Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
Lai baru ilgāk noturētu, vajag tempu. Peipī vēl kas, ja asari “rūcienā” pusmetrā no grunts, izvelkot un atbrīvojot no bļitkas, uzreiz atpakaļ, bet pieturi zem paša ledus. Viens ar garantiju, reizēm 4-5 . Gadās tā, ka uz katra āķa. Vienā cēlienā 2gb. . Bijis, velc, un otrs izlec pats uz ledus. Vai nu bijis jau āliņģī, atskrējis līdz iepriekš vilktajam, jeb centies bračku apsteigt.
Vēl par tempu. Kas notiek zem ledus ūdenī šadā rijienā? Veidojas barības “stabs”. No mutēm birst pusplosīts sņetoks, šis tas atvemts un vēl pa anālo putriņa. Pieļausi pauzi, vis tas pazudīs.
MT9 oponēja, ka viģikā viens specs bļitkojis pie pašas grunts, jeb pāris cm no tās. Kāpēc? Katrā udenskratuvē asariem vai zivim sava barības bēze. Tur, varbūt, asariem galvenais ir grundulis vai kādas sīkzivis, kuras dzīvojas un uzturas pie grunts. Man zināmajos, mailītes un šņetoks.
Pirms 2 gadiem Burtniekā. Vienā ezera rajonā asari, katru reiz, pierijušies maziem sugas brāļiem, citur- maile, raudiņas, plicīši.
23.decembris 2023, 18:16 | links
 
BrunoL [23.dec]: Man bļitkām āķi bez atskabargām. Savulaik Peipī nospiestas. Tempam un lielā salā var strādāt dūraiņos, nokratot. Pēdējos 10+ gadus ar tām pašām Burtniekā. Ņem pilnām mutēm! Tik šad tad kāds nosprūk, ja otrs āķis atsitas pret āliņģa kanti.
jā, šis vēl ātrāks variants ja iet uz tempu
23.decembris 2023, 17:50 | links
 
Man bļitkām āķi bez atskabargām. Savulaik Peipī nospiestas. Tempam un lielā salā var strādāt dūraiņos, nokratot. Pēdējos 10+ gadus ar tām pašām Burtniekā. Ņem pilnām mutēm! Tik šad tad kāds nosprūk, ja otrs āķis atsitas pret āliņģa kanti.
23.decembris 2023, 17:25 | links
 
BrunoL [16m]: Ja neaizraujas ar mikro bļitkiņām, tad comrādi labus lomus gūst, gan mūsu ūdeņos, gan Peipusā, ar 2. un 3. izmēra Salmo bļitkām, karinot 3žuburīti ar kristāliņu. Arī esmu mēģinājis. Ķer labi.
Aukla šīm bļitkām 0,2 - 0,22
Man nepatīk 3žuburis. Neērta izkabināšana un mazajiem atlaižamajiem bieži atplēš “lūpas”.ja aiziet razdača peipī, tad vieglāk bļitku ar ielodēto āķi ārā dabūt, arī satracinātajam asara baram labāk kad māneklis ātrāk ūdenī, nevis kamēr to trīsžuburi ārā dabon. nu tie mani novērojumi

svens76, 23.decembris 2023, 16:44


Pilnīgi piekrītu, ar ielodētajiem āķiem ir iespēja operatīvāk darboties.
Savukārt bļitka ar ķēdīti vai to pašu spilgto epoksīda pilīti uz kustīga trīsžubura izprovocē kūtro asari, kad jāmāna ar mānīšanu..
23.decembris 2023, 16:55 | links
 
BrunoL [23.dec]: Ja neaizraujas ar mikro bļitkiņām, tad comrādi labus lomus gūst, gan mūsu ūdeņos, gan Peipusā, ar 2. un 3. izmēra Salmo bļitkām, karinot 3žuburīti ar kristāliņu. Arī esmu mēģinājis. Ķer labi.
Aukla šīm bļitkām 0,2 - 0,22
Man nepatīk 3žuburis. Neērta izkabināšana un mazajiem atlaižamajiem bieži atplēš “lūpas”.
ja aiziet razdača peipī, tad vieglāk bļitku ar ielodēto āķi ārā dabūt, arī satracinātajam asara baram labāk kad māneklis ātrāk ūdenī, nevis kamēr to trīsžuburi ārā dabon. nu tie mani novērojumi
23.decembris 2023, 16:44 | links
 
Ja neaizraujas ar mikro bļitkiņām, tad comrādi labus lomus gūst, gan mūsu ūdeņos, gan Peipusā, ar 2. un 3. izmēra Salmo bļitkām, karinot 3žuburīti ar kristāliņu. Arī esmu mēģinājis. Ķer labi.
Aukla šīm bļitkām 0,2 - 0,22
Man nepatīk 3žuburis. Neērta izkabināšana un mazajiem atlaižamajiem bieži atplēš “lūpas”.
23.decembris 2023, 16:32 | links
 
12.m.dziļumā,cik smagu bļitku vajadzētu?

2PU4JU, 23.decembris 2023, 14:51

Ja nav straumes, var likt maksimāli vieglu, galvenais, lai ar kātu justu bļitkas spēli. Protams, kā jau te iepriekš Svens minēja, ja būs diezgan maktena aukla, 1 gramu nejutīsi. Var arī metra dziļumā 5-10 un vairāk gramus mētāt, ka tik asarim, zandartam vai līdakai tas patīk ;)
23.decembris 2023, 15:10 | links
 
2PU4JU [23.dec]: Sveiki,copmaņi.
Kāds ir Jūsu redzējums par bļitkas svara un dziļuma attiecību?
Piemēram ar 5.gr.bļitku līdz cik metru dziļumam būtu optimāli strādāt,ar 10.gr.,ar 15.gr.utt.Vai no otra gala skatoties,piem.12.m.dziļumā,cik smagu bļitku vajadzētu?
tur tak pilns ar niansēm. auklas diametrs piemēram, man vismaz ir vairākas makškerītes ar dažādu auklu diametriem un dažādām bļitkām virsū. cope ir viens vienīgs izzināšanas process kurā neviens tev nepateiks ka pareizi ir tā vai šitā. man teiksim plānākā aukla mazākai bļitkai ir 0.08mm, bet nesaku ka tā ir pareizi:)
23.decembris 2023, 15:01 | links
 
Sveiki,copmaņi.
Kāds ir Jūsu redzējums par bļitkas svara un dziļuma attiecību?
Piemēram ar 5.gr.bļitku līdz cik metru dziļumam būtu optimāli strādāt,ar 10.gr.,ar 15.gr.utt.Vai no otra gala skatoties,piem.12.m.dziļumā,cik smagu bļitku vajadzētu?
23.decembris 2023, 14:51 | links
 
.. cope ir nebeidzams izziņas, meklējumu, atklājumu un vilšanās process (piekrītu svens76)
Tajā arī ir kaifs un turpinājums,, ar vien jaunām un jaunām idejām un risinājumiem !!!
22.decembris 2023, 17:28 | links
 
Balansierus nelietoju, tāpat eholoti. Man eholotīte sara galā. Bļitkas taisu pacccc! Arī tēvs taisīja. Viņš nespēja tik daudz piekalt, cik es līdakām izbaroju. Nācās šo arodu apgūt. Jau 40+ gadus paša rociņām un pirkstiņiem.
Kopēju Peipa sņetoku, protams, ne 1:1 , bet zināmā līdzībā. Ejošākās viena puse sudrabs, otra misiņš, cara 50kap., varš. Arī sudrabs sudrabs.
Manējām āķus nelauž. Ne lieli asari, ne 3kg sīgas, ne lielas līdakas.
22.decembris 2023, 16:52 | links
 
Nekad nebļitkoju pie pašas grunts. Vismaz 20-40cm augstāk. Bieži asari “rijās” zem paša ledus vai pusūdenī.

BrunoL, 22.decembris 2023, 14:36

Tieši šodien skatījos video, kur copmanis stāsta, ka viņš lieto balansieri 2 cm attālumā no grunts. Ja apakšā zāle, tad piekaramo āķi ņem nost. Visu dzīvi tā ķerot. Interesanti, ka tiešām katram copmanim, sava teorija un visi ķer zivis :) Par to pusūdens asari runājot, mūsdienās, kad katram otrajam ir eholote, tas ir viegli nosakāms.
22.decembris 2023, 15:00 | links
 
BrunoL [22.dec]: bums [17.dec]: Daudzi kļudās ka nikni raustot kaut ko var nokert Tā nav -amplitūda 5 cm ar pauzēšnu Kaut kad būs luste nofilmēšu :)Katra maistera bļitkai sava izspēle un amplitūda. Pat katrai dienai sava. Tad ķer augsti paceltu krītoši planējošu, citu dien tik jāpašūpo kādā konkrētā dziļumā bez straujiem uzrāvieniem utt. .
Iesācējam paskaidroju sekojoši- iedomājies, ka tu spēlējies ar kaķēnu vai kaķi, tad tāpat centies izprovocēt asarus kā kaķēnu ar pušķi!
Vēl par bļitkošanas dziļumu. Nekad nebļitkoju pie pašas grunts. Vismaz 20-40cm augstāk. Bieži asari “rijās” zem paša ledus vai pusūdenī.
copei nekad nebūs vienas receptes
22.decembris 2023, 14:56 | links
 
bums [17.dec]: Daudzi kļudās ka nikni raustot kaut ko var nokert Tā nav -amplitūda 5 cm ar pauzēšnu Kaut kad būs luste nofilmēšu :)
Katra maistera bļitkai sava izspēle un amplitūda. Pat katrai dienai sava. Tad ķer augsti paceltu krītoši planējošu, citu dien tik jāpašūpo kādā konkrētā dziļumā bez straujiem uzrāvieniem utt. .
Iesācējam paskaidroju sekojoši- iedomājies, ka tu spēlējies ar kaķēnu vai kaķi, tad tāpat centies izprovocēt asarus kā kaķēnu ar pušķi!
Vēl par bļitkošanas dziļumu. Nekad nebļitkoju pie pašas grunts. Vismaz 20-40cm augstāk. Bieži asari “rijās” zem paša ledus vai pusūdenī.
22.decembris 2023, 14:36 | links
 

Materiāls no apsudrabotas dakšas . Āmurs+lakta.Sudrabs paliek.
21.decembris 2023, 21:10 | links
 
Arī atteicos no Owner griezuļa ar švako sakabi. Gadi 5 atpakaļ bija ok. Piedāvājuma uz mini versiju nebija daudz.Lielie asari lauza āķus, bet sakabe turēja. Sakabe pievīla pie intensīvas asaru copes Peipusā-atāķējās bļitkas. Trīs labas tā pazaudēju, iemetot āliņģī un nesagaidot auklas ievilkšanu. Patreiz izmantoju Owner 00.
17.decembris 2023, 23:01 | links
 
Cenšos likt bļitkiņas bez riņķiem un karabīnēm Sienu pa taisno Uz copi ir līdz 3 -4 kātiņi jau ar piesietām dažādām bļitkām Tā ka man ir noslēgts līguma ar kaltiņiem Spidiķus jābūvē nepārtraukti Vakar Babītē asari āķus lauza bet dievs no kaltiem pasargāja :)
17.decembris 2023, 20:12 | links
 
Daudzi kļudās ka nikni raustot kaut ko var nokert Tā nav -amplitūda 5 cm ar pauzēšnu Kaut kad būs luste nofilmēšu :)
17.decembris 2023, 20:07 | links
 

Sudraba spidiķīts Strādā vislabāk ar sakabīti kura redzama attēlā
17.decembris 2023, 20:03 | links
 
Sams122 [17.dec]: Jautājums. Uz bļitkas nav labāk likt karabīni bez griezuļa? (Taka lašos) Lai spēle izteiktāka būtu? Jeb ja strauji rausta tad viņš metas auklā?
Tikai un vienīgi bez!!!
17.decembris 2023, 19:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager