Chalitis, nav jau arī tā, ka paši dārgākie kāti tiek pirkti. Iegādāts vispār tika kāts dēļ iespējamajām asajām izjūtām, ko tāds kāds spētu sniegt, piemēram, ar noregulētu bremzi un labu auklu velkot 4kg karpuli vai arī 1kg foreli. Tad nu arī aizdomājos vai vispār ar tādu kātu kāda forele uzsēdīsies ap to 1kg, jo reāli tikai sīki mānekļi tam piemēroti.
Ir jau arī normāli kāti īpašumā, bet, gadiem ejot, katram copmanim vajag kaut kādu " izvirtību " un noteikti, ka tāda arī ir Tev un, ja nav, tad būs ;)
Bet jā, doma arī ir pārsvarā vasarā copēt, jo nu neesmu vairs tik aizrautīgs copmanis un ziemas, ļoti vēli rudeņi un agri pavasari man ir atpūtas laiks.
eerks, 25.janvāris 2019, 19:40
Kļūda jau ir pamatā, domāt uzsēdīsies vai nē kilo forele! :) Mānekļa izmērs nav noteicošais! Liela forele var paķert gan ceturtā numura rotu, gan mazo divu nullīšu "sūdiņu"! Katram māneklim savs laiks. Izvirtības, fetišs ir interesanta lieta. Tāpat asu izjūtu meklēšana. :) Protams, man ir smalki rīki! "Suņu peramā rīkstīte", kas sver nieka 59g. Yuki Ito dizainēta spolīte ar max drag 2kg. Smalka, dārga pītenīte virsū. Bez problēmām var mētāt 0,2-0,5 g mānekļus. Jautājums, vai tas ir nepieciešams? Lielai daļai noteikti nē! Foreļcopē viss ir prozaiskāk. Jābūt tādam rīkam (komplektam) lai varētu strādāt ar lielāku mānekļu klāstu. Jābūt kāta "rezervei", lai savaldītu lielu zivi. Bieži vien tās vietas ir ar ierobežotām manipulāciju iespējam. Koki virs un zem ūdens, sagāzumi un sanesumi. Brīva ūdens (sevišķi vasarā) maz. Par to der padomāt.
26.janvāris 2019, 04:53 | links