Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
Visiem zināšanai. LR veterānu zemledus makšķerēšanas čempionāta rīkotāji nupat paziņoja, ka čempionāts notiks, pie tam pilnā saskaņā ar LMSF kalendāru un nolikumu. Interesentiem vēl ir divas dienas laika, lai pieteiktos. Par līdzdalība jāzvana Valdim Molam (Rīga), mob. tel.27526459.

Info no www.fishing.lv
15.janvāris 2014, 12:28 | links
 
He, ja runā par Rīgu, tad mēs te varam sapņot un rēķināt kāds ledus biezums katra svaram būtu pietiekams - 4 vai 7 cm, bet vai neviens nav dzridējis par Rīgas domes aizliegumu kāpt uz nedroša ledus, par ko municipāļi sodīs ar diezgan reālu naudas sodu ? :) Tikai neviens nav patiecis, kad tiks uzskatīts, ka ledus ir drošs. Tā ka man ir ļoti lielas aizdomas, ka ja negrib sestdien/svētdien izbaudīt ahūni dārbu 'licenzēto' makšķerēšanu (71 Euro), tad būs jāmeklē ūdeņi ārpus Rīgas...

Za Ņila! Ura!

http://www.delfi.lv/news/national/politics/policija-atgadina-par-aizliegumu-kapt-uz-ledus.d?id=44035813
15.janvāris 2014, 10:05 | links
 
Ja veči iet bļitkot - tas nozīmē drīz būs ledus....
15.janvāris 2014, 09:39 | links
 
tādi 200-300 gramīgie un lielāki gan - vai nu ar frēzi, vai karčeri vai caur kasrta ūdens peldi...bet man tādi pārāk daudz negadās :)

daddy_j, 14.janvāris 2014, 18:34


Tādus lielākos baigi labi izfilēt bez tīrīšanas- Jā, garšīgā ādiņa tu-tū :(, bet tiem lielajiem tā āda ar jau metas pacieta.... (tas sevis mierināšanai! :D)
15.janvāris 2014, 09:22 | links
 
jā tikko paskatījo pa logu, toč ciet baltais :) 7dien rāpšos
15.janvāris 2014, 08:54 | links
 
Baltezers vakar vakaraa aizgaaja ciet, ta ka ja nesaaks snigt, tad uz brivdienaam varees liist virsuu..
15.janvāris 2014, 08:46 | links
 
mees kad biijaam galiigi zalji pagalma puikas, gaajaam uz vieteejo karjeru (ceesu rajona priekulju dolomiita karjers) asarishus kjert. pirmais dazhus centimetrus biezais ledus bija iistais laiks, jo urbja un kaartiigas vergas mums nebija un veelaak naacaas apsekot citu makshkjerbnieku aalingjus.
atceros ka par "vergu" izmantojaam lielo koka viili. viilei tika amputeets koka spals un ar to aso galu divas reizes uzsitot pa ledu, sanaaca elegants caurums. pie viena cauruma nevareejaam noseedeet ilgaak par paaris minuuteem, jo ledus liecaas un uudens ar struuklinju naaca augshaa. toreiz mums bija parastie aaadas ziemas zaabaki ar silto oderi, un tie jau kluva aatri slapji. ar gumijniekiem savukart negaajaam, jo kaajas baigi sala.
pirmas makshkjerites bija "sporta veikalaa" vel psrs razhojuma pirktaas, ar kaadu 0,20 auklinju un palielu svina mormishku. kad uznaaca sals virs miinus 10, makshkjeriiteem kaatinji luuza kaa shpickas. tad man teevs sadabuuja pagrabaa eboniita kaatinju, tas labi tureeja.

asariishus kjert gaajaam visai biezhi. veelaak, kad uzsala biezaaks ledus, kautkur tirguu izdiicu teevam lietotu krievu urbi.

atceros ka ilgi nesaprataam, kaapeec vechuks netalu no mums skaldija vienu peec otra, bet mums tikai pa retam kjeeraas. vechukam bija tam laikam smalkie riiki. 0,16 auklinja ar mazu mormisku un motilji.
iesaakumaa lasiijaam viibotnju kaapurus turpat karjera malaa. peecaak jau uzzinaajaam no iistajiem vechiem, ka motiljus var nopirkt vieteejaa "zooprechu" veikalaa. toreiz taadu kaaarbinju kaa tagad par latu piecdesmit, vareeja nopirkt par 15-20 santiimiem.
vot taadi bija copes pirmsaakumi uz ledus. tas bija 90 to gadu saakums. kopsh taa laika copeet eju katru ziemu un ljoti biezhi.
15.janvāris 2014, 00:41 | links
 
pirms pāris gadiem , kuldīgas pusē, man gadijās tā .
divi dīķi atdalīti ar dambi, savienoti ar slūžām.
vienā pusē es spini mētāju, otrā vecis(8o-100kg) bļitko.
ar vergu caumuru nevis izcirta bet tā...izklauvēja .
nost noiet nebij pierunājams, sak ''ko tur bīties''
nevarēju noskatīties, gāju prom.
zinu ka tas vecis izdzīvoja ,bet man trauma uz mūžu, kaut arī pašam ieraugot ledu neviļus rociņa ietrīcas.
katram savs ledus drošs.
15.janvāris 2014, 00:04 | links
 
Vēl jau jāņem vērā pēdas izmērs. 100kg ar 41 izmēra pēdu radīs lielāku spiedienu uz 1 cm2, nekā 100kg ar 46 izmēra pēdu.
14.janvāris 2014, 23:50 | links
 
nu man ar 50kg pa 4cm bik krakšķ nu varētu būt ka 100kg+- kadi7cm un uz augšu uzlīst jau var arī uz 4cm bet varētu būt egztrēmi
14.janvāris 2014, 23:32 | links
 
Pats esmu līdis uz 3 cm bieza ledus, izjūtas gan ir nedaudz ekstrēmas, bet pēc pus stundas tas pāriet
toreiz arī uz ledus uznāca vecis tuvu pie 100kg un neielūza

Uz ledus ir jāiet virsū un jāskatās cik tas ir drošs, jo katrā ezerā uzsalst savādāk
14.janvāris 2014, 22:44 | links
 
ap 6-7 cm
ja tas ir pirmais ledus un uzsalis bez sniega.ir redzēts ka lien pa 4cm ar tas ledus lokas un plaisā zem svara diezgan nepatīkama sajūta.:D
14.janvāris 2014, 21:39 | links
 
Apmēram cik jābut lai, uz tā vārētu kāpt.?

+- 100kg
14.janvāris 2014, 21:31 | links
 
Njā, žēl zives, bet no otras puses, jāsaprot arī to, ka parastie rīdzinieki (tie kas nemakšķerē) arī grib nopirkt un apēst kādu svaigu Latvijas zivtiņu ... tomēr asari nesalīdzināsi ar 3 gadus saldētu pangasiju :)
14.janvāris 2014, 20:28 | links
 
Es domāju tie ir līča asari,tie kurus mēs gaidam Lielupē,Ķīšezerā,Baltezerā,Buļļupē,Daugavā....
14.janvāris 2014, 20:13 | links
 
Jā, es ar iebraucu tirgū paķert kko vēdzelei un biju bišķiņ šokā no "lielo asaru kapsētas" ... visi plaukti nokrauti ar ~500g strīpaiņiem... interesanti, no kurienes tie izkāsti?
14.janvāris 2014, 19:53 | links
 
Prātīga doma-sevišķi necerēt uz tiem 300-niekiem...Pagājušo nedēļu ar tādiem 3oo-5oo-niekiem bija pilns zivju paviljons,bet vakar līdaku pilns,kā malkas šķilu...Nenoturējos,vienu 3,5-nieci nopirku,sakārojās ikru,puslitra burciņu iesālīju....
14.janvāris 2014, 18:54 | links
 
tiem 300-niekiem, kas gan jāsaka nav pārāk bieži ziemas copes viesi, var arī novilkt ādu ar visām zvīņām ... savādāk sieva dusmīga, visa vanna vai virtuve apgānīt ar to zvīņām :)
14.janvāris 2014, 18:39 | links
 
bez zvīņām tomēr garšīgāk! :))

mazajiem nav tā tīrīšana tik traka, ja neiekaltē vai baigi nesasaldē :) 5kg stundā mierīgi :)

tādi 200-300 gramīgie un lielāki gan - vai nu ar frēzi, vai karčeri vai caur kasrta ūdens peldi...bet man tādi pārāk daudz negadās :)
14.janvāris 2014, 18:34 | links
 
Man tādi ašuki līdz 100 gramiem baigi patīk. Ar tīrīšanu nemocos - nedaudz gļotas notīru, iekšas ārā, miltos un uz karstas pannas - sanāk labu labais kraukšķis, var ēst ar visām zvīņām.
14.janvāris 2014, 18:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager