Ziņas

Trīs Krustpils novada ezeros tiek veikta padziļināta izpēte

Turpmākās divas nedēļas, sākot ar 15. augustu, Krustpils novada Timsmales, Marinzejas un Baļotes ezeros tiek veikta padziļināta to izpēte. Ezeru izpēti, saskaņā ar iepirkumu, veic nodibinājums “Vides risinājumu institūts”.Vispadziļinātāka izpēte tiks veikta Timsmales jeb Baltezerā. Tajā tiks veikta esošo zivsaimniecisko datu iegūšana un apkopošana no vispārpieejamiem datu reģistriem, monitoringa programmām, iepriekš veiktiem pētījumiem un publikācijām. Kā arī padziļināta ihtioloģiskā izpēte, kuras ietvaros tiks veikts ezera ihtiofaunas novērtējums, veikta pētnieciskā kontrolzveja, veikts zivju sugu sastāva, biomasas, zivju augšanas ātruma, zivju barošanās paradumu novērtējums, kā arī tiks novērtēta zivju barības bāze. Kā šī pētījuma rezultāts tiek garantēti izstrādāti zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi konkrētajam ezeram, tajos tiks ietverti arī dažādi pasākumi, kas tiks izmantoti, lai uzlabotu zivju resursu stāvokli, nolūkā ezeru padarīt pievilcīgu kā makšķerniekiem, tā arī citām iedzīvotāju grupām.

Kā minēts iepriekš, izpēte tiks veikta arī Baļotes un Marinzejas ezeros. Šajos ezeros tiks veikts ihtiofaunas novērtējums, novērtēts zivju sugu sastāvs, masa, augšanas paradumi.Jānovērtē zivju barošanās bāze, kā arī jāveic citi pētījumi, lai iegūtu korektus datus un būtu iespējams sagatavot rekomendācijas zivju resursu tālākai apsaimniekošanai.

 
Baļotes ezers
 
1140 skatījumi / Krustpils novads / 23.augusts 2016, 12:55
[2] Komentāri | dilst | aug
 
eldorado

būtu feini pēc tam ar tādiem materiāliem iepazīties

24.aug Atbildēt | Ziņot 0
jurka32

Zinot, cik ilgi gāja, kamēr publiskoja Pļaviņu ūdenskrātuves un Daugavas līdz Jēkabpilij pētījumus un pieņēma ekspluatācijas noteikumus, šos rezultātus varētu gadīt tikai pavasarī. Tur gan bija iesaistītas 5 pašvaldības, šajā gadījumā - tikai viena. Varbūt ies raitāk. Domāju, ka iepazīties varēs.

26.aug Atbildēt | Ziņot 1
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers