sakarā.
Procentuālā sadale manā skatījumā. Pētījumi šajā sakarā nav veikti.

Pirmkārt.

Kāti lūzt transportējot.
Tubusu izmatoju tikai lidojot.
Braucot ar auto Eiropas ceļojumos ,kad nav saprašanas kur piestāšu un gribēsies ūdeņos pamētāt. Spini noliek pašā augšā, no sērijas- būšu uzmanīgs. Kuju tur sanāk !

Kā piemērs.
Braucam, te pēkšņi ģimene paziņo, ka ļoti gribās uzkost gurķīšus, kas ir ierakti kaut kur grabažnieka dziļumos.
Dabūni burku, mantas izmētātas, vāks ciet neiet
Sāc nikns palikt . Izgrūsti somas, saspaidi ko var un ko nevar.
Aizmirsti par spini.
Vakarā ups, pirmajā metienā spicīte nolūzt.

Vai iecirsti dirvīs, laivā uzkāpjot salauztie utt.
Tādu variantu ne man, ne Jums netrūkst.
80%

Otrkārt.

Nepiemērota mānekļa izmantošana un nepareiza iemetiena tehnika.
Tiek pārslogots kāts un metiens tiek veikts ar cirtienu.

PS.
Darbs ar multiplikātoru spoli ļoti labi iemāca nemest ar cirtienu.
Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.
10%

Treškārt.
Nepareiza zivs izvadīšana.
Pati izplatītākā kļūda .
Brīdī kad zivs paskrien zem laivas atbalstīt kātu pret laivas bortu.
Krasta copmaņiem nevajadzētu ar spēku un cirtieniem zivi raut no meldru pudura. Šeit fidera, pluda spečukiem būs ko piebilst. Nav mana tēma. Papildiniet teikto ar ietekumiem.
5%

Ceturkārt.
Zivs celšana laivā vai krastā ar kātu.
3%

Piektkārt.

Pie piemērotas kāta un tehnikas izmantošanas kātu lauž milzīga mērķa zivs.
2% pat tik daudz nenodu, tas baigi optimistiski.Ja tieši par laušanu, tad pa nepilniem 2 gadiem esmu salauzis 2 kātu, vienu ceļot zivi ar kātu no ūdens (mana pirmā lidaka) un otru liekot auduma čeholā ar spici pa priekšu, pārāk strauji liku un spice aizķērās un krakš. Bet nu tas kam spici aplauzu vēl tāpat tiek lietots, tagad tik tests tāds lielāks viņam, var droši mest visu ko grib. :D bet nu tie abi bija lētie kāti, tagad jau sāk gribēties kaut ko šikāku un attiecīgi vairāk žēl būtu iznīcināt.

Catdaddy, 22.augusts 2023, 07:08

ou,nē.. jo šikāks, dārgāks un vieglāks kāts, jo trauslāks un prasa smalkāku apiešanos. Tādai slodzei kā viņi paredzēti, to iztur, bet nepiedot nokrišanu krasta akmeņos, vai uz laivas kants.Ok, varbūt ir tad kādam ieteikums ko apskatīt Light kategorijā tādu pagarāku lai no krasta normāli var iemest, bet kas nebūtu super trausls, bet butu arī patīkams lietošanā? :)
Favorite black swan līdz 12g.
22.augusts 2023, 23:12 | links
 
RaimisD [22.aug]: RaimisD [Vakar]: Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.Šī frāze bez komentāra izklausās pēc sviesta.
Metot laideni, bez strauja atvēziena, pašu blanku noslogojot visā tās garumā.

Kā piemērs.
Esi nepazīstamā vietā līdzi vieglais kāts 3-15g
un deepers ar.
Nagi niez iemest.
Nu tad tādā tehnikā tas ir paveicams nesačakarējot kātu.
Attālums nebūs izcils, bet kanti drīzākais redzēsiet.
Tests 15g deepers ap 90g. Regulāri tā darīt nevajag, īpaši ar dārgā gala kātiem un aizdare, pavada ar var neisturēt, šaubos ka vieglajam kātam būsiet uzlikuši jerka atribūtus :)
Neiesaku.

Runa par to ka var.
3-15gr tests kātam, aukla ~0.8pe.
Mest 75 vai 90 gr, bez cimda var, bet atšaut var viegli un pirkstu sagriest līdz kaulam ar.

Es personīgi pat nemēģinātu :/
22.augusts 2023, 23:07 | links
 
RaimisD [21.aug]: Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.
Šī frāze bez komentāra izklausās pēc sviesta.
Metot laideni, bez strauja atvēziena, pašu blanku noslogojot visā tās garumā.

Kā piemērs.
Esi nepazīstamā vietā līdzi vieglais kāts 3-15g
un deepers ar.
Nagi niez iemest.
Nu tad tādā tehnikā tas ir paveicams nesačakarējot kātu.
Attālums nebūs izcils, bet kanti drīzākais redzēsiet.
Tests 15g deepers ap 90g. Regulāri tā darīt nevajag, īpaši ar dārgā gala kātiem un aizdare, pavada ar var neisturēt, šaubos ka vieglajam kātam būsiet uzlikuši jerka atribūtus :)
Neiesaku.

Runa par to ka var.
22.augusts 2023, 21:52 | links
 
FishMV [8:33]: RaimisD [Vakar]: Catdaddy [Vakar]: gribētos lai nav dikti dārgi, jo joprojām rokas tizlas un lūzt man tās lietas pa laikam. :DLīkrocis dzīvo katrā no mums :) ar pieredzi un zināšanām varam to pastumt malā.
Padalīšos ar savu pieredzi šajā sakarā.
Procentuālā sadale manā skatījumā. Pētījumi šajā sakarā nav veikti.

Pirmkārt.

Kāti lūzt transportējot.
Tubusu izmatoju tikai lidojot.
Braucot ar auto Eiropas ceļojumos ,kad nav saprašanas kur piestāšu un gribēsies ūdeņos pamētāt. Spini noliek pašā augšā, no sērijas- būšu uzmanīgs. Kuju tur sanāk !

Kā piemērs.
Braucam, te pēkšņi ģimene paziņo, ka ļoti gribās uzkost gurķīšus, kas ir ierakti kaut kur grabažnieka dziļumos.
Dabūni burku, mantas izmētātas, vāks ciet neiet
Sāc nikns palikt . Izgrūsti somas, saspaidi ko var un ko nevar.
Aizmirsti par spini.
Vakarā ups, pirmajā metienā spicīte nolūzt.

Vai iecirsti dirvīs, laivā uzkāpjot salauztie utt.
Tādu variantu ne man, ne Jums netrūkst.
80%

Otrkārt.

Nepiemērota mānekļa izmantošana un nepareiza iemetiena tehnika.
Tiek pārslogots kāts un metiens tiek veikts ar cirtienu.

PS.
Darbs ar multiplikātoru spoli ļoti labi iemāca nemest ar cirtienu.
Ja pareizi met ,tad norādītos testa griestus var pārsniegt pieckārtīgi un vairāk, netraumējot kātu.
10%

Treškārt.
Nepareiza zivs izvadīšana.
Pati izplatītākā kļūda .
Brīdī kad zivs paskrien zem laivas atbalstīt kātu pret laivas bortu.
Krasta copmaņiem nevajadzētu ar spēku un cirtieniem zivi raut no meldru pudura. Šeit fidera, pluda spečukiem būs ko piebilst. Nav mana tēma. Papildiniet teikto ar ietekumiem.
5%

Ceturkārt.
Zivs celšana laivā vai krastā ar kātu.
3%

Piektkārt.

Pie piemērotas kāta un tehnikas izmantošanas kātu lauž milzīga mērķa zivs.
2% pat tik daudz nenodu, tas baigi optimistiski.Ja tieši par laušanu, tad pa nepilniem 2 gadiem esmu salauzis 2 kātu, vienu ceļot zivi ar kātu no ūdens (mana pirmā lidaka) un otru liekot auduma čeholā ar spici pa priekšu, pārāk strauji liku un spice aizķērās un krakš. Bet nu tas kam spici aplauzu vēl tāpat tiek lietots, tagad tik tests tāds lielāks viņam, var droši mest visu ko grib. :D bet nu tie abi bija lētie kāti, tagad jau sāk gribēties kaut ko šikāku un attiecīgi vairāk žēl būtu iznīcināt.

Catdaddy, 22.augusts 2023, 07:08

ou,nē.. jo šikāks, dārgāks un vieglāks kāts, jo trauslāks un prasa smalkāku apiešanos. Tādai slodzei kā viņi paredzēti, to iztur, bet nepiedot nokrišanu krasta akmeņos, vai uz laivas kants.Ok, varbūt ir tad kādam ieteikums ko apskatīt Light kategorijā tādu pagarāku lai no krasta normāli var iemest, bet kas nebūtu super trausls, bet butu arī patīkams lietošanā? :)

Catdaddy, 22.augusts 2023, 08:38


Shimano Catana. Labs lētāka budžeta kāts. Var piemeklēt atbilstošu šeit: https://www.eboat.lv/lv/makskeresanai/kati/shimano/catana-ex-serija/spinings-shimano-catana-ex-2-10m-mh
22.augusts 2023, 14:44 | links
 
Man ir Maverick Zander JIG, kas 255, 2000 spole un ķīniešu aulka 0.12 Jig galvas no 12-18 gramiem gan lido labi, gan jūt grunti.
Man patīk ! Bet es nav rādītājs, jo svētdienas copmanis.
Man arī autiņam patīk, ka riepas cietākas.. katram savs !
22.augusts 2023, 10:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager