Laši

rrobiss [19.feb]: Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
https://www.facebook.com/groups/577267937571872

Te var pasmelties info. Gaujā visbiežāk iet ar šūpiņiem. Es ņemu ķīnas šūpus, jo žēl noraut labu mantu. Kāts 2.7m. Aukla vismaz 5kg mājās uz svariem pārbaudīta. Var paņemt depo stream power melnu 0.15 vai zaļu 0.16. ja trāpīsi kokā, tur lielāks diametrs neizglābs. ir copmaņi, kas ķer ar 10kg auklām un rauj ārā āķus, bet tās jau ir individuālas īpatnības. pavadiņa 0.4 fluoro - abos galos lieku griezuli.

Svētdien bijām - redzamība 10cm un neviena piesitiena. Brauc sestdienās uz Murjāņu Gaujas tiltu un tur kaut vai bez makšķeres vari pastaigāt un parunāt ar copmaņiem
20.februāris 2024, 08:07 | links
 
Okay, paldies :D
19.februāris 2024, 18:00 | links
 
rrobiss [19.feb]: Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
Sākumā jāsagaida, lai noiet ūdens un duļķes. Gauja ir jūtīga un tur ātri viss mainas. Ja nes smiltis, būs švaki. Zonas pilnīgi visas vel ir aktuālas. Par lašiem nezinu, bet ja vairāk gribas spožo, tad lejas posmi. Krāsas man personīgi pavasarī agrā strādā spožās. Kad jau būs silts un dzidrs ūdens, dabīgie metālu toņi. Paskaties fb bildes, domāju ātri būs skaidrs plus mīnus kādas krāsas un kādus mānekļus iesākumā ņemt. Vislabāk jau tomēr aizlaid pirmās reizes ar kādu, kas apmēram kaut ko par šo copi zina. Man pirmie gadi Gaujā bija grūti, un zivis pilnīgi noteikti gadījās sagadīšanās pēc ne apzināti. Plus vēl norauto mānekļu kaudze :D
19.februāris 2024, 14:54 | links
 
Sveiki. Domāju sākt pirmo reizi lašos aizbraukt uz Gauju. Ap šo laiku kurā sektorā ir visizdevīgāk un kādas šupiņu, vobleru krāsas strādā vislabāk? Lašu tēmā vēl esmu pilnīgs iesācējs un negribu sapirkt pilnas kastes ar to kas būs galīgi garām. Paldies :)
19.februāris 2024, 14:18 | links
 
Esmu vēl aprīlī labi lašus ķēris C zonā, tā kā tagad tie gan jau vēl ir visās zonās.
15.februāris 2024, 15:40 | links
 
Copmaņi,

Jautājums par Salacu un pumpainajiem- varbūt kāds var padalīties pieredzē no iepriekšējiem gadiem, kurā zonā ap šo laiku (februāra vidus-beigas) viņi tusē? Saprotu, ka daudz un dažādu apstākļu gadu no gada kā viņi krīt atpakaļ uz jūru, bet nu varbūt ir kkāds aptuvens kopsavilkums?

Doma nākamajās brīvdienās braukt uz B zonu, bet varbūt jaapsver arī C zona, ņemot vērā, ka lasis/ taims vēl pa upes vidus/ augšdaļu pulcējas?

Paldies- novērtēšu jebkādu info- ļoti gribētos vismaz uz pareizu zonu aizbraukt- noķeršana- tas jau paliek paša ziņā
15.februāris 2024, 13:53 | links
 
Kāpēc vajag FC, variet pārbaudīt ļoti vienkārši:
Paņemiet gabalu pīto un nospriegotu pavelciet pret akmeni vai pat koku un redzēsiet cik ātri spurojas un plīst pie mazākās kustības, pēc tam, padomājiet kā piņķerēsies vobleri dažreiz bez FC un tad paši variet izlemt vai vēlaties lietot FC vai nē. Es personīgi lietoju.

Ja uz lašiem lietojat 0,35-0,43 FC, tad arī diezgan palieliniet iespēju, ka māneklis netiks nokosts ar standarta zaļsvārci līdz kādi 3kg. Līdakas tai pašā Salacā paņem bieži tuvu krastam, kad velc ārā vai arī lēnajos posmos un arī tad tuvāk krastam, kur labprāt sēž arī raibie, kad netusē krācēs.
14.februāris 2024, 19:12 | links
 
Abavniek, tā ir pieredze, un tā nerodas pati no sevis.
Atvaino, varbūt neskaidri uzrakstīju, tas bija ieteikums iesācējam.
14.februāris 2024, 18:37 | links
 
BrunoL [14.feb]: Vienīgā upe Latvijā, kurā dēļ abraziva vajadzīgs FC ir Daugava. Dolomīts. Pārējās pietiek ar pīteni. Ieteiktu #1,5 + laba sakabe. Vismaz cerības neapraut visus mānekļus. Jā, ja mētā voblerus, tad vajag. Jo voblera āķi mēdz ķert pamatauklu.
Skandināvijā tikai dēļ abrazīva. Pirmajā reizē, cik uzēdināju, visi pārberza pīteni. Ne ķelti, bet laši. Pēc katra strinkš gar klinti vai akmeni kā ar pucnazi pa olām. Tad vēl FC nepazinām. Būtu noderējuši, kaut, pāris metri ņipra monofīlā.
Mānekļi raujas nost ar katru gadu mazāk un mazāk, ja neesi no tiem, kas lašot aizbrauc 1x gadā uz Salacu.
Metriņš fc liekas patīkamāk kaut dēļ tā, ka mazāk pinas un vieglāk atpīt, zivij gan jau vienalga
14.februāris 2024, 18:09 | links
 
Kuha [14.feb]: Ja līdaka paņem, tad es esmu ļoooti vīlies. Un ne jau tāpēc, ka var nokost. Bet tāpēc, ka līdaka, ktm.

Tas fluorkarbons drusku tāda modes lieta. Mazāk jau to redz, nekā pīto. Bet kādreiz ķēru tikai ar pīto, bez fluo, un neteikšu, ka copju bija mazāk. Mums jau upēs ūdens nav tik dzidrs, kā Zviedrijā, ziemeļos. Tur gan to fluo vajag, un garu.
Man pa visiem gadiem 2 reizes ir gadījusies līdaka, Ventā un Svētupē. Nokosts nav. Citiem atkal copes reizē gadās pa vairākām līdakām un tā bieži. Varbūt tas kaut kās saistīts ar individuālo pieeju un redzējumu katram, par to, kur stāvēs raibie un kur tiek mētāts.Uz forelēm gan laikam vidēji sezonā aiziet viens māneklis. Bet kaut kā zemapziņā šķiet, ka tas ir ļoti maz. Katrā ziņā vizuāli pretīgi šķiet, kad redzu foreļojot vai lašojot bildes ar metāla salocītajām pavadām, mistiskiem griezuļiem un sakabēm :D bet zinu cilvēkus, kas ļoti baidas, ka nokodīs līdaks, tādēļ metālu liek pilnīgi visur virsū
14.februāris 2024, 18:05 | links
 
Vienīgā upe Latvijā, kurā dēļ abraziva vajadzīgs FC ir Daugava. Dolomīts. Pārējās pietiek ar pīteni. Ieteiktu #1,5 + laba sakabe. Vismaz cerības neapraut visus mānekļus. Jā, ja mētā voblerus, tad vajag. Jo voblera āķi mēdz ķert pamatauklu.
Skandināvijā tikai dēļ abrazīva. Pirmajā reizē, cik uzēdināju, visi pārberza pīteni. Ne ķelti, bet laši. Pēc katra strinkš gar klinti vai akmeni kā ar pucnazi pa olām. Tad vēl FC nepazinām. Būtu noderējuši, kaut, pāris metri ņipra monofīlā.
14.februāris 2024, 18:00 | links
 
Ja līdaka paņem, tad es esmu ļoooti vīlies. Un ne jau tāpēc, ka var nokost. Bet tāpēc, ka līdaka, ktm.

Tas fluorkarbons drusku tāda modes lieta. Mazāk jau to redz, nekā pīto. Bet kādreiz ķēru tikai ar pīto, bez fluo, un neteikšu, ka copju bija mazāk. Mums jau upēs ūdens nav tik dzidrs, kā Zviedrijā, ziemeļos. Tur gan to fluo vajag, un garu.
14.februāris 2024, 17:25 | links
 
KristapsG95 [9:54]: Sveiki! Ir doma pirmo reizi aizlaist lašos!
Kādu auklu pareizāk būtu uztīt?
Ar kādu kātu labāk?!
Ir 15-45gr tests un 40-90gr
Pavadu no fļurika vai tam nav nozīmes?
Paldies!!Aukla 1-1.5#PE, optimāli 1.2PE
FC pavada 20-25LB (0,35-0,43mm)
Kāts atkarīgs ko mētāsi, ja voblerus tad no 7-10gr līdz 21-27gr testā, ja arī šūpiņus, tad 10gr līdz 35gr testā.
Kāta garums atkarīgs kur un kādos apstākļos 2,7-3,20m

Davis-Di, 14.februāris 2024, 10:02


Nelietpratēja jautājumi.
FC pavadiņa ir domāta, lai pīto auklu nebojātu laižot gar grunti? Kā ir ar monofilo lašos doties? Ja līdaka paņem, tad jau FC nebūs glābējs?
14.februāris 2024, 13:53 | links
 
Salaca, B zona- plānojam aizbraukt lašos uz 2 dienām nākamnedēļ. Vai kāds var ieteikt kādu naktsmītni, kur palikt B zonas ietvaros? Skatos ka netā nekā īsti nav.
Paldies
14.februāris 2024, 13:21 | links
 
KristapsG95 [14.feb]: Sveiki! Ir doma pirmo reizi aizlaist lašos!
Kādu auklu pareizāk būtu uztīt?
Ar kādu kātu labāk?!
Ir 15-45gr tests un 40-90gr
Pavadu no fļurika vai tam nav nozīmes?
Paldies!!
Aukla 1-1.5#PE, optimāli 1.2PE
FC pavada 20-25LB (0,35-0,43mm)
Kāts atkarīgs ko mētāsi, ja voblerus tad no 7-10gr līdz 21-27gr testā, ja arī šūpiņus, tad 10gr līdz 35gr testā.
Kāta garums atkarīgs kur un kādos apstākļos 2,7-3,20m
14.februāris 2024, 10:02 | links
 
Sveiki! Ir doma pirmo reizi aizlaist lašos!
Kādu auklu pareizāk būtu uztīt?
Ar kādu kātu labāk?!
Ir 15-45gr tests un 40-90gr
Pavadu no fļurika vai tam nav nozīmes?
Paldies!!
14.februāris 2024, 09:54 | links
 
Kaspars33 [05.01.21]: Man intresē spečukiem pajautāt,doma ir pa pirmo reizi uz lašiem,bet nesaprotu pavadiņu vaig tā pat kā līdakai?:)
Pavadiņu nevajag. Piesien 1m fļuriku 0.37mm vai 0.4mm un uz priekšu. Ne asakas
5.janvāris 2021, 20:59 | links
 
Varbūt kāds var ieteikt kātu arī Lasim? Līdz 100 e:) Paldies
5.janvāris 2021, 20:36 | links
 
Man intresē spečukiem pajautāt,doma ir pa pirmo reizi uz lašiem,bet nesaprotu pavadiņu vaig tā pat kā līdakai?:)
5.janvāris 2021, 20:30 | links
 
Akara, Raiden, Aliexpress varianti. Sākumā izdauzi ar šūpiņiem lai saprastu grunti un tad var voblerus likt virsū. Kur saproti ka nav ķērāju liec dārgo galu. Es vismaz tā daru...

PiNky, 5.janvāris 2021, 19:22



jā,labs padoms,es ar tāpat daru!
5.janvāris 2021, 19:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager