Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Sveiki?
Atvainojos, ka rakstu vecā tēmā, bet šeit laikam manam jautājumam ir īstā vieta!
Pirms kādiem 12 gadiem pie mājas izrakām dīķi, un tajā tika salaistas karūsas un līņi, pec psris gaidiem asari un lidakas un ta sanāca, ka viena aukstākā ziemā visi aizmirsa par dīķi, un, ka vajag palidzet zivīm, ta nu izsala visas lidakas un asari...
Pa šo laiku karūsas savairojas milziga skaitā, tādēļ pagasvasar diki tika ielaistas līdakas (apmēram 7 gabalas) un 3 asari!
Dīķis ir mazs 12*20 metri, dzilums ir 2-3 metri
Tātad man ir radušies paris jautājumi cilvēkiem, kas ir zinošāki par mani!
1) cik liela iespēja, ka līdakas un asari var iznīcināt pārāk daudz karūsu?
2) Man ir ideja ielaist dīķi šogad vel kadas citas zivju sugas, piemeram, kādas raudas vai rudulus, vai ta ir laba doma?

Supermencs, 20.aprīlis 2015, 16:28



Par gadiem trim četriem līdakas patīrīs visas sīkās karūsas kas līdīs mutē un tad pienāks kārta arī asariem un citām ko salaidīsi. Man čomam putni ievazāja līdaku ar ikriem karpu dīķī kur bija arī līņi un karūsas kā arī asari. Asari labi regulēja sīkās karūsas jo bija sasnieguši 1,5kg bet kad parādījās līdakas pazuda visas karūsas līdz puskilo un arī asari sāka palikt mazumā. Tagad jau desmito gadu cīnāmies ar tām rīmām kas jau rij pašas sevi,katru pavasari un rudeni tīklojam bet rezultāts nav no labākiem jo sakostas tiek karūsas ap kilogramu un karpeles arī tā paša lieluma. Pagājušā gadā tīklā iepinās 20,5kg līdaka un tas ir desmit gados izaudzis krokodils kam pa zobam jau visi dīķa iemītnieki ieskaitot putnus.
Dīķis protams ir lielāks par tevis minēto kautkur 8ha un kad visi te saka ka jāsaudzē līdakas tad tas blefs jo viņas vairojās nejēgā un aug ļoti ātri ka tikai ir ko rīt.
20.aprīlis 2015, 18:00 | links
 
1) visas karūsas jau toč neizrīs,bet līdaku daudzumu ar laiku ari vaidzes regulet.
2) labāk nevaig jo dīķis nau liels un pārāk daudz zivju ari nav labi. Kautgan jāskatās kāda barības bāze. Man pimēram uz 0.7ha dīķi ir ielaists karpas,līņi un raudas pluss līdakas kas patrenkā un izrij slimos.
20.aprīlis 2015, 17:30 | links
 
Sveiki?
Atvainojos, ka rakstu vecā tēmā, bet šeit laikam manam jautājumam ir īstā vieta!
Pirms kādiem 12 gadiem pie mājas izrakām dīķi, un tajā tika salaistas karūsas un līņi, pec psris gaidiem asari un lidakas un ta sanāca, ka viena aukstākā ziemā visi aizmirsa par dīķi, un, ka vajag palidzet zivīm, ta nu izsala visas lidakas un asari...
Pa šo laiku karūsas savairojas milziga skaitā, tādēļ pagasvasar diki tika ielaistas līdakas (apmēram 7 gabalas) un 3 asari!
Dīķis ir mazs 12*20 metri, dzilums ir 2-3 metri
Tātad man ir radušies paris jautājumi cilvēkiem, kas ir zinošāki par mani!
1) cik liela iespēja, ka līdakas un asari var iznīcināt pārāk daudz karūsu?
2) Man ir ideja ielaist dīķi šogad vel kadas citas zivju sugas, piemeram, kādas raudas vai rudulus, vai ta ir laba doma?
20.aprīlis 2015, 16:28 | links
 
Paldies!
28.novembris 2014, 14:46 | links
 
www.eva.lv
Savulaik šajā bodē (ne interenetā) ir pirkti 2 vai 3 aeratori. Neatminu vairs ne cenu, ne modeli, bet nu ir darbojušies vairākas ziemas un īpaši sūdzēties nevar - darbojas, nelūst un savu uzdevumu pilda.
28.novembris 2014, 11:41 | links
 
Nāk ziema, nepieciešams airātotrs dīķim!!!
Vai kāds var ieteikt, kur vislabāk nopirkt airatoru dīķim. Dīķis apm 2000 kvm.
Jau iepriekš, PALDIES.

staff, 28.novembris 2014, 09:21


Paskaties SS sludinājumos,(zivju rūpniecība; iekārtas zivju pavairošanai).
Tur ir sludinājums, Rīga; Čiekurkalns, par gaisa pūtējiem.
Es pagājušo gad nopirku no viņiem, teikšu ka baigi labi. Paņēmu 60 W ar diviem sēņveida burbuļotājiem.Viens komplekts izmaksāja ap 200 eirikiem. Normāli darbojas līdz 2,8 metri dziļumā.
28.novembris 2014, 11:38 | links
 
 
akvedukts.lv , pirms kāda laika bija sortimentā.
28.novembris 2014, 09:52 | links
 
Nāk ziema, nepieciešams airātotrs dīķim!!!
Vai kāds var ieteikt, kur vislabāk nopirkt airatoru dīķim. Dīķis apm 2000 kvm.
Jau iepriekš, PALDIES.
28.novembris 2014, 09:21 | links
 
Tas ir kāds joks?
Kā pēc karūsu skaita samazināšanas var līņiem aptrūkties barības? Vai tiešām nebūtu vērojams pretējs process?
27.novembris 2014, 23:02 | links
 
NEBŪTNE, tapēc jau ir jautājums
27.novembris 2014, 20:26 | links
 
Tātad, ir rakts dīķis aptuveni 1700m2
Krasts kaskādes formā. Līņi barojas labi (spriežu pēc taukainas mugrkaula daļas), KARŪSAS arī labi treknas.
DOMA: samazināt KARŪSU īpatsavaru, keru ar nelielu murdu.
JAUTĀJUMS: Ar šo karūsu īpatsvara samazināšanau es neietekmēju līņu barības bāzi?
Līņi nesāks kārnēt?
Ir arī otrs dīķis, kur ir pretēji.
LĪŅI kārni, bet karūsas treknas un vairojas uz velna paraušanau. Es šīm pa prieku ieladu nemēra līdacēnus. Laicīgi nomainot līdakas, taču neizzudīs dzīvība dīķī?

namesis222, 27.novembris 2014, 20:03

Nēesmu eksperts, tavuprāt, karūsas baro līņus!?
27.novembris 2014, 20:21 | links
 
Tātad, ir rakts dīķis aptuveni 1700m2
Krasts kaskādes formā. Līņi barojas labi (spriežu pēc taukainas mugrkaula daļas), KARŪSAS arī labi treknas.
DOMA: samazināt KARŪSU īpatsavaru, keru ar nelielu murdu.
JAUTĀJUMS: Ar šo karūsu īpatsvara samazināšanau es neietekmēju līņu barības bāzi?
Līņi nesāks kārnēt?
Ir arī otrs dīķis, kur ir pretēji.
LĪŅI kārni, bet karūsas treknas un vairojas uz velna paraušanau. Es šīm pa prieku ieladu nemēra līdacēnus. Laicīgi nomainot līdakas, taču neizzudīs dzīvība dīķī?
27.novembris 2014, 20:03 | links
 
neapdedzināsies gan.bet vairāk vai mazāk kritīts taču ūdenī,it sevišķi ja tur būs piestiprināts piemeram kada plāksne caurspīdīga.;-)
28.augusts 2014, 11:07 | links
 
Vrb ir citas,bet ja tu domā tās uz saules baterijām 1-5utt eur nu gaismeklis jau būs,bet kukaiņi neapdedzināsues))
27.augusts 2014, 19:02 | links
 
Kaut kur šeit forumā lasīju ka kaut kur ir izmantotas lampas virs dīķiem.doma tāda,naktī viņa spīd,un kukaiņi vairumālido uz to apdedzināsās un krīt dīķi.Sanāk tāda ka dabiska iebarošana.

Bet varbūt kāds ir mēģinājis ielikt pie krasta tagad pieejamās lampiņas,kas strādā uz saules baterijām.teorētiski lēts varinats,un it kā vajadzētu tiem kukaiņiem spietot ap to lampiņu.
26.augusts 2014, 22:28 | links
 
Zivju infarktu noķēra šaurā murdā.:)
22.augusts 2014, 08:56 | links
 
Dīķī savairojušies daudz mazie līnīši.Nopirku murdu ar smalkas acs plastmasas audumu. Ieliku dīķī un pēc četrām piecām stundām gāju skatīties. Iekšā bija seši sērkociņu kastiņas izmēra līnīši un no tiem trīs jau beigti. Murds kādus astoņdesmit cm diametrā un 1,5 m garš. Kāpēc viņi tik ātri nobeidzās?
21.augusts 2014, 14:41 | links
 
Protams, ka pie labiem apstākļiem pieradušiem tur varētu nebūt lielas kāres līst - tas ir fakC.
Aerators, saprotams, der, vien tad vajag aeratoru, tas jāievieto u.t.t.
31.jūlijs 2014, 13:24 | links
 
karūsiņas jau gadiem... kāds līnis gan jau ir.
aerators jau panāk to pašu kulšanas efektu ar skābekli, peldēties tur tikai ar mietu kādu var iedzīt
31.jūlijs 2014, 12:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager