Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 16.februāris 2009, 12:04 | 7 komentāri | 3626 skatījumi

Latvijas izlase PČ zemledus makšķerēšanā izcīna sudraba medaļas

Antoni Kustusz

Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas šajā nedēļas nogalē notika Polijā, Latvijas izlase izcīnīja sudraba medaļas, zaudējot Ukrainas bļitkotājiem, bet apsteidzot spēcīgo Krievijas izlasi.

Latvijas izlase pēc sacensību pirmās dienas ieņēma pirmo vietu. Guntis Kārkliņš pirmajā dienā savā zonā izcīnīja pirmo vietu, Pēteris Lideris un Krišjānis Krasovskis izcīnīja otrās vietas, bet Laila Grīnberga un Rita Verza-Grabovska palika trešās.

Latvijas izlase pirmajā sacensību dienā ieguva 11 punktus un bija līderu godā. Latvijai tuvākie sekotāji bija Ukrainas sportisti ar 16 punktiem, vēsta mājaslapa "www.fishing.lv".

Ņemot vērā veiksmīgo pirmās dienas startu, Latvijas izlase šodien uz izšķirošo sacīksti sastāvu nemainīja. Tomēr šodien Latvijas komandai īpaši nav veicies, kā rezultātā Latviju par vienu punktu apsteidza Ukraina, bet trešajā vietā palika Krievijas komanda, kas pērn izcīnīja čempionu titulu.

Ukraina kopvērtējumā ieguva 38 punktus, par vienu punktu apsteidzot Latvijas izlasi, kura ieguva 39 punktus. Krievija kopvērtējumā ieguva 46 punktus. Ceturtajā vietā ierindojās Polija, tai sekoja Lietuva, Bulgārija, Zviedrija, Baltkrievija, Igaunija, Somija un ASV.

Individuāli čempiona titulu izcīnīja Krievijas izlases sportists Staņislavs Poslančiks, otro vietu izcīnīja zviedrs Folke Andersons, bet trešo - ukrainis Oleksijs Zaiko.

No Latvijas sportistiem individuālajā vērtējumā vislabāk startēja Verza-Grabovska, kura ierindojās ceturtajā vietā, par vienu punktu atpaliekot no trešās vietas ieguvēja. Lideris palika sestais, Krasovskis - 11., Kārkliņš - 22., bet Grīnberga - 24.

Kā ziņots, izlasē rezervists bija Mareks Reķis, savukārt treneris - titulētākais Latvijas sporta makšķernieks Normunds Grabovskis.

Čempionātā piedalījās 11 komandas no Baltkrievijas, Bulgārijas, Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Krievijas, ASV, Zviedrijas un Ukrainas.

Latvijas sportisti ir vairākkārtēji pasaules čempioni zemledus makšķerēšanā komandu un individuālajā vērtējumā. Pagājušajā pasaules čempionātā, kas notika Krievijā, Latvijas sportisti izcīnīja bronzas medaļas.

No Latvijas sportistiem individuālajā vērtējumā vislabāk startēja Rita Verza-Grabovska, kura ierindojās ceturtajā vietā (bildē 2.no labās puses). / pzw.org.pl, Antoni Kustusz