Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
kk3, bet vai ir vērts barot pāris dienas nedēļā un kādu barību Tu ieteiktu izmēģināt (labāk peldošo, lai redz kā ēd un nopērkamu Rīgā)?
1.jūnijs 2011, 15:26 | links
 
Diemžēl neatminos kur un precīzi, bet lasīju tieši par to, ka kukaiņus ar gaismu pievilina kilogramiem un piebaro daudz nopietnākos daudzumos, kā man nepieciešams, bet gribējās uzzināt tehnisko pusi:)
1.jūnijs 2011, 15:22 | links
 
Cibin.
Nu viņas takš Tev badā, ja tik lēni aug un ēd akmeņus. Nopērc speciālo barību un augs ātri. Un ar tām gaismiņām tāds joks vien sanāks. Es ar kādreiz eksperimentēju.....:) Forelei ēst tagad jādod ~1.5% no viņas svara dienā. Tas gan atkarīgs no ūdens temp.
Susuri.
Vai baro ar speciālo?
1.jūnijs 2011, 15:21 | links
 
lai foreles augtu tempā tās ir jāpiebaro ar barību. iedomājies cik daudz kukaiņu vajag lai katrai zivij sanāktu vismaz pa 10 gr? :D
1.jūnijs 2011, 14:54 | links
 
Ir dzirdēts, ka no audzētavām ņemtajām forelēm dažreiz esot tāds netikums neēst dabisku barību. Tur viņas tiek barotas ar granulām un it kā lopiņam dabiskie instinkti esot pavājinājušies. Cik nu tur taisnības, to gan nezinu. Taču bada gadījumā diezin vai zivi neēstu...
Auslejas būtu lielisks variants, ja vien foreles spēs ar šīm tikt galā - zivis vairojas taisni apbrīnojamos ātrumos.
1.jūnijs 2011, 14:36 | links
 
Mani interesētu, ja kādam ir pieredze pievilinot ar gaismiņām kukaiņus. Foreļu nav daudz, kādas 80 uz 0.3ha, ja rastos saprašana un pieredze, salaistu vēl. Vasarā izklaidējos, iemetot kukaiņus- tos skaisti ķer. Specbarība mazāk interesē, neesmu pastāvīgi tur uz vietas lai ikdienā barotu un sevišķi tās granulas neiedvesmo, foršāk liktos dabiska barība. Varbūt ir vēl kāda ideja, piemēram, jāsalaiž auslejas vai citas zivtiņas barībai. Pašlaik dīķī padaudz līņu mazuļu, nenormāli kvantumi kurkuļu, bet foreles aug lēni, gada laikā no 200g uz apm. 450g. Pabrīnījos, ka dažām noķertajām vēderā visādi brīnumi, akmentiņi, sprunguļi, liekas, barības trūkst.
1.jūnijs 2011, 13:35 | links
 
kukaiņi tur pietiek , naudu,ko nolēmi iztērēt gaismeklim,iztērē foreļu barībai,būs efektīvāks pielietojums,manas aug,ka prieks skatīties
31.maijs 2011, 20:24 | links
 
Varbūt kāds var palīdzēt ar pieredzi foreļu barošanā, pievilinot kukaiņus ar gaismu. Ir 0.3ha dīķītis līdz 3.5m dziļš, foreles nav daudz, bet nebarotas aug lēnu. Doma ir pie laipas pielikt kādu gaismeklīti. Varbūt var iztikt ar kādu saulesgaismas uzlādes lukturi? Ja nē, tad jāvelk kabelis, tad kāda būtu spuldze jāliek un kādā novietojumā pret ūdeni?
31.maijs 2011, 13:37 | links
 
draglains uudenii neko nevar izdariit, tikai un vieniigi hidraulisko.
25.maijs 2011, 10:06 | links
 
cik garu strēli tev vajag? draglainu, trosēs iekārto vai hidraulisko?
25.maijs 2011, 10:00 | links
 
Kadam ir tel nr ekskavatora īpašniekam ar garo strēli ?

Ja gadienā kāds brauc pa liepājas šosejustarp Kalnciemu un Kaķeniekiem, tad tai posmā viens strādā ceļa malā, ja ir iespēja izkāpt un uzprasīt tel, būtu kruti.
25.maijs 2011, 09:51 | links
 
Nozīme ir. Virsējie slāņi ir ar skābekli bagātāki un zivīm taisni tas arī ir vajadzīgs. Par to siltumu - nu diez vai atšķirība temperatūras ziņā ir tik jūtama, ja vien dīķis nav stipri dziļš (bet tas ir tikai mans pieņēmums).
18.maijs 2011, 23:29 | links
 
Tagad pēc lietavām dīķis iet pāri. Ir iespēja novadīt lieko ūdeni no dīķa apkšējā slāņa. Vai tam būtu kāda nozīme. Es domāju ka tad dīķī būtu siltāks ūdens. Varbūt karpām patiktu?
18.maijs 2011, 22:37 | links
 
Ko tad darit? Laist zandartus? Cik lieli aug, cik plesigi un cik vairojas? Paldies!
18.maijs 2011, 01:12 | links
 
Es trīs gadus atpakaļ ielaidu apmēram tāda lieluma dīķī(pa 1/3 lielākā) 70 asarus.Nu daudz viņu,šogad jau trešo gadu nārsto.Karūsas ar nepaliek daudz mazāk,tikai ātrāk kustas un aug.Asaris ja izlaiž 200000 ikru,tad padomā pats.Jālaiž rudenī nost un jāšķiro-sīkos visus upē palaidīsim,ja nebūs realizējami.Citādi jau paliek pa biezu...karpas,amūri,līņi ar savairojās,+karūsas ar asariem.
17.maijs 2011, 18:19 | links
 
Paldies par domam, es tikai baidos, ka tie zandarti neizaug parak lieli un nesak est foreles, jo tas es atjaunoju ik pa 3 gadiem, un mazulji ir 200gr lieli. Dikjis ir jauns, vēss, 2-2.5m dziljsh un kadi 100m/35m lieluma, udens mainas tikai no gruntsudenjiem, bet tie ir diezgan specigi, nolaizhams gan tas nav. Pirms trijiem gadiem ielaidam 120 forelenus un shas aug pasakainos atrumos, gada viens kg, bet pie 3kg, tas apstajas un kljust ari negarshigakas. Pirms nedeljas ielaidam 250 mazos, bet berot baribu var redzet, ka lielako dalju noed karusas. Stores aug lenak, ielaidu pirms 3gadiem 35 ap 3kg, bet tagad ir 5kg, vinjas ir ljoti izturigas, bet forelem vajag ik pa laikam ieslegt struklaku un visu ziemu ir jadarbojas suknim, bet boja pa 3 gadiem ir aizgajushas kadas 6 vai 7 foreles un neviena store(par 100%, protams, to nevar zinat), domaju uz to daudzumu tas ir ok. Forelem ir viens minuss, ka nokjerot ir praktiski nereali palaist tas veselas atpakalj, ljoti atri sak asinjot, tapec nelikas slikta doma par tiem asariem, izestu karusas un pie reizes ari sportam, tik bail, ka shis ar nav driz tik pat daudz ka karusas:) Paldies!
17.maijs 2011, 17:57 | links
 
Ja cilvēkam normāli aug stores un foreles, tad gan jau dīķis derēs zandartam ar - tās jau arī nav karūsas, kam vienalga, kur dzīvot.
16.maijs 2011, 09:39 | links
 
bebr, man zandarti dzīvo bik virs 2 m dziļumā.
16.maijs 2011, 08:59 | links
 
Zandartiem vajag kaut cik normālu dziļumu, vismaz ap 4 m, divos metros šie nedzīvos, ari stāvošs ūdens neder.
16.maijs 2011, 08:51 | links
 
Tā kā ne foreles, ne stores dīķī nevairosies, tad asari to mazuļus izēst nevarēs - tādā ziņā no asariem skāde maza.
Karūsas viņi paretinās, taču visas neizēdīs. Karūsa ir gana apaļa pēc formas un asaris tik vien spēs kā ēst mazākus eksemplārus.

Kādi mīnusi paredzami šai štellei? Ja salaidīsi asarus pavairāk, tie savairosies un nākotnē var apgrūtināt kādu citu zivju audzēšanu, ja sadomāsi tās ielaist - ēdīs nost mazos eksemplārus. Ja dīķis nolaižams - tad gan eksperimentēt var mazliet drošāk.

Starp citu, vai neesi interesējies par tiem zandartu mazuļiem - tie varbūt būtu derīgāki par asariem. VEiktu to pašu funkciju, bet atdeve būtu lielāka.
Vari paskatīties šeit:
http://replay.web.archive.org/20061007150245/http://www.zic.lv/new/?node=40

Tur ir šādas tādas audzētavas.
16.maijs 2011, 08:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager