Līdakas uz dzīvo ar pludiņmakšķeri

Ventā, vismaz lejtecē, gandrīz vai katrs otrais plicis ir ar diviem robiem sānos, laikam jau nav vajadzīgs teikt no kā tas viņiem :) Pats pagaišvasar pāris dienas pasēdēju ar dzīvajiem (gruntenēm), liku gan plici, gan vīķi, gan raudu, gan asari. Plici ņēma pārliecinoši labāk, vīķei klupa virsū asari, raudu gandrīz neaiztika, un uz asariem ņēma gandrīz tāda paša izmēra asari. Bet nu tas tik tā, pāris dienu novērojums :)
13.aprīlis 2011, 14:41 | links
 
Zivnieks, uz plindera (breksēna, pliča) neesi provējis? Man ļoti labs līdaku cops ir bijis uz pličiem-un ņēma smukas līdakas, smukākas kā uz raudām. Smukai līdakai vajag palielu njammu.
Pēdējās dienas, valkājot plinderus, ļoti daudzi izvilktie bija sakosti-un nevis līdaku šķēres, bet zandartu ilkņi. Tas lika aizdomāties, ka vasarā zanderi jāmēģina būs uz breksēniem, redzēs kā būs. esmu dzirdējis, ka uz breksēniem un pličiem, ja njem, tad njemt kārtīgs zanders. Bet ar zanderiem man nav pieredzes.
13.aprīlis 2011, 14:34 | links
 
kad biju sīks un ar tēvu bradājām un ar bambusniecēm dragājām uz dzīvajām, tad par ēsmām mums bija tikai mazi līnīši un mazas karūsiņas, jo tos bija visvieglāk dabūt...lomi bija līdzīgi kā uz līni, tā uz karūsas....
grunduli esmu tikai vienu reizi peldinājis Braslā, toreiz bez rezultātiem, bet Braslas līdakās grunduļus gan esmu atradis pietiekami, un tā ir ēsma, kas likās kā tiešām produktīva...bet tā arī man vairāk nav sanācis ko nebūt ar grunduļiem padarīt :)))
13.aprīlis 2011, 14:01 | links
 
Bet nu reti kurs jau var pateikt manuprat, kadi rezultati ir uz Grunduli un kur nu vel vairak uz Lini, ja vien nav pasam savs dikis vai kas tads,, Varbut jau tiesam tur ir kaut kas tads labaks! Tiesi tas pats, kad Vezi maina caulu, lidakam tas ir delikateses un zivis tai laika vinam pie vienas vietas, par to ari var aizdomaties ar veza mankle kert laika kad vini maian caulas, protams vietas kur ir vini,, gara un plasa tema! Galvenais pasam eksperimentet un tad jau pec laika var nonakt tikai pie kada sledziena! Par velti gan jau tur nebija rakstits par Grunduli un Lini, bet kas to lai zina!!
13.aprīlis 2011, 13:57 | links
 
Sen atpakaļ(gadus 15 atpakaļ),kad pats tikai sāku līdakas makšķerēt,sāku to darīt uz karūsām.Ar tām copēju visur.Un man ķērās.Galvenokārt vietas bija Gaujas attekas.Bet ne tikai.Gauja,manuprāt,nav dikti bagāta ar karūsām.It kā līdakai to nevajadzētu pazīt. :) Fakts ir tāds,ka līdakas ķērās gan man(sīkam puikiņam),gan pieredzējušiem makšķerniekiem.Ķērās visiem............
13.aprīlis 2011, 13:49 | links
 
praktiski visu laiku copēju ar dzīvo ēsmu un esmu nonācis pie secinājuma, ka dzīvā ir jāķer tikai un vienīgi tur pat kur taisies copierēt...
izņēmums ir tad, ja pie tām ēsmas zivtelēm vienkārši nevar tikt...bet arī tajā gadījumā es izvēlos tikai tās ēsmas, kas tur pat ir sastopamas....
kā jau teicu..tikai manas domas un necilā pieredze...
13.aprīlis 2011, 13:46 | links
 
ruu
aizpagājušo vasaru, vietā, kur sekmīgi ķeru līdakas,zandartus un asarus, ar čomu nolēmām eksperimentēt - katram divi kāti katrs uz viena mauc virsū karūsu, uz otras vietējo ēsmu....uz karūsas nebija NEVIENA cope, tajā pašā laikā otras makšķeres copēja raiti...todien izvilkām katrs pa līdakai, čomam asaris, un man vairāki zandarti....
šo atkārtojām vēl vienu dienu...karūsai neviens pat neuzšķaudija
Vieta - lielākais ezers Rīgā :DDD
13.aprīlis 2011, 13:42 | links
 
Nu neliekas man ka Grundulis butu tas izturigakais, nezinu ari kadu deju vins tur dejo zem udens, iespejams velk uz grunti un lidakai vairak acis iekrit! Par lini pat nezinu, nesmu ne lidakai ieksas redzejis lini, ne ari nokeris tik mazu lai varetu likt uz dzivo un tas vel pret likumu! Karusa tiesam, ka jau mineja uzliec un dejos lidz copei! Rauda, Vike, Breksits atri atliek karoti un ir jamaina! Bet domaju, ka tiesi zivju izvele sastada 5% tikai no copes, jo ja lidaka bus blakus, vina nems vienkarsi! Tas manas domas! Ir jau protams viri kas piemeram liek tikai un vienigi Kisus vai Asarus vai kadu citu zivi ar savu ficu galva! Holbergs mineja pirms kada ilgaka laika, ka esot viri, kas perk akvarija zivis un liek gala uz dzivo un tas var izturet 30min udeni, bet cope esot loti laba! Ta, ka nedomaju un nepiekritu par to, ka jaliek tas kas dzivo taja udeni!
13.aprīlis 2011, 13:42 | links
 
ko tad juus vechi gribat teikt,ja es uz spiniisha uzlieku oranzhu silikona zivtinju ar zalju galvu,tad liidakas saka ok,mees zinam kas tas ir:)nu nav taa,esmu kjeeris uz karuusaam,kur to nav,protams liidaka vai asaris njems krietni droshaak to ko vinja paziis
13.aprīlis 2011, 13:29 | links
 
domāju, ka tas tops daļēji varētu būt tāds, jo tās minētās zivtiņas ir ļoti izturīgas un ļoti, ļoti dzīvelīgas...aber ar parastajām mailītēm ir tā, ka tās ir ļoti regulāri jāmaina, itsevišķi vasarā...bet piemēram karūsiņu uzmauc un vālē visu dienu, kamēr kāda līdaka piesakās...
13.aprīlis 2011, 13:28 | links
 
piekrītu marti
ja par dzīvajām izmantosi karūsas, ezeros, upēs, kur karūsu nav, tad arī cope izpaliks (mana personīgā pieredze)
pamatā ir jāskatās uz tām ziftelēm, kas tur pat tajā tilpnē dzīvojās!!!
mans trijnieks līdakām ir sekojošs -
1.rauda (smuka rauda)
2.asarīts (samērā mazs asarīts)
3.vīķe (smuka vīķe)
13.aprīlis 2011, 13:26 | links
 
Runa jau neiet par liksanu jo tas ir pret likumu, vienkarsi interesanti, kapec sis skaitas labakas esmas, neka citas! Nav jau ari ta, ka tu vari nokert tadu lini kuru var likt uz dzivo, nekad nav gadijies man vismaz nekas tads! Un ari Grunduli pat nezinu kur dabut, agrak zinu bija tur upites paris, bet vairak neesmu nokeris!
13.aprīlis 2011, 13:16 | links
 
pieljauju, ka jaaliek tas ar ko tajaa vietaa vinjas pamataa arii barojas. tas arii buus nr1.
13.aprīlis 2011, 13:15 | links
 
liini es toch neliktu trijniekaa,driizaak raudinju vai asariiti
13.aprīlis 2011, 13:14 | links
 
Sodien palasiju vienu vecu makskernieka gramatu un par dzivo bija minetas 3 labakas esmas Nr 1 - Grundulis, Nr - 2 Karusa, Nr - 3 Linis, nezinu vai agrak nebija ierobezojumu liniem, protams tagad tie ir un ta vairak nedrikst darit, bet vai jus varetu piekrist sai lietai? Parejas zivis bija viena kategorija! Vel bija rakstits, par tulci, es gan nezinu kas ta par zivi! Parejas zivis bija par kategoriju zemak novertetas!
13.aprīlis 2011, 13:12 | links
 
25.oktobris 2010, 09:33 | links
 
Droša, filmētājs tuvu pielīdis
19.septembris 2010, 22:31 | links
 
Cik esmu copējis uz dzīvo ar pludu,līdzšim nau bijusi tāda problēma,kā redzēt virzienu,kur aiziet līdaka.Esmu ievērojis likumsakarību:mazās zemmēra parasti uzreiz pēc copes iet zālēs,bet lielās stāv uz vietas vai iet uz dziļumu,zālēs meklē glābiņu tikai tad,kad sajūt ziepes.Parasti daru tā,ja iet uz zālēm,uzreiz ceļu ārā,lai tā sīkā pārāk neierij,bet ja iet uz dziļumu,cenšos atairēties no zālēm un ļauju kārtīgi iekost.Pārējais jau ģela tehņiki.
19.septembris 2010, 22:02 | links
 
A kāpēc man vispār jāpeldina bez pluda un svina?
19.septembris 2010, 21:53 | links
 
a kpc wsp otrs pluds wajadzigs?
19.septembris 2010, 20:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager