Zandartu cope

arvis_an [14.06.17]: Divi varianti, vai nu mazsālītu uz maizītēm - izfilē, filejas sagriez plānās "laša" šķēlītēs, sīpoli ripiņās, tad marināde - 200g ūdens, 2 ēd.k bez kaudzes sāls, tik pat cukurs, 1 ēd.k etiķis, aplejam sīpolus ar zandartu, iecilā marinādi, uz 1.5 stundiņu ledusskapī, tad marinādi zem auksta ūdens izskalo, un uz sviestmaizes aidā.
Otrs variants filejas gabaliņus miltos un olā, sālīts piparīts uz pannas apcep no abām pusēm, lai paliek brūngans, bet ne pilnīgi gatavs (uz straujākas uguns kādu minūti no katras puses), tad sacep padaudz sīpolus ripiņas, cepamtraukā kārto zandartu, pa virsu sīpolus, visu aplej ar saldo krējumu un cepeškrāsnī uz kādu pusstundiņu.
labu apetīti!
Izklausās ļoti garšīgi!:)
14.jūnijs 2017, 10:30 | links
 
Divi varianti, vai nu mazsālītu uz maizītēm - izfilē, filejas sagriez plānās "laša" šķēlītēs, sīpoli ripiņās, tad marināde - 200g ūdens, 2 ēd.k bez kaudzes sāls, tik pat cukurs, 1 ēd.k etiķis, aplejam sīpolus ar zandartu, iecilā marinādi, uz 1.5 stundiņu ledusskapī, tad marinādi zem auksta ūdens izskalo, un uz sviestmaizes aidā.
Otrs variants filejas gabaliņus miltos un olā, sālīts piparīts uz pannas apcep no abām pusēm, lai paliek brūngans, bet ne pilnīgi gatavs (uz straujākas uguns kādu minūti no katras puses), tad sacep padaudz sīpolus ripiņas, cepamtraukā kārto zandartu, pa virsu sīpolus, visu aplej ar saldo krējumu un cepeškrāsnī uz kādu pusstundiņu.
labu apetīti!
14.jūnijs 2017, 10:13 | links
 
Iesakiet zandartu receti, tādam uz 1,5kg.
14.jūnijs 2017, 10:05 | links
 
Svētdien Augstrozes ezerā trīs mēra zandarti un daži skaisti asari. Cope izdevusies!
7.jūnijs 2017, 13:29 | links
 
Jajiet kert lielais zandarts sodien
2 ned atppakal 50 ceni zandzu nokeru bet tas peld talak un gaida mani sodien vakara daugava

Horizonts, 1.jūnijs 2017, 11:43

Cepuri nost par likumpaklausību! Tikai tie likumi tādi... nesaprātīgi. Daudziem mazāk apzinīgiem nebūtu jāspēlē teātris, jāmoka sirdsapziņa, jāslēpj loms, ja zandartu upēs un ezeros, kur tas dzīvo, atļautu no laivas makšķerēt tikai no 1. jūnija, kā tas bija vecajos labajos laikos.
2.jūnijs 2017, 13:52 | links
 
Labi,labi tie kas vinjus ir gribeejushi,skaldiis vinju taapat.Kameer nebuus kaartiigas kontroles un bailes uzrauties.No laivas,vai no krasta,taapat klaat tiks.Un es te nerunaaju par tiem,kam vienkaarshi patraapaas cita starpaa.Tie pashi sami,vispaar nav aizsargaati,mochii kad gribi

Ruu, 31.maijs 2017, 10:09
Liela starpība - no laivas vai no krasta. Mazāk tas ietekmē Daugavā, bet paskat kā ezeros, vai vēl trakāk Lielupē. Pēdējos gados tur zandarti vienkārši ir izbeigušies. Legālie murdi Lejasdaugavā un Buļļupē + MN atļauj makšķerēt no laivas jau maijā un rīt uz sezonas atklāšanu uz Lielupi var nebraukt. Pēdējos 3 gados zandarts pa 0.

basks, 31.maijs 2017, 15:46

Nu jau nu jau..! Lielupē zandartu nav!? Nu gan Tu kaut ko jauc! Kur Tu biji rudenī, kad Lielupē, Majoru rajonā un ne tikai, zandartus varēja dikti labi pavilkt, tai skaitā arī labus mērus!?
Un Daugavas lejtecē arī ar žaņiem iepriekšējos gadus vis ir bijis pat ļoti labi!

Fishmens, 31.maijs 2017, 19:32

Kas nu kuram Lielupe? - Tur lejā pie jūras ne tikai zandaru, pat cūkdelfīnu var aizkabināt, bet pamēģini žani pie Jelgavas noķert! - Pirms gadiem 10 tos ķēra visu vasaru un rudeni, bet sāka no atļautā 1. jūnija. Tagad pat sezonu atklāt neizdodas, to tur ir ļoti, ļoti maz.
2.jūnijs 2017, 13:44 | links
 
skaidris ir viens jo lielāka zivs jo var lielāku kumosu aprīt
2.jūnijs 2017, 08:00 | links
 
Ja paskatas zemūdens video.Dzīves veids tieši tāds pats kā samiem.Es gadiem pa Burtnieku ganos,nu nav tur nekādu kanšu,ezers bļoda,bet tiko ir kāda draza,lielāks akmens.Tur šie sēž.

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:18

nesu bijis burtniekā man tuvāk pilnīgi pietiek izbaudīt copi
2.jūnijs 2017, 07:59 | links
 
skutans [01.06.17]: skutans [51m]: Kas intresanti sami tīri labi sadzīvo ar zandžu,abi sēd vienā bedrē.Vai tur kāds neuzbrukšanas pakts noslēgts nezinu :)

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:35

Plaudis tak ar uz vienu roku ar šiem diviem:)Ā nē,te nu gan tā nebūs.Šitie abi fruktiņi kā lauva ar hiēnu,plaudēni būs tas bifeļu bars kas tur virs galvas ganās

Ruu, 1.jūnijs 2017, 19:10

Nu nez vai :) Plaudis man domāt no 1kg uz augšu (pusaudži) , rupjākiem jau gan viss viens. Pats augšgals ķēdes posmā, maz ir tādu ,kas šos ieēstu.
Tā tikai tev liekas.Atceros 37 kg samukam puncī bija 2kg karūsas un vairākas.
1.jūnijs 2017, 20:25 | links
 
skutans [51m]: Kas intresanti sami tīri labi sadzīvo ar zandžu,abi sēd vienā bedrē.Vai tur kāds neuzbrukšanas pakts noslēgts nezinu :)

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:35

Plaudis tak ar uz vienu roku ar šiem diviem:)Ā nē,te nu gan tā nebūs.Šitie abi fruktiņi kā lauva ar hiēnu,plaudēni būs tas bifeļu bars kas tur virs galvas ganās

Ruu, 1.jūnijs 2017, 19:10


Nu nez vai :) Plaudis man domāt no 1kg uz augšu (pusaudži) , rupjākiem jau gan viss viens. Pats augšgals ķēdes posmā, maz ir tādu ,kas šos ieēstu.
1.jūnijs 2017, 19:37 | links
 
skutans [01.06.17]: Kas intresanti sami tīri labi sadzīvo ar zandžu,abi sēd vienā bedrē.Vai tur kāds neuzbrukšanas pakts noslēgts nezinu :)

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:35

Plaudis tak ar uz vienu roku ar šiem diviem:)
Ā nē,te nu gan tā nebūs.Šitie abi fruktiņi kā lauva ar hiēnu,plaudēni būs tas bifeļu bars kas tur virs galvas ganās
1.jūnijs 2017, 19:10 | links
 
Kas intresanti sami tīri labi sadzīvo ar zandžu,abi sēd vienā bedrē.Vai tur kāds neuzbrukšanas pakts noslēgts nezinu :)

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:35


Plaudis tak ar uz vienu roku ar šiem diviem:)
1.jūnijs 2017, 18:42 | links
 
Kas intresanti sami tīri labi sadzīvo ar zandžu,abi sēd vienā bedrē.Vai tur kāds neuzbrukšanas pakts noslēgts nezinu :)
1.jūnijs 2017, 18:35 | links
 
Ja paskatas zemūdens video.Dzīves veids tieši tāds pats kā samiem.Es gadiem pa Burtnieku ganos,nu nav tur nekādu kanšu,ezers bļoda,bet tiko ir kāda draza,lielāks akmens.Tur šie sēž.

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:18

Tieši tā ! Zandim kā jebkuram plēsējam vajajag "štabkvartiru".

skutans, 1.jūnijs 2017, 18:26


Te tas pats, kas padomju laikā, - jo lielāks šefs, jo glaunāki apartamenti:)
1.jūnijs 2017, 18:33 | links
 
Ja paskatas zemūdens video.Dzīves veids tieši tāds pats kā samiem.Es gadiem pa Burtnieku ganos,nu nav tur nekādu kanšu,ezers bļoda,bet tiko ir kāda draza,lielāks akmens.Tur šie sēž.

Ruu, 1.jūnijs 2017, 18:18


Tieši tā ! Zandim kā jebkuram plēsējam vajajag "štabkvartiru".
1.jūnijs 2017, 18:26 | links
 
Ja paskatas zemūdens video.Dzīves veids tieši tāds pats kā samiem.Es gadiem pa Burtnieku ganos,nu nav tur nekādu kanšu,ezers bļoda,bet tiko ir kāda draza,lielāks akmens.Tur šie sēž.
1.jūnijs 2017, 18:18 | links
 
Ja jau iesāku pļūtīt, tad pabeigšu. Dzīves ritms zīvītim ir daudz skarbāks upēs, upītēs , vielmaiņa cita un aktivitāte. Protams arī migranti, te dod savu artavu copētāšam.
1.jūnijs 2017, 18:10 | links
 
Šams arī ezeros pārvietojās nepajokam, protams ir ierastās ēstuves, upju zive nav salīdzināma ar ezera, ja nu vienīgi suga:)
1.jūnijs 2017, 17:57 | links
 
Tas ļoti atkarīgs no ūdenstilpnes. Ja runa par ezeriem ar izteiktām kantīm, sēkļiem, tad piekritīšu Ruu.

arvis_an, 1.jūnijs 2017, 17:13


Bet ja ezerā nav izteiktas kantis ? :)
1.jūnijs 2017, 17:53 | links
 
Tas ļoti atkarīgs no ūdenstilpnes. Ja runa par ezeriem ar izteiktām kantīm, sēkļiem, tad piekritīšu Ruu.

arvis_an, 1.jūnijs 2017, 17:13

nepiekritīšu ... es runāju par ezeru kur es viņu copēju ... izteiktas kantis ? kurā es ķeru tādu izteiktu man liekas ir pašvaki kantis... kantis ir bet ļoti garas nav stāvas.... ir akmens seklis un ir zāļu sēklis ... ir bijis pie kantīm zandarts ...ir bijis vienānādā dziļumā 3m dziļumā ir bijis dziļumā 5 m virs grunts kādu metru virs .. ir bijis dažādās vietās ezerā gan seklākā vietā gan dziļākā viens vienā pusē otris otrā pusē ezeram ..... tas viss uz velces .. katru dienu viņi neņem un pat uz mānekļa neņem katru dienu viena un tā paša...
1.jūnijs 2017, 17:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager