Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
Pilnīgi piekrītu - ja neslinkot un iztīrīt/pagatavot, tad ašuki svarā 70-150g ir nu ļoti garšīga padarīšana! Es gan šos ķeršu/ēdīšu vēl vismaz līdz februāra beigām, tikai pēc tam baltās zivtiņas tiks tirinātas :)...
14.janvāris 2014, 14:35 | links
 
vispār, jas cilvēks aped zivis, kuras noķer, tad viņam nav ko pārmest, pat tad, ja ir bijis par vienu kātu vai āķi vairāk :)

es mazos ašukus , tos 70-120 grami, gaidu ar nepacietību, jo tā ir sanācis, ka ašukus pa lielam ķeru tikai ziemā :), tad nu pirmās pāris copes tiks veltītas tieši šādu ašuku copei :), pēc tam piegriezīsies tīrīt un varēs atkal baltās zivis ķert :)
14.janvāris 2014, 13:45 | links
 
a kas vainas mazajiem asarīšiem?? legāli un garšīgi :) ja viņus noēd, nevis iemet miskastē, nekādu morālu problēmu nesaskatu :))
14.janvāris 2014, 11:30 | links
 
Nu jau tūlīt sāksies mazo asarīšu slaktēšanas laiks.Vasarā tādus laiž vāļā....ziemā priecājās....

kuzijs, 14.janvāris 2014, 10:08

Jā, lūk arī mani tas uzjautrina, pie tam velk un slaktē negausīgi, (ja ir ka tik vairāķ|) un bieži cilvēki kuri paši saka, ka karpas jālaiž atpakaļ, foreli ņemt nevar....., a pārējās nav zivis var slaktēt.
14.janvāris 2014, 10:43 | links
 
Nu jau tūlīt sāksies mazo asarīšu slaktēšanas laiks.Vasarā tādus laiž vāļā....ziemā priecājās....
14.janvāris 2014, 10:08 | links
 
Nu gan jau nedēļiņu sanāks Jums pingvīniņi papriecāties.. :D
13.janvāris 2014, 04:38 | links
 
Tikko spaidu kārtā izmetu aplīti ar auto, kamēr notīrīju jau apnika - sniega kārta bija sasalusi konkrētā ledū, termometrs rāda -7 , ja vien mammucis Daba mūs atkal neapp...īs - tā diena tuvojas! :D
13.janvāris 2014, 01:33 | links
 
LV neiesaku lietot bezinerces spoli :
1) svars copenei (mazinās jūtību bļitkas pieskārienam),
2) neērtums copējot(SMAGUMA CENTRS) ,
3) nogurums rokai raustot mānekli ,
4) prasīs lieku uzmanību pie dziļuma piemeklēšanas, nolaižot mānekli,
5) salā auklas sasalšana apgrūtinās lietošanu,
6) zūd tik nepieciešamās copei asās vilkšanas izjūtas !

Vienīgais izņēmums līdaku noturēšanai 1-1.5m dziļumā, zinot,ka apakšā ir monstri ! :) Šim momentam var izmantot arī Salmo ice pro spolīti (105g, 70mm diametrs) vai analogu no mušiņmakšķernieku spolēm.
12.janvāris 2014, 20:59 | links
 
...man jau arī ir LV spoles,,,tamdēļ nācās modificēt kātus (sudak50 un sudak70) lai nebūtu raustīšanās uztinot !
12.janvāris 2014, 11:47 | links
 
..īsti nesapratu,kur rakstīt,,,laikam jau šeit!
neklējot,ziemas bezinerces spolīti,konstatēju to,ka pie mums nopērkamās (ziemas spoles)laikam tomēr nav ziemas,jo vandoties pa netu,,,ziemas spolītēm,,,sakarā ar to ,ka makšķerītes ir īsas,,,llenķis starp spoles asi un kātu ir krietni lielāks !!!...un tad nenotiek tā raustīšanās auklu uztinot....
12.janvāris 2014, 11:41 | links
 
No laipas bļitka, plkst. 13-16. Sākums pārsteidza- ne piesitiena.Mainot mānekļus jutu,ka apakšā ir. Zivju skaits negribīgi kāpa uz augšu.Pie 24 apstājās... Neļāvu sev slinkot un atradu krājumā neatklātu sev bļitkiņu.Ar to aizgāja kā no ložmetēja.Atkārtoju savu sasniegumu- uz bļitkas abiem āķiem pa asaram. No 40. skaita sāku ņemt lielākos! :) Paņemtos nosvēru-800g.
Patika,ka ar izspēli piespiedu draugus bļitkai uzbrukt un to ierīt, nevis sūkt.Adrenalīna porcija saņemta, gaidam ledu !
11.janvāris 2014, 16:46 | links
 
http://www.youtube.com/watch?v=PaLeugjn3ps

divrocis, 4.janvāris 2014, 22:42


Paldies par video! Nebiju redzējis, noderēja ļoti. īstenība tika izskaidrotas elementāras lietas, kā piemēram manekļa piepacelšana izspēles laikā, kad man mācīja uz ledus to lietu darīt, tad biju palaidis garām galvenos ieguvumus šai spēlēi.


p.s. mans iepriekšējais komentārs bija par copi ar mormišku, ne bļitku :)
6.janvāris 2014, 14:48 | links
 
Sorry :))
6.janvāris 2014, 14:40 | links
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PwSgBwuYTao[/toutube]
6.janvāris 2014, 14:39 | links
 
6.janvāris 2014, 14:38 | links
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=zCw9SoL5Gy4[/video]
6.janvāris 2014, 14:37 | links
 
http://www.youtube.com/watch?v=PaLeugjn3ps

divrocis, 4.janvāris 2014, 22:42


Jā, šis lai arī laiciņu kā redzēts, taču foršs video - savulaik daudz noderīga atradu :)...
4.janvāris 2014, 23:03 | links
 
 
Mēs te esam dalījušies ar domām par tiem diametriem. Arī neredzu jēgu aizrauties ar bļitku zem 0.16mm. Katrs no mums ir iekrājis rūgtu pieredzi , tāpēc cenšamies citus atturēt no neapdomīga soļa.
Bez visa tā, tik un tā notiek kuriozi ! :) Lielākais ko piedzīvoju bija ....bļitkotājam uz +/- .15mm mono auklas bija piesieta metāla pavadiņa!!!!!!, copējot līdakas ar 7-9cm balansieri. Pie visa, viņš copējot gāja pa veciem aizsalušajiem caurumiem.
Viņam pieķērās breksis(to aci, vienīgo ko varēja saredzēt caurumā es nekad neaizmirsīšu, nu mega).... kamēr centāmies apkārtējie palīdzēt, viss beidzās ar auklas trūkšanu.
Kā vadīts viņš gāja ar tādu auklu ... , vecos ,aizsalušos caurumos ? ... gāja uz līdaku! :)
3.janvāris 2014, 19:25 | links
 
Vīri ???? Kur jums bļitkai iebarošana ? :)

divrocis, 3.janvāris 2014, 15:23

Tiešām tēma taču ir par "viņas augstību" bļitkošanu, nevis par "tirināšanu" ;DDDD.
A lai bļitkotu ar auklu tievāku par 0,14 jābūt baigi otčajennajam zellim ;)))))...

eduks, 3.janvāris 2014, 15:26


Kā Tu domā, vai jāatver jaunas tēmas 'tirināšana'vai 'purināšana un raustīšana'bet ja bļitkojam tad mazajām 2-3.5cm bļitkiņām 0.14 jau ir par resnu-zūd spēle ,tāpēc auklu diametru pamatā nosaka tā verķīša lielums un svars ko piesienam pie auklas ,var likt 0.4 ja galā cemmeris vai cirvis.:)

kutis, 3.janvāris 2014, 17:59


Globāli tā ir kā Tu saki - makšķerē visām sastāvdaļām jābūt sabalansētām. Kādu laiku atpakaļ ar mēģināju bļitkot ar 0.12 auklu (dziļums bija ap 2m)- sāpīgākā pieredze manā mūžā - kimlaki labi paraustīja man bļitkiņas nost. Katrs izvēlas pats, bet ja man prasa padomu - nekad neiesaku nevienam uz bļitku likt neko tievāku par 0.14-0.16. Vairākus pēdējos gadus ziemas lielāko daļu ķeru tikai uz bļitku (lai gan tirināt protu vismaz tik pat labi), vien pavasarī pārslēdzos uz mormiškām uz pēdējā ledus brekšiem un raudām. Par bļitku spēli atsevišķa/ļoti plaša diskusija.
3.janvāris 2014, 18:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager