Karpu copes vietas

Šī tēma ir pārcelta. Iet uz jauno vietu »
Sauvaļas karpa ir tik gudra un rafinēta ,ka retais var palielīties ar tās noķeršanu.Dīķos tām saglabāšanās instinkts ir uz stipri zemāka sliekšņa. pareizi Rolis teica par tām medībām cūku fermā.Paprasiet ventspilniekiem kuri ir karpas Ventā vilkuši un vai tie tās vaļā palaiduši ??? Man Usmā laime ir tikai 2 reizes uzsmaidījusi 6 kg un 8 kg ,kaut gan te viņu ir pietiekoši daudz.Pats savām acīm esu redzējis viņu nārstu ,skats iespaidīgs
19.maijs 2009, 22:17 | links
 
Nu paskatoties foruma bildes es neteiktu, ka mums kāda katastrofa draudētu :))
19.maijs 2009, 21:59 | links
 
Nav tiesa. Zivju ir daudz bet viņas nav tik dullas kādas bija 30-40 gadus atpakaļ ,kad pietika ar lazdas kātu .Starp citu tās tīklos arī neiet ,kā gribētos maliķiem.Vajag analizēt pētīt ūdens tilpnes ,lai tajos gūtu lomus.No Usmas es nēsu vēl atgriezies tukšā,kaut gan ļoti daudziem tas ir licis vilties.Piemērs karpu dīķis jūs konkrēti zinat ,ka tur ir 10 t karpu bet nevarat izvilkt .Jūs kungi sākat vainot visu pasauli tikai ne sevi.Zivis ir bet tās dodās rokās veiksmīgiem un laimīgiem copmaņiem.
19.maijs 2009, 21:58 | links
 
Tāpēc jau pie mums publiskie ūdeņi ir tik katastrofālā stāvoklī visu zivju sugu ziņā (es domāju cienījamā izmērā), ka 20,30 un vairāk gadus līdz pat šim brīdim tie tiek izmakšķerēti līdz pēdējam (visos lēgālos un nelegālos veidos), nedomājot par nākotni.
19.maijs 2009, 21:47 | links
 
Bums, tu jau pareizi pateici "Savvaļas karpa tā jau ir trofeja". Tieši šis manuprāt ir viens no būtiskākajiem iemesliem kāpēc viņas vajadzētu taupīt, lai pie tādām trofejām varētu tikt vēl un vēl. Arī es ēdu zivis ar lielāko prieku, bet priekšroku dodu zivju resursu taupīšanai nevis to izskaušanai makšķerējot publiskajos ūdeņos.
19.maijs 2009, 21:41 | links
 
Ezeros kuros ir karpas-20,30 un vairāk gadus atpakaļ neviens viņas nav ķēris vai?Zivis ir ļoti daudz un lielas,tikai vajag viņas mācēt paņemt.Par lašiem arī daudzi čīkstēja ka maz,kamēr ķirsons nofilmēja un pierādija kāda ir patiesība.Vaitad pirms gadiem 30 kāds kādu zivi laida atpakaļ?Tadjau tagad vajadzētu ezeriem būt tukšiem.Beidzat tač čīkstēt,tiem kuriem garšo zivis,tas to noķers un apēdīs.Ir veikali kur zivis nopirkt var.Un starpcitu karpas 200 gadus nedzīvo,katra zivs nodzīvo tik cik viņai lemts.
19.maijs 2009, 21:40 | links
 
Sory zēni bet uz karpu dīķiem nebraucu /principiāli/Sauvaļas karpa tā jau ir trofeja.Piekrītu ka nav prāta darbs savilkt entos kilogramus un nezināt ko ar to visu lērumu darīt.Paņemu tik cik varu izlietot uzturā.Starp citu no karpas pagatavoti konservi /tušonka/ir reizes labāki par gaļas konserviem.Uz ziemsvētku galda baravikas ar karpas gaļu /kuru esi pats ķeris nevis Rimi pirkta/ir labākais pārsteigums gan ģimenei gan ciemiņiem.:))) Ne asakas .Vēlreiz atkārtoju tiem kuri uzturā zivis nelieto , nečakarējiet prātu un ēdit gaļu ,bet zivis atstjiet mums.
19.maijs 2009, 21:20 | links
 
Pievienojos Davja komentam. Manuprāt tiem kam gribas karpas ķert un arī apēst, jābrauc uz komercdīķiem. Tādam mērķim Latvijā viņi arī radīti. Tur var apvienot patīkamo ar lietderīgo, jo komercdīķos atšķirībā no publiskajiem ūdeņiem karpu populācija lielākoties tiek arī atjaunota. Tieši šī iemesla pēc uzskatu, ka Noķer un Atlaid principam būtu jākļūst par obligātu nosacījumu tieši publiskajās ūdenskrātuvēs, lai saudzētu to mazumiņu, kas mums vēl atlicis pēc juku laikiem (tas attiecas uz visu sugu cienījama lieluma zivīm). Cienījamie biedri makšķernieki, kļūsim taču inteliģenti arī makšķerēšanā un padomāsim beidzot vienu soli uz priekšu.
19.maijs 2009, 21:00 | links
 
To bums,
Nejauc sauvaļas foreles - strauta/varavīksnes kas dzīvo latvijas upēs ar dīķa forelēm kurām mazuļi ievesti no citām zivjaudzētavām - tās ir 2vas dažādas zivis.
Es vienu strauta foreli esmu izvilcis ~15 reizes un beigās jau viņa bija ļoti labs eksemplārs un varēja redzēt kā viņa ar katru reizi paliek lielāka!

Viss atkarīgs kā tu pret to zivi attiecies un cik saudzīgs esi!

Līdakas arī esmu noķēris ar saplēstām žaunām un nekas un dzīvo!

Par ķer un atlaid, pats dažreiz kādu paņemu lai apēstu, bet tā ir tāda, kas uz panas lien vai uz mangāļa! Un parasti paņemu sezonas sākumā - pārējā laikā laižu vaļā - it sevišķi lielos eksemplārus!
Karpām/līdakām virs 4kg no manas puses 99.9% amnestija!
19.maijs 2009, 18:12 | links
 
daugavietim par pārliecību cepuri nost ;))))
Neņēmu zivis Ālandos Neņēmu samus Ebro jo nebija kur likt.Pārējās vietās veči sory ,ko ieguvu to paņēmu Likumā noteiktajā lielumā un daudzumā.Starp citu forelistu ievērībai reti kura atlaistā forele var lepoties ar ilgmūžību.Cīņas un stresa rezultātā zivju muskuļos koncentrējas pienskābe kuras uzsūkšanās audos notiek ļoti lēni.Dažos foreļu dīķos ir kategoriski aizliegts atlaist noķertās foreles, jo tika novērota to bojāeja.
18.maijs 2009, 23:14 | links
 
sveiki visiem!vai kads nav bijis polishos diki???
18.maijs 2009, 21:55 | links
 
Palasiet šo,ja saprotiet valodu:http://carpfishing.ru/article21.html
18.maijs 2009, 10:13 | links
 
automeistars
Nofočē matu ar boilu un atsūti man, kādas boilas lieto, ar ko baro, kāda sistēma, cietā vai slīdošā montāža.
Breks@inbox.lv
18.maijs 2009, 09:54 | links
 
Breks,jātur Tevi pie vārda !Man tas tepat kaimiņos.Es no Dobeles raj.Naudītes.Itkā jau daru visu pareizi,PVA maisiņā pāris boilas gabaliņos ar granulām,boilu uz matiņ,100gr. svins,pret savērpējs,statīvs,signalizotors,svingers,marķieris.Copēju Vipēdes ezerā,būt viņas tur ir,bet man nekā.
18.maijs 2009, 09:02 | links
 
igorski
Nekādu problēmu, bat man arī vēl ir daudz jāmācās.
Mēs ar raiti esam pārinieki, man liekas, ka Tu viņu zini.
Kad brauksim paaicināšu.
18.maijs 2009, 08:26 | links
 
Zivis vajag paturēt tik,cik pašam nepieciešams noteikumu robežās.Par ķer un atlaid-... .Ja esi baigais karpu mīlis un aizstāvis,tad pērc boilas un baro fišiņas.Makšķeri nevajag!Ja jau gribi uzmesties par karpu draugu,tad nedursti to ar āķi.Pabaro un vīlē uz mājām!Viens letiņu gleznotājs par ķer un atlaid izteicās,ka tas ir onānisms.Es zivis paturu tik cik man vajag.Par to,ka atlaid un nopērc veikalā-vemt gribās.Salīdzini paša ķertu,svaigu, ar veikala uz ledus mēnesi noturēto!
18.maijs 2009, 00:20 | links
 
Rolis,
Nesatraucies, būs jau labi (gribi apēst zivtiņu- apēd, negribi zivi atlaist- neatlaid, tev ir teorija- malacis). :DDDDD Beigsim te spamot, ļausim arī citiem ko uzrakstīt.
Ne asakas!
17.maijs 2009, 23:51 | links
 
Breks, Tu uz pakuli arī brauc, labprāt izietu tavu skolu, jo no kārpu copes neko nejēdzu!
17.maijs 2009, 22:33 | links
 
Nu es arī zivis ne visai ēdu, bet roļa viedoklim visu cieņu, īstenībā šajā lapelē viens no normālākiem džekiem!
17.maijs 2009, 22:32 | links
 
Par principu "ķeri un atlaidi" man tomēr pašam ir viena teorija, domāju ka pēdējā gada laikā būšu atlaidis vairāk zivju, nekā dažs labs savā mūžā būs noķēris ....
17.maijs 2009, 22:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma ir pārcelta. Atbildēt var jaunajā vietā!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager