Nepieciešami padomi iesācējam

> mezgls
neko nemainot, aizej uz copi no 04:00 - 10:00 un no 18:00 - 23:00. zivs izmers klus rupjaks.
bez barosanas ari nav nekada cope. varbutiba, ka zivs atradis tiesi tavu tarpu, ir diezgan mikroskopiska. piecelies no agra rita, iebaro un sedi pie zalem.

mailite, 24.jūlijs 2013, 11:53

Ja reiz raudas ķeras, liec ēsmu uz grunts, nevis karini gaisā! Un pabaro!
24.jūlijs 2013, 12:06 | links
 
> mezgls
neko nemainot, aizej uz copi no 04:00 - 10:00 un no 18:00 - 23:00. zivs izmers klus rupjaks.
bez barosanas ari nav nekada cope. varbutiba, ka zivs atradis tiesi tavu tarpu, ir diezgan mikroskopiska. piecelies no agra rita, iebaro un sedi pie zalem.
24.jūlijs 2013, 11:53 | links
 
Hm, nebiju pat domājis, ka tāda nieka lieta varētu būt tik sarežīta, ka 3 gadu laikā nav apgūstama :)

Atļaušos apgalvot, ka šo lietu (pieciršanu) nevar iemācīt - tas viss notiek balstoties uz sajūtām un pieredzi. Paskaties uz kādu makšķerējošu cilvēku ūdenstilpes malā un gan jau sapratīsi. Vari skatīties arī video internetā, vien neņem amerikāņu video. Tiem daždien ir tāda nelāga mode taisīt tādus baisos piecirtienus, it kā censtos uzāķēt vismaz kašalotu.
24.jūlijs 2013, 11:16 | links
 
Mezgls, pameklee inetaa jauno makshkjernieku skolu. domaaju tas produktiivaak apmierinaas tavu kaari peec zinaashanaam.
24.jūlijs 2013, 09:23 | links
 
Sveiki! Pēdējās 3 vasaras veltu brīžus pludiņmakšķerēšanai. Pagaidām bez rezultātiem, kaut gan pakāpeniski attīstos (vairs neeju zvejot ar haizivs āķi un valim paredzētu auklu). Pārlasu forumus, rakstus utt. Bet teoriju neizdodas īstenot praksē. Laikam trūkst padoma, jo par mazām raudām tālāk neesmu ticis (tas gan nemazina zvejas prieku un katra pludiņa kustība rada saviļņojumu, jo vienmēr ir cerība, ka tur otrā galā ir kas lielāks par raudu vai plici). Viena no lietām, ko vēlētos uzzināt ir pareiza pieciršana, par to gan esmu daudz lasījis, bet īsti neesmu to momentu izpratis. Kā pareizi piecirst? Kurā momentā? Pagaidām vienkārši gaidu, kad redzams, ka zivs noteikti ir otrā galā, bet tāda gaidīšana bieži beidzas ar noēstu ēsmu.

Mezgls, 23.jūlijs 2013, 23:17

3 gadus ar pludiņmakšķeri un nezini kad piecirst... ? Noziedo nedēļu un izskati VISUS Grabovska raidījumus, ja kaut nedaudz domāsi līdzi, nākamajā copē viss izdosies... :)
24.jūlijs 2013, 09:19 | links
 
1. Auklai jābūt nostieptai, lai veiksmīgi piecirstu.
2. Īss, ass rāviens. Kurā virzienā, cik spēcīgs, ar kādu amplitūdu - tas viss atkarīgs no apstākļiem.
3. Ja zivis nesēžas galā pēc piecirtieniem, jāskatās, vai tik āķis nav neass.
24.jūlijs 2013, 08:48 | links
 
Pavisam vienkārši - tas ir jājūt. Nav nekāds īstais brīdis, kad jūti, ka ir, dod ribās.

sragiagiaA, 23.jūlijs 2013, 23:28

Kāda kustība ir pareiza pieciršana? Pacelt makšķeri uz augšu? 10 cm? 1 m? Ar spēku? Viegli?

Mezgls, 23.jūlijs 2013, 23:34

Padoms, izgulies un tas ej copēt jeb mēģini.. Ja nesanāk atskaities.. :D
24.jūlijs 2013, 00:14 | links
 
Pavisam vienkārši - tas ir jājūt. Nav nekāds īstais brīdis, kad jūti, ka ir, dod ribās.

sragiagiaA, 23.jūlijs 2013, 23:28


Kāda kustība ir pareiza pieciršana? Pacelt makšķeri uz augšu? 10 cm? 1 m? Ar spēku? Viegli?
23.jūlijs 2013, 23:34 | links
 
Pavisam vienkārši - tas ir jājūt. Nav nekāds īstais brīdis, kad jūti, ka ir, dod ribās.
23.jūlijs 2013, 23:28 | links
 
Sveiki! Pēdējās 3 vasaras veltu brīžus pludiņmakšķerēšanai. Pagaidām bez rezultātiem, kaut gan pakāpeniski attīstos (vairs neeju zvejot ar haizivs āķi un valim paredzētu auklu). Pārlasu forumus, rakstus utt. Bet teoriju neizdodas īstenot praksē. Laikam trūkst padoma, jo par mazām raudām tālāk neesmu ticis (tas gan nemazina zvejas prieku un katra pludiņa kustība rada saviļņojumu, jo vienmēr ir cerība, ka tur otrā galā ir kas lielāks par raudu vai plici). Viena no lietām, ko vēlētos uzzināt ir pareiza pieciršana, par to gan esmu daudz lasījis, bet īsti neesmu to momentu izpratis. Kā pareizi piecirst? Kurā momentā? Pagaidām vienkārši gaidu, kad redzams, ka zivs noteikti ir otrā galā, bet tāda gaidīšana bieži beidzas ar noēstu ēsmu.
23.jūlijs 2013, 23:17 | links
 
Tur sami un zanderi arī ir iekšā :) Vismaz cik atceros no tā, ko pārvaldnieks stāstīja.
13.jūlijs 2012, 23:16 | links
 
to rapala33 - to pašu Vērgales centra dīķi var provēt. Pasākums gan maksas, jo tiek apsaimniekots. Iekšā līdakas, asari, baltā zivs, karpas. Paguglējot var atrast interesantus rakstus par šo ūdenstilpi, kādas fišas vilktas, kādi pasākumi rīkoti...piem. http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/novados/2011/11/23/vergalniekam-izdodas-nokert-11-kg-smagu-lidaku/
13.jūlijs 2012, 11:09 | links
 
Man, piemēram, radās jautājums par Beberliņiem - kā diez tur ar zivīm?
Un interesanti bija lasīt par Grobiņas Jardānu- http://www.ezeri.lv/database/2477/. Zivju krājumi tur tiekot papildināti. Kāpēc? Kas to dara? Un diez cik veca ir tā informācija? :D
13.jūlijs 2012, 10:27 | links
 
Var palūkot www.ezeri.lv - tur visādas ūdentilpnes atrodamas pa visu rajonu.. Apraksti gan švaki, bet jāsāk jau ar vietas atrašanu, tad var jautāt kā tur ir.. :)
13.jūlijs 2012, 10:24 | links
 
Kur ieteiktu aizbraukt pamekšķerēt (bijušā Liepājas rajonā) ar ģimeni?
Var būt maksas dīķis (par saprātīgu maksu un noteikumiem). Nav vajadzīgs man nez kādas rekord zivis vilkt, bet kaut ko izvilkt gribas :)
10.jūlijs 2012, 14:50 | links
 
kraft, man arī no sākuma bija doma, ka es dziļumu pārāk lielu uzlieku un tad svins dūņās iegrimst, bet tas neizskaidro to, ka tas pluds uzpeld arī augšā un ka tas notiek tikai ar aromatizētu makaronu vai maizi. Tā kā NG apstiprināja, ka vēžiem veģetārie aromāti uzsit apetīti, tad jautājums, manuprāt, ir atbildēts.
14.jūnijs 2012, 16:49 | links
 
100 procenti veezis, vinj patiik aromaats un vins naak ostiit, laiziit u.t.t. :):), veezis un tikai
13.jūnijs 2012, 20:26 | links
 
Nav tā, ka pavadiņu kāda zivs pakustna un tā ar svina bummbuli iegrimst dūņās vai sapropelī?

Vienk, variants,ja saki ka dīķis...
13.jūnijs 2012, 18:15 | links
 
Sveiki, man ir tāda problēma, ka ejot uz dīķi ķert līni, ar manu pludu kaut kāda mistika notiek. Tātad bez mazākās raustīšanas pluds grimst līdz pazūd zem ūdens, bet prom nekur nepeld, pēc minūtēm 10-15 tas atkal lēni līdz pusei uzpeld, pēc antenas gala var redzēt, ka kāds tur galā gramstās, bet vēljoprojām nekādas raustīšas. Pēctam jau kā kuru reizi, vienreiz pat lielā ātrumā tas pluds aizgāja sāniski, piecirtu, bet galā nekā.
Interesantākais ir tas, ka šitam briesmonim baltais tārps neinteresē,tas nāk pakaļ tikai aromatizētai rupjmaizei. Izmēģinājis esmu lielus/mazus āķus, esmu pacietīgi sēdējis un esmu piecirtis arī pie pirmās pazušanas un bez rezultātiem. Vienīgais variants man ir vēzis veģetārietis. Man nav nācies saskarties ar vēžiem, kuri traucē copi, tāpēc gribētu painteresēties pie zinošākiem vai tā copes bojāšana šādi arī izpaužas.
13.jūnijs 2012, 16:08 | links
 
Atkarigs no copes vietas, dziluma, udens dzidruma. Maneklu ir visai daudz, noskati kadu smuku vobleriti vai rotinu un uz priekshu:)
4.maijs 2012, 13:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager