Zandartu cope

Kā teica viens virsaitis Nameiz...
Pēc dažiem gadiem sūkās ķepu ar panoptix un bez jo vienkārši nebūs ko...
Bet par resursu atjaunošanu un to kā ievēro liegumu laikus paklusēšu))))
Zivis ir daudz un viņas jūtas ļoti labi!)))
3.jūnijs 2021, 15:38 | links
 
jegersz [03.06.21]: pastāsti varbūt nezinātājiem cik tev škiet ar panoptix var noķert zandartus pa dienu, ja jau runā par rūpniecisko zveju:) nu pastāsti cik esi iedomājies? maisu vai divus pa dienu?:)

svens76, 3.jūnijs 2021, 12:52

No rīta normu un vakarā normu var brīvi ja dara aļi pa godīgo, un to daudzi jau sen izmanto. Ir kas atsit panoptix!

Ne velti jau ir llicencētās vietas kur sāk piegrieszt livescope un panoptix!

Tā kā nevis pļūtī, bet paskaties riņķī un tālāk!
runāju par sevi.es tā nedaru. man nekas nav jāatsit. bet par tām normām kuras brīvi katru dienu var savilkt varētu pastrīdēties:)
3.jūnijs 2021, 15:37 | links
 
pastāsti varbūt nezinātājiem cik tev škiet ar panoptix var noķert zandartus pa dienu, ja jau runā par rūpniecisko zveju:) nu pastāsti cik esi iedomājies? maisu vai divus pa dienu?:)

svens76, 3.jūnijs 2021, 12:52


No rīta normu un vakarā normu var brīvi ja dara aļi pa godīgo, un to daudzi jau sen izmanto. Ir kas atsit panoptix!

Ne velti jau ir llicencētās vietas kur sāk piegrieszt livescope un panoptix!

Tā kā nevis pļūtī, bet paskaties riņķī un tālāk!
3.jūnijs 2021, 15:28 | links
 
Lai nedomātu, ka te ir tikai dīvāna ekspertu saiets, tad pastāstu, ka vakar zandarta sezona atklāta un pļaviņu jūrā žanis kož labi. Tiesa, to pagrūti atrast.. un starp citu jau veiksmīgi iznārstojis, bez pieņiem.
3.jūnijs 2021, 14:54 | links
 
Atbildēšu zarazai, par apgalvojumu, ka makšķernieku interesēs ir atļaut visu, vienmēr un jebkā. Nepiekrītu! Vairums makšķernieku nevis grib makšķerēt visos veidos un visos laikos, bet tikt pie labiem lomiem un trofejām. Līdz ar to Tavi apsvērumi ir kļūdaini, jo balstīti kļūdainā premisā. Alūksnes ezers ir lielisks piemērs, ko iespējams panākt prātīgi un pamatoti apsaimniekojot zivju resursus.
Turpinot Tavs viedoklis par makšķernieku ietekmi uz zivju populāciju ir tikpat nepamatots, kā Tavs viedoklis par CO2 un vulkāniem. Vulkāni - 200 miljoni tonas Co2 gadā, automašīnas un industriālā rūpniecība - 24 miljardi tonas Co2 gadā. Tāpat neaizmirsti, ka tas, ka sals, kartstums un amonija muciņa nodara kaitējumu zivju resursiem nav arguments, lai to pašu darītu makšķernieki.. tieši otrādi, ja dabas stihiju dēļ ir ietekmēta zivju populācija makšķerēšana ir jāierobežo. Ja man dīķī apsprāgst puse karpas es attiecīgi vairāk karpas laidīšu vaļā.
3.jūnijs 2021, 14:44 | links
 
Ja ir konkrēta informācija kur kas notiek, tad konkrēti rakstiet. Pašlaik situācija ir tāda, ka makškernieku intereses faktiski netiek pārstāvētas varas instritūcijās. Tas neskatoties uz LMA, MOSPA, Salmo un citiem censoņiem. Te ir piemērs, tam ko saku. - Pašlaik vaļā ir MK noteikumi licencētajā makškerēšanā. Jau no janvāra un tūlīt pieņems gatavus. Tur es palasījos, ka makškerniekus reāli ierobežos. Piem. 5 dienas aizpildītas licenceces atgriešanai, ja neatgrizīs, tad 2 gadi neļaus makškerēt. A varbūt man ir ērti atgriezties pēc nedēļas lai nopirktu jaunu licenci. Te tev nu bija! Tulīt pārkāpējs un sods. Turpat arī administratīvais slogs organizētājam to visu menedžēt. Un tas viss tikai statistikas dēļ. Viss lai valsts iestādēm būtu ērti "jāt" makškerniekus. Kad cēlu trobeli ZM , tad man paskaidroja, ka Zivsaimniecības konsultatīvajā padomē makškernieku pārstāvju klātbūtnē tas esot pieņemts. A tajā padomē uz 10 ierēdņiem, kuri nav turējuši makškeri rokā ir viens t.s. pārstāvis ar šaurām interesēm, kuram laikam ir vienalga ko tur pielemj vai arī viņš nerubī fišku kā tas izpaudīsies. Te jums interese un pārstāvniecība. Līdzīgi ir un būs arī ar grozījumiem MN. Pieņems par labu tiem, kas skaļāk prasīs un ne jau tie būs makškernieki.
Tas nav gluži par tēmu, bet patiesībā jau ir, jo kā tur augšā spēlēs, tā mēs te apakšā dancosim.
3.jūnijs 2021, 14:39 | links
 
Kungi, mieru, tikai mieru un bez savstarpējiem apvainojumiem!
Katrs tiesīgs izteikties un nekad nebūs tā, ka visi dziedāsim altu kopkorī!
No sākta gala saku- zivi var noķert tikai tur, kur tā ir un, pietam, to, kura tajā brīdī “rūcienā”, jeb barojas.
Noķert nav liela māksla, bet atrast. Daudzu gadu copes gaitās, kopā makšķerēts ar, patiešām, labiem un azartiskiem copmaņiem, bet zivi atrast, nu nekādi. Uzsēdini uz bara, viss OK.
Neliela atkāpe no tēmas.
Mūsu bariņā džentelmenis ar kļičku Brazīlis. Vismaz pirms gadiem 35 . Ranna. 7.-8. kilometrs. Asari nonstopā. Brazīlim blakus pieurbj vietējais. Brazīļija daudz nedomā un prasa: Bumaga jesķ? Vīriņš no azotes izvelk pusdienu maizi, iztin un papīru atdod. Brazīlis turpat blakus met bikses un noklāj kārtīgu klājienu. Vīrelis: Kurrat, kurrat! Savāc pekeles un prom.
3.jūnijs 2021, 14:21 | links
 
svens76 [03.06.21]: jegersz [11:37]: Kamēr Jūs te cepaties tikmēr citi panoptix izmanto jau rūpnieciskā veidā, pat nerunāju par tiem trofejmedniekiem, kas šogad ceļ lielos zandarta papus no ligzdām nost un tad lielās ar C&R.pastāsti varbūt nezinātājiem cik tev škiet ar panoptix var noķert zandartus pa dienu, ja jau runā par rūpniecisko zveju:) nu pastāsti cik esi iedomājies? maisu vai divus pa dienu?:)
aizsteidzoties notikumiem pa priekšu varu pateikt ka vari pavadiit 10 copes reizes un nenoķert nevienu zandartu ar šo ierīci:) tāpēc lūdzu tukši nepļūti te forumā
3.jūnijs 2021, 12:56 | links
 
jegersz [03.06.21]: Kamēr Jūs te cepaties tikmēr citi panoptix izmanto jau rūpnieciskā veidā, pat nerunāju par tiem trofejmedniekiem, kas šogad ceļ lielos zandarta papus no ligzdām nost un tad lielās ar C&R.
pastāsti varbūt nezinātājiem cik tev škiet ar panoptix var noķert zandartus pa dienu, ja jau runā par rūpniecisko zveju:) nu pastāsti cik esi iedomājies? maisu vai divus pa dienu?:)
3.jūnijs 2021, 12:52 | links
 
Kamēr Jūs te cepaties tikmēr citi panoptix izmanto jau rūpnieciskā veidā, pat nerunāju par tiem trofejmedniekiem, kas šogad ceļ lielos zandarta papus no ligzdām nost un tad lielās ar C&R.
3.jūnijs 2021, 11:37 | links
 
Apliecinu, ka pie pirmās iespējas, kad noteikumus atvērs, rosināšu to izdarīt.

basks, 3.jūnijs 2021, 10:37


Noteikumus tūlīt vērs vaļā un tai vietā, lai konfrontētos un domātu kā sevi ierobežot, copmaņiem būtu jāapvienojas vienotā pozīcijā lai nepieļautu neierobežotu visu ūdeņu atvēršanu zemūdens medniekiem (arguments - tie paši makšķernieki vien esot), pašlaik viņiem lobijs ļoti stiprs un ZM ar "nemirstīgo" visus laikus un politiskos vējus pārdzīvojošo Riekstiņu uz to velk...

Lai gan - ja atlauj visu gadu no laivām, tad es, personīgi kā kompromisu esmu i zemūdens medniekus gatavs pieņemt, lai tak šauj un atlaiž :)
3.jūnijs 2021, 10:57 | links
 
Tā, ka šoreiz to strīdus akmeni es iesviedu, atļaušos arī lauskas saslaucīt.
Reakcija bija tipiska un reducējās uz uz divu nesamierināmu pušu - liberāļu un konservatīvo pretnostatījumu. (Starp citu tā ir šī gadsimta lielākā sabiedrības pretruna visā pasulē!)
Liberāļi, kā tas jau pierasts, ir jauni un kareivīgi, bet konservatīvie lēnprātīgi un apcerīgi. Jāatzīst, ka šoreiz tas liberālis zaraza par daudz atļāvās un vecais puika BrunoL pamatoti aizrādīja. Taču atgriežoties pie tēmas, gribu tomēr uzsvērt, ka pēdējās redakcijas MN tomēr ir pārlieku liberāli. Kaut vai attiecībā uz šo pašu zandartu. Vajadzēja saglabāt, tagad būtu jāatjauno ierakstu par to, ka zandarta ūdeņos tomēr NEDRĪKST ļaut spiningot no laivas atrāk par 1. jūniju. Tas tomēr ir un paliek drošākais paņēmiens nenopicināt šīs vērtīgās zivs resursu. Apliecinu, ka pie pirmās iespējas, kad noteikumus atvērs, rosināšu to izdarīt.
3.jūnijs 2021, 10:37 | links
 
zaraza [03.06.21]: BrunoL & Co.

Vispār diskusija un mana paasā reakcija sākās no kārtējās šeit izteiktās pozīcijas, ka vajag atkal kaut ko aizliegt, ierobežot, pagarināt liegumus utt., ka agrāk ar stingrākiem aizliegumiem bija labāk... Pie tam to izsaka nevis kontrolējošās iestādes vai tur zaļie dabas vērotāji un eko fetišisti, bet copmaņi - paši labprātīgi grib sev atņemt iespējas un atļauto laiku copēt! Manā ieskatā kaut kāds mazohisms un pārpīlēta "apzinība". Nu kā autobraucēji aģitētu lai vairāk zīmju un fotoradaru uz ceļiem saliek... Es izeju varbūt no ne tik populārās publiski (ja tak neizskatās smuki, kā tā var :DDD) pozīcijas - esmu copmanis, manas egoistiskās interesēs ir iespēja copēt maksimāli plaši, ideālā vienmēr, visur, no laivas vai krasta, visu kas kustas, ar jebkurām metodēm, kas man patiktu!
Attiecīgi predefinēti esmu pret jebkuriem ierobežojumiem un par jebkuru liberalizāciju. A par ierobežojumiem lai cīnās (argumentēti, ar cipariem nevis "a agrāk bija labāk") kontrolējošas iestādes, kam pienākumos Latvijas dabas resursu uzraudzība nu un "konkurenti" (zvejnieki u.c.) nu visādi putnu vērotāji un čūsku dūrēji, kas ieinteresēti lai copmaņiem iespēju būtu mazāk. Nu deķis katram uz savu pusi jāvelk,svēta lieta. Likums ir likums , tas jāpilda, taču neviens neliedz cīnīties par to lai likumi
būtu tādi, kas komfortablāki tieši tev.
Par zivju resursiem mana pozīcija ir skaidra - pirmkārt es uzskatu, ka makšķernieku loma to noplicināšanā, lai gan neapšaubāmi ir, tomēr tiek stipri populistiski pārspīlēta... Analoģijā tas kā ar to pašu CO2 izmešiem - protams cilvēks ģenerē būtisku daudzumu, taču atliek uziet gaisā vienam kārtīgam vulkānam un tas izmet atmosfērā vairāk nekā visa megaindustrija gadā... Te tāpat - mučele amonjaka vai pat banāls karstums vai sals var iznīcināt vairāk zivju nekā visi makšķernieki un pārējie, nepārspīlēsim savas spējas...
Otrkārt, es uzskatu, ka zivju resursu saglabāšana ar ortodoksālām (galvenokārt tikai uz liegumiem balstītām) metodēm nav effektīva. Esmu par mākslīgo atražošanu - maucam ārā cik varam un gribam, bet laižamattiecīgi daudz iekšā. Vēl viena lieta ir kontrole - tā ir valsts funkcija, tika pašlaik valsts ir ļoti ērtā situācijā, vienmēr uz universālās atrunas par līdzekļu trūkumu mīl iemočīt liegumus (jo tad tak ne vella darīt nevajag), nevis kontrolēt. Uzskatu, ka liegumu varētu būt mazāk, bet vot kontrolei, lai tos pildītu jābūt stiprākai,manuprāt, tas noteikti ar uzviju kompensētu liberarizācijas nodarīto "kaitējumu" resursiem...
Par šo cepums- varbūt ne visam 100% piekrītu, bet kopumā ļoti pareizi. Turklāt ir jāsaprot, ka 1 pareizās receptes/ modeļa nekad nebūs. Pat mums makšķerniekiem tie viedokļi stipri atšķiras...
3.jūnijs 2021, 07:57 | links
 
BrunoL & Co.

Vispār diskusija un mana paasā reakcija sākās no kārtējās šeit izteiktās pozīcijas, ka vajag atkal kaut ko aizliegt, ierobežot, pagarināt liegumus utt., ka agrāk ar stingrākiem aizliegumiem bija labāk... Pie tam to izsaka nevis kontrolējošās iestādes vai tur zaļie dabas vērotāji un eko fetišisti, bet copmaņi - paši labprātīgi grib sev atņemt iespējas un atļauto laiku copēt! Manā ieskatā kaut kāds mazohisms un pārpīlēta "apzinība". Nu kā autobraucēji aģitētu lai vairāk zīmju un fotoradaru uz ceļiem saliek... Es izeju varbūt no ne tik populārās publiski (ja tak neizskatās smuki, kā tā var :DDD) pozīcijas - esmu copmanis, manas egoistiskās interesēs ir iespēja copēt maksimāli plaši, ideālā vienmēr, visur, no laivas vai krasta, visu kas kustas, ar jebkurām metodēm, kas man patiktu!
Attiecīgi predefinēti esmu pret jebkuriem ierobežojumiem un par jebkuru liberalizāciju. A par ierobežojumiem lai cīnās (argumentēti, ar cipariem nevis "a agrāk bija labāk") kontrolējošas iestādes, kam pienākumos Latvijas dabas resursu uzraudzība nu un "konkurenti" (zvejnieki u.c.) nu visādi putnu vērotāji un čūsku dūrēji, kas ieinteresēti lai copmaņiem iespēju būtu mazāk. Nu deķis katram uz savu pusi jāvelk,svēta lieta. Likums ir likums , tas jāpilda, taču neviens neliedz cīnīties par to lai likumi
būtu tādi, kas komfortablāki tieši tev.
Par zivju resursiem mana pozīcija ir skaidra - pirmkārt es uzskatu, ka makšķernieku loma to noplicināšanā, lai gan neapšaubāmi ir, tomēr tiek stipri populistiski pārspīlēta... Analoģijā tas kā ar to pašu CO2 izmešiem - protams cilvēks ģenerē būtisku daudzumu, taču atliek uziet gaisā vienam kārtīgam vulkānam un tas izmet atmosfērā vairāk nekā visa megaindustrija gadā... Te tāpat - mučele amonjaka vai pat banāls karstums vai sals var iznīcināt vairāk zivju nekā visi makšķernieki un pārējie, nepārspīlēsim savas spējas...
Otrkārt, es uzskatu, ka zivju resursu saglabāšana ar ortodoksālām (galvenokārt tikai uz liegumiem balstītām) metodēm nav effektīva. Esmu par mākslīgo atražošanu - maucam ārā cik varam un gribam, bet laižamattiecīgi daudz iekšā. Vēl viena lieta ir kontrole - tā ir valsts funkcija, tika pašlaik valsts ir ļoti ērtā situācijā, vienmēr uz universālās atrunas par līdzekļu trūkumu mīl iemočīt liegumus (jo tad tak ne vella darīt nevajag), nevis kontrolēt. Uzskatu, ka liegumu varētu būt mazāk, bet vot kontrolei, lai tos pildītu jābūt stiprākai,manuprāt, tas noteikti ar uzviju kompensētu liberarizācijas nodarīto "kaitējumu" resursiem...
3.jūnijs 2021, 07:43 | links
 
Zaraza nav korekti tavu copi ar Igoru kopā salīdzināt ar copi ar airiem 10;20;30 gadus atpakaļ!
Ne rīku, ne inventāra, ne apstrādājamās teritorijas aspektā!
Tā ka lūdzu beidz šo dziesmu, ka viss ir bumbās!
Par normām un kvalitāti var diskutēt atsevišķi un daudzi arī te pat Rīgā un Pierīgā var to sastrādāt to pasu un nav uz Burtnieku jābrauc un kas no tā ka 101 copmanis bez zivs!
3.jūnijs 2021, 01:00 | links
 
Nē, nu es saprotu, ka vecajiem krabjiem, kas pieraduši ar airīšiem 100m līdz vectēva točkai paairēties un tur visu dienu nekustīgi stāvēt mētājot smagus šūpiņus varētu būt grūtāk palicis, zivis ir tomēr mainījušas ieradumus, palikušas kaprīzākas un uzmanīgākas gan copmaņu ieteklmē, gan tīri klimata, veģetācijas izmaiņu utt. Bet zivju kā tādu tur ir līdz mārutkam...
2.jūnijs 2021, 22:04 | citēt | ziņot | links

Ja šis nebija uzbrauciens un vieda pamācība, tad esmu ko pārpratis, un dziļā izklupienā atvainojos!
P.S.
Bija laiks, kad tā īsti nespēju izprast J.Stikuta k-gu.
Mēs, jaunie un ne tik jaunie, pa galvu un kaklu uz foreļstrautiem(pirmie foreļnieku praidi), Jānis, angļu mierā, paliek nometnē. Tagad ar mani līdzīgi, comrāds aicina pabrist, no manis kurvītis.
Tāpat mobilitāte un ūdeņu apskraidīšana. Kur tik nav skriets. Par Peipi nerunājot. Tur pavadīti 30+ skaistākie mūža gadi, katru brīvu brīdi un izcili lomi, lašu murgi Latvijā un Skandināvijā. Izbristas Latvjas labākās foreļupes un pats galvenais, iepazīti kolosāli copmaņi un draugi. Vārdos nesaukšu, ka kāds neapvainojas.(starosķ, ņe radosķ)
Esmu atgriezies pie saknēm un vairs neinteresē ķert vēju laukā.
Par zivīm un mānekļiem. Interesē ne saķert zivis, bet gan noķert zivi ar konkrētu mānekli. Ziemā asarus un zandartus tikai un vienīgi ar “dzelzi”(pašbūvēti), lasi, jūras foreli ar jeb uz dzelzi, līdakas- dzelzis un tikai maijā(sornaja riba), zandartus vasarā- vobleri( saucu par džigu ar vobleri) arī klasiskais džigs, bet interesantāk un produktīvāki vobleri.
Burtnieks pie namdurvīm un netālu bagātas upes.
Venta arī vairs nevilina, ka viss tas pats te.
Gandrīz piemirsu lašu spiningošanu no krasta jūrā.
Labas un medīgas vietas Igaunijas salās. Tās zivis, gastronomiska izvirtība. Krāsa un konsistence kā lielveikalos, bet ... ! Novēlu to katram izbaudīt!
2.jūnijs 2021, 23:53 | links
 
zaraza [02.06.21]: Turklāt tiešām aicinājums atbraukt pacopēt jūlijā- septembrī... Tas tiešām būtu interesanti

Kruizers, 2.jūnijs 2021, 22:39

intereses pēc , protams, vajadzētu pamēģināt... Lai gan, noteikti, piekrītu, ka vietējie savu ūdeni pazīst labāk, es tikai norādu iespaidu no malas, nu pēdējo 5-6g gadu laikā maijā es personīgi nekādas būtiskas izmaiņas neesmu jutis. Nē, protams, ir labāki un sliktāki gadi, bet to es norakstu uz klimata anomālijām (vai jauno normālo :D).
Bet ideja ir citā, nu vismaz mana pieeja un koncepts, ko negribu uzspiest, bet cenšos popularizēt. Zivis ir jāķer, tur kur viņas ir un ķeras... Ja maijā ķeras līdakas Burtniekā (nu tur gan blakus faktors - nevar zandartu), tad braucu uz Burtnieku, ja jūnijā Koknesē zandarts vai Ventā asaris, tad uz turieni
utt. , pa lielam praktiski jebkurā brīdī kaut kur mūsu pavisam mazajā zemītē ir ūdeņi, kur ir kaut kāda kustība. Kāpēc sevi piesaistīt pie kaut kāda ūdens, kurā katrā ir sava sezonalitāte. Ir 21 gadsimts, mobilitāte ir pieejama praktiski visiem ar bez ūberkrutām laivām (man ar tādas nav!). Nē, nu OK, ja hobijs ir tieši kādas ūdenstilpnes padziļināta izpēte, tad arī var būt, tas katram savs, man patīk ūdeņu daudzveidība.
Tiešām negribēju nevienu aizvainot...
Man Burtnieks ir dzimtā ūdenstilpne. Tā ir mana mīlestība. Copēt tikai mācos (jau 7to gadu), bet pat es jūtu, ka ar ezeru nav tik labi, cik varētu būt. Līdz ar to nepieciešamas pārmaiņas, proti, atslogot milzīgo presingu un cīnīties ar citiem neveselīgajiem cēloņiem
2.jūnijs 2021, 23:16 | links
 
Pa lielam, Zaraza, esi viens no sakarīgākajiem personāžiem, ar kuru, vismazākā vēlme strīdēties.
Par cita pļauku pasmaidītu, bet ja sāc mācīt biksēs dirst ...?

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 22:58


:D
2.jūnijs 2021, 23:05 | links
 
Atkārtošu vēl vienu reiz, savu viedumu paturi savā telpā un atceries reiz pa visām reizēm: Kas vēju sēj, tas vētru pļauj!

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 22:45


Tobiš savu personīgo viedokli ne par ko man nav tiesības izteikt, ja tas nesakrīt ar Tavējo, tad tas ir vīzdegunīgs? Es Tevi apvainoju kaut kā personīgi? Nu atvainojos, katram gadījumam...Bruno, davai nevajag, Tu taču esi vīrs, neesi no tiem anonīmajiem daiļ..ējiem no politikas sadaļas, nenolaižamies līdz tādam līmenim, peace.
2.jūnijs 2021, 23:04 | links
 
Pa lielam, Zaraza, esi viens no sakarīgākajiem personāžiem, ar kuru, vismazākā vēlme strīdēties.
Par cita pļauku pasmaidītu, bet ja sāc mācīt biksēs dirst ...?
2.jūnijs 2021, 22:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager