Žurnāla Copes Lietas citāti » Jaunākais

Marts, ja vien ūdeņus vēl neklāj ledus, man pašam copes ziņā parasti ir ne šāds, ne tāds. Esmu pārliecināts laivinieks un no visiem copes veidiem dodu priekšroku aktīvām zivju medībām no laivas ar spiningu. Taču no 1. marta līdz 30. aprīlim to aizliedz noteikumi, un spiningošanai paliek tikai varianti no krasta.
 
Ir iestājies līdaku paturēšanas liegums – laiks, kad spiningotāji un citi plēsoņas tīkotāji ļauj tai nodoties pavasara priekiem un kritiski svarīgam procesam. Man spiningošana ir hobijs, bet līdaka – cienījama pretiniece, kuras izzināšana ir ne mazāk aizraujoša par ķeršanu.
 
Katrs mēs esam gājuši savus ceļus līdz sapņu zivs noķeršanai vai varbūt vēl ejam. Igoram Fiļipovam ir savējais.
 
Zivi neķer ne laiva, kurā makšķernieks sēž, ne rīki viņa rokās, bet visupirms makšķernieka zināšanas, pieredze un meistarība, – uzsver ikdienā ar copes rīkiem saistītais spiningošanas tehniku studijas Anglers Studio saimnieks Ingus Goltiņš.
 
Todien piekodās mana pirmā lielā. Cīnījos ilgi, zivs ielīda zālēs, aptinās ap lēpēm, un es, kājām trīcot, lūdzos: Nu nenoraujies taču, nenoraujies! Aukla sapiņķerējās, spoli pietīt vairāk nevarēju. Pats kāpos atpakaļ. Cik vien spēka bija, vilku uz malu ar visām lapām.
 
Reiz daži desmiti stiprinieku nolēma izkauties ar spilveniem.
 
Izdaru pirmos metienus un iedomājos – ja paņems laba forele, kā es to dabūšu augšā pār šo pārkari. Ilgi domāt nesanāk, jo vienā metienā redzu, ka manam māneklim seko laba zivs.
 
Kuras Kolkā ir labākās bušu vietas?
 
Šoreiz runāšu par ziemas bļitkām, precīzāk – par to tapšanas aizkulisēm, par to, kā, ņemot konkrētu piemēru, vispār top jauni modeļi, izstrādes process, tehnoloģijas.
 
Kas attiecas uz mūsu mušiņmakšķernieku sporta gaitām, esmu lasītājiem nedaudz parādā, jo neesmu pastāstījis, kā tad šī gada sacensībās ir veicies.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers