Nepieciešami padomi iesācējam

izver žilku cauri tai cilpiņai un velc virsū!
17.aprīlis 2012, 13:22 | links
 
Žilkas, āķi, pludiņš un citi sīkumi iepirkti. Tagad jāgaida brīvdienas un jācer, ka laika apstākļi ļaus nedaudz izmēģināt roku.
P.s. Kā uzver tos stoperus uz žilkas? Jāiekabina cilpā un jāvelk cauri, vai arī izdosies tāpat izvilkt cauri?
17.aprīlis 2012, 13:10 | links
 
Tā var gadīties, lai gan zupas šķīvī arī var noslīkt :D Bet tādu joku novēršanai ir domātas glābšanas vestes. Pats gan n-tos gadus nostaigāju bez glābšanas vestes, par laimi, bez starpgadījumiem, ja neskaita piesmeltu kostīmu :D Tagad gan izvēlētos to vesti uzģērbt.
16.aprīlis 2012, 22:10 | links
 
Andriskkk!
P Liepājas ezeru 90tos esmu bradājis (regulāri) posmā no Vaiņodes ielas līdz Lauku ielai. Tur varēja gar krastu līdz ar bagaru bradāt un gandrīz pretī lauku ielai varēja mierīgi brist dziļāk iekšā ezerā. Pārējā ezerā pārvietojos ar laivu.
Redzot, cik ir stiklu sadauzīti gan pļavā pie Tisē ielas, gan ūdenī, bail, ka tur viss nav piecūkots :(
Būs jāpapēta zābaki un kostīmi, kam zole izturīgāka (P.S. No kostīmiem man vispār bail, atceros tēvs kādreiz stāstīja, ka ar tiem esot viegli aiziet pa burbuli - pietiek tikai neveiksmīgi paklupt, iekrist ūdenī un kājgalī saejot gaiss, kas neļauj piecelties. Hvz, cik tur taisnība).
16.aprīlis 2012, 19:47 | links
 
Ar brienamiem ir tā. Lētākie ir krievu ražojumi - kaut kas ap 20-25Ls maksā. Laba gumija, man tas kostīms stāv jau gadus 10, labi zābaki - uz stikliem pārdurt nevar. Tālāk jau nāk neoprēns - siltāks, biezāks (mazāk nospiež svarīgo zonu :D). Pēc tam jau nāk visādi plānie un dārgie materiāli :)

Liepājas ezers ir viltīgs, pats nelien uz savu galvu, ja nezini vietas, kur var staigāt un kur nevar (ja nav kāds skolotājs blakus). Ir vietas, kur ir laba gultne un ir vietas, kur dubļi līdz celim. Un tajā rajonā ir arī bedres pāri galvai).

Pats es gadus 6-8 nobradāju dambja rajonā, tur var lielus plašumus nostaigāt :) Kad ūdens līmenis augsts, tad apstaigājamais rajons krietni samazinās, kad zems - tad pretēji, kļūst 2x lielāks.

Un OBLIGĀTI glābšanas vesti virsū.
16.aprīlis 2012, 19:14 | links
 
Cik apmēram normāli garie zābaki iet?
Tas kā brien un kur iet!Var jau pirmajā pusstundā pārdurt.Vai cenā tas jautājums?Bet bebra nograuztajiem kārkliem vienalga kāda tiem zābakiem cena!
16.aprīlis 2012, 18:15 | links
 
OK, skaidrs.
Pa nedēļu būs jānopēk un brīvdienās jāpamēģina uz vecā kāta.
Cik apmēram normāli garie zābaki iet? Vienā veikalā redzēju kaut kādus ap 20 Ls, tā ir normāla cena? Forumā lasīju, ka iesaka kaut kādus vāciešu brienamos tērpus (ar brienamiem nekad neesmu mēģinājis).
Varbūt liepājnieki zin, kā ir ezerā pie bagariņa (Tisē ielas rajonā), nav pilns ar drazu un stikliem? Varēs maijā mēģināt bradāt, vai arī tas uzreiz beigsies ar cauriem zābakiem (netālu no Vaiņodes ielas pastaigājos un redzēju, ka ūdenī ir stikli :( )?
16.aprīlis 2012, 14:49 | links
 
jā ,apmēram tie 20-25m arī ir :) Vecais kāts, 5gr pluds, normāla bezinercene un 0.2 mono :)
16.aprīlis 2012, 14:31 | links
 
oi, nu beidziet, cik ta tu tālu domā mest? 50m? :))
5-6gr pludiņš, svariņš, ēsma, kopā būs grami 15.

20m iemetīsi tā tikai, ar palēcienu visi 25, ar ieskrējienu varbūt visi 30m... :)))
16.aprīlis 2012, 14:28 | links
 
Nesen te dažādu apstākļu dēļ sanāca pamāžoties ar 5 gr pludu un veco teleskopu (4m). Ja nav tālu jāmet, tad der. Ja vajag tālāk mest, tad... Nu, ir kā ir :))) Ar 6m mūsdienu teleskopu vai mačkātu pludiņš lido jau ievērojami tālāk :D
16.aprīlis 2012, 14:25 | links
 
Tik vieglu pludiņu vispār varēs iemest? Es jau savā prātā biju štukojis, ka jāņem kādi padmit grami :)
No dažādas sagrābstītas info secinu, ka neko universālu neizdosies salasīt, jo parastai copei iesaka 4-6grami, ja nemaldos sižetā par vimbām bija jau padsmit grami.
Eh, sarežģīta lieta, ne tā kā bērnībā, kad ar bambusiem ķerām :)
16.aprīlis 2012, 14:20 | links
 
Pludiņš no 3-5 grami. Krievu teleskopam ņemtu 5gr pludu, bet pēc iespējās šaurāku, lai nav resns bumbulis - lai kaut cik var iemest, jo vecajiem teleskopiem ir plastmasas riņķi (labākajā gadījumā).

Raudām izmantoju 18-20 izmēra āķus, 0.10-0.12 pavadiņu.

Bet nezināma vietā liktu 14-16 izmēra āķus, ar pavadu 0.14-0.16 :) Mazums, varbūt kāda smukāka karūsa vai līnis iekāro.

Krievu teleskops gan būs lielākas mocības kā bauda, bet sākumā arī tam vajag iziet cauri :D
16.aprīlis 2012, 13:21 | links
 
spuris - tā ir, instrukcijā aprakstīts kā lietot, tb kā jūtīgumu mainīt, bet nav aprakstīts kāpēc :) tad nu atbildes uz taviem jautājumiem:

1. tāpēc, ka dažreiz uz max jūtīgumu būs vn melns ekrāns, jo var būt ūdenī gaisa burbuļi, ziedēšana vai peldošas ūdenszāles. Jūtīgums jāregulē tā, lai maksimāli daudz redzētu

2. devējs jānovieto tur, kur visgrūtāk viņu satraumēt, jo parasti braucot aizmirst par devēju un atcerās tikai, kad tas ir ietriekts krastā vai norauts no borta. Kur konkrēti - tas atkarīgs no Tev ērtākā stiprinājuma veida - stacionāri pieskrūvēts, uz piesūcekni vai mehāniska spīle.
Ekrāns jānovieto tā, lai būtu ērti uz viņu skatīties un viņu nekarsētu saule.

3. neskati eholotu pēc cenas, bet gan pēc funkcionalitātes - t.i. kam tu viņu gribi izmantot - staru skaits un leņķi, portable/stacionārs, gps u.t.t.

4. cik liela ir kļūda, kādā dziļumā un kas tās par ūdenskrātuvēm? cik man ir bijusi darīšana, viņi rāda puslīdz precīzi. "puslīdz" nozīmē, ka zem 1m neko lāga nerāda (bet tur tāpat visu redz). Dažreiz ir brīnumi novēroti pļaviņu ūdenskrātuvē, kur ir stāvās kantes

5. smalks duļķis nē, ūdens ziedēšana, peldošas zāles - jā - t.i. viņš tos rādīs.

6. jāsaprot kam tu viņu gribi izmantot. Lielākā daļa iedomājas - nopirkšu eholotu un redzēšu visas zivis! Tā nav patiesība. Ok, samu kvokojot, tiešām redz kā šis no grunts paceļās...bet tāpat gadās, ka ne visu redz...
16.aprīlis 2012, 12:10 | links
 
Brīvdienās izgāju cauri makšķerēšanas noslēpumu video - diezgan interesanti, bet prasīja arī kādas 5h laika :)
Izdomāju, ka vēl jaunu kātu neķeršu, bet iesākumā paeksperimentēšu ar krievu laiku teleskopisko makšķeri un bezinerces spoli (atradu laukos bēniņos). Pēc tam varbūt labāk sapratīšu, cik garu kātu ņemt :)
Ja pareizi saprotu, tad optimālākā aukla būtu mono ap 0.2? Cik gramu pludiņu rekomendētu iepirkt, lai patestētu kādā grantenē vai ezerā? Un uz kāda izmēra āķiem skatīties?
16.aprīlis 2012, 11:38 | links
 
man shkjiet, pietiek ar parasto kjiiniezeru fishfainderu, galvenais nezinaamaa vietaa makshkjereejot aatri izpeetiit, izmeeriit dziljumus utt, bet tie visi pribambasi bizness vien ir.. taapat kaa daudz kas cits copes inventaaraa
beerniibaa kjeeru ar bambusa kaatu, kautkaadu plastmasas ovaalu pludu un zivis kjeeraas.. dazhreiz pat labaak, nekaa tagad ar visiem navarotiem
13.aprīlis 2012, 13:12 | links
 
es tik pat gudris ))) jautājums vai tev viņu vispārt vajag? sākuma liekas viss ir sarežģīts))) es nopirku lowrance x4 pa 73 ls.. domāju esu iegrābies))) līdz piešāvos))) ja tā zive gribēs ēst tad viņa grābs kas kustās ūdeni .... ar visu savu loti cik esu dzirdējis ka neko nav dabujuši kaut liec viņai pie deguna viņa neņems!!! esu tā darijis ... vienreiz vējš iepūta laivu zālēs un skatos zive un sāku šo kaitināt un viņai bij vienalga tavs māneklis ....
13.aprīlis 2012, 12:17 | links
 
Par cik šī sadaļa ir iesācējiem tad rakstīšu šeit!

Man ir nepieciešamas padoms par ehalota pareizu lietošanu .Visbiežāk copes raidījumos mēs dzirdam kā tā ir sakarīga lieta un tas ir arī viss.Instrukcija ir tik skopi aprakstīts ,ka neko nevar saprast.
Piemēram:
1.Kam ir nepieciešama signāla stipruma regulēšana?
Un kāpēc viņu nevar turēt uz max.
2.Kur vispareizāk viņu novietot (pie gumijas laivas ar beinzīna motoru)? Jo esmu redzējis visādus variantus uz gariem kātiem , uz laivas borta ,priekšā ,aizmugurē utt.utt.
3.vai parastam mirstīgam pietiek ar ehalotu pa 100-150 ls?
4.dažās ūdenskrātuvēs rāda nepareizu dziļumu ,kur var būt iemesls ?
5.Vai ūdens saduļķotība ietekmē viņa darbu?
6. Un protams kādus sakarīgus padomus no jūsu reālās pieredzes!


Parunājot ar kolēģiem un draugiem sapratu ka daudziem nav nemazākās jausmas kā viņu pareizi vajadzētu lietot un sapratu ka vairākums lieto nevis kā vajadzētu ,bet tā, kā pašī ir iedomājušies, ka varētu būt pareizi.

paldies ;)
13.aprīlis 2012, 12:07 | links
 
neviens nav piedzimis ģēnījs ))) mūžu dzīvo un mācās)))
13.aprīlis 2012, 11:29 | links
 
pirma picka pludam jabut feederam. universalaka kata nav. ka NG saka, tests lidz 80g (max 120). tikai garumam jabut tatad palielam, lai var papludinat. tatad ap 4m un uz augsu. vares gan pafeederot, gan pasedet uz lini, papludinat utt..
13.aprīlis 2012, 11:25 | links
 
Lieta aizies!:)) bet tagad neiespringsti tik specifiski uz copi tik zinātniski, visu mūžu štukosi ko kā!:)) KristsKG apskaidroja smuki! Veikalā rokās paņem spiningu, pakrati un spinings uzrunās pats tevi!:)) Par makšķeri, atkal jāsaprot vai no laivas ķersi vai tikai no krasta.. Laivā gara neder, es nopirku 6m pa smuku naudiņu un nevaru no laivas makšķerēt, kā saka iegrābos :).. Par makšķerēm tiešam pajautā NG!
13.aprīlis 2012, 11:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager