Zandartu cope

Ja zin kur meklēt, tad šobrīd zandarti visrijīgākie. Pieskata nārsta ligzdas un, domāju, daļa vēl tik nērš ikrus.
1.jūnijs 2021, 14:32 | links
 
Duxsiss [01.06.21]: Šodien Ķīšezerā asarus dzenājot viens Zandarts pieteicās, šiem vēl pavasaris galvā, nebija vēl iznārstojis. ( īsti vīri zandartus sāk ķert ap Jāņiem)
veel agrs, vēss pavasaris bij
1.jūnijs 2021, 12:14 | links
 
basks [01.06.21]: Sveicu pacietīgos zandartistus ar sezonas atklāšanu! Kārtējais "fui" tiem, kas tos jau maijā noceļ no nārsta ligzdām. - Laiks šogad aizkavējis vasaru, ūdens arī daudz un sezona varētu sanākt ar labiem lomiem. Gaidu atskaites!
domāju viss pa īstam tik ap jāņiem sāks notikt
1.jūnijs 2021, 12:14 | links
 

Kkas jau grabina!
1.jūnijs 2021, 11:05 | links
 
Šodien Ķīšezerā asarus dzenājot viens Zandarts pieteicās, šiem vēl pavasaris galvā, nebija vēl iznārstojis. ( īsti vīri zandartus sāk ķert ap Jāņiem)
1.jūnijs 2021, 10:43 | links
 
Sveicu pacietīgos zandartistus ar sezonas atklāšanu! Kārtējais "fui" tiem, kas tos jau maijā noceļ no nārsta ligzdām. - Laiks šogad aizkavējis vasaru, ūdens arī daudz un sezona varētu sanākt ar labiem lomiem. Gaidu atskaites!
1.jūnijs 2021, 09:31 | links
 
Nu džigot jau Tu varēsi ar viņu, protams ,un kādu vobleri arī izdauzīt, tas skaidrs!


spriežot pēc jūķūba, un pēc cita 5 eur dārgāka modeļa, šāds sets ļoti labi strādājot universāli. smagākam džigam (10+) esot labi. laikam būs vien spinning.lv jāuzzvana un jāparunā, coronas dēļ tā vienkārši uz veikalu nevar aiziet!

labi, paaugstinām likmes- tā kā es esmu aldaris pēc profesijas, varu piedāvāt pāris aliņus par "meistarklasi" :)

Richards, 17.marts 2021, 22:50
18.marts 2021, 07:31 | links
 
Zandarts - kādā tehnikā? No krasta vai laivas? Ja žanim uz dzīvo un no krasta, tad garums 2.4-3m testā 10-40 vai 20-60 - tīri dēļ svina un straumes, kad parauj hesu vaļā! Ja džigot un Daugavā, tad 2.2-2.4m tests līdz 25/35 grami..

Jūrai kāts - pats izmantoju 4m testā 150 gr. pludam būs par stīvu, bet copet var. Tīri dēļ svara, stīvuma, resniem rīkiem- plusam nemtu ko citu.


nu, spriežot pēc tā kas lasāms, šis ierakstās cerētajā. īsi un kodolīgi ir vislabākās atbildes, paldies!

jāņem jau arī vērā, ka šis ir tāds pirmais sākšanas komplekts, lai nākamgad saprastu, kas labāk patīk. 10-40 man šķiet, ka varētu būt pa cietu, tāpēc arī skatos uz kaut ko 5-25 robežās, kā sacīt maziem vobleriem derēs un arī džigam.

Nevar ar vienu kātu cerēt darīt brīnunus visās copes tehnikās!

Es uzrakstīju ļiti kodolīgi un lielos vilcienos. Ir 101 nianse, kas jāņem vērā + Tavas vēlmes un finanses

aizmirsu piebilst, ka mērķa zivs ir zandarts, no palielākiem asariem arī neatteiktos!

Richards, 17.marts 2021, 21:09

pienef, 17.marts 2021, 21:48
17.marts 2021, 22:53 | links
 
spriežot pēc jūķūba, un pēc cita 5 eur dārgāka modeļa, šāds sets ļoti labi strādājot universāli. smagākam džigam (10+) esot labi. laikam būs vien spinning.lv jāuzzvana un jāparunā, coronas dēļ tā vienkārši uz veikalu nevar aiziet!

labi, paaugstinām likmes- tā kā es esmu aldaris pēc profesijas, varu piedāvāt pāris aliņus par "meistarklasi" :)
17.marts 2021, 22:50 | links
 
aizmirsu piebilst, ka mērķa zivs ir zandarts, no palielākiem asariem arī neatteiktos!

Richards, 17.marts 2021, 21:09

Pienef precīzi pateica- "Ir 101 nianse, kas jāņem vērā + Tavas vēlmes un finanses". Vasarā nomēģināju dropšotu- aizķēra tā lieta, sāku meklēt ko profilētāku, arī radās dažādi momenti- paldies forumiešiem, palīdzēja/paskaidroja- ja grib saprast, kas kā un kāpēc, tad ir ko "rakt". Man izvēloties bija super variants- veikalnieks ļāva ņemt kātus mēģināt pie ūdens.
17.marts 2021, 22:27 | links
 
esmu izvēlējies šo, tests un garums man šķiet labs, jo visticamāk lielākoties džigošu, bet noderētu arī kādam voblerim.



pie reizes, varbūt kādam ir vēlme paņemt klāt pilnīgu iesācēju?

paldies!

Richards, 17.marts 2021, 21:08

grūti tā netā pirkt spini tikai pēc bildes(jebkuru kātu laikam)- ja nu vienīgi pats konkrēti zini, kā tas kāts strādā. Lielākoties ir grūti savienot džigu un vobleri, nu, pēc testa spriežot un uzraksta "fast"- laikam drīzāk domāts vobleriem, nevis džigam. Pameklē netā, varbūt jūtubā krieviski kaut ko par šo spini var atrast.
Ir divas pieejas- vieni uzskata, ka copmanim, pamazām augot pieredzei, prasmēm un saprašanai, arī pamazām (jā)izaug no prastākiem rīkiem līdz arvien labākiem. Otra pieeja- netērēties katra nākamajai(nedaudz labākai par iepriekšējo) makšķerei, mācīties uzreiz labi, pareizi ar labiem rīkiem. Ja tiešām esi iesācējs- varbūt vispirms paskaties uz vietas, kas ir dabūjams klātienē, apjautājies kādam copeskolēģim un ņem ciet - zive nelasa, kas uz kāta rakstīts, galvenais, lai pašam ir OK, lai ar iegādāto inventāru var paveikt iecerēto(atbilstoši- piemēroti rīkojoties). Gan jau gudrāki vīri apstāstīs labāk, varbūt ieteiks kādu labāku kātu u.c.
Par to iesācēju līdzņemšanu- ļooti šaubos, ka kādam copēšanas vietā ir vēlme nodarboties ar skološanu, labāk pameklē kādu savu radagabalu- copmani ;)
17.marts 2021, 22:06 | links
 
Zandarts - kādā tehnikā? No krasta vai laivas? Ja žanim uz dzīvo un no krasta, tad garums 2.4-3m testā 10-40 vai 20-60 - tīri dēļ svina un straumes, kad parauj hesu vaļā! Ja džigot un Daugavā, tad 2.2-2.4m tests līdz 25/35 grami..

Jūrai kāts - pats izmantoju 4m testā 150 gr. pludam būs par stīvu, bet copet var. Tīri dēļ svara, stīvuma, resniem rīkiem- plusam nemtu ko citu.

Nevar ar vienu kātu cerēt darīt brīnunus visās copes tehnikās!

Es uzrakstīju ļiti kodolīgi un lielos vilcienos. Ir 101 nianse, kas jāņem vērā + Tavas vēlmes un finanses

aizmirsu piebilst, ka mērķa zivs ir zandarts, no palielākiem asariem arī neatteiktos!

Richards, 17.marts 2021, 21:09
17.marts 2021, 21:48 | links
 
aizmirsu piebilst, ka mērķa zivs ir zandarts, no palielākiem asariem arī neatteiktos!
17.marts 2021, 21:09 | links
 
laba diena!
piemērotāku sadaļu nespēju izvēlēties, nāku ar klajā ar pāris jautājumiem. atgriežos pie copēšanas pēc vairāk kā 12 gadu pauzes, bērnībā ķēru karūsas, bet tas arī pa lielam ir viss.
nu esmu izlēmis pievērsties copēšānai nopietnāk, konkrēti spiningam un ķeršanai uz dzīvās/ gruntenes.

vajag palīdzību ar kātu izvēli priekš rīgas apkārtnes, visvairāk daugava, šad tad tuvākās vietas, 80% no krasta.

http://spinning.lv/index.php?route=product/product&path=81_594_1639&product_id=14772

esmu izvēlējies šo, tests un garums man šķiet labs, jo visticamāk lielākoties džigošu, bet noderētu arī kādam voblerim. par pārējo nezināšu. pārošu ar daiva ninja lt 3000 cxh, ko esmu jau ieguvis savā īpašumā pa 35 eur.

dzīvajai un gruntenei arī īsti nezinu ko ņemt. tā kā gribētos rudenī uz pāvilostu pie čomiem aizšaut butēs, bet nezinu, vai 200g testa kāts nebūs pa traku priekš pludiņa, kad ņemšu uz dzīvo! šim spole jau ir izvilkta no pieliekamā- spro necton dtx 4000.

esmu atvērts ieteikumiem vai lietotu kātu piedāvājumiem! vēlētos spininga kātu iekļaut ap 30 eur vērtībā!

pie reizes, varbūt kādam ir vēlme paņemt klāt pilnīgu iesācēju?

paldies!
17.marts 2021, 21:08 | links
 
Es vienreiz Daugavā spiningoju, un labu gabalu vismaz metrus 100 no manis krastā sēž divi čaļi uz gruntenēm. Vienā mirklī klausos abi kaut ko bļaustās, tad novilku pufaikai kapuci un sāku ieklausīties, "ti bļ* pid** nah** jeb** ot sjuda, sčas svincom v golovu polučiš..." un tad sekoja jautrākais čalis mēģināja līdz manīm arī aizmest, bet nu pietrūka kādi 30 metri :D
Nu tad jau Tu saproti,par ko ir runa!Es netik daudz par velcēšanu,mani vairāk piesaista drops,bet ja divi karpinieki aizņem pusi ūdenskrātuves un man ar laivu nav iespējas tikt pie vajadzīgās bedres!Bišku štromi!


kasparsp, 22.septembris 2020, 14:58

Nu jā saspiestā akvatorijā viena bedrē tad ir veni vidi vici princips vai kurš pirmais tas mauc.

Bet ja bedre ir aiz karpiniekiem tad jau droši var braukt garām, nav ko cepties, ja gribi būt ekstra pieklājīgs un nav marķieris ūdenī tad var uzbļaut un paprasīt par kuru pusi labāk braukt garam!

Esmu izbaudījis abas puses - man karpinieki ir metuši ar akmeņiem, bez brīdinājuma - mammadaba mačos Tērvetē un arī pats lamājies tiesa gan par velcētajiem - piemēram Pakuļos - tas gan sen atpakaļ - kad bļauj viņam nevelcē tur un tev izvelk un sapin abus kātus + marķieri!

Davis-Di, 22.septembris 2020, 16:21
12.novembris 2020, 11:05 | links
 
veči, vai blakus D tiltam var no krasta kādu zandartu uz dzīvo dabūt?
11.novembris 2020, 15:51 | links
 
Labāk cienīsim viens otru un nebesīsimies. :)

Davis-Di, 22.septembris 2020, 14:04


Tieši tā :D
šī vispār ir mana ikdienas sāpe sezonas vidū kad pilns ezers ar velcētājiem un es kā grunts makšķernieks ar bailēm sēžu milzīga ezera vidū un lūdzu dievus lai velcētāji nebrauktu pāri manām auklām :D jo tieši zem manis slēpjas viņu neizvilktā zivs :D un nevar apraukt apkārt 30m tālāk bet jābrauc tieši gar manu plostu jo tur redz ir tā kants :D
Bet nu visi nevar būt tik gudri tāpēc es viņiem piedodu un ilgi ļaunu prātu neturu :D

Paldies Svenam - viņš ir aizvilinājis visus copmaņus uz otru galu un tagad es varu brīvi uzelpots viens pats :D
23.septembris 2020, 10:30 | links
 
Nu tad jau Tu saproti,par ko ir runa!Es netik daudz par velcēšanu,mani vairāk piesaista drops,bet ja divi karpinieki aizņem pusi ūdenskrātuves un man ar laivu nav iespējas tikt pie vajadzīgās bedres!Bišku štromi!


kasparsp, 22.septembris 2020, 14:58

Nu jā saspiestā akvatorijā viena bedrē tad ir veni vidi vici princips vai kurš pirmais tas mauc.

Bet ja bedre ir aiz karpiniekiem tad jau droši var braukt garām, nav ko cepties, ja gribi būt ekstra pieklājīgs un nav marķieris ūdenī tad var uzbļaut un paprasīt par kuru pusi labāk braukt garam!

Esmu izbaudījis abas puses - man karpinieki ir metuši ar akmeņiem, bez brīdinājuma - mammadaba mačos Tērvetē un arī pats lamājies tiesa gan par velcētajiem - piemēram Pakuļos - tas gan sen atpakaļ - kad bļauj viņam nevelcē tur un tev izvelk un sapin abus kātus + marķieri!

Davis-Di, 22.septembris 2020, 16:21


Tik skarbi man vēl nav bijis,bet ja man jaizvēlas starp karpinieku velmēm un sapi.. savu laivu vai motoru tikai ,lai apbrauktu marķieri,kas parasti atrodas otrā krasta,izvēlēšos savu īpašumu!
23.septembris 2020, 09:48 | links
 
Nu tad jau Tu saproti,par ko ir runa!Es netik daudz par velcēšanu,mani vairāk piesaista drops,bet ja divi karpinieki aizņem pusi ūdenskrātuves un man ar laivu nav iespējas tikt pie vajadzīgās bedres!Bišku štromi!


kasparsp, 22.septembris 2020, 14:58


Nu jā saspiestā akvatorijā viena bedrē tad ir veni vidi vici princips vai kurš pirmais tas mauc.

Bet ja bedre ir aiz karpiniekiem tad jau droši var braukt garām, nav ko cepties, ja gribi būt ekstra pieklājīgs un nav marķieris ūdenī tad var uzbļaut un paprasīt par kuru pusi labāk braukt garam!

Esmu izbaudījis abas puses - man karpinieki ir metuši ar akmeņiem, bez brīdinājuma - mammadaba mačos Tērvetē un arī pats lamājies tiesa gan par velcētajiem - piemēram Pakuļos - tas gan sen atpakaļ - kad bļauj viņam nevelcē tur un tev izvelk un sapin abus kātus + marķieri!
22.septembris 2020, 16:21 | links
 
Otrs ,lielajā krātuvē besī karpinieki...

kasparsp, 22.septembris 2020, 13:38

Karpiniekiem, feederistiem un gruntenotājiem besī velcētāji un nekaunīgi spiningotāji.

Labāk cienīsim viens otru un nebesīsimies. :)

Nu tad jau Tu saproti,par ko ir runa!Es netik daudz par velcēšanu,mani vairāk piesaista drops,bet ja divi karpinieki aizņem pusi ūdenskrātuves un man ar laivu nav iespējas tikt pie vajadzīgās bedres!Bišku štromi!

Davis-Di, 22.septembris 2020, 14:04
22.septembris 2020, 14:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager