Nepieciešami padomi iesācējam

Nē,bet ir viens izcīnīts "haļavnijs" kātiņš no S...,kurš man nav paticis ne pēc uzbūves,ne pēc akcijas,no zuper brenda-kuram vienīgajam no visiem kātiem izkrita divi riņķi.
13.aprīlis 2012, 00:39 | links
 
amuci- nelej darvu, kur pats komunice.. tu šobrīd, manuprāt, izdarīji to pašu, par ko noliec citus!:))
13.aprīlis 2012, 00:46 | links
 
amucis ne ko tadu neredzēju.
rapala33 ņem vērā ko sākumā rakstiju es un adriskkk un ar sākuma komplektu nebūsi kļūdijies.Kātus ar 10-30g testu ,vidēju akciju var nopirkt 30ls robežās,ātras uz augšu.Noteikums Nr.1 kātam jābut ērtam,neatkarīgi no tā,cik viņš maksā.Nezinu kā tev būs,bet man nākas viņu turēt līdz 14h diennaktī.
13.aprīlis 2012, 01:02 | links
 
chalji smuki sarakstījuši. Daudz, kam varu piekrist. Pats esmu gājis cauri no paša sākuma (lētuma). Pamats spiningam - tiesām Tev pašam jāsaprot cik daudz mētāsi no krasta vai laivas. Ja laiva, tad jautājums, ko biežāk mētāsi - 1)rotiņi, bleķi, gumijas (klasiskās nevis dropšotam vai specifiskās džigam/microdžigam) tad līdz 2,4 m - regular, regular fast, fast akcija, tests 5/6 - 24/25 - max 30g (reti kur būs nepieciešamība pēc smagāka vizuļa, rotiņa vai gumijas. Testam ir liela nozīme - nav jēgas mētāt 5 - 7g rotiņus ar kātu, kuram sākuma tests ir 10 g.; 2) ja vobleri - tad garums no 1,9 - 2,3 m, fasts vai extra fasts (liela daļa rezultatīvu vobleru ir tā saucamie twitchojamie - mailes, shada tipa), tests atkarīgs no vobleru svara, vidējais variants - 5 - 25 g (atbilst Medium tipa blankas testam).

spole - vērts nedaudz investēt, lai kalpo vismaz 3 - 4 aktīvas spiningošanas sezonas. atkarībā no mētājamo mānekļu svara un spiningošanas vietas jāizvēlas spoles jauda. Vidējais variants - 2500 - 3000 klasifikācijas pēc Shimano vai Daiwas. Cenā līdz 50 lvl - Exage, varbūt vēl Catana. Var apskatīt Okuma Trio.

Par pludiņu - prasi NG!!
13.aprīlis 2012, 07:39 | links
 
Paldies par atbildēm! Brīvdienās būs pamatīgāk jāiziet visam cauri (arī ieteiktajiem video), lai labāk saprastu.
Pagaidām tuvākajos plānos ir darboties no krasta, jo laivas vēl nav. Tā jau protams no laivas ezerā ir ideāli un uz to vajadzētu pamazām iet. Un gan jau kādā ūdenstiplnē būs iespēja laivu iznomāt.
1) Ar makšķeri pieredze ir mazāka, bērnībā makšķerēts ar dažādiem bambusiem un stikšķiedras kātiem bez spolēm, pašās beigās bija krievu laika kāts ar bezinerces spoli, bet nekas labs man ar to neizdevās. Tādēļ pagaidām plānos ir vispār mēģināt kaut ko noķert (to kas ķeras-asari, raudas, karūsas u.c.). Pēc tam, kad būs pieredze, tad varbūt domās par kādām konkrētām zivīm.
2) Spiningojis esmu ar bleķa vizuļiem, dažiem rotiņiem un nedaudz ar gumijas un putuplasta mānekļiem (hmm, tie saucās vobleri?). Vismaz agrāk uz rotiņiem labi nāca asari un pa retam kāda līdaka.

Varbūt var vienkāršā valodā pateikt, ko tie dažādie veidi (tvīčošana, džigošana, velcēšana utt) nozīmē? Tad būtu skaidrāks, ko es pats agrāk esmu darījis :D
Pēc pašu pieredzes, kuros Liepājas veikalos ir labākās cenas un zinošākie pārdevēji? Vai varbūt inventāru izdevīgāk Rīgā meklēt (šad tad sanāk tur būt)?
P.S. Par niku runājot, tas tā vienkārši sanāca. Izmēģināju citus variantus, bija jau aizņemti, tad ieraudzīju reklāmu un ieliku, tas arī aizņemts. Pieliku ciparus klāt un aizgāja reģistrācija :)
13.aprīlis 2012, 08:35 | links
 
Pa manam,prātīgākais variants būtu sarunāt kādu tiešām zinošu makšķernieku,un lai viņš veikalā visu apstāsta un paŗāda kas ir kas.
Jo ar tiem pārdevējiem arī mēdz visādi gadīties.
13.aprīlis 2012, 08:58 | links
 
ir tada gramata: makshkjereshanas enciklopedija. var nopirkt visas lielakajas graamatniicaas.

tur viss ir aprakstiits. iesaku tadu iegadaties, padarga gan vina bija laikam kautkas tuvu 20 latiem.
13.aprīlis 2012, 09:03 | links
 
graamata viena kaata cenaa:)
13.aprīlis 2012, 09:07 | links
 
To grāmatu es nedaudz pašķirstīju, bet tieši cenas dēļ arī neiegādājos. Tiešām ir tā vērta? Nav tā kā citās bilžu enciklopēdijās, kur info pasniegta ļoti švakā līmenī un uzsvars likts uz bilžu apjomu?
13.aprīlis 2012, 09:19 | links
 
Nav tā vērta :) Kurā ūdenstilpnē pamatā taisies makšķerēt?
13.aprīlis 2012, 09:45 | links
 
Ja tā ir tāda bieza un smaga grāmata ar spīzdīgiem vākiem, tad nav vērts. Varēsi lasīt kā pareizi ķert sardīnes, makreles un visādas citas zivis, kur te nav un nekad nebūs.

Ja kaut kāda sajēga ir, paņem kaut kādu iesācēja komplektu par lētu naudu un papraktizējies. Ja lieta tomēr neaizies, tad būsi finansiāli maz zaudējis. Ja lieta aizies, tad gūsi pieredzi un ātri vien pats varēsi izspriest, ko gribi un kā gribi.
13.aprīlis 2012, 10:06 | links
 
Lieta aizies!:)) bet tagad neiespringsti tik specifiski uz copi tik zinātniski, visu mūžu štukosi ko kā!:)) KristsKG apskaidroja smuki! Veikalā rokās paņem spiningu, pakrati un spinings uzrunās pats tevi!:)) Par makšķeri, atkal jāsaprot vai no laivas ķersi vai tikai no krasta.. Laivā gara neder, es nopirku 6m pa smuku naudiņu un nevaru no laivas makšķerēt, kā saka iegrābos :).. Par makšķerēm tiešam pajautā NG!
13.aprīlis 2012, 11:09 | links
 
pirma picka pludam jabut feederam. universalaka kata nav. ka NG saka, tests lidz 80g (max 120). tikai garumam jabut tatad palielam, lai var papludinat. tatad ap 4m un uz augsu. vares gan pafeederot, gan pasedet uz lini, papludinat utt..
13.aprīlis 2012, 11:25 | links
 
neviens nav piedzimis ģēnījs ))) mūžu dzīvo un mācās)))
13.aprīlis 2012, 11:29 | links
 
Par cik šī sadaļa ir iesācējiem tad rakstīšu šeit!

Man ir nepieciešamas padoms par ehalota pareizu lietošanu .Visbiežāk copes raidījumos mēs dzirdam kā tā ir sakarīga lieta un tas ir arī viss.Instrukcija ir tik skopi aprakstīts ,ka neko nevar saprast.
Piemēram:
1.Kam ir nepieciešama signāla stipruma regulēšana?
Un kāpēc viņu nevar turēt uz max.
2.Kur vispareizāk viņu novietot (pie gumijas laivas ar beinzīna motoru)? Jo esmu redzējis visādus variantus uz gariem kātiem , uz laivas borta ,priekšā ,aizmugurē utt.utt.
3.vai parastam mirstīgam pietiek ar ehalotu pa 100-150 ls?
4.dažās ūdenskrātuvēs rāda nepareizu dziļumu ,kur var būt iemesls ?
5.Vai ūdens saduļķotība ietekmē viņa darbu?
6. Un protams kādus sakarīgus padomus no jūsu reālās pieredzes!


Parunājot ar kolēģiem un draugiem sapratu ka daudziem nav nemazākās jausmas kā viņu pareizi vajadzētu lietot un sapratu ka vairākums lieto nevis kā vajadzētu ,bet tā, kā pašī ir iedomājušies, ka varētu būt pareizi.

paldies ;)
13.aprīlis 2012, 12:07 | links
 
es tik pat gudris ))) jautājums vai tev viņu vispārt vajag? sākuma liekas viss ir sarežģīts))) es nopirku lowrance x4 pa 73 ls.. domāju esu iegrābies))) līdz piešāvos))) ja tā zive gribēs ēst tad viņa grābs kas kustās ūdeni .... ar visu savu loti cik esu dzirdējis ka neko nav dabujuši kaut liec viņai pie deguna viņa neņems!!! esu tā darijis ... vienreiz vējš iepūta laivu zālēs un skatos zive un sāku šo kaitināt un viņai bij vienalga tavs māneklis ....
13.aprīlis 2012, 12:17 | links
 
man shkjiet, pietiek ar parasto kjiiniezeru fishfainderu, galvenais nezinaamaa vietaa makshkjereejot aatri izpeetiit, izmeeriit dziljumus utt, bet tie visi pribambasi bizness vien ir.. taapat kaa daudz kas cits copes inventaaraa
beerniibaa kjeeru ar bambusa kaatu, kautkaadu plastmasas ovaalu pludu un zivis kjeeraas.. dazhreiz pat labaak, nekaa tagad ar visiem navarotiem
13.aprīlis 2012, 13:12 | links
 
Brīvdienās izgāju cauri makšķerēšanas noslēpumu video - diezgan interesanti, bet prasīja arī kādas 5h laika :)
Izdomāju, ka vēl jaunu kātu neķeršu, bet iesākumā paeksperimentēšu ar krievu laiku teleskopisko makšķeri un bezinerces spoli (atradu laukos bēniņos). Pēc tam varbūt labāk sapratīšu, cik garu kātu ņemt :)
Ja pareizi saprotu, tad optimālākā aukla būtu mono ap 0.2? Cik gramu pludiņu rekomendētu iepirkt, lai patestētu kādā grantenē vai ezerā? Un uz kāda izmēra āķiem skatīties?
16.aprīlis 2012, 11:38 | links
 
spuris - tā ir, instrukcijā aprakstīts kā lietot, tb kā jūtīgumu mainīt, bet nav aprakstīts kāpēc :) tad nu atbildes uz taviem jautājumiem:

1. tāpēc, ka dažreiz uz max jūtīgumu būs vn melns ekrāns, jo var būt ūdenī gaisa burbuļi, ziedēšana vai peldošas ūdenszāles. Jūtīgums jāregulē tā, lai maksimāli daudz redzētu

2. devējs jānovieto tur, kur visgrūtāk viņu satraumēt, jo parasti braucot aizmirst par devēju un atcerās tikai, kad tas ir ietriekts krastā vai norauts no borta. Kur konkrēti - tas atkarīgs no Tev ērtākā stiprinājuma veida - stacionāri pieskrūvēts, uz piesūcekni vai mehāniska spīle.
Ekrāns jānovieto tā, lai būtu ērti uz viņu skatīties un viņu nekarsētu saule.

3. neskati eholotu pēc cenas, bet gan pēc funkcionalitātes - t.i. kam tu viņu gribi izmantot - staru skaits un leņķi, portable/stacionārs, gps u.t.t.

4. cik liela ir kļūda, kādā dziļumā un kas tās par ūdenskrātuvēm? cik man ir bijusi darīšana, viņi rāda puslīdz precīzi. "puslīdz" nozīmē, ka zem 1m neko lāga nerāda (bet tur tāpat visu redz). Dažreiz ir brīnumi novēroti pļaviņu ūdenskrātuvē, kur ir stāvās kantes

5. smalks duļķis nē, ūdens ziedēšana, peldošas zāles - jā - t.i. viņš tos rādīs.

6. jāsaprot kam tu viņu gribi izmantot. Lielākā daļa iedomājas - nopirkšu eholotu un redzēšu visas zivis! Tā nav patiesība. Ok, samu kvokojot, tiešām redz kā šis no grunts paceļās...bet tāpat gadās, ka ne visu redz...
16.aprīlis 2012, 12:10 | links
 
Pludiņš no 3-5 grami. Krievu teleskopam ņemtu 5gr pludu, bet pēc iespējās šaurāku, lai nav resns bumbulis - lai kaut cik var iemest, jo vecajiem teleskopiem ir plastmasas riņķi (labākajā gadījumā).

Raudām izmantoju 18-20 izmēra āķus, 0.10-0.12 pavadiņu.

Bet nezināma vietā liktu 14-16 izmēra āķus, ar pavadu 0.14-0.16 :) Mazums, varbūt kāda smukāka karūsa vai līnis iekāro.

Krievu teleskops gan būs lielākas mocības kā bauda, bet sākumā arī tam vajag iziet cauri :D
16.aprīlis 2012, 13:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager