Pavadiņas

Viss par pavadiņām.
Tā, lai jaunajiem šeit būtu ērtāk sameklēt noderīgu informāciju, ir atvērtas 2 tēmas:
"Pavadiņa" un "Pavadiņas". Starpība ir liela :)
Es vēlējos pajautāt par pavadiņu garumu spiningojot. Ķerot asarus, pavadiņa nav vajadzīga. Taču esmu izdomājis aizbraukt uz ezeru, kur mīt arī līdakas. Tāpēc, drošības pēc, nolēmu pamēģināt ar pavadiņām. Par materiāliem skaidrs - info daudz un paldies par to.
Ar kāda garuma pavadiņām ir vērts sākt spiningot asarus? Man ir sākot no 15cm līdz 40 cm, vairāki garumi.
Pie reizes. Vai tiešām pavadiņas ir jāmet laukā, ja viņas ir salocījušās?
30.jūlijs 2015, 19:08 | links
 
Interesejos par flexonit pavadam vai pavadu matreali ar diametru 0.2
1.jūnijs 2015, 10:44 | links
 
Neviens nav mēģinājis kaprona auklu likt pavadā-tinums no ļoti daudz smalkiem diegiem,jāatrod tik minimālais drošais diametrs.
16.maijs 2015, 23:46 | links
 
Tie flurokarboni ir tik daudz un dažādi un es vēl tiem uzrakstiem ne visai ticu.Salīmēt jau var nosaukumus-lai notirgotu.Es saviju dubultā 0.2mm nihromu un bēdu nezinu....
16.maijs 2015, 23:37 | links
 
Arī milimetrīgo kniebj nost,tā pat kā flurokarbonu.Nezinu kā zivivīm,bet man tīkamākā titāna.Sienu.
16.maijs 2015, 21:54 | links
 
Ja jau šķukāram netraucē pavadiņas no stīgas, tad milimetrīgā mono ne tik. Pārrēķiniet pavadiņu cenā un pakāstajos mānekļos.

urmaas, 16.maijs 2015, 21:37


Piekrītu, tikai tvičam mono neder ne akls, asos rāvienos vobleri metas ap pavadu, vajag kaut ko cietu, vai nu stīgu vai "titānu" vtml.
16.maijs 2015, 21:43 | links
 
Ja jau šķukāram netraucē pavadiņas no stīgas, tad milimetrīgā mono ne tik. Pārrēķiniet pavadiņu cenā un pakāstajos mānekļos.
16.maijs 2015, 21:37 | links
 
0,45
16.maijs 2015, 21:30 | links
 
Līdz šodienai domāju līdzīgi, bija saspurojies flurokarbons, bet nokosts nekad. Šodien, uz aci tāds ap 2 kg. zaļais pie pašām kājām paķēra, pat sitienu nejutu, nogrieza kā ar nazi. Labi, ka nopērkams vobleris. Zivs un 10 eur vējā.
16.maijs 2015, 21:25 | links
 
Es izmantoju flurokarbonu 0.3 kā pavadu. Neviena līdaka nav nokodusi. Nav "atmiņas", pats uzsienu cik garu gribu. Un bēdu nezinu. :)
16.maijs 2015, 18:09 | links
 
Nezinu brāļi ,kaadas Jums taas flexonīta pavadas trāpiijušās,bet mani nav pieviilusi neviena pavada,kaut copēju ar viņām jau entos gadus!!! Bet ,ja saka ,ka viņas skruļojas,tad noteikti tas nav flexonīts!!! Ar cienu!

Reinis14, 16.maijs 2015, 12:28


Kā jau minēju zem zīmola Flexonit ir smalki savītas tērauda mikrostīgas kam pa vidu piesūcināta speciāla saistviela. Tērauds ir materiāls ar "atmiņu" un samērā viegli deformējas, tāpēc saliekšanās pēc līdakas zobiem ir pilnīgi normāla. Mazliet mazāk atmiņas ir "titāna" (tas gan arī nebūt nav titāns, bet viltīgs sakausējums) pavadām, taču arī tās var saliekt un salauzt. Salmo tirgo tādu pašu flexonītu kā jebkurš cits gan zem brenda LJ gan vēl viena. Nav ne vainas, bet man personīgi labāk patīk AGAT tīri tehnoloģiski, lai gan, kā jau minēju, metāliskas pavadas pats lietoju ļoti reti. Tas viss ir subjektīvi!
16.maijs 2015, 15:45 | links
 
Nezinu ,kaadas tirgo Salmo!!! Es principiaali kaaju nesperu šajos veikalos!!!
16.maijs 2015, 15:22 | links
 
Nezinu brāļi ,kaadas Jums taas flexonīta pavadas trāpiijušās,bet mani nav pieviilusi neviena pavada,kaut copēju ar viņām jau entos gadus!!! Bet ,ja saka ,ka viņas skruļojas,tad noteikti tas nav flexonīts!!! Ar cienu!

Reinis14, 16.maijs 2015, 12:28


Tad sanāk ka Slmo veikalos ko tirgo pa Fleksonīta pavadas tad nemaz nav fleksonīta pavadas??
16.maijs 2015, 13:30 | links
 
06-08 MONO jūs glābs no pavadiņu brāķēšanas. :)
16.maijs 2015, 12:41 | links
 
Nezinu brāļi ,kaadas Jums taas flexonīta pavadas trāpiijušās,bet mani nav pieviilusi neviena pavada,kaut copēju ar viņām jau entos gadus!!! Bet ,ja saka ,ka viņas skruļojas,tad noteikti tas nav flexonīts!!! Ar cienu!
16.maijs 2015, 12:28 | links
 
Man pagāšgad bija tieši šāda problēma ar Feksonīta pavadām spiestajām pārplīst pie nelielas līdaciņas copes!!Pārspiesta pavada!Tas ir viens mīnus un otrs mīnus ir tas ka pēc pāris zemmēru izvilkšana pavada paliek saskruļojas kā atspere!:((
16.maijs 2015, 10:40 | links
 
Flexonit ir ļoti jocīgs materiāls. Līdz galam tehnoloģiju neviens nezin, super noslēpums, bet principā tas ir smalki savītas tērauda stīgas, kam kaut kāds mistisks saistvielu sastāvs pa vidu , ka kopumā vijumam ļauj būt elastīgākam. Cik, man, no pārāk pārbaudītiem avotiem, ir izdevies noskaidrot, ka šī tehnoloģija tiek izmantota tiltu vantīm, tur tāda pati "pavadiņa", kam "jāstaigā" sanāk, tikai pavisam "nedaudz" resnāka :)
Apspiestu pavadu trūkums ir tas, ka apspiež cilvēks, ne mašīna, atiecīgi atkarība no roku noguruma un nav iespējama 100% standartizācijas kvalitāte. Sietās biki drošākas, jo tomēr pie jebkura savilkuma mezgla tips paliek viens un tas pats, vai nu tur vai nu netur. Tālāk jau vagons ar niansēm...

Tas, ka trūkst pa vidu iemetenā, teorētiski izskaidrojams ar tādiem fizikas likumiem, kā gravitācijas un paātrinājuma radītām pārslodzēm, mazajiem svariem. Tomēr elastības koefiecients mazāks nekā mono vai fluorokarbonam, a pāartrinājuma formulu neviens nav atcēlis. Nu nekompenše tā nominālā stiepšanās slodzi, nav tā tilta vants... Par izturību "sausajā" arī hohma... Man bijuši klienti, kas atnāk parauj ~2.5kg testa pavadu un ceļ pretenzijas, ka sū... Parādu internetā informāciju, ka vidēji statistiska cilvēka roku rāviena spēks pārsniedz 6kg, cilvēki sāk aizdomāties :)
Da es arī džerka titāna pavadu varu pāraut, esmu derības vinnējis uz to, tikai jāmāk pareizi saliekt pa apli īpašā leņkī un strauji paraut, pie apstākļu sakritības to arī zivs var mierīgi izdarīt. Tā kā sarežģīti ar tām pavadām :) Es neispringstu un lieku 5-6lb fluorokarbonu parkatiski visur un viss , zivij arī jādod iespēja.
16.maijs 2015, 01:35 | links
 
Flexonit sietajām pavadām mājās mezglu vajag savilkt un uzpilināt mazu pilīti superlīmes,tad viss labi.Presētās savāc zāli.
15.maijs 2015, 23:37 | links
 
Esmu izmēģinājis visādas pavadas, bet neko labāku par stīgu vai flurokarbonu vēl neesmu atradis.
15.maijs 2015, 23:36 | links
 
Man ar ar pavadām problēma nopirku pa 4 eiro divas gab. Un abas pārtrūka cilpā nevis žilka kurai tests ir uz pusi mazāks... divas dienas atpakaļ nopirku kalviāru vai kā tur viņu sauc paņēma normāla līdaka un pārkoda taka diegu ar no sākuma domāju ka žilka neizturēja bet kad izvilku un ieraudziju pavadiņu uz pusēm izģērbtu:((((((
15.maijs 2015, 23:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager