Zandartu cope

Turklāt tiešām aicinājums atbraukt pacopēt jūlijā- septembrī... Tas tiešām būtu interesanti

Kruizers, 2.jūnijs 2021, 22:39


intereses pēc , protams, vajadzētu pamēģināt... Lai gan, noteikti, piekrītu, ka vietējie savu ūdeni pazīst labāk, es tikai norādu iespaidu no malas, nu pēdējo 5-6g gadu laikā maijā es personīgi nekādas būtiskas izmaiņas neesmu jutis. Nē, protams, ir labāki un sliktāki gadi, bet to es norakstu uz klimata anomālijām (vai jauno normālo :D).
Bet ideja ir citā, nu vismaz mana pieeja un koncepts, ko negribu uzspiest, bet cenšos popularizēt. Zivis ir jāķer, tur kur viņas ir un ķeras... Ja maijā ķeras līdakas Burtniekā (nu tur gan blakus faktors - nevar zandartu), tad braucu uz Burtnieku, ja jūnijā Koknesē zandarts vai Ventā asaris, tad uz turieni
utt. , pa lielam praktiski jebkurā brīdī kaut kur mūsu pavisam mazajā zemītē ir ūdeņi, kur ir kaut kāda kustība. Kāpēc sevi piesaistīt pie kaut kāda ūdens, kurā katrā ir sava sezonalitāte. Ir 21 gadsimts, mobilitāte ir pieejama praktiski visiem ar bez ūberkrutām laivām (man ar tādas nav!). Nē, nu OK, ja hobijs ir tieši kādas ūdenstilpnes padziļināta izpēte, tad arī var būt, tas katram savs, man patīk ūdeņu daudzveidība.
Tiešām negribēju nevienu aizvainot...
2.jūnijs 2021, 22:56 | links
 
Atkārtošu vēl vienu reiz, savu viedumu paturi savā telpā un atceries reiz pa visām reizēm: Kas vēju sēj, tas vētru pļauj!
2.jūnijs 2021, 22:45 | links
 
“Londoniešu” nekur un nekad nav trūcis. Gan vietējo, gan aizjūras, gan sportsmeņu “basenēs”.
Varu, Tev, pačukstēt, līdaku spiningošanas panākumu atslēga- nepārtraukta kustība! Starp citu, Burtnieka līdakām maijā un ne tikai, bet arī zandartiem, ne zandartiņiem, ļoti smeķē bleķis.
Tā kā ar savām pamācībām ne tajā ķēķī trāpīji.
2.jūnijs 2021, 22:41 | links
 
zaraza [02.06.21]: Drusku atļaušos iebilst. Maijā visas līdakas koncentrējas seklumā, līdz ar to par visu populāciju izdarīt secinājumus nebūtu prātīgi. Otrkārt- viss ir relatīvs un atkarīgs no salīdzināšanas. Ja Burtnieku salīdzina ar jebkuru citu ezeru, Burtnieks ir bagāts. Ja salīdzina Burtnieku šodien un Burtnieku 10 gadus atpakaļ... Nu neceļas roka salīdzināt, to apstiprinās ikviens vietējais copmanis vai arī tepat Burtnieka sadaļu jāpalasa- ļoti skaidri redzamas tendences toreiz un tagad

Kruizers, 2.jūnijs 2021, 22:11

Es atkal atļaušos izteikt hipotēzi, ka tieši vietējo "matadoru" lomi ir samazinājušies tieši domāšanas inerces dēļ, nu redzu es uz ūdens kā rīkojas vietējo laivas, tur ir tipiski stingrs uzvedības modelis - "te ir kante, mans tēvs te stāvēja, mans vectēvs te stāvēja, este arī visu dienu stāvēšu,viņi te mētāja bleķi un es arī tā darīšu!" Nevienu vietējo neredzēju eksperimentējot un mobili kustoties, mainot dažādus dziļumus, veģetācijas, grunts variantus utt. Nu godīgi...

Bet nu OK, pat pieņemot ka "Ja salīdzina Burtnieku šodien un Burtnieku 10 gadus atpakaļ... " viss ir slikti, tas nemaina to faktu, ka menuprāt, rekreācijas copes nolūkiem arī ar pašreizējo "slikti" ir pilnīgi OK vidējam neizlutinātam copmanim... A ar to zāli, kas kādreiz bija zaļāka, nu i bija i bija...
Kā jau to vairākkārtīgi esmu minējis- tur ir vairāku apstākļu / problēmu kopums. Ja zvejnieki nozvejo 60% no visiem iekšzemē nozvejotajiem zandartiem un 20% līdaku, kaut ko stipri nomakšķerējam mēs, jautājums cik ilgi tas tā var turpināties? Plus tādi apstākļi kā neveselīga zivju populācijas struktūra, barības vielas u.tml= ir tāds kāds viņš šobrīd ir. Un vietējiem viņš galīgi neliekas labs. Turklāt tiešām aicinājums atbraukt pacopēt jūlijā- septembrī... Tas tiešām būtu interesanti
2.jūnijs 2021, 22:39 | links
 
Vīzdegunīgo un pārākumu apliecinošo izteiksmi, lūdzu, paturi savā Avotenes kambarītī!

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 22:19


Atkal pie darba lietām ķeramies? Žēl, ka pensionārs, arī pie katra posta Tev tavas darba vietas, ar ko maizi pelni, privātā diskusijā piesauktu, tipa tupi tur un turi muti ...
2.jūnijs 2021, 22:32 | links
 
Drusku atļaušos iebilst. Maijā visas līdakas koncentrējas seklumā, līdz ar to par visu populāciju izdarīt secinājumus nebūtu prātīgi. Otrkārt- viss ir relatīvs un atkarīgs no salīdzināšanas. Ja Burtnieku salīdzina ar jebkuru citu ezeru, Burtnieks ir bagāts. Ja salīdzina Burtnieku šodien un Burtnieku 10 gadus atpakaļ... Nu neceļas roka salīdzināt, to apstiprinās ikviens vietējais copmanis vai arī tepat Burtnieka sadaļu jāpalasa- ļoti skaidri redzamas tendences toreiz un tagad

Kruizers, 2.jūnijs 2021, 22:11


Es atkal atļaušos izteikt hipotēzi, ka tieši vietējo "matadoru" lomi ir samazinājušies tieši domāšanas inerces dēļ, nu redzu es uz ūdens kā rīkojas vietējo laivas, tur ir tipiski stingrs uzvedības modelis - "te ir kante, mans tēvs te stāvēja, mans vectēvs te stāvēja, este arī visu dienu stāvēšu,viņi te mētāja bleķi un es arī tā darīšu!" Nevienu vietējo neredzēju eksperimentējot un mobili kustoties, mainot dažādus dziļumus, veģetācijas, grunts variantus utt. Nu godīgi...

Bet nu OK, pat pieņemot ka "Ja salīdzina Burtnieku šodien un Burtnieku 10 gadus atpakaļ... " viss ir slikti, tas nemaina to faktu, ka menuprāt, rekreācijas copes nolūkiem arī ar pašreizējo "slikti" ir pilnīgi OK vidējam neizlutinātam copmanim... A ar to zāli, kas kādreiz bija zaļāka, nu i bija i bija...
2.jūnijs 2021, 22:25 | links
 
Atbrauc uz Burtnieku nemaijā! Gribētu redzēt Tavu lomu. Ja šie “špīserīši”, kurus var atvilkties bezjēgā, tiesa, tā ir tikai viena nedēļa + dažas dienas, makšķernieku apmierina, stāvu pie ratiem.
Šoreiz gan stāsts par zandartiem.
P.S.
Vīzdegunīgo un pārākumu apliecinošo izteiksmi, lūdzu, paturi savā Avotenes kambarītī!
2.jūnijs 2021, 22:19 | links
 
zaraza [02.06.21]: >
Konkrēts piemērs Burtnieks. Kad masas saprata kā un kur viss notiekās, arī pateicoties modernajām tehnoloģijām, ezeru “nokopa” pāris gadu laikā.

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 21:37

Nu neko sev ?!! Ezers, kur pilnīgs līdaku profāns kā es maijā no 5 copes reizēm katrā var noķert daudz vairāk par atļauto mēra zivju normu (lielākā šogad virs 8, atlaista, videopierādījumi Facebook)... Un daudzi man zināmi copmaņi šogad ap un virs metra līdakas ir dabūjuši (un lielākā daļa atlaiduši, un ne pat dēļ atlaidmammistu ņuņņām, bet tāpēc, ka nafig tāds vecs lops vajadzīgs, ja var paņemt trīs garšīgas 55-75cm) Tāds ezers skaitās NOKOPTS ?! Tad kāds ir nenokopts? Stāvi un ar airi no līodakām atgaiņājies?!
Nē, nu es saprotu, ka vecajiem krabjiem, kas pieraduši ar airīšiem 100m līdz vectēva točkai paairēties un tur visu dienu nekustīgi stāvēt mētājot smagus šūpiņus varētu būt grūtāk palicis, zivis ir tomēr mainījušas ieradumus, palikušas kaprīzākas un uzmanīgākas gan copmaņu ieteklmē, gan tīri klimata, veģetācijas izmaiņu utt. Bet zivju kā tādu tur ir līdz mārutkam...
Drusku atļaušos iebilst. Maijā visas līdakas koncentrējas seklumā, līdz ar to par visu populāciju izdarīt secinājumus nebūtu prātīgi. Otrkārt- viss ir relatīvs un atkarīgs no salīdzināšanas. Ja Burtnieku salīdzina ar jebkuru citu ezeru, Burtnieks ir bagāts. Ja salīdzina Burtnieku šodien un Burtnieku 10 gadus atpakaļ... Nu neceļas roka salīdzināt, to apstiprinās ikviens vietējais copmanis vai arī tepat Burtnieka sadaļu jāpalasa- ļoti skaidri redzamas tendences toreiz un tagad
2.jūnijs 2021, 22:11 | links
 
>
Konkrēts piemērs Burtnieks. Kad masas saprata kā un kur viss notiekās, arī pateicoties modernajām tehnoloģijām, ezeru “nokopa” pāris gadu laikā.

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 21:37


Nu neko sev ?!! Ezers, kur pilnīgs līdaku profāns kā es maijā no 5 copes reizēm katrā var noķert daudz vairāk par atļauto mēra zivju normu (lielākā šogad virs 8, atlaista, videopierādījumi Facebook)... Un daudzi man zināmi copmaņi šogad ap un virs metra līdakas ir dabūjuši (un lielākā daļa atlaiduši, un ne pat dēļ atlaidmammistu ņuņņām, bet tāpēc, ka nafig tāds vecs lops vajadzīgs, ja var paņemt trīs garšīgas 55-75cm) Tāds ezers skaitās NOKOPTS ?! Tad kāds ir nenokopts? Stāvi un ar airi no līodakām atgaiņājies?!
Nē, nu es saprotu, ka vecajiem krabjiem, kas pieraduši ar airīšiem 100m līdz vectēva točkai paairēties un tur visu dienu nekustīgi stāvēt mētājot smagus šūpiņus varētu būt grūtāk palicis, zivis ir tomēr mainījušas ieradumus, palikušas kaprīzākas un uzmanīgākas gan copmaņu ieteklmē, gan tīri klimata, veģetācijas izmaiņu utt. Bet zivju kā tādu tur ir līdz mārutkam...
2.jūnijs 2021, 22:04 | links
 
Sen par to, paši postam un pēc- vaimanājam!

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 20:03

es gan nevaimanāju, taču esmu par to lai copēt no laivas atļautu visu gadu un nesip! Un ar biznesu nekāda sakara, gribu to kā copmanis, kam krasta cope muguras problēmu dēļ ir mokoša, a copēt gribas! Jā, egoistiski, bet pilnīgi pajāt - zivs ir resurss, sabiedrības rekrācijas un arī pārtikas! Ja resursa zivju maz (a es nesūdzos), tad tās JĀATRAŽO, par to ārī jācīnās copmaņiem politiskā līmenī, nevis hren viņ zin kā mazohistiski pašiem sevi jāierobežo, liegums tāds un liegums šitāds! Ētiski-morālo pusi, tipa "vai vai vai, zivtiņas nārsto, zivtiņām jāātpūšas, atlaid mammu utt." es varu ņemt par pilnu tikai tad, ja to konsekventi piemērotu visām sugām, a tagad tie paši, kas brēc ka jāaizliedz tas un šitas, nez kapēc bez aiztures močī uz nārstu ejošas vimbas, asarus utt. Tātad pieņemu, ka konekvence ir nevis ētikā, bet gan zivju apjomā... OK, tad nosakam, bļin, apjomu kādam jābūt un uz to ejam, a kad sasniedzam tad atļaujam visu gadu un hotj ar dakšām ja kāds grib (ne jau metodes vainīgas - civilizētajā Somijā tak brīvi močī ar žebērkļiem un cemeriem, ko var nopirkta katrā veikalā)... Un nobeigumā - es vispār diezgan skeptiski skatos, ka makšķernieki spētu izsist zivis plašās migrācijas sistēmās, piemēram, Rīgas akvatorijā, kur tiešs savienojums ar jūru...Figņa! Ta tā soļerka un visa cita ķīmija, ko tur regulāri izlej tas un šitas sumāri nomočī daudz vairāk zivju nekā makšķernieki,zvejnieki,maliķi kopā. Un neko,kā ķeram, tā ķeram! Jā, regulāri pielaist klāt mazuļus nebūtu slikti, bet nu tas jautājums par ko jācīnās - lai ZF vairāk gāž piķi mazuļos, nevis visādu raidījumu, brošaūru, semināru un citu herāciju finanšešanai šo portālu ieskaitot :) Sabiedrības informēšana, ibio! :D

zaraza, 2.jūnijs 2021, 21:03


Protams ka copēt no laivas visu gadu, bet ne galvenajos zandartu ūdeņos! Piekrītu arī par sadzīves ķīmiju, fosfõru, sāli un mikrõsķiedru - tas viss nodara lielaku kaitējumu par makšķerniekiem uz zvejniekiem kopā!
2.jūnijs 2021, 21:57 | links
 
Jā, jāatražo. Divi varianti:
1. Mākslīgi inkubējot. Neesmu speciālists, tik zinu, ka ar zandartiem viss ne tik vienkārši. Ja te dažs jūsmo par 4500 jūras foreļu mazuļiem ielaistiem Salacā, tad tas ir tas pats NEKAS! Populisms!
2. Dabisks vai dabīgs nārsts. Bet ja to, atvainojos par izteicienu, čakarē no 1. maija, tad esam tur kur esam- pie sasistas siles. Nekad neizdosies mākslīgi atjaunot un uzturēt resursu, tik vienīgi nedaudz papildināt.
Konkrēts piemērs Burtnieks. Kad masas saprata kā un kur viss notiekās, arī pateicoties modernajām tehnoloģijām, ezeru “nokopa” pāris gadu laikā.
Pastāv jautājums par ūdeņu kvalitāti. Ja kļūdos labojat, slinkums līst tīmekļa dzīlēs, tad uz Latvijas ceļiem, ik sezonu, izkaisa ~60-70k tonnas sāli. Domājat bez sekām?
2.jūnijs 2021, 21:37 | links
 
Sen par to, paši postam un pēc- vaimanājam!

BrunoL, 2.jūnijs 2021, 20:03


es gan nevaimanāju, taču esmu par to lai copēt no laivas atļautu visu gadu un nesip! Un ar biznesu nekāda sakara, gribu to kā copmanis, kam krasta cope muguras problēmu dēļ ir mokoša, a copēt gribas! Jā, egoistiski, bet pilnīgi pajāt - zivs ir resurss, sabiedrības rekrācijas un arī pārtikas! Ja resursa zivju maz (a es nesūdzos), tad tās JĀATRAŽO, par to ārī jācīnās copmaņiem politiskā līmenī, nevis hren viņ zin kā mazohistiski pašiem sevi jāierobežo, liegums tāds un liegums šitāds! Ētiski-morālo pusi, tipa "vai vai vai, zivtiņas nārsto, zivtiņām jāātpūšas, atlaid mammu utt." es varu ņemt par pilnu tikai tad, ja to konsekventi piemērotu visām sugām, a tagad tie paši, kas brēc ka jāaizliedz tas un šitas, nez kapēc bez aiztures močī uz nārstu ejošas vimbas, asarus utt. Tātad pieņemu, ka konekvence ir nevis ētikā, bet gan zivju apjomā... OK, tad nosakam, bļin, apjomu kādam jābūt un uz to ejam, a kad sasniedzam tad atļaujam visu gadu un hotj ar dakšām ja kāds grib (ne jau metodes vainīgas - civilizētajā Somijā tak brīvi močī ar žebērkļiem un cemeriem, ko var nopirkta katrā veikalā)... Un nobeigumā - es vispār diezgan skeptiski skatos, ka makšķernieki spētu izsist zivis plašās migrācijas sistēmās, piemēram, Rīgas akvatorijā, kur tiešs savienojums ar jūru...Figņa! Ta tā soļerka un visa cita ķīmija, ko tur regulāri izlej tas un šitas sumāri nomočī daudz vairāk zivju nekā makšķernieki,zvejnieki,maliķi kopā. Un neko,kā ķeram, tā ķeram! Jā, regulāri pielaist klāt mazuļus nebūtu slikti, bet nu tas jautājums par ko jācīnās - lai ZF vairāk gāž piķi mazuļos, nevis visādu raidījumu, brošaūru, semināru un citu herāciju finanšešanai šo portālu ieskaitot :) Sabiedrības informēšana, ibio! :D
2.jūnijs 2021, 21:03 | links
 
Sen par to, paši postam un pēc- vaimanājam!
2.jūnijs 2021, 20:03 | links
 
Koks ar diviem galiem.Padomju laikos no laivas drīkstēja, sākot ar 20mito ( ja atmiņa neviļ ) jūniju...agrāk ņeļzja un visais.Manā skatījumā zivis netraucēti iznārstoja.Spiningot tāpat drīkstēja no 1mā maija,bet bez iebrišanas...nav pa ikriem jābradā .Tai pat laikā, šancēja zavodi...Jelgavas cukurene,Slokas papīrene,Jaunciema papīrene,utt.,kuru notekūdeņi pa taisno ietecēja ūdeņos.:(Baltezeros bieži vien varēja redzēt sprāgušas zivis...ne maziņas.Tagad no 1mā maija no laivām drīkst copēt...pamatojums kāds !?Es redzu vienīgi tirgotāju lobēšanu.Likums atļauj... mēs maucam.Kādreiz zavodi gandēja,tagad mēs paši.Cerams ka ne tādos apjomos,bet gandējam un maisamies,kur nevajag .:)No zinātnieku mutēm...zandarti ir vieni no cimperlīgākajiem ,attiecībā uz nārstiem.Līdakas arī sargājot ikrus,bet mēs viņas ,,noceļam" nost .Tā kā...koks ar diviem galiem !
2.jūnijs 2021, 18:30 | links
 
basks [Vakar]: Sveicu pacietīgos zandartistus ar sezonas atklāšanu! Kārtējais "fui" tiem, kas tos jau maijā noceļ no nārsta ligzdām. - Laiks šogad aizkavējis vasaru, ūdens arī daudz un sezona varētu sanākt ar labiem lomiem. Gaidu atskaites!Otro gadu pēc kārta, 1 jūnijā ķeru zandartus kuriem tek pieņi un tas turpinās vēl kādu laiku.Runājām par to arī ar inspektoriem!Tādos aukstos pavasaros būtu jāpagarina lieguma laiks. Tas īsti nav labi,ka rauj nost no ligzdām viņus. Itkā ikri iet bojā pēc tam.
Konkrēti Rušonu ezers.

Jonius, 2.jūnijs 2021, 16:06


Dažkārt pie vēla pavasara tā ir, vēlākais esmu noķēris 10. jūnijā neiznārstojušu. Vispār jau lielākajā daļā zandartu ūdeņu laivošanas sezõnu vajadzētu sākt no 1 jūnija, kā tas bija agrāk
2.jūnijs 2021, 17:54 | links
 
basks [01.06.21]: Sveicu pacietīgos zandartistus ar sezonas atklāšanu! Kārtējais "fui" tiem, kas tos jau maijā noceļ no nārsta ligzdām. - Laiks šogad aizkavējis vasaru, ūdens arī daudz un sezona varētu sanākt ar labiem lomiem. Gaidu atskaites!
Otro gadu pēc kārta, 1 jūnijā ķeru zandartus kuriem tek pieņi un tas turpinās vēl kādu laiku.Runājām par to arī ar inspektoriem!Tādos aukstos pavasaros būtu jāpagarina lieguma laiks. Tas īsti nav labi,ka rauj nost no ligzdām viņus. Itkā ikri iet bojā pēc tam.
Konkrēti Rušonu ezers.
2.jūnijs 2021, 16:06 | links
 
Interesē Jūsu ieteikumi spoles pārnesuma izvēlei priekš zandartu copes.

Janis555, 1.jūnijs 2021, 17:36


Ja krasts, tad priekšroku dotu 5.8:1 vai 6.2:1, ja no laivas, tad ņemtu lēnāku.
2.jūnijs 2021, 10:01 | links
 
Interesē Jūsu ieteikumi spoles pārnesuma izvēlei priekš zandartu copes.
1.jūnijs 2021, 17:36 | links
 
BrunoL [01.06.21]: Ja zin kur meklēt, tad šobrīd zandarti visrijīgākie. Pieskata nārsta ligzdas un, domāju, daļa vēl tik nērš ikrus.
Upē ir!:)
1.jūnijs 2021, 15:04 | links
 
BrunoL [01.06.21]: Ja zin kur meklēt, tad šobrīd zandarti visrijīgākie. Pieskata nārsta ligzdas un, domāju, daļa vēl tik nērš ikrus
zināt jau zin, bet lai atžirgst
1.jūnijs 2021, 14:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager