Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Man karūsa lien (pārsvarā gan baltā. Dzeltenā uz šito neparakstās), bet varbūt tāpēc, ka vēl nav pieradušas. Kā runā, tā zive ir gudra un mācās un otrā dīķī, lai gan zivju daudz un izmērs īstais, ne velna neiet... Varbūt arī karpas uzceltais duļķis tai traucē to uzrikti pie laika pamanīt :) [tajā otrajā dīķī karpu nav, ūdens dzidrāks].

snipiens, protams, bridenis ir daudz mazāk kaitīgs, taču tā jau cita padarīšana. Dīķis pārāk liels un bez nopietna traļa nu nekādi...

Kāpēc vispār uzsāku šo sarunu... radagabals tīklā saķēra vairākas karpas un tā kā vienai reizei bija par daudz, salika venterītī turpat dīķī. Pēc kāda laika norauto zvīņu vietas izskatījušās diezgan nelāgi. It kā jau loģiski, jo cilvēkam arī noberzta kāja uztaisa nelāgu tulznu, kas laika gaitā sadzīst. Pieņemu, ka ar zivi varētu būt līdzīgi, jo ir jau redzētas arī ar kodumiem u.tml., bet vienalga nepamet sajūta, ka varētu būt zināms mirstības procents... Ja tās ir 2 zivis no simta, tad štrunts, bet ej nu sazini, varbūt tā ir katra trešā...
13.marts 2013, 15:22 | links
 
Tas Hotentotam!Ja dīķis ir ,,aptverams" ar ,,brideni",tad pieļauju,ka zivīm liels posts netiks nodarīts!Var izšķirot pēc vajadzības kratot tās ārā no ,,astes".Reizēm trāpās līņi un citas zuves,kuras acīm redzami pabijušas tīklos,bet spējušas atsvabināties un turpina baroties,jo trāpās arī uz āķa!Ir trāpījušās aizkostas un ar ,,hišņiku"apgrauztām astēm.
13.marts 2013, 14:24 | links
 
Mana pieredze ar tīklu dīķi bēdīga, negrib līst baltā karūsa tīklā (ķīnietis), bet līņus labāk ar veco kaprona tīklu kas veido maisu, mazāk traumē zivis un jālaiž brīvi tīkls lai nav nostiepts, labāk ja ar laivu zig-zag veidā.
13.marts 2013, 14:17 | links
 
Kā zināms, ir daudz paņēmienu, kā zivis no tā dīķa izdabūt. Parunāsim par vienu no tiem - tīklu.
Manta darbojas, zivis tajā lien, taču ir viens mīnuss - dažreiz ieskrien kāda zivs, ko tā kā gribētos atlaist. Cik lielā mērā tīkls traumē to zivi?
Skaidra bilde, ka ļoti saspiesta zivs dzīvotāja varbūt arī nebūs, taču kā ar tām, kas aizķērušās aiz spurām, zvīņām un samērā saudzīgi izpītas un atlaistas? Cik daudz tas atsevišķu zvīņu zaudējums un spuru paplucināšana ietekmē zivi?
Kādam ir pieredze šajā jautājumā?

Lūdzu neieteikt lietot murdus, par to ir cita runa.
Un palūgšu sarunā nejaukties tos, kam tīkli ļoti riebj un kas ieteiks sēdēt caurām dienām pie dīķa ar makšķeri. Jums ir citas foruma sadaļas, tur varat runāt :)
13.marts 2013, 14:00 | links
 
Was up, kads gadījumā nezin par maksas karpu dīķiem netālu no vilgāles kuldīgas rajonā?;]
21.janvāris 2013, 20:53 | links
 
Tūlīt paliks siltāks ,pūt tikai,par daudz nebūs,un varēsi mierīgi gulēt
20.janvāris 2013, 21:55 | links
 
Visiem veiksmīgu Jaunogadu!
Kā jūtās Jīsu zivtiņas? Vai neslāpst? Pāris dienas atpakaļ ieliku pūtēju Air. Nu ir āliņģis kādus divus m2 liels. Zivis un vaboles nemana. Ūdens gan mazliet smako.Vai kādam ir padoms kā to O2 lētāk pamērīt. Tas aparāts ļoti dārgs.
20.janvāris 2013, 08:56 | links
 
Ielaidu dīķī kādus 10 samiņus eksperimenta pēc. Pats dīķis man ~0,2 ha, dziļākajā vietā ap 4,5m, vidēji kādi 2-3 m būs. Reljefs visai mainīgs - nav gluda bļoda.
Kā barība visvairāk laikam kalpos karūsas, bet nu ir arī citas zivis.

Ir kādam pieredze ar samiem līdzīgos dīķa apstākļos? Cik ātri aug, vai vairojas, varbūt ir kādas būšanas, ko vērts ielāgot?
2.janvāris 2013, 14:38 | links
 
Paldies, par ko tādu arī internetos lasīju.. Varbūt nākošgad būs jāsastāda pie dīķa, lai šī mūk prom, ja vēl nebūšu ticis vaļā.. :D
Bet tagad jāizdomā līdz ziemai kāds risinājums, lai neapgrauž ābeles.. Laikam jau ar kādu slazdu jāmēģina..
16.oktobris 2012, 14:12 | links
 
No ūdensžurkas nekāda labuma nebūs un ja reiz tuvumā dārzs, jo mazāk. Esmu dzirdējis, ka tam lopam laikam 100-150 metri esot robeža, ko šī nevēlas šķērsot, bet tajos metros droši gan ies uz dārzu un visu skādēs.
Man stāstīja par kaut kādu krāšņumaugu ar nosaukumu fritilārija, ko var sastādīt rindiņā starp dīķi un dārzu. Žurkām šo augu sakņu smaka dikti netīkot un tā varot izveidot dabisko barjeru. Gan smuki, gan efektīvi. Tiesa, pats neesmu mēģinājis, par efektu galvot nevaru, bet vismaz painteresēties taču vari.
16.oktobris 2012, 12:56 | links
 
Ūdensžurka dīķī - tas noteikti nav pārāk labi, ne? Izskatās, ka ir viena uzradusies.
Man patiktu, ja tā izgrauztu no dīķa kādus augus, kas tur par daudz savairojušies, bet turpat blakus ir arī dārzs, kurā tai droši vien labāk patīk mieloties. Kā no tā zvēra vislabāk tikt vaļā?
16.oktobris 2012, 12:38 | links
 
Kāds nezin,līdz kādai min.temp barojas karpas-dīķī šīs izskatās tādas ne pārāk ēst gribošas un baroties nāk arvien mazākā skaitā?
11.septembris 2012, 21:57 | links
 
tel.63076355
Pagājušo nedēļ zvanīja un piedāvāja līņu mazuļus,šķiet,ka ar bezmaksas piegādi(tel. priekšā gan bija kods+370(laikam leišu),bet runāja latviski
2.augusts 2012, 14:05 | links
 
Ir, ir zaļi.. Tad laikam jāsalaiž karūsiņas, tik jāsameklē kur šīs tā labi saķert.. :)
Rakties vai ar kādām baigām ķīmijām negribās darboties, jo nesen tos zaļumus pavācot ārā, satiku dīķītī tritonu.. Un pāris vēži arī esot redzēti, kad vēl varēja grunti saskatīt.. Lai dzīvo, jāmēģina ar karūsām..
2.augusts 2012, 13:58 | links
 
Uldish, tie pavedieni nav gaiši zaļā krāsā? Kā jau te minēju, man savulaik visu dīķa virsmu klāja kas tāds. Pēc karūsu ielaišanas vairs ne reizi, lai gan pagājis gana daudz gadu.

mucinsh, iemet aci ss.lv pie zivju mazuļiem - kādreiz Liepājas pusē kaut ko noteikti varēja iegādāt. Vari apklaušināt paziņas, jo līnis nav jau nekāda store vai zandarts, kā mazuļus grūtāk dabūt.
2.augusts 2012, 11:21 | links
 
Man dīķis bija vēl seklāks, karūsas izdzīvoja.. Pēc tam parakām dziļāku, pēc laika iemetās kaut kādas nelāgas dūņas pa visu dīķi un tad gan karūsas izbeidzās.. Šogad dažas ielaidu, bet zem tām dūņām neesmu viņas manījis vai vēl dzīvo..
Primus D-100 varētu palīdzēt vai to dīķi kā savādāk varētu saglābt? Tūņas tādas kā pavedienveida, kā vate.. Ir gan uz grunts, gan uz dīķa virsmas..
2.augusts 2012, 10:38 | links
 
mucinsh-karūsas izdzīvos,protams, ja dīķis neizsals līdz dibenam(kas Liepājas pusē ir maz ticams),un karūsas ļoti labi pašas papildināqs:))
2.augusts 2012, 10:34 | links
 
Paldies par komentiem. Karūsas sabēru, pāris kg. Dīķis tiešam nav liels. Dziļums max ir 1,2 metri. Vai karūsai pietiks, lai tā izdīvotu pa ziemu? Pagaidām laikam izlīdzēšos ar karūsu krājumu papildināšanu, lai saprastu vai vispār tik sekls ūdens ir piemērots zivs dzīvei. Varbūt kāds zina, kur Liepājā un tās apkārtnē ir nopērkami līņu mazuļi?

Paldies jau iepriekš!
2.augusts 2012, 10:29 | links
 
Dīķis laikam nav visai liels un labi sasilst, tas droši vien ir problēmas cēlonis.
Savulaik man nelielā dīķī bija pavedienveidīgu aļģu paklājs vairākus gadus pēc kārtas. Jāatzīst, traucēja. Nu un tad ielaidām karūsas tāpat vien, pat neiedomājušies par sagaidāmo pozitīvo rezultātu. Kopš tā laika nekas nav pat novērots.

Eduk, man liekas, ka vismaz tīri teorētiski platpieris varētu būt derīgāks, jo tas patērē aļģes. Amūrs vairāk tendēts uz visādām ūdenszālēm.
Taču šajā gadījumā jārēķinās, ka ziemā liksi aeratoru, citādi platpieri/amūri ziemā izslāps.
1.augusts 2012, 11:45 | links
 
mucinsh
Šo ļoti labi ēd karūsas, līņi un labi no tās uzbarojas, bet ne pietiekamos daudzumos - šī pļurza tāpatās nepaliek īpaši mazāk :((( ... Pieļauju domu, ka amūri varētu būt labāks variants.
Ja dīķis būtu nolaižams, tad varētu uz kādu laiku paturēt nolaistu, bet tad zivis (ja ir) ar būtu jāņem laukā...
1.augusts 2012, 11:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager