Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Ielaid kādus 5cus amūrus,tie ātri izravēs!

aakkis, 13.jūlijs 2014, 09:04

Ielaid kādus 5cus amūrus,tie ātri izravēs!

aakkis, 13.jūlijs 2014, 09:04

un ko ziemā ravēs?
13.jūlijs 2014, 09:12 | links
 
Ielaid kādus 5cus amūrus,tie ātri izravēs!
13.jūlijs 2014, 09:04 | links
 
Sveiki.
Ir tāda lieta, ka mans piemājas dīķītis ir aizaudzis un es nezinu ko iesākt.
Dīķis tika izrakts aptuveni pirms 5 vai 6 gadiem.Tā garums ir 60 m un platums 18 m. 1/3 daļa ir dziļumā no 1.6-1,8 m, bet 2/3 daļas ir vidēji 2.5-2.9 m dziļš. Pirmos gadus protams, ka tur zāļu nebija, pēc tam bija vietas, kur krastu tuvumā auga vāles kuras tika izraustītas ar rokām un vairāk tās neauga, bet no pagājušā gada dīķis sāka aizaugt ievērojami, jo vairs ar grunteni nevarēja paķert tāpat kā šogad. Viss seklais gals ir aizaudzis zālēs, līdz pat ūdens virsmai (kā sauc nezinu, bet ir skuju veidīgas, tā kā egļu zari) Dziļajā pusē tikai pa vidu ir kaut cik brīvāks, bet 5m no krasta arī ir aizaudzis ar tām pašām zālēm.
Jautājums ir tāds, kā ar viņām cīnīties? Amūri kaut ko varētu palīdzēt? Ir tāda doma pie traktora karināt ecešas un ar tām vilkt ārā zāles. Varbūt varat ko ieteikt? Ja nesapratāt kādas zāles, tad varu nofotografēt.
13.jūlijs 2014, 02:11 | links
 
Negribētos lai dīķi arī pārējās zivis nomirst.. bet pagaidām līņī, līdakas, orfas , karpas uc dzīvo cepuri kuldamas.. - nav manītas beigtas..
16.jūnijs 2014, 23:42 | links
 
Man ir dīķis 1 ha liels, dziļums ap 2.5 m, šur tur seklāks, šur tur dziļāks. Tajā dzīvo pašlaik 10 zivju sugas, ieskaitot latvijas vēžus, šogad arī 2 zuši pievienojās. :)
Bet lieta tāda, ka pēdējās dienās vērojam, ka mazās karūsas mirst nost, ap kādām 300 zivīm ir nomirušas - vēžiem prieki. ķēru ar makšķeri , apskatot zivis viņā ir RŪSGANS APLIKUMS ap muti, lūpas, un iekšējā gļotāda.. nekādas citas dīvainības neredzēju, un arī mirušajām ir tāpat.. Varūt kāds zin kas tas ir?
Vēl 2012. gadā tika ielaisti 20 amūri - kļūda, jo dīķis bija minimāli aizaudzis. pašlaik zāles ir izēstas, ir ļoti minimāli.. un plus ziemā vēl vienu pusi izrakā dziļāku un paplašinājām.. tas viss kopā varetu sekmēt skābeklā trūkumu, ielikām kompresoru dīķī, kuru liekam ziemā , lai zivis nenoslāpst.. dzīvība dīķī itkā ir lielāka, bet tas aplikums uz lūpām un mutē tāpat jau ir.. tāpēc domāju, vai nav kāda slimība nevis O2 trūkums...?
16.jūnijs 2014, 23:40 | links
 
Atceros bērnību , pirmo "dīķīti"izraku ar lāpstu un ielaidu karūsiņas , nu jau esmu izaudzis līdz 10 ha ūdens . Reti ir divas vienādas situācijas , pa gabalu padomus dot - nav īsti pareizi . R.V , vajag tik rakt , līdaka ļoti labprāt ēd citu līdaku , lai veicas !
11.maijs 2014, 17:42 | links
 
Bet kā karpa ar stori?

R.V, 11.maijs 2014, 03:39

Cik man zināms pēcnācēji tur nevar sanākt.. :)))
11.maijs 2014, 13:34 | links
 
Bet kā karpa ar stori?
11.maijs 2014, 03:39 | links
 
Tad jau tam dīķim vajadzēja būt praktiski tukšam no zivīm, ja tur tādi žokļi iekšā dzīvojās. Pirms n gadiem, vienā foreļu, pāliju dīķi bija līdaka iemaldījusies. Visu vasaru viņu centās savaņģot, bet bez rezultātiem. Toties vasaras laikā dīķis tika atbrīvots no forelēm un pālijām. Rudenī zemūdens medniekiem tomēr izdevās vainīgo nobeigt. Izrādījās līdaciņa svarā, ja atmiņa neviļ virs 5kg. Gaļa esot bijusi smuki oranža.
10.maijs 2014, 21:54 | links
 
gadus 15 atpakaļ, vienās kāzās, nu labi otrās:) pie pirts bija dīķis- baseins, metri 20 uz 15 , smuki peldējamies uttutjp, pienāca rīts, izvilkāmies , apsēdāmies pa aliņam , pilnīgs rīta relakss, metām sīkus akmentiņus vardei, kas smuki turpat uz ūdensrozeslapas gozējās, un tad hlibic turpat pie kājām, lapas ar vardi vairs nebija, mirklis klususma, saraustīti teksti cik kg katrs dotu.tajā rītā neviens vairs nepeldējās:)
pievakarē saimnieks teica , ka no babītes tikla pa kādai poltaraškai laikupa laikam esot ielaidis,lai vardes izēd. tam kaulainajam žoklim vilka uz 8kg vismaz.
10.maijs 2014, 21:43 | links
 
Tik mazā peļķītē pilnībā pietiks ar 1 līdacēnu.
10.maijs 2014, 21:28 | links
 
Atvainojos par dubultpostu, bet cik labak tad lidakas ielaist? Ar vienu pietiks? Gan jau pīles arī ko ievazās. Store ar karpu kādās attiecībās? 70 karpa?
10.maijs 2014, 20:24 | links
 
Bet ja netiks laisti iekšā nekādas mazas zivis, iespējams tie 2 līņi tikai sanārstos, bet karpas šaubos vai tur veiksmīgi iznārstos. Tad ko man tās līdakas tur ēdīs, ar vienu līdaku bija doma, ka izēdīs, to, kas tur būs lieks ienesies.
10.maijs 2014, 01:21 | links
 
Pirms pāris gadiem sievas sencis nosusināja piemājas dīķi un izraka dziļāku. Ielaida karūsas, dažas karpiņas. Rudenī tīklā bija 2 kilogramīgas līdakas. Tā katru gadu tajā dīķītī tiek noķertas dažas līdakas svarā ap kilogramu. Siltā laikā var smuki redzēt kā viņas sildās seklumā. Tā ka būs viņas, tas ir tikai laika jautājums.
9.maijs 2014, 22:20 | links
 
micuks

Paldies. Kā ar vienu līdaku,lai ievazāto drazu apēd?

R.V, 9.maijs 2014, 21:11



Līdaka pati uzradīsies, ne viena vien. Tas tik ir laika jautājums.

Līdakas pašas jau nemaz tā neuzrodas. Ja blakus ir ūdenskrātuve kurā dzīvo līdakas, tad līdaku nārsta laikā meža pīles var ienest līdaku apaugļotos ikrus. Tad arī var parādīties līdakas. Bet es to esmu ļoti reti redzējis, pārsvarā karūsu, karpu ikrus pīles pārnēsā no tuvējām ūdenskrātuvēm.
Es jau nu tavā vietā ielaistu vismaz kādas trīs līdakas. Lai tramda mazos, izēd vārgās, dīķī neizaugs mazie karūsu tūkstoši, no kuriem tāpat labuma nav.
Asarus gan nelaid. Man ar tiem rūgta pieredze. Savairojas nejēgā, izēd pārējo zivju ikrus, un rezultātā paliek tikai asari. Šis teiktais par asariem attiecas uz maziem dīķīšiem, kuros mīt karūsas, karpas. Lielākās ūdenstilpnēs tie procesi ir drusku savādāki. Bet lai nu kā, manā skatījumā, asaris manā dīķī ir pamatīga nezāle.
9.maijs 2014, 22:10 | links
 
Paldies. Kā ar vienu līdaku,lai ievazāto drazu apēd?

R.V, 9.maijs 2014, 21:11


Līdaka pati uzradīsies, ne viena vien. Tas tik ir laika jautājums.
9.maijs 2014, 21:35 | links
 
Paldies. Kā ar vienu līdaku,lai ievazāto drazu apēd?
9.maijs 2014, 21:11 | links
 
p.s. autors ir TOTO..
9.maijs 2014, 18:52 | links
 
Pagājušā gada oktobrī izraku dīķi ~ 15x35x2,5 m, augsne - māls. Cik zivju (karpas, līņi) var laist šāda izmēra dīķī?

agnisk, 19.marts 2014, 22:48

Dabīga ūdenskrātuve Latvijā spēj nodrošinā 120kg zivju no ha.Tavā dīķī 6kg...
No pērnā rudens tur nav ko ēst..tātad jābaro!
Izmantojot pareizus pasākumus akvakultūrā,vari iegūt zivju masu x10.Tikai pebarojot ar granulēto barību,iegūst 500kg no ha.Zivīm vajag 2% dienā,no kopējā zivju svara!Vismaz reizi diena!!!Vēlams divreiz.
Barot vari ar graudiem,ja zivis ir tik lielas,ka spēj tos apēst...
Kvieši,rudzi,mieži,ar tiem nepietiks,nav proteīna,labāk pērc PILNVĒRTĪGU barību zivīm-Straume u.c.Papildbarība-par maz.Barības ''lietderības'' koefic.4,5 vienam kg dzīvmasas pieauguma,graudiem-6-7.
Zivis:karpas50%,karūsas(baltas)40%,līņi10$ no kopējā daudzuma.
Ar ūdens kvalitāti un citām ''gudrām''lietām nebaidīšu..
Vēl kādi jautājumi?Vaicā.
9.maijs 2014, 18:52 | links
 
Tātad copy, paste pareizajā sadaļā.
Sveicināti cienījamie makšķernieki un entuziasti. Vēlējos painteresēties par zivju dīķa papildināšanu. Esmu izgājis cauri lielam informācijas daudzumam, tomēr vai kāds varētu pakonsultēt par "pliku paldies"? Interesē dīķī, pasvaigi raktam, apt. 0.1ha lielam, dziļums no 0.5m seklajā galā- nepilniem 4m otrā. Māls, bez caurteces. Interesētu karpa un store. Skatam varbūt kāda koi karpa. Laidīšu sākot no 0.5kg un uz augšu. Kā noteikt daudzumu, lai nav pārapdzīvots? Ir autom. Barotava un aerators. Pašlaik peldas pirmie un pēdējie 2 līņi.
9.maijs 2014, 18:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager