Nepieciešami padomi iesācējam

Ja tā ir tāda bieza un smaga grāmata ar spīzdīgiem vākiem, tad nav vērts. Varēsi lasīt kā pareizi ķert sardīnes, makreles un visādas citas zivis, kur te nav un nekad nebūs.

Ja kaut kāda sajēga ir, paņem kaut kādu iesācēja komplektu par lētu naudu un papraktizējies. Ja lieta tomēr neaizies, tad būsi finansiāli maz zaudējis. Ja lieta aizies, tad gūsi pieredzi un ātri vien pats varēsi izspriest, ko gribi un kā gribi.
13.aprīlis 2012, 10:06 | links
 
Nav tā vērta :) Kurā ūdenstilpnē pamatā taisies makšķerēt?
13.aprīlis 2012, 09:45 | links
 
To grāmatu es nedaudz pašķirstīju, bet tieši cenas dēļ arī neiegādājos. Tiešām ir tā vērta? Nav tā kā citās bilžu enciklopēdijās, kur info pasniegta ļoti švakā līmenī un uzsvars likts uz bilžu apjomu?
13.aprīlis 2012, 09:19 | links
 
graamata viena kaata cenaa:)
13.aprīlis 2012, 09:07 | links
 
ir tada gramata: makshkjereshanas enciklopedija. var nopirkt visas lielakajas graamatniicaas.

tur viss ir aprakstiits. iesaku tadu iegadaties, padarga gan vina bija laikam kautkas tuvu 20 latiem.
13.aprīlis 2012, 09:03 | links
 
Pa manam,prātīgākais variants būtu sarunāt kādu tiešām zinošu makšķernieku,un lai viņš veikalā visu apstāsta un paŗāda kas ir kas.
Jo ar tiem pārdevējiem arī mēdz visādi gadīties.
13.aprīlis 2012, 08:58 | links
 
Paldies par atbildēm! Brīvdienās būs pamatīgāk jāiziet visam cauri (arī ieteiktajiem video), lai labāk saprastu.
Pagaidām tuvākajos plānos ir darboties no krasta, jo laivas vēl nav. Tā jau protams no laivas ezerā ir ideāli un uz to vajadzētu pamazām iet. Un gan jau kādā ūdenstiplnē būs iespēja laivu iznomāt.
1) Ar makšķeri pieredze ir mazāka, bērnībā makšķerēts ar dažādiem bambusiem un stikšķiedras kātiem bez spolēm, pašās beigās bija krievu laika kāts ar bezinerces spoli, bet nekas labs man ar to neizdevās. Tādēļ pagaidām plānos ir vispār mēģināt kaut ko noķert (to kas ķeras-asari, raudas, karūsas u.c.). Pēc tam, kad būs pieredze, tad varbūt domās par kādām konkrētām zivīm.
2) Spiningojis esmu ar bleķa vizuļiem, dažiem rotiņiem un nedaudz ar gumijas un putuplasta mānekļiem (hmm, tie saucās vobleri?). Vismaz agrāk uz rotiņiem labi nāca asari un pa retam kāda līdaka.

Varbūt var vienkāršā valodā pateikt, ko tie dažādie veidi (tvīčošana, džigošana, velcēšana utt) nozīmē? Tad būtu skaidrāks, ko es pats agrāk esmu darījis :D
Pēc pašu pieredzes, kuros Liepājas veikalos ir labākās cenas un zinošākie pārdevēji? Vai varbūt inventāru izdevīgāk Rīgā meklēt (šad tad sanāk tur būt)?
P.S. Par niku runājot, tas tā vienkārši sanāca. Izmēģināju citus variantus, bija jau aizņemti, tad ieraudzīju reklāmu un ieliku, tas arī aizņemts. Pieliku ciparus klāt un aizgāja reģistrācija :)
13.aprīlis 2012, 08:35 | links
 
chalji smuki sarakstījuši. Daudz, kam varu piekrist. Pats esmu gājis cauri no paša sākuma (lētuma). Pamats spiningam - tiesām Tev pašam jāsaprot cik daudz mētāsi no krasta vai laivas. Ja laiva, tad jautājums, ko biežāk mētāsi - 1)rotiņi, bleķi, gumijas (klasiskās nevis dropšotam vai specifiskās džigam/microdžigam) tad līdz 2,4 m - regular, regular fast, fast akcija, tests 5/6 - 24/25 - max 30g (reti kur būs nepieciešamība pēc smagāka vizuļa, rotiņa vai gumijas. Testam ir liela nozīme - nav jēgas mētāt 5 - 7g rotiņus ar kātu, kuram sākuma tests ir 10 g.; 2) ja vobleri - tad garums no 1,9 - 2,3 m, fasts vai extra fasts (liela daļa rezultatīvu vobleru ir tā saucamie twitchojamie - mailes, shada tipa), tests atkarīgs no vobleru svara, vidējais variants - 5 - 25 g (atbilst Medium tipa blankas testam).

spole - vērts nedaudz investēt, lai kalpo vismaz 3 - 4 aktīvas spiningošanas sezonas. atkarībā no mētājamo mānekļu svara un spiningošanas vietas jāizvēlas spoles jauda. Vidējais variants - 2500 - 3000 klasifikācijas pēc Shimano vai Daiwas. Cenā līdz 50 lvl - Exage, varbūt vēl Catana. Var apskatīt Okuma Trio.

Par pludiņu - prasi NG!!
13.aprīlis 2012, 07:39 | links
 
amucis ne ko tadu neredzēju.
rapala33 ņem vērā ko sākumā rakstiju es un adriskkk un ar sākuma komplektu nebūsi kļūdijies.Kātus ar 10-30g testu ,vidēju akciju var nopirkt 30ls robežās,ātras uz augšu.Noteikums Nr.1 kātam jābut ērtam,neatkarīgi no tā,cik viņš maksā.Nezinu kā tev būs,bet man nākas viņu turēt līdz 14h diennaktī.
13.aprīlis 2012, 01:02 | links
 
amuci- nelej darvu, kur pats komunice.. tu šobrīd, manuprāt, izdarīji to pašu, par ko noliec citus!:))
13.aprīlis 2012, 00:46 | links
 
Nē,bet ir viens izcīnīts "haļavnijs" kātiņš no S...,kurš man nav paticis ne pēc uzbūves,ne pēc akcijas,no zuper brenda-kuram vienīgajam no visiem kātiem izkrita divi riņķi.
13.aprīlis 2012, 00:39 | links
 
to rapala33. uzdod so jautaajumu forumaa attiecigajaa sadaljaa lapaa spinmedia.ru tur drizaak sanjemsi kompetentu atbildi,nekaa te, seit ljoti problematiski lv lapaas noskaidrot lietas kuras patiesaam nezini. Šādi man šeit atbildēja cilvēks un paglāba no apriešanas. Palasi foruma sadaļu kāti un sapratīsi par ko iet runa :)))
13.aprīlis 2012, 00:36 | links
 
Tev ir tā gadījies ka tā kritizē!?:))
13.aprīlis 2012, 00:25 | links
 
Arī pa un virs 50 var nopirkt nevajadzīgu sū... Visu izšķir pielietojums.Kur,Ko un ar Ko ķersi.:)
13.aprīlis 2012, 00:20 | links
 
Bums tev pārdos arī beigtu zirgu! :D
13.aprīlis 2012, 00:19 | links
 
rapala33. Par spolēm paprasi Bumsim viņa sadaļā. Viņš tās remontē un labak kā neviens ieteiks kas un kā!
13.aprīlis 2012, 00:17 | links
 
jurcik- manām spolem viss funkcionē!;) par gultņiem, jā katanai ir 3 gultņi! Es katrā ziņā esmu uzticīgs šim brendam, parējiem es neko neuzspiežu!
13.aprīlis 2012, 00:17 | links
 
Panesās sacensība kāds aprīkojums katram mīļāks, tam nabaga cilvēkam nu uz pusēm jāraujas! :-) Varbūt vispirms vajadzēja noskaidrot ko rapala33 vēlas copēt?
13.aprīlis 2012, 00:17 | links
 
Nu,nu,nu.Pie velna bukses- "Catana". Lai spole labi funkcionētu vajadzīgi 4vai5 gultņi,catanai cik atceros ir 3.
13.aprīlis 2012, 00:13 | links
 
andriskkk :)))) nezinu Bārtu.Gauju redzējis esmu,Ogri un Daugavu arī."Karoče" vajag kādus 6-7 kātus,jo kas der visam,neder nekam :).
13.aprīlis 2012, 00:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager