Laši

Vienīgā upe Latvijā, kurā dēļ abraziva vajadzīgs FC ir Daugava. Dolomīts. Pārējās pietiek ar pīteni. Ieteiktu #1,5 + laba sakabe. Vismaz cerības neapraut visus mānekļus. Jā, ja mētā voblerus, tad vajag. Jo voblera āķi mēdz ķert pamatauklu.
Skandināvijā tikai dēļ abrazīva. Pirmajā reizē, cik uzēdināju, visi pārberza pīteni. Ne ķelti, bet laši. Pēc katra strinkš gar klinti vai akmeni kā ar pucnazi pa olām. Tad vēl FC nepazinām. Būtu noderējuši, kaut, pāris metri ņipra monofīlā.
14.februāris 2024, 18:00 | links
 
Kuha [14.feb]: Ja līdaka paņem, tad es esmu ļoooti vīlies. Un ne jau tāpēc, ka var nokost. Bet tāpēc, ka līdaka, ktm.

Tas fluorkarbons drusku tāda modes lieta. Mazāk jau to redz, nekā pīto. Bet kādreiz ķēru tikai ar pīto, bez fluo, un neteikšu, ka copju bija mazāk. Mums jau upēs ūdens nav tik dzidrs, kā Zviedrijā, ziemeļos. Tur gan to fluo vajag, un garu.
Man pa visiem gadiem 2 reizes ir gadījusies līdaka, Ventā un Svētupē. Nokosts nav. Citiem atkal copes reizē gadās pa vairākām līdakām un tā bieži. Varbūt tas kaut kās saistīts ar individuālo pieeju un redzējumu katram, par to, kur stāvēs raibie un kur tiek mētāts.Uz forelēm gan laikam vidēji sezonā aiziet viens māneklis. Bet kaut kā zemapziņā šķiet, ka tas ir ļoti maz. Katrā ziņā vizuāli pretīgi šķiet, kad redzu foreļojot vai lašojot bildes ar metāla salocītajām pavadām, mistiskiem griezuļiem un sakabēm :D bet zinu cilvēkus, kas ļoti baidas, ka nokodīs līdaks, tādēļ metālu liek pilnīgi visur virsū
14.februāris 2024, 18:05 | links
 
BrunoL [14.feb]: Vienīgā upe Latvijā, kurā dēļ abraziva vajadzīgs FC ir Daugava. Dolomīts. Pārējās pietiek ar pīteni. Ieteiktu #1,5 + laba sakabe. Vismaz cerības neapraut visus mānekļus. Jā, ja mētā voblerus, tad vajag. Jo voblera āķi mēdz ķert pamatauklu.
Skandināvijā tikai dēļ abrazīva. Pirmajā reizē, cik uzēdināju, visi pārberza pīteni. Ne ķelti, bet laši. Pēc katra strinkš gar klinti vai akmeni kā ar pucnazi pa olām. Tad vēl FC nepazinām. Būtu noderējuši, kaut, pāris metri ņipra monofīlā.
Mānekļi raujas nost ar katru gadu mazāk un mazāk, ja neesi no tiem, kas lašot aizbrauc 1x gadā uz Salacu.
Metriņš fc liekas patīkamāk kaut dēļ tā, ka mazāk pinas un vieglāk atpīt, zivij gan jau vienalga
14.februāris 2024, 18:09 | links
 
Abavniek, tā ir pieredze, un tā nerodas pati no sevis.
Atvaino, varbūt neskaidri uzrakstīju, tas bija ieteikums iesācējam.
14.februāris 2024, 18:37 | links
 
Kāpēc vajag FC, variet pārbaudīt ļoti vienkārši:
Paņemiet gabalu pīto un nospriegotu pavelciet pret akmeni vai pat koku un redzēsiet cik ātri spurojas un plīst pie mazākās kustības, pēc tam, padomājiet kā piņķerēsies vobleri dažreiz bez FC un tad paši variet izlemt vai vēlaties lietot FC vai nē. Es personīgi lietoju.

Ja uz lašiem lietojat 0,35-0,43 FC, tad arī diezgan palieliniet iespēju, ka māneklis netiks nokosts ar standarta zaļsvārci līdz kādi 3kg. Līdakas tai pašā Salacā paņem bieži tuvu krastam, kad velc ārā vai arī lēnajos posmos un arī tad tuvāk krastam, kur labprāt sēž arī raibie, kad netusē krācēs.
14.februāris 2024, 19:12 | links
 
Copmaņi,

Jautājums par Salacu un pumpainajiem- varbūt kāds var padalīties pieredzē no iepriekšējiem gadiem, kurā zonā ap šo laiku (februāra vidus-beigas) viņi tusē? Saprotu, ka daudz un dažādu apstākļu gadu no gada kā viņi krīt atpakaļ uz jūru, bet nu varbūt ir kkāds aptuvens kopsavilkums?

Doma nākamajās brīvdienās braukt uz B zonu, bet varbūt jaapsver arī C zona, ņemot vērā, ka lasis/ taims vēl pa upes vidus/ augšdaļu pulcējas?

Paldies- novērtēšu jebkādu info- ļoti gribētos vismaz uz pareizu zonu aizbraukt- noķeršana- tas jau paliek paša ziņā
15.februāris 2024, 13:53 | links
 
Esmu vēl aprīlī labi lašus ķēris C zonā, tā kā tagad tie gan jau vēl ir visās zonās.
15.februāris 2024, 15:40 | links
 
Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
19.februāris 2024, 14:18 | links
 
rrobiss [19.feb]: Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
Sākumā jāsagaida, lai noiet ūdens un duļķes. Gauja ir jūtīga un tur ātri viss mainas. Ja nes smiltis, būs švaki. Zonas pilnīgi visas vel ir aktuālas. Par lašiem nezinu, bet ja vairāk gribas spožo, tad lejas posmi. Krāsas man personīgi pavasarī agrā strādā spožās. Kad jau būs silts un dzidrs ūdens, dabīgie metālu toņi. Paskaties fb bildes, domāju ātri būs skaidrs plus mīnus kādas krāsas un kādus mānekļus iesākumā ņemt. Vislabāk jau tomēr aizlaid pirmās reizes ar kādu, kas apmēram kaut ko par šo copi zina. Man pirmie gadi Gaujā bija grūti, un zivis pilnīgi noteikti gadījās sagadīšanās pēc ne apzināti. Plus vēl norauto mānekļu kaudze :D
19.februāris 2024, 14:54 | links
 
Okay, paldies :D
19.februāris 2024, 18:00 | links
 
rrobiss [19.feb]: Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
https://www.facebook.com/groups/577267937571872

Te var pasmelties info. Gaujā visbiežāk iet ar šūpiņiem. Es ņemu ķīnas šūpus, jo žēl noraut labu mantu. Kāts 2.7m. Aukla vismaz 5kg mājās uz svariem pārbaudīta. Var paņemt depo stream power melnu 0.15 vai zaļu 0.16. ja trāpīsi kokā, tur lielāks diametrs neizglābs. ir copmaņi, kas ķer ar 10kg auklām un rauj ārā āķus, bet tās jau ir individuālas īpatnības. pavadiņa 0.4 fluoro - abos galos lieku griezuli.

Svētdien bijām - redzamība 10cm un neviena piesitiena. Brauc sestdienās uz Murjāņu Gaujas tiltu un tur kaut vai bez makšķeres vari pastaigāt un parunāt ar copmaņiem
20.februāris 2024, 08:07 | links
 
rrobiss [Vakar]: Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)https://www.facebook.com/groups/577267937571872

Te var pasmelties info. Gaujā visbiežāk iet ar šūpiņiem. Es ņemu ķīnas šūpus, jo žēl noraut labu mantu. Kāts 2.7m. Aukla vismaz 5kg mājās uz svariem pārbaudīta. Var paņemt depo stream power melnu 0.15 vai zaļu 0.16. ja trāpīsi kokā, tur lielāks diametrs neizglābs. ir copmaņi, kas ķer ar 10kg auklām un rauj ārā āķus, bet tās jau ir individuālas īpatnības. pavadiņa 0.4 fluoro - abos galos lieku griezuli.

Svētdien bijām - redzamība 10cm un neviena piesitiena. Brauc sestdienās uz Murjāņu Gaujas tiltu un tur kaut vai bez makšķeres vari pastaigāt un parunāt ar copmaņiem

lojyke, 20.februāris 2024, 08:07


Uz spožajiem jau var maukt ar tievu auklu un testu ~5kg, tik tad kāpēc FC pavadu liec ar testu ~9kg un griezuli augšā, jo vērpjas tev aukla vai FG mezgls nepatīk?

Ieteiktu lietot vismaz 1.2PE (~0.185 mm) laba aukla turēs ~10kg un spēsi arī atpūtušos krītošo lasi savaldīt.

Ja uz lētākiem vizuļiem spiež, tad tā pati akara ir ok, bet drusku dārgāk būs Leišu River Cast, kas lidos daudz labāk.
20.februāris 2024, 20:27 | links
 
0.18 ~10kg tur tikai uz iepakojuma
20.februāris 2024, 20:49 | links
 
Kā arī 0.16 stream x4 būs tuvāk tam pašam 0.18 un x4 būs izturīgāka. Visi tie ūber 10kg ir tikai ja auklai reālais diametrs x2
20.februāris 2024, 20:52 | links
 
lojyke [20.feb]: Kā arī 0.16 stream x4 būs tuvāk tam pašam 0.18 un x4 būs izturīgāka. Visi tie ūber 10kg ir tikai ja auklai reālais diametrs x2
Tu gribi teikt, ka stream ir reālāks diametrs par japāņu auklu diametriem?
20.februāris 2024, 21:14 | links
 
Lietoju 1.2 PE Variva Max Power PE 8x, 20 LB FC (~0.4mm un ~9kg tests)
Kad ir zacepā, ja plīst, tad pie sakabes mezglā, retu reizi FG. Bet izskatās, ka manējā izvēle sliktāka par Depo pirktu auklu, jo tevis ieteiktā Power Green Stream 125m/Ø0.16mm
ir ar testu 13.90kg. Es teiktu viennozīmīgi vai nu tests nav pareizs vai nu diametrs ir lielāks, tik kur tu ņēmi tos 5kg testā?

Pie auklām Zaraza diezgan labi šo tēmu par diametriem un testiem ir izklāstījis un kāda starpība starp dažādu valstu brendiem.
20.februāris 2024, 23:19 | links
 
Gaujā cenšos lietot x4 dzīslu pīto, jo samērā bieži redzamība nav tā labākā un smiltis/duļķis ar savu abrazīvo efektu 8-dzīsleni sabojā ātrāk...no šūpiņiem - slaviks 16gr, akaras viskani un līdzīgie 16-21gr, bux - 12-18gr, vobleri - timon veidīgie un khamsin veidīgie.
Nezinu kāpēc bet lejā uz spožajiem kapara krāsa strādā ļooti labi...
21.februāris 2024, 09:12 | links
 
labdien. man ka jauninajam lasos pirmajai reizei salaca butu ok ar tikai 2.10m katu? pagaidam vel isti nav naudas garajiem lasu katiem
22.februāris 2024, 20:33 | links
 
labdien. man ka jauninajam lasos pirmajai reizei salaca butu ok ar tikai 2.10m katu? pagaidam vel isti nav naudas garajiem lasu katiem

janiss123, 22.februāris 2024, 20:33


Nav jau tā ka nevar, var bet...
Garo kātu vajag tālākam metienam, un lai mānekli un zivi varētu vieglāk novadīt apkārt, pāri šķēršļiem un pārcelt pāri krasta kantij, ar īsu kātu vairāk aprausies un ja būs nopietnāka zivs vai nu būs ļoti smagi vai auzas.
JIG.lv ir RYOBI EXCIA 2.70m 10-30g 60€, ja būsi pieklājīgs un parunāsi, tad Zaraza tev atlaidi vēl iedos, asie pro džeki varbūt pasmiesies, bet ir kas ar tiem strādā un velk ne sliktāk.

Salacas sadaļā Kuha ierakstīja par ledu gar krastu , tad jā viņam taisnība, ledus ir daudz gar krastu, slīps un ļoti slidens, bez dzelkšņiem ļoti maz vietu kur tikt klāt vai arī var riskēt un izspēlēt slidkalniņu ar piezemēšanos ūdenī vai dubļos, vēlams bez lauztiem kauliem!
22.februāris 2024, 21:25 | links
 
skaidrs, liels paldies
22.februāris 2024, 21:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager