Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
Visādi jau var spriest par to izvilkšanas intensitāti un laika trūkumu, ja bars ir uziets, vai pienācis.
Bet matemātika ir nepielūdzama - summa nemainās no saskaitāmo kārtības.
Ar spoli var izvilkt ātri un vienmērīgi, neatslābinot auklu ne brīdi. Tas daudzreiz ir ļoti svarīgi!
Taču, ja ielaižot bļitku atpakaļ pa reizei mazliet varbūt arī ir jāzaudē laiks, tad kopumā esi tikai ieguvējs, jo esi zivi, kura ir pieķērusies izvilcis uz ledus, nevis tikai pavilcis un tā pa ceļam nodilusi.
11.decembris 2019, 12:14 | links
 
Viss atkarīgs no bļitkas. Izmērs, svars. Pamatā lietoju 0,2-0,22 Mikro bļitkiņām 0,12.
Ja partrūkst cope uz standartu, arī mikro bez rezultāta. Ir tā, ka “smago artilēriju” ņem daudz, daudz labāk nekā mikro, jo bļitku ķer rijēji, kuru barības bāzē mazās zivtiņas. Arī sugas brāļi.
Azarts tajā, ka zivis jāatrod un vienīgais eho- sara galā. Jo, zivis var rādīt. Bet. Vai tās tajā brīdī barosies, būs “rijienā”? Un tāpēc vajadzīgs temps. Rijiena brīdis var būt tik dažas minūtes. Lai baru “pieturētu” , bļitka, pēc iespējas ātrāk, jānogādā ūdenī. Kas notiek zem ledus? Bars izmisīgi ķer visu kas kust. Velkot, atvemj pusplosītas mailes. Viss birst pa abiem galiem un tas pietur, paildzina copi.
Notiek sava veida piebarošana.
11.decembris 2019, 11:56 | links
 
Un makšķerei ar spoli kāpec nevar tīt to astotnieku?

irseejs, 10.decembris 2019, 15:45


Pamēģini praksē turot rokā makšķeri vēl ar īkšķi aizķert auklu un vairākas reizes,neizdosies ,priekš tā tur ir tas žuburs.Astotniekā aukla nav uz ledus tāpēc nekur neķeras. Nejauciet Peipusu ar vietējo dīķi,kad tur asaris ir uzkacināts ,visu izšķir ātrums, katra minstināšanās var novest pie tā ka jāsāk no jauna, vēl asars bieži neņem pie grunts,bet nedaudz augstāk, vēl cenšas viņu pacelt tuvāk ledum. Ar spoli uztīt jā ,bet ielaist tūlīt vajadzīgajā dziļumā ja nu vienīgi bezinrceni aizklipsējot.Tagad kad 15 kg tas varbūt nav aktuāli.
11.decembris 2019, 11:44 | links
 
Labi , gaidam ledu :) !
11.decembris 2019, 11:33 | links
 
Auklas resnumu izvēlēties vajag pēc bļitku svara, ja bļitka būs pasmaga un aukla tieva tad pie lielāka dziļuma spēle var būt galīgi nekāda.
11.decembris 2019, 10:59 | links
 
Paldies vīri ! Vienīgi līdakas ja paķer to bļitkiņu vai balansieri tad nogriež auklu pret ledus asso malu kā diegu , man tā bija ! Tāpēc domāju ka varbūt vajag rupjāku likt auklu ! Bet ar to laikam jāsamierinās ;)) !
11.decembris 2019, 10:29 | links
 
Es piemēram Babītē uz bezmatilku lieku 0,12 fļuriķi jo tajā dziļumā lielam ašukam iecirst āķi ar tievāku ne vienmēr izdodas.
11.decembris 2019, 10:04 | links
 
Ja mikro bļitkām, jeb daudz bļitku, kāpēc nē. :)
11.decembris 2019, 09:54 | links
 
Ashulis [11.12.19]: Man uz asariem ir uzlikta pat 0.10 mm mono
Bļitkai?
11.decembris 2019, 08:34 | links
 
Man uz asariem ir uzlikta pat 0.10 mm mono
11.decembris 2019, 08:25 | links
 
Jolantaartis [11.12.19]: Vīri ! Kādu auklu labāk izmantot uz asariem bļitkojot , 0,16 vai rupjāku ?
Iepriekšējā lapā ir pāris viedokļi. Es pagājušosezonu liku 0.16 fļuriku
11.decembris 2019, 06:51 | links
 
Vīri ! Kādu auklu labāk izmantot uz asariem bļitkojot , 0,16 vai rupjāku ?
11.decembris 2019, 00:41 | links
 
add
Manuprāt, tev tas inventārs Latvijas copei uz ledus ir tāds stipri parupjš.
Vairāk piestāvētu Pērnavas līcim, vai Peipusam. Esmu pēc dabas slinks un nepūlēšos te taisīt foto, kā dažs labs, bet ir copē brīži, kad pats uzskatu par vajadzīgu lietot makšķerīti ar sardziņu no mežacūkas muguras sara, tik ļoti cimperlīga ir zivs, īpaši lielā rauda, vai pat vimba.
Bet ja nu tu tādu tehniku lieto, tad jau laikam ķeras arī.
11.decembris 2019, 00:05 | links
 
Jūs ko, olimpiādei trenējamies?
Saprotams Peipī kad asarus sakacināts, tad jāšeptē. A tā, cope ir atpūta.
10.decembris 2019, 19:33 | links
 
No vieglajiem rīkiem bļitkošanai izmantoju šādas makšķerītes:



10.decembris 2019, 19:32 | links
 
add,
Kad tu pēdējo reizi biji uz ziemas copi? :) 30 gadus atpakaļ? :)

irseejs, 10.decembris 2019, 18:24


Es atkārtošos, es neesmu astotnika tīšanas piekritējs, mēgināju izskaidrot BrunoL rīkus.

Man šādi.
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-87986.htm
10.decembris 2019, 18:40 | links
 
add,
Kad tu pēdējo reizi biji uz ziemas copi? :) 30 gadus atpakaļ? :)
10.decembris 2019, 18:24 | links
 
Un makšķerei ar spoli kāpec nevar tīt to astotnieku?

irseejs, 10.decembris 2019, 15:45

Es neesmu šīs tehnikas piekritējs, ar bezinerceni no 24 metriem pat ceļu asari.
Tinot astotnieku spole traucē, tie kuri pieprot šo štelli pārējiem paliek nemanāmi, neredz kā vicinātu rokas.
Cieņā.

addd, 10.decembris 2019, 15:54


Katrā ziņā tinot ar spoli, manuprāt, tas notiek ātrāk un nemanāmāk, nekā vicinoties, vai tinot astotnieku. Tas pats nolaižot mānekli dziļumā.
Galu galā - katrs sajūk prātā pa savam, nav jau nemaz tik svarīgi kā to zivi dabū ārā, galvenais - ka dabū.
10.decembris 2019, 17:46 | links
 
Un makšķerei ar spoli kāpec nevar tīt to astotnieku?

irseejs, 10.decembris 2019, 15:45


Es neesmu šīs tehnikas piekritējs, ar bezinerceni no 24 metriem pat ceļu asari.
Tinot astotnieku spole traucē, tie kuri pieprot šo štelli pārējiem paliek nemanāmi, neredz kā vicinātu rokas.
Cieņā.
10.decembris 2019, 15:54 | links
 
Un makšķerei ar spoli kāpec nevar tīt to astotnieku?
10.decembris 2019, 15:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager