Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Situācija tāda - pagastam pieder paliels dīķis, uzpludināta upe. Garumā ap 2,5km, platumā līdz pat 400m, dzīlums līdz 6m, īsāk sakot riktīgs liels ezers. :)

Šobrīd ir tā, ka pagasts gribētu, lai kādi uzņēmīgāki zivju entuziasti nodibina biedrību un ņem to dīķi uzraudzībā, jo esošā mednieku makšķernieku biedrība sastāv no medniekiem, kuri par zivīm neinteresējas - īsāk sakot neko nedara.

2-3 godīgus zvejniekus, kuriem alkohols nav svarīgākais dzīvē, esmu atradis, biedrību dibināt varam, bet ar apsaimniekošanas pieredzi ir švaki.

Par maziem dīķīšiem ir pilns forums, spēj tik lasīt, bet ko un kā darīt ar tādu lielu - nav ne jausmas. Dīķis īpaši aizaudzis nav, nekādas steidzamas darbības nav jādara. Nolaižams arī īsti vairs nav, jo meniķis ir ieklemmējies, arī vajadzības godīgi sakot nav. Nolaists nav vismaz 20 gadus. Īsāk sakot - vajadzētu uztvert par statisku ūdenskrātuvi.

Zivis iekšā ir visas iespējamās, nekādu dominējošo sugu nevaru nosaukt. Pats esmu redzējis izvilktu 8kg līdaku un 5kg karpu. Domāju, ka pa 20 un vairāk gadiem tur noteikti ir viskautkas.

Mērķis - tā lai pagastam labi un zivju mīļiem labi.

Par pagastu skaidrs, tur interese ir varbūt iegūt kādu latiņu par licencēm, bet īpašs spiediens netiktu izdarīts - cik būtu, tik būtu.

Par makšķerniekiem - tā lai varbūt arī kāds izlepis Rīdzinieks gribētu atbraukt 130km un pamakšķerēt. Kaut gan viedoklis par rīdziniekiem ir tāds, ka viņi jau negrib tālu braukt, vai arī grib braukt uz mazajiem, a trofejām piebāztajiem dīķiem, kur ir garantēts loms. Lielās, vāji kontrolētās ūdenskrātuvēs nekad nav garantijas kaut ko dabūt.

Kādas būtu Jūsu idejas, kā ar šādu ezeru rīkoties, ko uzlabot, lai cilvēkiem būtu interesanti braukt un makšķerēt? Idejas gan par infrastruktūru, gan loma daudzveidību.
20.jūlijs 2011, 10:37 | links
 
varbūt ka nočāpstina, bet ja viņam ir izvēle, tad maizi uz virsmas neaiztiek, vismaz mans ganāmpulks neaizitiek, pat nezinu kāpēc.
15.jūlijs 2011, 20:01 | links
 
J.B. > Līnis skaisti uzpeld un akurāti ''nočāpstina'' iemesto maizi vai peldošo kombikormu.... :) .
15.jūlijs 2011, 19:32 | links
 
skaidrs ka karpas vai lielās karūsas, līņi maizi no virsmas neēd...
15.jūlijs 2011, 19:28 | links
 
Sveiki... Lieta tada ka man laukos diki ir salaistas, karusas, karpas un lini... Dikis nav parak liels... Vakara parasti taisa baigos mutulus un var saprast ka tas ir baigi lielas zivis... un pa virsu ir sametata maize gan dzena to gan aped diezgan lielus kumosus... Es domaju ka tas ir karpas.... Un staiga pa virsu no kadiem 18:00 lidz 21:00... neticas ka tie varetu but lini... Ko jus domajat?
15.jūlijs 2011, 19:07 | links
 
daddy_j > cik mazs ... , 2cm. jau izskatās tāds pats kā savi sugas brāļi , tik miniatūrā.... :) .
-mazākus neesmu skatījis...
15.jūlijs 2011, 15:25 | links
 
mazs līnītis melns pri melns izskatās!
15.jūlijs 2011, 15:19 | links
 
sveiki. man viss dīķis ar zālēm aizaudzis, kā zaļš paklājs būtu pāri pārsegts. tādas mazas, smalkas lapiņas, nezinu, kā sauc. vai karūsām tas nenāk par sliktu? vai dīķis būtu jātīra?
15.jūlijs 2011, 15:17 | links
 
Līnis tak nav nekāda forele - šis nārsto gluži labi.
11.jūlijs 2011, 23:03 | links
 
Man dīķī starp kilogramniekiem arī 5 cm līnīši ķeras, un āķis ir diezgan paliels. Katrā ziņā iekšā tik mazus nelaidu, ja nu vienīgi kāds pa trīs gadi notievējis :))
11.jūlijs 2011, 22:11 | links
 
Līnīši tikai pa apakšu un biezākajās zālēs,pirms ziemas,kad jau var smalkā tīkliņā sasmelt,pabrauc pa apakšu ar kādu smalku uztveramo tīkliņu
11.jūlijs 2011, 18:30 | links
 
Beidzot dīķi ieraudzīju daudz un dažādu izperinātu mazuļu, seja atplauka smaidā kā šie starp zālēm saulītē tusējās.

Karūsēnus tādus uz 6 cm atpazinu, kā ir ar līnēniem, viņus var redzēt ar karūsiņām kopā, jebšu tie tik pa apakšu gāzē, jo nārst ir bijis visus gadus, tik nezinu kā pārbaudīt, ir viņu mazuļi, vai nav.
11.jūlijs 2011, 16:30 | links
 
Melnais amūrs
9.jūlijs 2011, 10:37 | links
 
ar kādu barību labāk un izdevīgāk piebarot zivis piemājas dīķī?
8.jūlijs 2011, 20:30 | links
 
Anytime..
3.jūlijs 2011, 08:12 | links
 
Sarunāts,domājam septembra otrajā pusē,kā laika apstākļi.
2.jūlijs 2011, 17:24 | links
 
Aakki, kad laidīsi nost, tad dod ziņu. Labprāt piebrauktu papļāpāt.
2.jūlijs 2011, 17:21 | links
 
Viņiem tā kulinārijas vērtība vēl zem ruduļa!!!!A to zaļbarību jau Haholi un tt. arī ber iekšā jau pusgadsimtu.Man nav viņi jābaro,tā pat viņi karpām domāto uzlasa.Lai nu kā,bet uz svaiga gurķa gabaliņu es divas labas copes dabūju aizvakar.Žēl ka neizdevās aizcirst,kas tie pa vilcējiem bija.Nav jau izslēgts,ka karpas pavilka.
1.jūlijs 2011, 17:52 | links
 
Tad jau viņus vajag piebarot tāpat kā govis,vakarā iegāz vienu nastu zāles,lai rij.Izaugs tā kā vaļi,būs beigās ar ko veselu ciemu pabarot!:)))
1.jūlijs 2011, 17:37 | links
 
SIA "Dārzi" jau uztraucās par tām dekoratīvajām ūdensrozēm!Ūdensrozēm ir tikai lapas un ziedi,kāti laikam pa cietu kungiem,jo labi iesakņojušās.Bet kad kārtīgi uzlīst lietus,tad jau tiek pie svaiga zaļuma krastā!Tā krasti ir iztīrīti pilnībā,reta kalme saglabājusies.
1.jūlijs 2011, 17:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager