Karpu copes vietas

Šī tēma ir pārcelta. Iet uz jauno vietu »
Jā, nu acīmredzot kaut kas jau tev ir pa īsu, ja nespēj izlasīt un saprast pat rakstīto , tad varu vēl reizi uzrakstīt ar lieliem burtiem :" TĀS NAV MANAS TEORIJAS UN AR ZIVJU PĒTNIECĪBU, ATŠĶIRĪBĀ NO CITIEM, NENODARBOJOS ! Pie tam es neko neapgalvoju, bet izsaku makšķernieku , ihtiologu un citu dabas pētnieku teorijas !
Lai aizietu tev līdz tam dziļi attīstītam prātam, varu paskaidrot, plēsīgās zivis - līdakas , vēdzeles, asari , zandarti utt. var uzbrukt ēsmai instinktu vadītas, tā pat kā kaķis pelei , pie tam pat barību nemaz neapēdot .... par nārsta vietām , piemēram tiek uzskatīts ka vēdzele nārsta vietā uzbrūk katrai viņas prāt nevajadzīgai radībai, to izmanto lielāko daļu pieredzējuši vēdzeļu makšķernieki ...
Nākošais, izskatās ka pats izveido un traktē kaut kādas izdomātas teorijas , kuras piedēvē citiem - man liekās nevis karpa ir slima , bet kāds cits (nekā personīga :DDD), no mana citāta "lielāko daļu maksķernieku ", pats pēc savas logikas "par cita noķerto rekordkarpu "sevi iedali arī vairākumā ? :)) Skaidrojums, šeit laikam bija domāts visu makšķernieku kopums Krievija federatīvā republikā, pie tam , ja vispār galvā aptver ko esmu rakstījis , ka tas neattiecās uz tā saucamā "žora" laiku ...
Jā, nu ļoti slikti ka nespēji izprast rakstīto kopumā, bet gan kaut kādas saraustītu frāžu kopumu izveido...
Par Čarlzu Darvinu , lieku tev 2 , tā bija viena no viņa pamatteorijām (dabiskā atlase), ko vēlāk nacisti pārtulkoja pēc savas modes .....
Tas ka kāds piekopj "ķer un atlaid" principus, ir tikai viņa darīšana, es personīgi nemakšķerēju tās zivis ko nedomāju paturēt uzturā un nemakšķerēju vairāk nekā man vajag, bet ar savām idejām nevienam neuzbāžos... Citos zivju dīķos tas pat ir aizliegts darīt "ķer un atlaidi "....Ja kāds nobimbājies čalītis skries man klāt pie upes kliegdams "laid vaļā zivtiņu" , tev par prieku atlaidīšu arī :DDD
Nu nekā personiga , lai tev jauks vakars he, he, he...
P.S. Man reiz viens mednieks-makšķernieks teica, ka makšķerēt zivju dīķī ir tas pats , kas iet uz medībām cūku fermā ....
17.maijs 2009, 22:13 | links
 
ew nu dzeki moska beidzat te wisu sadalu pie****t ta nemat un uztaisat atsewisku temu ker un atlaid sak jau pamatigi piegriesties vel nesaprotat!!! neredzu saistibu ar karpu copes vietam cik var kasities par sito...
17.maijs 2009, 21:35 | links
 
Lai novērstu pārpratumus un kliedētu mītus, nedaudz pievērsīšos daudziem (bet ne visiem) zināmā "noķer un atlaid" principa faktiem.

* Šo principu Lielbritānijā iedibināja pludiņmakšķerēšanas piekritēji (vēlāk arī karpu un foreļu, lašu makšķernieki), vairāk kā 100 gadus atpakaļ.
* ASV to ieviesa 1952. gadā lai vairotu foreļu populāciju gan publiskajās, gan komerciālajās ūdenskrātuvēs un ieviesa tā sauktās "no-kill" zonas.
C&R Aļaskā: http://www.sf.adfg.state.ak.us/statewide/flyfish/candr.cfm
* Austrālijā šo principu sāka piekopt ap 1960- to gadu. Austrālijas C&R vadlīnijas: http://www.nativefish.asn.au/cr.html
* C&R princips ir aizliegts Šveicē, tur aizliegta arī dzīvo ēsmu un atskabargaino āķu izmantošana.

Atradu dažas pamācošas publikācijas, kuras uzskatāmi parāda, ka "noķer un atlaid" ir ļoti labs zivju resursu saglabāšnas instruments. To novērtē un izmanto arī ļoti lielu ūdenstilpņu zivju resursu saglabāšanā, piemēram Amazones baseinā: http://www.acuteangling.com/Reference/C&RObserve.html.
Japānā kā foreļu populācijas samazināšanās iemeslu min C&R principa mazo popularitāti: http://www.japan-fishing.com/japan/catchand.html.
Interesants ir arī University of Illinois pētījums, kas publicēts "ScienceDaily": http://www.sciencedaily.com/releases/2007/09/070927164432.htm.

Taisnības labad japiebilst, ka C&R rada arī zināmus riskus zivju veselībai, tādēļ tiem, kas vēlas ievērot C&R jālieto gan pienācīgs zivju veselību saglabājošs aprīkojums, gan arī atbilstošas metodes.

Rolis,
> Nespēju izprast, kāpēc Šodien, 07:33 tu apgalvo, ka "...lielāko daļu makšķernieku noķer tikai tās zivis , kas ir slimas, jeb tādu vai citādu iemeslu dēļ ir atstumptas no pārējām sugas māsām , brāļiem...", bet Šodien, 14:46- "...citas ķerās savu instinktu vadītas, nārstu vietu sargāšana, izsalkums...Pēdējais par izsalkumu, tieši par šo ir vairākas teorijas, viena no tām - tā pat kā dzīvnieku pasaulē , notiek cīņa par barību, vienmēr būs atstumptie (*pareizi būs "atstumtie) un nepaēdušie...". Ja ticēt tavai teorijai, tad sanāk: šogad noķertā rekordkarpa ir bijusi slima un izstumta (jo paņēmusi makšķernieka piedāvāto ēsmu), taču tai noteikti būtu jābūt arī mazāk paēdušai, bet zivs svars liecina par pretējo.

> Ja līnis īsā laikā bijis noķerts trīs reizes, tas ieguvis minimālu pieredzi, jo zivīm ir īsa atmiņa- viņas mācās lēni.

> Šķiet ka šodien esi izdarījis unikālu atklājumu: "...( dabiskās atlases pamatlicējs Č.Darvins)...". :DDDD (vai tad tev skolā par viņu neko nemācīja????) :DDDD

> Precizitāte un faktu pārzināšana ir noderīga diskusijās lai nebūtu jājūtas"...ļoti vainīgam ka būs pa īsu ...", protams, nekā personīga. ;D

Ne asakas!
17.maijs 2009, 21:23 | links
 
Carpz
...izskaidro ludzu šādu loģiku-ir saķertas mazās zivtiņas ....ielaid tai pat spainī tiko ķertus asarus-no sīkaļām ne vēsts...tikai asari tādi resnāki palikuši.....
17.maijs 2009, 17:40 | links
 
Protams ka nekā personīga :DDD
P.S. varu ievietot bildēs Maksa fon Der Borne un Volfganga Kvinta (Sarakstījuši rokasgrāmatu vāciešiem) rakstu par zivs konkurenci ūdenstilpnēs "Zivju resursu saglabāšana ". Vēl kaut , kur jābūt grāmata par plēsīgo zivju uzvedību, kur pamatdoma ir ka plēsīgās zivis pa lielākai daļai uzbrūk slimām vai neattīstītām zivīm, apzīmētas ar termiņu "liekās zivis", tādā veidā uzlabojot zivs populācijas genofondu utt......
17.maijs 2009, 16:03 | links
 
Rolim
Super, atsēdināji "lielo" loģisko domātāju, khe un protams, nekā personīga!
17.maijs 2009, 15:48 | links
 
Šij pēdējai teorijai piekrīt Krievijā gan profisionāli gan amatieri makšķernieki ( protams ne jau visi ), uzvārdi - Vārdu neatceros , bet uzvārds Butuzovs , ja interesējies par makšķerēšanu ārpus zivju dīķa, tad būtu jāzin , kas tas ir .... Turpmāk centīšos pierakstīt visus uzvārdus priekš tevis Carpz un protams, nekā personīga , he, he...
17.maijs 2009, 15:08 | links
 
Raidījums "ahota un ribalka", ceru ar šī raidījuma palīdzību paplašināsi savu redzesloku, protams , ja proti slāvu valodu ( speciāli pierakstīšu vēlāk visus vārdus un uzvārdus)... Vācu autors M.Pipers daudzu rakstu un grāmatu autors izteica šādu iespējamību... Daudzās valstīs dažu sugu zivju (karpu u.c. zivju) atlaišana ir administratīvs pārkāpums ( Japāna , Ķīna, Austrālija )... Nezinu , kas tie tādi zivju psihologi tādi ir , kaut kāds tavs sacerējums ? Profesionāli zivis pēta ihtiologi , dažreiz arī vispusīgi makšķernieki, domāju ka pat sētas puišelis zina , ka zivis veido grupas( barus) pēc lieluma un sugas. Zivis , kuras atpaliek attīstībā , tiek izstumptas no māsu , brāļu pulciņa, ne reti nonāk savu brāļu, māsu vēderā ( dabiskās atlases pamatlicējs Č.Darvins)...
Kapēc zivs ķerās , citas ķerās savu instinktu vadītas, nārstu vietu sargāšana, izsalkums...Pēdējais par izsalkumu, tieši par šo ir vairākas teorijas, viena no tām - tā pat kā dzīvnieku pasaulē , notiek cīņa par barību, vienmēr būs atstumptie un nepaēdušie, kamēr viņi sāk atpalikt savā attīstībā, šie arī viss biežāk izsalkuma pēc ķerās uz makšķeres ..
Tās nav manas teorijas un ar zivju pētniecību, atšķirībā no citiem, nenodarbojos !
Nezinu , cik lielu pieredzi bija uzkrājis viens līnis, kuram bija trīs svaigi āķi mutē :))
17.maijs 2009, 14:46 | links
 
Viedokļu dažādība ir apsveicama, taču pastāv tāda lieta kā elementāra loģika- jo vairākas reizes zivs (es runāju par trofejas lieluma zivīm) ir tikusi noķerta, jo lielāku dzīves pieredzi tā uzkrāj un kļūst GUDRĀKA. To gan nevajadzētu aizmirst. :D

Rolis, saki lūdzu, kā sauc to dīvaino slimību, kas zivīm liek ķerties? Varbūt tev pieejams kāda zivju psihologa pētījums par zivju vientulību un atstumtību? :DDD Kā gan tās nabaga slimās zivis dzīvo gadu no gada, kļūst lielākas un resnākas, bet nenomirst??? :DDD
Būšu pateicīgs par izsmeļošu atbildi un norādēm uz pētījumiem, to autoriem.
17.maijs 2009, 13:53 | links
 
Par mazajām ir skaidrs,bet kāpēc jāstiepj mājās trofeja? Aiznes mājās 10-nieci , apēd divus gabalus un pēc tam gan jau saldētavā gadu mētājas ,ja neizmet ārā. Paņem 2-nieci un pilnīgi pietiek 3-4 cilvēkiem ko norīties.
17.maijs 2009, 12:23 | links
 
Daudzi Krievijas zinātnieki un pasaules čempioni makšķerēšanā (gan ne karpu) uzskata ka lielāko daļu makšķernieku noķer tikai tās zivis , kas ir slimas, jeb tādu vai citādu iemeslu dēļ ir atstumptas no pārējām sugas māsām , brāļiem (izņemot "žora" laiku) ... Makšķerēšana zivju dīķos vispār nepiekopju, man padumjas zivs izvilkšana nesaista...Par principu , ķer un atlaidi , tas pats , kas paņemt šnabja pudeli veikalā un paskatīties uz etiķeti, un ja paņemt pudeli mājās, justies ļoti vainīgs ka kādam būs pa īsu ...
Vislielākie brēcēji internetā ir tie, kuri vai nu paši vispār zivis neēd (dodot priekšroku sojai , konservantiem un noslepkavotu lopu paliekām) vai arī ar makšķerēšanu nodarbojās lielāko daļu tikai sapņos ...
Man ir princips ķert tikai tās zivis un tik daudz cik vai nu atļauj noteikumi vai tik cik uzturā varu izmantot, atvest zivi mājās un izmest zivi gružkastē ir necieņa ne tikai pret zivi , bet gan pret makšķerēšanu ...
Šīs ir manas domas un nebija domātas uz kādu konkrēti , ne asakas visiem !
17.maijs 2009, 07:33 | links
 
Daudzi karpu makšķernieki pamatoti atbalsta un piekopj "ķer un atlaid" principu, tādēļ arī to reklamē. Ja kādam tas nepatīk, tad viņš var (*) :))) palikt pie sava viedokļa. Pie ezera, katrs- gan tas, kurš lielo zivi atlaidis, gan tas, kurš apēdis, grib noķert kārtējo LIELO zivi. Ja paveicas "karpu ēdājam"- pārējie paliek ar "garu degunu", bet, ja laime uzsmaida "ķer un atlaid" atbalstītājam- lielā karpa priecēs arī citus (ja vien vēlāk kāds to neaprīs). Priecājos, ka "ķer un atlaid" reklāma nes augļus- cilvēki, kas pagājušajā sezonā jautāja kāpēc atbrīvojam zivi, šogad paši atbrīvo karpas, līdakas un gūst īstu copes prieku. Arī ūdenskrātuvju īpašnieki beidzot novērtē iespēju piesaistīt makšķerniekus ar cienījama izmēra trofejām, nevis gaļu. Paļaušanās uz ļaužu sirdsapziņu ir totāls naivums!
17.maijs 2009, 01:15 | links
 
Baigais jautajums???vai Ventspili ira kads karpu dikis???
16.maijs 2009, 22:53 | links
 
nu brek tur nu es tew piekritu tas lai paliek katra pasa zina... kapec jasludina tikdaudz ker un atlaid ja piemeram burtnieka maliki un zveinieki karpas ap 30 kg ker ar tikliem varbut par to vajag vairak aizdomaties!!! pats es gan nemu zivis gan laizu vala man isteniba ir pilnigi vienalga ko dara citi es so rakstu tikai tapec ka man ir apnicis te lasit visadas jelibas par ker un atlaid jo tema galu gala saucas KARPU COPES VIETAS
16.maijs 2009, 22:18 | links
 
pilniigi piekriitu dexters21, kaada jeegu katru dienu maisiem stiept maajaas>?
16.maijs 2009, 20:39 | links
 
automeistars
Varu pamācīt, Pakuļu ezerā!
16.maijs 2009, 20:38 | links
 
Breks,te Tev es piekrītu!Protams es jau gaļinieks,kaut gan šogad esu pievērsies karpu gruntsmakšķerēšanai uz matiņu.Tikai pat copi uz boilām vēl nesu redzējis.Paaugšos,gan jau tad būs.
16.maijs 2009, 20:15 | links
 
dexters21
Nu kāpēc vajag tik daudz reklamēt, noķer un atlaid?
Katrs lai dara, kā tam liek sirdsapziņa.
Mēs tie kas ēdam zivis taču nekliedzam katru dienu, ēdiet zivis, nogaliniet viņas, nost ar zivīm.
Tas kas ir gaļinieks tas arī tāds paliks.
Bet noķer un atlai var daļēji nosaukt par spīdzināšanu, un tieši tāpec, ka cik cilvēku tik viedokļi, lai dara katrs pēc savas sirdsapziņas!
Pats esmu gan ēdis, gan arī tādas 5 un lielākas karpas vaļā laidis.
16.maijs 2009, 09:55 | links
 
Nekad nēsu nogalējis nevienu kapiņu,tādēļ grūti spriest kur labāk,maxima vai platņiks.Nav jau tā ka nevar zivis ēst,tik nesaprotu tos kas katru dienu maisiem tās nes mājas!
16.maijs 2009, 09:34 | links
 
sanāk, tā ka karpu makšķernieks nedrīkst ēst zivis?
16.maijs 2009, 08:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma ir pārcelta. Atbildēt var jaunajā vietā!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager