Jaunākais sadaļā

2017.gadā Makšķerēšanas kartēm ir mainījies dizains taču cena ir saglabājusies iepriekšējā gada līmenī. Nopērkamas ir divu veidu kartes - gadam un trim mēnešiem. Saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 11.augusta noteikumu Nr.918 „Noteikumi par ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību nomu un zvejas tiesību izmantošanas kārtību” pielikumu Makšķerēšanas gada kartes maksa ir 14,23 EUR (ar PVN), bet Makšķerēšanas īstermiņa karte (trim mēnešiem) ir 7,11 EUR (ar PVN). Svarīgi!
 
6. Latvijas Čempionāts Jūras Makšķerēšanā Tautas klasē. N O L I K U M S. 1. FESTIVĀLA MĒRĶIS Jūras zivju makšķerēšanas popularizācija plašās makšķernieku masās. Pieredzes apmaiņa. Vides aizsardzības un tās sakopšanas popularizēšana makšķerniekiem. 2016. gada labāko LR sportistu un komandu noteikšana šajā makšķerēšanas sporta disciplīnā. 2. LAIKS, VIETA, ORGANIZATORS Festivāls notiks 2016. gada 5.novembrī. Sacensību norises vieta: Baltijas jūras piekraste Jūrkalnes pagasta teritorijā.
 
1. septembrī Jēkabpils domes ārkārtas sēdē apstiprināts “Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves licencētās makšķerēšanas, licencēto zemūdens medību un licencētās vēžošanas nolikums” (ŠEIT). Attiecībā uz makšķerniekiem nekādas dižās izmaiņas nav – viss gandrīz viens pret vienu kā vecajos noteikumos, no jauna noteikts vienīgi lomā paturamo zušu skaits (1 gab.). Toties nežēlastībā krituši zemūdens mednieki – tiem savas harpūnas jākar vadzī vai jādodas uz citiem ūdeņiem.
 
Līdz ar septembri var teikt, ka vasara ir noslēgusies. Tā bija laba gan makšķerniekiem, gan zemūdens iemītniekiem, jo karstums mijās ar lietainu laiku un izteiktu sausuma periodu šogad nebija. Kopumā šovasar konkursam “atlaid mammu!” tika iesniegti 12 noķerto un atlaisto līdaku pieteikumi.
 
Ievērojot interesi, kura dažādās diskusijās tika izrādīta par nolikumiem un plāniem, LMSF valde informē, ka savlaicīgi tiek uzsākta gadskārtējā LMSF pasākumu plānošana. Ievērojot vispārpieņemto valstī kārtību, LMSF līdz 15.novemrim ir jāsastāda savs pasākumu kalendārs, kurš pēc tam kopā ar visu citu federāciju plāniem tiks publiskots medijos. Par kalendāru, kā parasti, atbildīgi ir valdes pārstāvji, kuri vada kādu sporta virzienu.
 
Jēkabpils dome 2016. gada 28. jūlijā apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 23 «Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves licencētās makšķerēšanas un vēžošanas nolikums» un nosūtīja Vi­des aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) atzinuma sniegšanai. VARAM lūdza veikt da­žus juridiska rakstura labojumus, tai skaitā precizēt sais­tošo noteikumu 26. punktu. Izvērtējot VARAM izteikto iebildumu argumentāciju, dome nepiekrīt iebildei par noteikumu 26.
 
27.un 28.augustā, Rīgā, Daugavā pie Voleriem notika Latvijas 2016.gada čempionāta pludiņmakšķerēšanā 3.(pēdējais) posms. Sacensības Voleros ik gadu izceļas ar savu neprognozējamību zivju sugu ziņā un ievērojamiem lomiem, arī šogad pirms sacensību treniņi parādīja, ka rudens raudu aktivitāte vēl nav sākusies, toties lomos ir daudz nelielu breksīšu, trāpās skaisti asari un aizvien vairāk parādās mūsu ūdeņu jaunpienācēji - bullīši, kuru daudzums Daugavas lejtecē ar katru gadu strauji palielinās.
 
Z/s “Laidavas” stāsts ir īpašs, jo veids, kā saimnieko īpašnieks Jānis Ence, Latvijas uzņēmējdarbības videi ir netradicionāls. Tiek apsaimniekoti gandrīz 500 hektāri Sedas purva platības, uz kā bāzes ir attīstīti vairāki pakalpojumi makšķerniekiem un tūristiem un kas ir pamats, lai nodrošinātu ne tikai savu iztiku, bet arī lai saglabātu un uzturētu purva dabīgo vidi.
 
Turpmākās divas nedēļas, sākot ar 15. augustu, Krustpils novada Timsmales, Marinzejas un Baļotes ezeros tiek veikta padziļināta to izpēte. Ezeru izpēti, saskaņā ar iepirkumu, veic nodibinājums “Vides risinājumu institūts”.Vispadziļinātāka izpēte tiks veikta Timsmales jeb Baltezerā. Tajā tiks veikta esošo zivsaimniecisko datu iegūšana un apkopošana no vispārpieejamiem datu reģistriem, monitoringa programmām, iepriekš veiktiem pētījumiem un publikācijām.
 
Šā gada 6. un 7. augustā Madonas novada Kalsnavas pagastā, Aiviekstes upē, popularizējot makšķerēšanu kā veselīgu un jebkurā vecumā pieejamu sporta veidu, norisinājās Latvijas Republikas 2016. gada čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri veterāniem. Abas dienas dalībnieki līdz pulksten 12 pulcējās Jaunkalsnavā pie pamatskolas ēkas, kur tika izlozētas makšķerēšanas vietas, bet pēc tam devāmies uz atpūtas vietu „Upmalas”, kur notika sacensību abas kārtas.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers