Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
6x6 ir nenopietns izmērs un dziļums vēl nenopietnāks. Par bada nāvi nesatraucies. Līdz rudenim karpas izvilks, bet ziemu nepārdzīvos...Tavā vietā es sagaidītu rudeni, bet ne pārāk vēlu (lai karpa vēl aktīva) un ķertu ārā.
Ja pašam vai kaimiņam ir vistas, ķer mazās un baro. Iesaku ķert ar maziem vēžu murdiņiem - ir OK.

Starp citu, manuprāt baltās karūsas un karpas nav tiešie konkurenti. Karpa ēd taisni no grunts, kamēr karūsa laikam jau vairāk uz vidusslāni orientēta (arī mutes formas it kā apstiprina. Ak jā, karūsu dīķi parasti nav duļķaini, savukārt karpa baisi uzduļķo). Laukos ir mazs dīķelis, kurā dzīvo sīkas karūsiņas un auslejas - nu tāds tipisks karūsu dīķelis - daudz, bet sīkas bezgala. Tur tika dažas karpas pavasarī, bet rudenī bija labi paaugušas - ne sliktāk kā lielajā dīķī. Acīmredzot karpām tur, kur karūsām barības pamaz, atradās kas.
29.aprīlis 2014, 15:55 | links
 
Cik daudz par traki ir tas, ka piemājas dīķītī ~6x6m (līdz ~1,6m dziļš) ir ielaistas kādas 20 nelielas karpas un 2 lielākas? Ņemot vērā, ka tur jau dzīvojas bariņš karūsu un līņu, pēc cik ilga laika tās zivtiņas sāks mirt badā?
Ēšanai vairums to zivtiņu ir par mazu, kaķim īpaši neinteresē, tāpēc baigi daudz izķert nesanāk.. Dīķi paplašināt arī vēl kādu brīdi nesanāks, kamēr šķūnītis vēl turas savā vietā.. :D

Pats vairs īsti nesapratu sava jautājuma jēgu, bet varbūt Jums sanāk.. Karpas ķert varbūt labāk ārā, lai nemokās?
29.aprīlis 2014, 15:44 | links
 
gadu dīķi noturēt bez ūdens, interesanti kur tu to dzirdēji. teorētiski velēna spēs nostiprināt gultni, bet to appludinot tas viss sapūs un būs daudz metāna un šnoraļges.
ar izrakto velēnu ja to spēj smuki nogriezt var nostiprināt krastus pret lietus un sniega kušanas ūdeņu eroziju, jo jauns sēts zāliens izveido kaut cik stabilu velēnu apmēram 3+ mēnešu laikā

zivis prātīgāk laist dīķī otrā gadā ja zivju nebūs daudz tās izdzīvos bez piebarošanas, bet ja piebarosi būs labāks pieaugums.

dziļums 4-6m pat ļoti ok, bet tad rēķinies ka dīķa ūdensspoguļa laukums būs virs 2000 m2.

bioloģiskā daudzveidība ar laiku izveidosies pati no sevis, kaut cik stabilas ekosistēmas izveidei vajag apmēram 10-15 gadus. lai paātrinātu procesu sākotnēji vari iestādīt niedres, kalmes, ūdensrozes, bet no vilkuvālēm izvairies.
19.marts 2014, 22:54 | links
 
Tikko noskatījos raidījumu MK par varavīksnes forelēm..
Padalieties lūdzu ar info, kā ir ar to audzēšanu.. Es esmu dzirdējis, ja dīķis ir 4-6 metri dziļs forele varot iegremdēties un atdzesēties.. Un vai obligāti ir jābūt ūdenim tekošam?? Un vai ir obligāti jāpiebaro vai tomēr viņas iztiks ar dzīvo ēsmu, kas tur dzīvo!:)
Otrs, jaunizraktam dīķim esot labi pirmo gadu noturēt bez ūdens, lai tas aizaug.. Utt citādi sanāk ielaist zivis kā vannā un nēesot ko ēst.. KO sakiet, kad rok dīķi virsējo velēnu atstāj dīķa dibenā.. Tā veidojot bioloģisko daudzveidību un arī augsni, kur augt zālēm tā izskaužot vannas efektu..
19.marts 2014, 22:28 | links
 
stores var droši ķert uz dzīvo slieku, vari izmantot kaut kādu pa gultni velkamu gumijas sliekas imitāciju, sistēmu izdomā pats atkarībā no dūņu biezuma un cita aizauguma.

ps
esmu stori noķēris arī uz rotiņa, ņemot vērā kur tai atrodas mute, store ir labs akrobāts, ja gribas ēst....
17.marts 2014, 18:45 | links
 
Sveicināti!
Mani aicina copēt uz dīķi, kurā ir diezgan lielas stores, un man savukārt, vēlme tādu noķert. Jāķer jau laikam uz fīderi. Šitās tomēr no grunts ēd. Bet ko uz āķa labāk likt?

Griezeejs, 12.jūlijs 2013, 15:29

garneli vai foreljpastu.var jau ari sliecinju paprovet,domaju ka neskades.pats izmantoju garneli,bij ok.
17.marts 2014, 18:15 | links
 
http://www.ss.lv/msg/lv/agriculture/fish-industry/fish-fry/ijkgh.html

Varbūt kādam kādu lielāku karpu vajag!
Ja sludinājuma cena pērkot diži nemainīsies, manuprāt, baisi dārgi nav...
17.marts 2014, 16:40 | links
 
Klau, vai kāds no esošajiem dīķsaimniekiem - entuziastiem ir izmantojis dīķos kādus elementus nārstam? Teiksim, ir redzēti raidījumi, kuros ļauži Daugavā lika egļu/priežu zarus, kuros plaužiem (?) nārstot.
Ir doma dīķī pavasarī ko tādu salikt, taču neatteiktos no padoma, ko, kad, cik daudz, cik bieži mainīt u.t.t.
24.oktobris 2013, 09:53 | links
 
ss.lv skatījies? Līņi jau nu deficīts galīgi nav, parasti tur vienmēr kas bija dabūjams.
28.jūlijs 2013, 23:02 | links
 
kāds nezin kur kurzemes pusē var dabūt līņu mazuļus saprātīgā cenā.
28.jūlijs 2013, 21:38 | links
 
Dīķu rakšana,tīrīšana.Mob 29208454
28.jūlijs 2013, 20:04 | links
 
31 lapa un tu veel nezini ko audzeet?cik tad tev to gadu?
27.jūlijs 2013, 23:26 | links
 
Kādas zivis var audzēt pilnīgā māla dīķī? Pie kam tas ir ap 7-10m dziļš?
27.jūlijs 2013, 21:29 | links
 
tarpi,garneles par citaam esmaam nezinu,sen atpakalj tomes dikjii kjeeru un dazas pat:)nokjeeru.
12.jūlijs 2013, 16:09 | links
 
Sveicināti!
Mani aicina copēt uz dīķi, kurā ir diezgan lielas stores, un man savukārt, vēlme tādu noķert. Jāķer jau laikam uz fīderi. Šitās tomēr no grunts ēd. Bet ko uz āķa labāk likt?
12.jūlijs 2013, 15:29 | links
 
Liec uz āķa,un brauc copēt samus.Vai kādam pārdod,kuriem naf tās mantas.
9.jūlijs 2013, 18:35 | links
 
Man piemājas dīķī savairojušās upes gliemenes, lielākās ir plaukstas lielumā. Pieļauju, ka ne dīķim, ne zivīm tās nekaitēs, vienīgi domāju, ka sūdi būs, kad viņas dabiskā ceļā nomirs. Visa grīda būs ar čaumalām, tad droši vien būs problemātiski iebrist dīķī nopeldēties. Dīķis 0,15 ha. Ko darīt ? Lasīt laukā un nest uz upi ? Ēst viņas netaisos. HELP!!! :)
9.jūlijs 2013, 15:53 | links
 
paldies....
19.jūnijs 2013, 19:39 | links
 
platpierus var dabuut Jelgavaa ....291-19-587
un otrs 298-98-720....pats no turienes neemu
19.jūnijs 2013, 09:43 | links
 
vai ir iespēja iegādāt platpiera mazuļus -dīķim ?kur?
19.jūnijs 2013, 06:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager