Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
atvainojos par kļūdu, bij domāts puņķainie,kas nerāva,to nano :)
2.janvāris 2014, 21:24 | links
 
pavasarī ar nanofilo 006 1.2kg punainie nu nemaz nerāva tik braši to auklu gan..
2.janvāris 2014, 21:22 | links
 
-un vēl jābūt saprašanai, kādā dziļumā ,kādu žuvi, cik sparīgi var piecirst un ārā stīvēt...
2.janvāris 2014, 19:32 | links
 
Tātad nonākam pie secinājuma - kastē jābūt dažām makšķerītēm. Kur katrai no tām uztīta aukla ar dažādu diametru. :)
2.janvāris 2014, 16:11 | links
 
Tas pats pavasara trakais rudulis, pret āliņģa apakšu griež matus nost ka prieks. Zem ledus brīvais ūdens labi ja 50cm, bet puikiņi gadās arī virs puskilo. Uz šiem ejot mazāk par 0.14 nelieku.


skudrinieks, 2.janvāris 2014, 14:37


Rudulis ir arī viena no tām zivīm, kam auklas resnums poh - šim ka tik pats copmanis uz ledus klusi uzvedas. Tiešām šie pavasarī zem ledus trādi rīdi tādu uztaisa, ka mormiškas iet nost ka prieks - savulaik ruduļus līdz kilo un pat biku virs kilo esmu pavilcis Rāznas niedrēs pieklājīgi daudz, lai zinātu par ko ir runa...
2.janvāris 2014, 15:55 | links
 
Tas pats pavasara trakais rudulis, pret āliņģa apakšu griež matus nost ka prieks. Zem ledus brīvais ūdens labi ja 50cm, bet puikiņi gadās arī virs puskilo. Uz šiem ejot mazāk par 0.14 nelieku.

Johansons, jau pareizi pateica: Pēc idejas arī ir svarīgi, kur ķer, ko un ar kādām mormiškām .
Katram mums savi ūdeņi un stiķi/niķi ;)
2.janvāris 2014, 14:37 | links
 
eduks :tā ir ,kā Tu saki !
...es ar bračku (arī smalko rīku cienītājs)esam mačojušies,,, viš 0.1+ mormene,,,,man 016+bļitkiņa.... nāse,nāsī ! vobšem,,,es ar ubersmalkiem rīkiem neaizraujos !...un arī,,,kaimiņš,večuks ap gadiem....(nu tik ilgi vispār nedzīvo).... copes lietu matadori tās šņores,ar kādām viņš darbojas,,,par trosēm sauktu,,,,kad paver kasti,,,zoklis atkarās,,,,dabon,kā neviens !
vārd sakot ar diegiem nav aršana... ! :)
PS... nekā personīga,,,kā parasti : katram savs,,,skazal Rex,i otkusil hozjainu jaica !
=== Laimīgu Jauno Gadu ===
2.janvāris 2014, 14:25 | links
 
Kutis - tev piekrītu :) nevaru vien sagaidīt kad varēs kāpt uz ledus :)
0.14mm monofilo auklu var izmantot mormiškām ? vai tomēr vajag tievāku ?

Snaiperis, 1.janvāris 2014, 21:45

Ar laiku un pieredzi auklu diametri samazināsies. Sāksi ķert ar 0.1 vai 0.08 un redzēsi, ka lomi būs labāki, tad pie 0.14 vairs neatgriezīsies :)...
Pagājušajā gadā maksimālais auklas diametrs manām makšķerēm bija 0.08 (mūsu ūdeņos). Esmu vilcis gan smukus brešus gan asarus - neviena mormiška nav pazaudēta.

johanson, 2.janvāris 2014, 10:52


Paskatītos es kā Tu mundru pavasara breksi 1,5-2 kg svarā ar 0,08 no 2-3 m dziļuma vilktu. Cik nu es zinu, pie mums pagājušajā gadā uz plaužiem visiem ielika vecis, kas ķēra uz 0,22 mm auklu - veči ar smalkajām auklām nekādus argumentus nespēja likt pretī. Ne vienmēr vajag ar tiem diegiem ņemties, īpaši iesācējiem nav ko iespringt ar tiem auklu diametriem. Iespējams tā domāju, jo ķeru ne tik ļoti nopresētos ūdeņos kādi ir lielu pilsētu tuvumā, bet zemāk par 0.12 auklu nenolaižos uz raudām, asariem, un ne zemāk par 0,16mm uz plaužiem. Ja runa par plaužiem, tad uz šiem toč nekad starpību neesu jutis kāda aukla galā - galvenais lai makšķere/aukla/mormiška/sardziņš ir sabalansēti savā starpā...
2.janvāris 2014, 13:39 | links
 
Kutis - tev piekrītu :) nevaru vien sagaidīt kad varēs kāpt uz ledus :)
0.14mm monofilo auklu var izmantot mormiškām ? vai tomēr vajag tievāku ?

Snaiperis, 1.janvāris 2014, 21:45


Stāvošos ūdeņos lietoju 0.08-0.12 atkarībā no mormišku lieluma ,dziļuma un ķeramo zivju izmēra.Straumē lietoju 0.10-0.14 bet uz bļitkām un čortiem 0.12-0.16 .Lietoju tikai florkarbona auklas ,ja intresē kas konkrēti tad PM.
2.janvāris 2014, 12:11 | links
 
Skaidrs :) Liels paldies :))
2.janvāris 2014, 11:57 | links
 
Kutis - tev piekrītu :) nevaru vien sagaidīt kad varēs kāpt uz ledus :)
0.14mm monofilo auklu var izmantot mormiškām ? vai tomēr vajag tievāku ?

Snaiperis, 1.janvāris 2014, 21:45


Ja nav vēl pieredzes vai tikko sāc apgūt ziemas copi ar mormišku, tad var arī ar 0.14, lai gan arī 0.12 butu pietiekami. Tas tā - neiedziļinoties sīkumos. Ar laiku un pieredzi auklu diametri samazināsies. Sāksi ķert ar 0.1 vai 0.08 un redzēsi, ka lomi būs labāki, tad pie 0.14 vairs neatgriezīsies :)... Un nav arī lielas jēgas mūsu ūdeņos. Pēc idejas arī ir svarīgi, kur ķer, ko un ar kādām mormiškām... bet tas nu ta...
Pagājušajā gadā maksimālais auklas diametrs manām makšķerēm bija 0.08 (mūsu ūdeņos). Esmu vilcis gan smukus brešus gan asarus - neviena mormiška nav pazaudēta.
2.janvāris 2014, 10:52 | links
 
0.14mm monofilo auklu var izmantot mormiškām ? vai tomēr vajag tievāku ?
Es upē /straumē strādāju tikai ~ 0.14mm auklām.Citi teiks... ko Tu vecais tur ar tādu striķi dari!Bet katrs dara kā patīk,un nav vēlme zaudēt mānekļus,kavēt laiku ar 0.08...0.10mm.
2.janvāris 2014, 00:21 | links
 
Kutis - tev piekrītu :) nevaru vien sagaidīt kad varēs kāpt uz ledus :)
0.14mm monofilo auklu var izmantot mormiškām ? vai tomēr vajag tievāku ?
1.janvāris 2014, 21:45 | links
 



Liekas ka šie prieki nav vairs aiz kalniem jo no desmitā janvāra sola skaidru un aukstu laiku ,vismaz gismeteo sola veselu nedēļu :)
31.decembris 2013, 17:06 | links
 
Es zināmās vietās uz ledus jūtos daudz drošāk,nekā braucot ar mašīnu.
Izrādot patiesas rūpes par cilvēkiem. pašvaldības varētu noteikt braukšanas aizliegumu sliktu laika apstākļu gadījumā. Vai gada trīs ceturkšņos vairāk par simtu bojā gājušo un vairāk par trīs tūkstošiem cietušo nav pietiekams iemesls?
Es arī domāju, ka aizliegumu iziet uz ledus noteikt ir viegli, bet to atceļot ir jāuzņemas atbildība. Ja nu kāds tomēr atrod vietu,kur padarīt sev galu ? Kas atbildēs ?
Un kāpēc neviens necepās, kad cilvēki sava prieka pēc lauž kaulus laižoties ar slēpēm no visiem iespējamiem kalniem?
Aizliegt !
Iekasēt sodu !
Noslīkušo tuvinieki man nepiekritīs.
22.decembris 2013, 14:35 | links
 
Pēterburgā laikam nav pašvaldības policija!
21.decembris 2013, 18:44 | links
 
"Ja minēto prasību neievērošanas rezultātā personu glābšanas darbos tiek iesaistīti glābēji vai citi dienesti, uzliek naudas sodu no 100 līdz 250 latiem."

Atkārtošos: "2013.gada sanāksmē VUGD savu biedrību makšķerniekus pārstāvošie īpaši atzīmēja to, ka papildus sodus par glābšanas darbiem nebūtu jāliek, jo tas var veicināt cilvēku atteikšanos vai izvairīšanos no glābšanas. To visu izprata un atbalstīja kā Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, tā arī pārējie sanāksmes dalībnieki.

Interesanti

Vai glābēju darbs tiek segts no Rīgas Domes budžeta, ja par to iesaistīšanos dome taisās iekasēt soda naudu?

Visi zina, ka uguns ir bīstama, elektroierīcēm, vadiem jābūt kārtībā utt. tad Rīgas Dome tā kā plānos arī ugunsgrēku gadījumā iekasēt par glābēju vai citu dienestu iesaistīšanos?"

Domāju pēc pirmā makšķernieka sodīšanas vēl vairākus šis jautājums sāks interesēt.
21.decembris 2013, 09:35 | links
 
'Kurzemes vēstis'ziņo:
Kandavas Dome dod rīkojumu pašvaldības policijai veikt nopietnas pārrunas ar rajonā dzīvojošajiem zemledus makšķerniekiem par šīs nodarbes bīstamību.Tiek gatavots lēmums,par 100ls soda piemērošanu pārdrošajiem vietējajiem zemledus makšķerniekiem.Abavā tiks atļauts makškerēt tikai no krasta un tikai gaišā dienas laikā. Pie atkārtota šo noteikumu pārkāpuma,pārkāpējiem tiks konfiscēti makšķerēšanas rīki un piederumi ,un pārkāpēji tiks nogādati īslaicīgas aizturēšanas izolātorā.
21.decembris 2013, 09:09 | links
 
Tas Radzevics tak nav normals. Riga visu laiku zog mashinam spogulus, parkingus, buferus. Visu laiku, katru nakti. Kad tu pasuudzies un atbrauc menti, tad megina tev ieboreet, ka nevajag rakstit zajavu, jo nav jeegas, jo manta tak ar galiem :)
Makskerniekus tvarstiit un sodiit tak ir vienkarsaak, nekaa narkomaanus un zaglus. Ir atrasts jauns laucins, kur nodarbinaat slinko pasvaldiibas policiju. Varees veel pie reizes makskernieku masiinaam liimeet plaaksterus par novietosanu zalajaa zonaa.
21.decembris 2013, 08:57 | links
 
Interesnti gan esam. Pagāšgad vaimanājām kāpēc Igaunijā var noteikt aizliegum atrasties uz ledus no - līdz ,bet pie mums nē. . Tagad , kad tas beidzot ir pieņemts , atkal ir neskaidrības.

Priekš īpaši neattapīgiem un pārgalvīgiem , ledus ir drošs tad , kad atceļ aizliegumu.
Un ja kāds aizmirsīs atcel šo aizliegumu, tad varēs krastā meditēt līdz ledus nokusīs no ūdens tilpnēm.. DD !
Apdomīgais bļitkotājs.
21.decembris 2013, 08:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager